Blbý a blbější

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

• kobejn

Dlouhá verze komentáře: To sem netušil, že je to taková nuda a navíc z 99% strašně nevtipná, jo zasmál sem se dvakrát, jednou když carrey předváděl že v autě běží, když seděl a podruhý, když předváděl kungfu. Cítíte sami, jak je člověk vděčnej aspoň za todle, jinými slovy, jaká je to bída? Protože jinak je to naprosto o ničem, dvě hodiny a nic...a jediný co je tam dobrý, kromě občasných keryho ksichtů ještě ty songy, i když bros farrelly absolutně neuměj zacházet s ....ničím...ty songy to alespoň trochu zachraňují, což ale opět neni zásluha jejich ale těch interpretů....samozřejmě, dnes už to navíc působí hrozně krotce, těch pár urine and gass fórků - koho to dneska pobouří? Chm, jenže čím blbější, tím větší úspěch - nakonec bros farrelly točí o sobě - to oni sou ti blbý a blbější a jeff a jim jen odvádějí tu dirty work za ně...hmm, co ještě? No nemám nic proti dementní ani stupidní zábavě, jenže todle je jen dementní, zábava tu chybí, což je na komedii dost zásadní nedostatek a tak jak říkám, ze 107 minut je dobrých sotva 5 a to je ta hlavní chyba této nudné a řídké kašičky...jenže money talks a jelikož tato slabota byla veleúspěšná, tak nás dumb bros po 20 letech obšťastní sequelem...jediný na co sem zvědavý, zda se bros naučili za těch 20 let aspoň základům filmařskýho řemesla, který ve svém debutu ještě vůbec neovládali, thank you za pozornost. krátká verze komentáře: just a piece of shit but with terrific soundtrack.(5.11.2014)

• Frajer42

Ale jo, ucházející komedie. Vše je hnáno do absolutních extrémů, takže někdy vtípek padne na úrodnou půdu a jindy na pole trapnosti. Teď zbývá jen spočítat, které vtípky převažují. Takových momentek k popukání tu není mnoho, ale pár se jich tu najít rozhodně dá. Příliš mi nepřekážela ani ta pitvořící gesta Jima Carreyho. Samozřejmě jeho parťáka svým hereckým talentem zcela převálcoval. Vidím to spíše na 2*, tedy takové pěknější.(13.6.2013)

• Karlos80

Hodnotím ze dvou odlišných pohledů. Někdy kolem puberty, přiznávám, dobrý, bavil jsem se, kecali jsme o tom ve škole, smáli se vtípkům i jednotlivým scénám. Dnes s odstupem času, se musím přiznat, že jsem se v některých případech doslova styděl. Hodně pokleslý humor (předvádět se za každou cenu, ať to stojí, co to stojí, by uměl každý). Role jak vyšitá pro Carreye, jen si vzpomeňme na stejný případ v bleděmodrém Aceho Ventury...Scénář? Ten snad ani nemusí být, stačí sehnat dva trotly, kteří budou ochotní ze sebe dělat hoďku a půl cvoky! Ujeté, zvrhlé, šílené, blbé, nenáviděníhodné. Vynalézavost tvůrců tenkrát skutečně neznala mezí...2* Jedna za mimiku Jima Carreyho, jako herec hodně rozporuplná osobnost, druhá za konec s autobusem s baywatch girl, ten byl na celém filmu asi nejlepší:-). Tedy ten konec,... jsem si ale oddychl..(22.5.2006)

"Plácala nesmysly o tom, že ji neposlouchám, ale nevím, moc jsem nedával pozor." Ultimátní nářez. Pořád, i po těch dvaceti letech. I po třech různých zvukových verzích (originál v kině, dva různé české dabingy). Pete, masakrální Daniels, který to Carreymu nandává svou bezprostředností (jestli někomu z těch dvou to blbství sežerete, tak Danielsovi, Carrey je přeci jenom trochu afektovaný, což neznamená špatný), sukýnka Lauren Holly, psí dodávka. "A co kdyby tě střelil do hlavy?"(5.10.2014)

Parádní úlet, tohle se dá sledovat dokola a stejně se budete smát pořád stejně. Pohodová roadmovie, kde je i jeden odkaz na Mlčení jehňátek. Kdo si myslí,že je to jen tupá,vybředlá záležitost, by potřeboval pravděpodobně doplnit své všeobecné znalosti a to nejen filmové. Potom by mu spousta situací v tomto filmu dávala smysl a nemuseli by se ztrapňovat nízkým hodnocením, tzn. od 3 hvězd dolu.Jo a ten soundtrack je vážně výtečnej. Plus některé scény jsou již legendární a téměř geniální! Tohle spolu s Kokosy na sněhu je jedna z nejnesmrtelnějších komedií světové filmografie!(12.9.2008)

• - Jim Carrey se podílel na scénáři a některé scény dokonce upravoval a přepisoval. (popos)

• - Auto, ktoré si kúpia Harry a Lloyd, je Lamborghini Diablo. (rador)

• - Bratia Peter a Bobby Farrellyovci spočiatku zvažovali Coreyho Feldmana do role Lloyda (Jim Carrey) a Coreyho Haima do role Harryho. Ale generálny riaditeľ spoločnosti New Line Cinema Robert Shaye to neumožnil, pretože cítil, že obaja herci už nie sú vhodní. Rolu Harryho napokon získal Jeff Daniels, údajne po tom, ako ho bratia Farrellyovci spomínali z reklamy na Pepto Bismol. (WalterIK7)