V Saúdské Arábii dojde k teroristickému útoku, při kterém zemřou desítky zaměstnanců ropné společnosti. FBI vyšle do akce svůj nejlepší tým, vedený energickým agentem Ronaldem Fleurym. Na vyšetření celé události mají pouze pět dní. Saúdskoarabská realita jim všem ale uštědří tvrdou životní lekci a představu o snadné misi rozbije napadrť. Navzdory tomu, že nechápou kulturu, v níž jsou nuceni dočasně žít, a přes všudypřítomnou nenávist a neochotu úřadů spolupracovat se jim nakonec podaří zdánlivě nepolapitelným teroristům dostat na stopu. Otázkou zůstává, zda nebude tato teroristická buňka pro čtveřici agentů a pár jejich místních kolegů příliš velkým soustem. (TV Nova)

dr.horrible

Úvodné titulky perfektné, záverečná pol hodina dychberúca a la Black Hawk Down. Keďže som už videl podobne zamerané filmy Kathryn Bigelow, ten dej medzitým ma nezobral natoľko akoby mal, a klasické americké neduhy ako pátos, rozhovory so synmi mŕtvych otcov, alebo SPOILER všetky hlavné postavy prežijú, až na jedného, čo tam bol pravdepodobne len preto, aby mohol umrieť (syndróm Avengers) Koniec SPOILERu, tie tomu dosť škodia. A pre tie nedávam plný počet. Ale kvalita a Bergov najlepší film. ()

Legas

Tématicky aktuální film, který balancuje na hraně "zábavy" a snahy říct něco víc. Úvodní titulková sekvence je vskutku originální a s chutí bych si ji doma na DVD pustil několikrát dokola. Ve filmu je celkově se na co dívat. Většinu stopáže tvoří dialogy mezi postavami, které se v rukou Petera Berga stávají velice akčními, často je bohužel mluvené slovo natolik aktivní, že jsem (jako v dané problematice méně se orientující divák) místy nestíhal vstřebávat. Království si rozhodně neraje na kovbojku, vyobrazuje FBI na dovolené v Saudské Arábii, kdy "amíci" po příletu končí jako český turista v Egyptě - "za plotem". Nebýt závěrečné akční pasáže, berličky, jak si aspoň trochu, i když poměrně nelogicky, ve filmu zastřílet, ani by si pánové od FBI nevrzli. A to si mi právě na Království líbilo nejvíce. ()

InJo

Jednoduchý (i když dle mého ne hloupý!) příběh, ale opravdu skvělé zpracování. Berg má od začátku do konce vše pevně ve svých rukách - ať už jde o dialogové, popřípadě vyšetřovací scény nebo o závěrečnou (a v podstatě jedinou, pokud nepočítám úvod) akci, která je bezchybně natočená, náramně přehledná (díky bohu!), rozfázovaná a v nejednom momentu dech beroucí (přepad kolony na dálnici). Bál jsem se, že se Berg bude ztrácet v palčivých tématech, které námět Království určitě přináší a že film pak bude vyznívat nechtěně směšně a možná až urážlivě pro inteligentnější publikum, ale on se docela překvapivě všem (nebo dejme tomu většině) potenciálním problémům tak nějak dokázal vyhnout. Království je zkrátka jen a "pouze" napínavý "vyšetřovatelský" thriller, odehrávající se v atraktivním a problematickém prostředí Saudské Arábie, žádná hollywoodsky povrchní a hloupoučká agitace nějakého rádoby umělce se nekoná - Berg je skvělý řemeslník a na nic víc si ani nehraje. Takže z mé strany určitě spokojenost. (A poslední dvě věty jsou naprostá bomba!) 80 % ()

Sobis87

Michael Mann se jednou posadil za psací stroj a řekl si, že se trošku porejpe v situaci na Středním Východě. Napsal chytrý scénář, usadil se na postu producenta a přizval si zručného řemeslníka na režisérskou stoličku, aby mu natočil film. Království je v jádru typická "mannovka" - jedná se o v základu klasickou žánrovku, která je ale obohacena o určitý přesah, sem tam bourá klasická klišé, načež se jich v jiných chvílích naopak nebojí nasázet hned několik za sebou...a funguje to. Dokonce se zde objeví i pro poslední Mannovy filmy typická obrazová koláž podbarvená melancholickou kytarovou melodií, která pouhými střípky různých činností trochu prohlubuje charaktery. Formálně je Království bezchybné a dokumentární styl k tématu dokonale padne. Scénář je značně nemainstreamový...pokud čekáte akční výplach, varuji vás, akce je ve filmu dohromady slabá půlhodina. Království stojí hlavně na chytrých dialozích, vykreslení problematiky terorismu, z toho plynoucího všudypřítomného strachu a nejistoty, mezikulturních nesrovnalostí a náboženského fanatismu, přičemž film ve výsledku zůstává nestranný, pouze analyzuje a úsudky nechává pouze na divákovi. Akce by ve filmu vlastně ani nemusela být, je to spíš takový stylistický bonbónek pro trpělivého diváka, ale když už na ni dojde, tak opravdu stojí za to. Jedinou větší výtku mám k samotné stopáži. Uvítal bych, kdyby bylo Království klidně o hodinu delší, trochu více rozvinulo téma odcizení v jiném světě, hlouběji prokreslilo charaktery a trochu víc se zaměřilo na vztahy mezi arabskými policisty a Američany. Takový tříhodinový epos na téma terorismu by vůbec nebyl k zahození...ale i tak jsem více než spokojen. Film vás donutí přemýšlet a poslední věta dává filmu úplně nový rozměr. ()

IQ Tiqe

Tohle je pro mě svým způsobem první film, který ukazuje sebevražedné atentáty, boj proti terorismu, a to přímo na Středním Východě (byť se děj odehrává v nekonfliktní Saudské Arábii). Sice jde jen o film, nicméně dokáže naznačit, jaká asi bude realita pouličního boje proti terorismu (ačkoliv co já o tom můžu vědět, naprostá většina informací, které média produkují, jsou jednostranné). *** Přečtěte si, co píše Djkoma o politice a efektu, to je naprosto výstižné. ()

Jordan

pomerne dobrý herec vedľajších rolí a v poslednom čase čoraz viac sa etablujúci ako zručný režisér Peter Berg si zrejme povedal, že filmov na tému "post septembrové sa vyrovnávanie" (s Binom Ladinom, teroristami, ropou a všetkými tými vzťahmi, ktoré neomylní Američania zrazu ako celkom omylné začali priznávať na svetlo sveta) nie je dosť a natočil toto dielko, ktoré však chvalabohu obstálo, nástup je mrazivý, potom nastupuje solídna a dobre budovaná "politická kriminálka" plná veľmi presvedčivo a pútavo nahodených medzinárodných vzťahov, kompetencií a problémov, až to všetko vyvrcholí v dynamickom akčnom závere, ktorému som bol ochotní odpustiť pár hollywoodskych klyšé, bez ktorých by sa film veľmi ľahko zaobišiel, PS: Peter Berg si v tomto filme zahral aj cameo agenta, povedal jednu repliku; Peter Berg hral vedľajšiu úlohu v Redfordovom politickom thrillery Lions for Lambs tiež nie na nepodobnú tému; v ešte podobnejšom (tematicky) filme Syriana si zahral dôležitú úlohu aj predstaviteľ agenta Sykesa Chris Cooper, na Elfmana netradičná hudba, každopádne hlavný dynamický basový motív mi nesmierne pripomínal hlavný motív už spomínaného filmu Lions for Lambs od Marka Ishama; Úvodné titulky výborné; ()

ed_wood

Podobne ako skvelá Syriana sa film zaoberá aktuálnou problematikou americko-arabských vzťahov. V tomto thrilleri, ktorý občas pripomína skoro dokument, sa malá skupinka agentov FBI vydáva do Saudskej Arábie, aby tam vyšetrila atentát na amerických občanov. Veľmi podarený film, ktorému možno trošku kazí výsledný dojem záverečná bezduchá prestrelka. ()

Anderton

Úvodom nám rýchlo Berg predstaví históriu ropného priemyslu a situáciu v Saudskej Arábii, aby sme mali predstavu o tom, čo sa v krajine deje a prečo. Nasleduje vyšetrovanie a hľadanie teroristov, popritom si zafilozofujeme o terorizme, našom prístupe k nemu a prístupe tamojších občanov, ktorí sú ním postihnutí. Nasleduje záverečná veľmi slušná akcia a bodka na záver, ktorá toho povie viac, ako predchádzajúcich 105 minút. U mňa zvýšila hodnotenie o úroveň vyššie. ()

teutates

Peter Berg sa pomaly dostáva medzi režisérsku elitu a potvrdzuje svoje kvality!The Kingdom má skvelý scénar,herecké obsadenie,kameru,strih...proste pevné základy!Kamera chaotická,každou scénou menej-išlo o zámer?URČITE!Začiatok filmu je taktiež poriadne chaoticky,čo Peter Berg doslova previedol na filmové plátna!Strih akčný,rýchly a výbušny.Scénar plný politiky,nenávisti,pomsty ale aj priateľstva!Herecké obsadenie znamenité.Jamie Foxx a jeho"zvláštni agenti"to zvládli!Začiatok nabera poriadne na obrátkach,ale určite nepovoľuje tempo-prave naopak pomaly,ale určite ho stupňuje!Celá myšlienka filmu úplne skvela,podložená!Americký nacionalizmus tu nieje cítiť až v takej miere ako u iných USA filmoch!Film nieje zbytočne prehnaný,scény vyzerajú realisticky!Proste The Kingdom sa podaril..! ()

predators

Mnoho jsem od tohoto filmu nečekal, a když jsem přišel do sálu a byl jsem v něm sám, říkal jsem si....to bude asi bulšit. Ale....byl to pořádný nášup, při kterém jsem měl sto chutí vyskočit z křesla a jít všem těm teroristům nakopat prdel...na to samozřejmě nemám, ale až tak na mě film zapůsobil a toho si cením!!! no comment 85% ()

nascendi

Musím napísať komentár skôr, než na Kráľovstvo zabudnem. Ani vlastne neviem prečo by som si ho mal dlhšie pamätať. Dobrú prácu odviedli pyrotechnici, takže prestrelky boli realistické. Len som si nesmel príliš všímať, kto a s akým výsledkom strieľa. Doteraz som si myslel, že FBI má iba vnútroštátnu pôsobnosť. Doteraz som si myslel, že nie všetci Američania sa po príchodu do cudzej krajiny správajú slonoporcelánovsky. Doteraz som si tiež myslel, že Arabi dokážu aj niečo iné, ako modliť sa, otŕčať na každého kvéry a strieľať naverímalaha. Film sa ma snaží presvedčiť o opaku. Možno tomu nerozumiem. ()

Tomco

Nebojim sa povedat, ze je Kralovstvo najhorsim filmom tohto roka. Mam uz plne zuby tej americkej maskarady. Nesmrtelne postavy, hlupe dialogy, prazdny dej, absolutne nelogicke spravanie. Zo zaciatku som kruto bojoval so stovkami nepotrebnych informacii, ktore na nas husti jedna postava za druhou. Neskor som uz nemohol strpiet ani jednu jedinu postavu, a to plati aj pre inak mojho oblubenca jamieho foxxa. Za jedinu zmienku stoja kozy Jennifer Garner, a aj tie si mame moznost uzit len z patricnej dialky. skoda. Inak je to vsetko nudna, vyumelkovana, nezaujimava blbost. Ta troska akcie nasnimana roztrasenou kamerou nic nevyzehli uz len z dovodu, ze v realite by americki pandrlaci popadali ako hrusky s nabojmi v tele v priebehu jednej minuty. Kym dlhe roky zeriem Clintovi Eastwoodovi, ze ma na to, aby sam odstranil desiatky kovbojov, Foxxovi a spol. neverim absolutne nic. Nikdy viac tento prepadak. ()

Vitason

Peter Berg se jednoho nedělního rána probudil a očekával překrásný den strávený nic neděláním, ale hned v kuchyni ho manželka spražila, aby došel posekat trávník, protože jsou jediní ve čtvrti, kdo ho nemá upravený. Ač by se Peter raději viděl u vajíček a džusu beze slova vyrazil pro zahradníku sekačku, která nechtěla a nechtěla nastartovat. Bližší prozkoumání ukázalo, že v ní došel benzín. Našemu režisérovi nezbývalo tedy nic jiného než skočit do svého SUV 4x4 a vydat se k nejbližší benzínce, kde neznámý muž zuřivě kopal do automatu Coca-Coly a protože je Peter muž činu tak se pokusil výtržníka umravnit a zjistil, že je to Michael Mann. Ten den si spolu pěkně pokecali, zanadávali si na vzrůstající cenu benzínu a domluvili se, že spolu natočí film. Království krásně ukazuje spojení Bergova technického umu a Mannových precizních hrátek s digitální kamerou (až skoro dokumentární), která jako by vypadla Miami Vice z celuloidu. K tomu je příběh podáván pomocí svižných a chytrých dialogů, které posouvají děj a vytvářejí napětí a když pak dojde k samotné akci, tak je to vyslovená slast. Až si dokonce přestanete všímat toho, že se teroristé nedokáží trefit a padají k zemi rychleji než parašutista se zaseknutým padákem. K tomu všichni zúčastnění herci podali skvělé výkony a tak jediné, co se dá snímku vytknout je nevýrazná hudební složka. ()

Rocky62

Kdyby bylo Království po humorné stránce zdařilejší, hádal bych, že režisérské křeslo obsadil Tony Scott. Téměř žádná otřepaná klišé, poutavá zápletka, místy gradující hudba. A za co jsem vděčný, to je akce, která je, si myslím velmi povedená. Žádný Arnold s těžkým kulometem proti stovce vojáků, ale skupinka rozumně uvažujících odvážných lidí proti jednotkám džihádu. Nějaký nedostatek by se našel, ale nijak zásadní. Reálné, chytré, napínavé a tak to má být. ()

Happens

Vyšetřování teroristického útoku FBI agenty, film zobrazující nekonečnou spirálu nenávisti a pomstychtivosti. Ten konec není žádný slaďák ani máslo, ten konec je paráda celého stupňujícího se napětí a akce. ()

Chrustyn

Musím uznat, že od filmu jsem očekával opravdu hodně a rozhodně mě nezklamal. Ale ani nepřekvapil. Dostalo se mi precizně natočeného thrilleru s velice dobrými herci a skvěle natočenými akčními scénami. Nejedná se o akční jízdu jak by se mohlo zdát z ukázek ale o thriller, který se zabývá ožehavým tématem světového terorismu. Film není dlouhý a plyne v poměrně rychlém tempu a nestane se aby se u něj divák nudil. Tvůrcům se naštěstí povedlo vyhnout se většímu počtu patosu ale samozřejmě se ve filmu v menším množství vyskytuje. To se však dalo od daného tématu čekat. A když už se konečně dostane na tu akci je natočená opravdu velice dobře a dalo by se říci, že vypadá docela autenticky. Takže jak už jsem psal na začátku film mě nezklamal ale rozhodně mě ani nesrazil do kolen. Peter Berg si po pohodovém akčňáku "Vítejte v džungli" ukrojil veliké sousto ale poradil si s ním více než dobře. Jsem zvědav na jeho další projekty. ()

SeBig

Dobře, přiznám se, měl jsem k tomuto filmu strašný předsudky, protože MOC DOBŘE VÍM, jak to tady je s těma žánrama, že se třeba v nějakým filmu jednou vystřelí nebo se jen zvýší hlas, sprint na metro a hned to nese žánr akční.. bál sem se, že tohle bude jeden z těch případů a naštěstí ta akce tam byla.. a teda jako kurva pořádná. Začáte je doost solidní, pak tedy se řeší naky hovna, ale ke konci ta akcička.. hmmm to je vono. ()

Crocuta

Nijak převratný, ale dobře natočený snímek kombinující akční podívanou s aktuálním politickým děním. Zajímavý je především prostředím kde se odehrává - Saudská Arábie je země, kam běžný Evropan nebo Američan nemá šanci se dostat a "Království" přibližuje tamní reálie poměrně věrohodným způsobem. ()

Yardak

Zajímavý Thriller na aktuální téma, který je zaměřen na Saudskou Arábii. Herecky se mi nejvíc líbil Ashraf Barhom a převálcoval i Jamieho Foxxe, škoda jen jeho konce. Hodinu sledujeme kriminální vyšetřování, které je zajímavé tím, že FBI nemá nikam přístup :o), dokud se to časem samozřejmě nezmění. Posledních dvacet minut je nadupaná akční jízda, která s emocionálním koncem trochu vylepšuje výsledek filmu, díky konci 4 hvězdy. ()

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

07.03.2012

Foxx se šťourá v rasových vraždách

Foxx se šťourá v rasových vraždách

30.10.2007

Jamie Foxx se ožehavých témat neleká. Po vyšetřování bombových útoků na Blízkém Východě se opět spojí se scenáristou Království Mattem Carnahanem, aby se tentokrát popasoval s rasovými problémy.… (více)