Lloyd Christmas pracuje jako šofér luxusní limuzíny, kterou se ve volných chvílích marně pokouší využít k okouzlování dívek. Jeho nerozlučný kamarád Harry Dunne řídí pro změnu auto psího kadeřnictví, upravené do podoby psí hlavy. Jejich poměrně poklidný život dozná dramatických změn, když oba přijdou o práci. Harry totiž přiveze na výstavu psy, upatlané od různých pamlsků, a Lloyd zase nabourá, okouzlen zákaznicí Mary Swansonovou. Situaci navíc zkomplikuje kufřík, který Mary nechala na letišti, a zamilovaný Lloyd ho sebere s odhodláním vrátit ho půvabné ženě, hned jak ji najde. Netuší, že uvnitř je výkupné, které měla zaplatit únoscům. Ti záhy zazvoní u jeho bytu, ale Lloyd a Harry je považují za úředníky, vymáhající splátky na plyn, a utečou před nimi oknem i s kufříkem. Když se jim nepodaří sehnat práci, rozhodnou se vydat za Mary do Aspenu. Přestože jsou jim únosci v patách, Harry a Lloyd to ve své prostomyslnosti nepostřehnou a vůbec jim nedojde, že jim někdo usiluje o život. (TV Nova)

Dever

Soundtrack Todd Rundgren: 1. The Ballad Of Peter Pumkinhead - Crash Test Dummies ,2. New Age Girl - Deadeye Dick ,3. Insomniac - Echobelly ,4. If You Don't Love Me (I'll Kill Myself) - Pete Droge ,5. Crash - 95 Mix - The Primitives ,6. Whiney, Whiney (What Really Drives Me Crazy) - Willi One Blood ,7. Where I Find My Heaven - Gigolo Aunts ,8. Hurdy Gurdy Man - Butthole Surfers ,9. Too Much Of A Good Thing - The Sons ,10. The Bear Song - Green Jelly ,11. Take - The Lupins ,12. You Sexy Thing - Deee-Lite ,13. Get Ready - The Proclaimers , ()

Tom Riddle

Tohle byla moje první crazy komedie. A tehdy, když mi bylo 11, jsem se bavil vážně královsky. Zapalování metanu, andulka bez hlavy, a dva blbci k sobě přimražení vlastní močí mi tehdy přišlo jako vrchol zábavy. Ovšem ten film byl i něčím víc, a to opravdu dobrou komedií. ALE! tehdy měl film jinej dabing, kterej byl fakt úžasnej, moje hodnocení asi pochopí jen ten, co to viděl s verzí dabingu, kde Vazbičovi říkali Vazbič, a ne Sumec... ()

Malarkey

Blbý a Blbější je jedna z těch komedií, která se mnou šla bok po boku celý život. Když nad tím zapřemýšlím, nemůže za to jenom ta komedie, ale hlavně herec Jim Carrey, kterého jsem už od mládí měl rád ve filmech jako Maska, Ace Ventura nebo právě Blbý a Blbější. Určitě to není hvězda na černém koni, ale jelikož na ní mám jen ty nejlepší vzpomínky, nedokážu na ní říct nic špatného. Název podle mě mluví za vše a pochybuju, že by jí ještě někdo neviděl. Jim Carrey tady totiž řádil jak ruka pominutá, jeho gumovej ksicht byl celý film pod vysokým napětím, ale já se bavil. A bavím pokaždé, kdy se na tuhle komedii podívám. ()

T2

Rozpočet $17miliónovTržby USA $127,175,374Tržby Celosvetovo $247,275,374║ Asi jeden z najbláznivejších komediálnych filmov 90.rokov, za ktorý môže dvojica bratov Farrelly-ovcov. Devízou priamočiarého príbehu o putovaní do Aspenu sa stal Jim Carrey, ten tu je teda riadne pri chuti a sype grimasy na každom kroku, popri tom ho tu slušne dopĺňa Jeff Daniels, čím vzniká jedna z najbláznivejších dvojíc aké si len viete predstaviť. Ich trhlé vtípky nemajú chybu, aj keď občas sú dosť humusárske ale za to sa dajú zniesť a hlavne solídne pobaviť. Pre mňa to je komédia, ktorá ma dokáže pobaviť aj po x-tom pozretí. /95%/ ()

Radyo

Komedie, u které jsem se málem po**al smíchy. Takové dva idioty může člověk vidět volně pobíhat po ulicích jedině ve filmu, protože ve skutečnosti by je asi museli držet někde v ústavu. Ale jejich imbecilita je tak kouzelně zahraná, a to i od Jeffa Danielse, od něhož bych to předtím nečekal, že mě fakt rozesmívala neustále. I tak triviální vtip, jako je hlasitý průjem mi přivodil záchvat smíchu, nebo když v Aspenu na večírku otvírali šampus, nebo jak nacpali tomu banditovi do hamburgeru chilli, nebo ... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. ()

• V barovej scéne v Aspene Lloyd (Jim Carrey) zakričí: "To je skvelé. My sme pristáli na mesiaci!" Táto veta nebola v scenári. (Raccoon.city)
  • Unikátní psí automobil je ve skutečnosti Ford Econoline 1984. (Ruuzha)