Reklama

Reklama

Blbý a blbější

  • USA Dumb & Dumber (více)
Trailer

Obsahy(1)

Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (726)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Blbý a Blbější je jedna z těch komedií, která se mnou šla bok po boku celý život. Když nad tím zapřemýšlím, nemůže za to jenom ta komedie, ale hlavně herec Jim Carrey, kterého jsem už od mládí měl rád ve filmech jako Maska, Ace Ventura nebo právě Blbý a Blbější. Určitě to není hvězda na černém koni, ale jelikož na ní mám jen ty nejlepší vzpomínky, nedokážu na ní říct nic špatného. Název podle mě mluví za vše a pochybuju, že by jí ještě někdo neviděl. Jim Carrey tady totiž řádil jak ruka pominutá, jeho gumovej ksicht byl celý film pod vysokým napětím, ale já se bavil. A bavím pokaždé, kdy se na tuhle komedii podívám. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $17miliónovTržby USA $127,175,374Tržby Celosvetovo $247,275,374║ Asi jeden z najbláznivejších komediálnych filmov 90.rokov, za ktorý môže dvojica bratov Farrelly-ovcov. Devízou priamočiarého príbehu o putovaní do Aspenu sa stal Jim Carrey, ten tu je teda riadne pri chuti a sype grimasy na každom kroku, popri tom ho tu slušne dopĺňa Jeff Daniels, čím vzniká jedna z najbláznivejších dvojíc aké si len viete predstaviť. Ich trhlé vtípky nemajú chybu, aj keď občas sú dosť humusárske ale za to sa dajú zniesť a hlavne solídne pobaviť. Pre mňa to je komédia, ktorá ma dokáže pobaviť aj po x-tom pozretí. /95%/ ()

Reklama

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Todd Rundgren: 1. The Ballad Of Peter Pumkinhead - Crash Test Dummies ,2. New Age Girl - Deadeye Dick ,3. Insomniac - Echobelly ,4. If You Don't Love Me (I'll Kill Myself) - Pete Droge ,5. Crash - 95 Mix - The Primitives ,6. Whiney, Whiney (What Really Drives Me Crazy) - Willi One Blood ,7. Where I Find My Heaven - Gigolo Aunts ,8. Hurdy Gurdy Man - Butthole Surfers ,9. Too Much Of A Good Thing - The Sons ,10. The Bear Song - Green Jelly ,11. Take - The Lupins ,12. You Sexy Thing - Deee-Lite ,13. Get Ready - The Proclaimers , ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Komedie, u které jsem se málem po**al smíchy. Takové dva idioty může člověk vidět volně pobíhat po ulicích jedině ve filmu, protože ve skutečnosti by je asi museli držet někde v ústavu. Ale jejich imbecilita je tak kouzelně zahraná, a to i od Jeffa Danielse, od něhož bych to předtím nečekal, že mě fakt rozesmívala neustále. I tak triviální vtip, jako je hlasitý průjem mi přivodil záchvat smíchu, nebo když v Aspenu na večírku otvírali šampus, nebo jak nacpali tomu banditovi do hamburgeru chilli, nebo ... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. ()

Tom Riddle 

všechny recenze uživatele

Tohle byla moje první crazy komedie. A tehdy, když mi bylo 11, jsem se bavil vážně královsky. Zapalování metanu, andulka bez hlavy, a dva blbci k sobě přimražení vlastní močí mi tehdy přišlo jako vrchol zábavy. Ovšem ten film byl i něčím víc, a to opravdu dobrou komedií. ALE! tehdy měl film jinej dabing, kterej byl fakt úžasnej, moje hodnocení asi pochopí jen ten, co to viděl s verzí dabingu, kde Vazbičovi říkali Vazbič, a ne Sumec... ()

Galerie (132)

Zajímavosti (54)

  • Ve scéně v čase 1:32:35 si lze všimnout, že Nick (Charles Rocket) má prázdný zásobník, protože má hlaveň posunutou dozadu,ale v čase 1:32:40 ji má ale opět vepředu, tudíž nabitou. (dc125)
  • Hoci konečným cieľom cesty bolo dosiahnuť mesto Aspen v americkom štáte Colorado, skutočné mesto chcelo príliš veľa peňazí na filmové práva. Scény boli preto napokon natočené v neďalekom Breckenridge, hoci scenár zostal nedotknutý. Určité zábery boli natočené v hoteli The Stanley v Estes Parku (štát Colorado). V tomto hoteli sa odohrával aj dej filmu Osvietenie (1980). (WalterIK7)

Související novinky

Carrey a Daniels opět za blbce?

Carrey a Daniels opět za blbce?

29.10.2011

Jim Carrey ví, že návrat do čela komerčního žebříčku mu už zajistí jen pokračování některého z velkých hitů z 90. let. Blbý a blbější s rozpočtem 16 milionů dolarů vydělal celosvětově 250 milionů.…

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

Kašpaři Carrey, Penn a Del Toro

26.03.2009

U některých projektů člověk jenom nechápavě zírá a ptá se, jak k spojení takových jmen vůbec mohlo dojít. Stručně: Farrellyovic bráchové připravují pro studio MGM další ze svých potrhlých komedií, v…

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem…

Svatý muž versus flákač

Svatý muž versus flákač

17.04.2006

Jeden z dvojice ukázkových hlupáků v trháku Blbý a blbější, Jeff Daniels, doplní zkušenou Diane Keaton a mladíka Jona Hedera v hereckém obsazení bláznivé komedie MAMAS BOY. Režie se ujme Tim Hamilton…

Reklama

Reklama