Reklama

Reklama

Blbý a blbější

  • USA Dumb & Dumber (více)
Trailer

Obsahy(1)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (733)

EdaS 

všechny recenze uživatele

Před deseti lety jsem se u tohohle filmu zasmál asi jednou. Čím to, že po letech se směju stejné "kravině" jako blázen? Každopádně je to nejvtipnější film od Farrelyů. Jima Carreyho mám sice ještě radši jako charakterního herce (Truman show, Věčný svit neposkvrněné mysli), ale on prostě je klaun. A že s ním skoro drží krok Jeff Daniels, to je fakt neuvěřitelné... ()

Pishin 

všechny recenze uživatele

Vrchol demence, ale co valel jsem se smichy a kdyz vam je kolem 13let, tak me reknete no nebavili byste se_? Sledovat tyhle dva pablby a jejich eskapady byla neuveritelna legrace. Bouhzel musim konstatovat, ze tento snimek odstartoval novou eru komedii ve kterych se tvurci predhaneli kdo zobrazi vetsi prasarnu nebo uchylarnu, ktere byly vetsinou ohledne vymesovani, plynatosi ci rihani apod. Ale stejnak toto byl prvni a pomerne zabavny pocin a jiz z nostalgie nemohu jit pod 4*. ()

Reklama

genetique 

všechny recenze uživatele

Všetci boli blázniví, mladí a plný nápadova tým vznikla najbláznivejšia komédia všetkých čias! Filmovými kritikmi zadupávaná pod čiernu zem, laikmi vynášaná do neba. Mne po každom zhliadnutí zostane svalovka na brucho, nezabudnuteľné scénky a priam debilný humor vyniesli Carreyho do 'hereckého' neba. A buddy kamoš Daniels nie je o nič pozadu. Farrellyovci sa už asi neprekonajú. 100%. ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Tohle je přesně ta komedie, která má své fanoušky, ale má i své odpůrce. Každý máme jiný vkus na humor a co někomu může připadat vtipné, pro jiného může být úplně trapné. To, ať každý posoudí sám. Já tuto komedii prostě zbožňuji ! J. Carrey a J. Daniels to hrají, tak přesvědčivě, že já jim tu jejich blbost fakt věřím. Jejich repliky jsou skvěle napsané. Hlášky, které snad, aspoň u mě nikdy neomrzí a u kterých se budu ještě dlouho smát. Režisér a scénarista P. Farrely mě od té doby ještě několikrát ve svých filmech rozesmál a doufám, že i v budoucnu, mě rozesmívat bude i nadále. ()

ed_wood 

všechny recenze uživatele

Pre Carreyho bol rok 1994 veľmi plodný na výborné komédie. Potom to šlo už len "dole vodou" (hovorím len o komédiách). Blbý a blbší je pre mňa už kultovou komédiou, ktorú som videl snáď asi 20-krát a stále sa pri nej riadne nasmejem. Bratia Farrellyovci sú tu v najlepšej forme. Pre nich klasický tvrdý čierny humor je v tomto filme snáď každú scénu s Carreym a Danielsom. Možno keď za pár rokov vyrastiem, tak sa mi táto komédia už až tak veľmi páčiť nebude, ale teraz má u mňa jednoznačne pätku:). P.S. kultové sú ešte asi aj Carreyho zuby:) ()

Galerie (129)

Zajímavosti (62)

  • Filmování se v Salt Lake City na týden přerušilo, když musel Jim Carrey (Lloyd) na operaci žlučového kamene. (Kulmon)
  • Ve scéně v čase 1:32:35 si lze všimnout, že Nick (Charles Rocket) má prázdný zásobník, protože má hlaveň posunutou dozadu, ale v čase 1:32:40 ji má opět vepředu, tudíž nabitou. (dc125)
  • Zatímco Jim Carrey (Lloyd) inkasoval sedmimilionový honorář, Jeff Daniels (Harry) jen padesát tisíc amerických dolarů. (NIRO)

Související novinky

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.… (více)

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v… (více)

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (více)

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton… (více)

Reklama

Reklama