Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Těžko byste hledali větší magory, než je tato dvojka. :-) Vydejte se na cestu do Skalistých hor s J. Carreym a J. Danielsem, jenom pozor na to v čem jedete, co pijete, co jíte, kdo vás sleduje a jaké je na horách počasí. :-) Jistě jedna z těch lepších, bláznivějších a nezapomenutelnějších komedií. "Bože, necítím prsty, jsou zmrzlé na kost." "Vem si tyhle druhé rukavice, mně už se potí ruce." :-) 75%(2.11.2008)

„It's ok, I'm a limo driver!“ Prvotní zklamání vystřídal fakt, že jsem měl na svého oblíbeného komika prostě přehnané očekávání. Ve zkratce bych řekl: přepálená délka, minimum humoru a málo Carreyho. Zkrátka jsem se u filmu moc nepobavil. Čekal jsem absurdní komedii plnou gegů. Absurdní to sice je a film má nějaké světlé chvilky. Více byla ale moje bránice v klidu. Jim Carrey má opět svůj gumový obličej. Ale vezmu-li v potaz, že ve stejném roce přinesl geniálního Ace Venturu a méně geniální Masku. Tak Blbý a blbější je zkrátka o třídu (ne-li o dvě) horší. Nechybí fekální humor a přehrávání obou herců. Na délku téměř dvou hodin je tu zoufale málo situačního humoru a vtipu. Jsem rád, že jsem si před lety pouštěl zmiňovanou Masku a Venturu, protože tímhle filmem by mě Jim prostě neoslnil. (58 %)(26.6.2016)

Je to 20 rokov a má to svoje momenty - posledný vtip s dievčatami v bikinách je super. Ale inak je to zmes záchodového humoru na aký sa už nechytám. Keď som bol mladší tak som považoval Farrellyovcov za komediálnych bohov. Teraz je to skôr trápne. Jeden z mála filmov, kde je Jeff Daniels vtipnejší ako Jim Carrey.(24.8.2007)

Soundtrack Todd Rundgren: 1. The Ballad Of Peter Pumkinhead - Crash Test Dummies ,2. New Age Girl - Deadeye Dick ,3. Insomniac - Echobelly ,4. If You Don't Love Me (I'll Kill Myself) - Pete Droge ,5. Crash - 95 Mix - The Primitives ,6. Whiney, Whiney (What Really Drives Me Crazy) - Willi One Blood ,7. Where I Find My Heaven - Gigolo Aunts ,8. Hurdy Gurdy Man - Butthole Surfers ,9. Too Much Of A Good Thing - The Sons ,10. The Bear Song - Green Jelly ,11. Take - The Lupins ,12. You Sexy Thing - Deee-Lite ,13. Get Ready - The Proclaimers ,(12.5.2011)

• ajuska

Hrubozrná komedie, jejíž styl humoru není mým šálkem kávy, ale věřím, že spoustu lidí to špičkově pobaví. Až na několik povedených okamžiků mě "blbé" chování ústřední dvojice spíš rozčilovalo, než bavilo. A sledovat počínání nesympatických hrdinů, kteří jsou vám minutu od minuty stále protivnější, zkrátka není ideální zábava..(26.1.2006)

• - Unikátní psí automobil je ve skutečnosti Ford Econoline 1984. (Ruuzha)

• - Filmování se na týden v Salt Lake City přerušilo, když Jim Carrey musel na operaci žlučového kamene. (Kulmon)

• - Jim Carrey odmítal natočit alternativní konec filmu. (Kulmon)