Blbý a blbější

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

• kobejn

Dlouhá verze komentáře: To sem netušil, že je to taková nuda a navíc z 99% strašně nevtipná, jo zasmál sem se dvakrát, jednou když carrey předváděl že v autě běží, když seděl a podruhý, když předváděl kungfu. Cítíte sami, jak je člověk vděčnej aspoň za todle, jinými slovy, jaká je to bída? Protože jinak je to naprosto o ničem, dvě hodiny a nic...a jediný co je tam dobrý, kromě občasných keryho ksichtů ještě ty songy, i když bros farrelly absolutně neuměj zacházet s ....ničím...ty songy to alespoň trochu zachraňují, což ale opět neni zásluha jejich ale těch interpretů....samozřejmě, dnes už to navíc působí hrozně krotce, těch pár urine and gass fórků - koho to dneska pobouří? Chm, jenže čím blbější, tím větší úspěch - nakonec bros farrelly točí o sobě - to oni sou ti blbý a blbější a jeff a jim jen odvádějí tu dirty work za ně...hmm, co ještě? No nemám nic proti dementní ani stupidní zábavě, jenže todle je jen dementní, zábava tu chybí, což je na komedii dost zásadní nedostatek a tak jak říkám, ze 107 minut je dobrých sotva 5 a to je ta hlavní chyba této nudné a řídké kašičky...jenže money talks a jelikož tato slabota byla veleúspěšná, tak nás dumb bros po 20 letech obšťastní sequelem...jediný na co sem zvědavý, zda se bros naučili za těch 20 let aspoň základům filmařskýho řemesla, který ve svém debutu ještě vůbec neovládali, thank you za pozornost. krátká verze komentáře: just a piece of shit but with terrific soundtrack.(5.11.2014)

Parádní úlet, tohle se dá sledovat dokola a stejně se budete smát pořád stejně. Pohodová roadmovie, kde je i jeden odkaz na Mlčení jehňátek. Kdo si myslí,že je to jen tupá,vybředlá záležitost, by potřeboval pravděpodobně doplnit své všeobecné znalosti a to nejen filmové. Potom by mu spousta situací v tomto filmu dávala smysl a nemuseli by se ztrapňovat nízkým hodnocením, tzn. od 3 hvězd dolu.Jo a ten soundtrack je vážně výtečnej. Plus některé scény jsou již legendární a téměř geniální! Tohle spolu s Kokosy na sněhu je jedna z nejnesmrtelnějších komedií světové filmografie!(12.9.2008)

8 / 10 Medzi bláznivými komédiami ide o jednoznačnú špičku, ktorá je rovnako tupá a nechutná, ako zábavná. Ale pozor! V mnohých momentoch ide o zvlášť zvrátený humor balansujúci až na hranici morbídnosti. Alebo viete ešte o nejakom inom filme, kde niekto predal slepému chlapcovi mŕtveho vtáka s hlavou pripevnou len kusom lepiacej pásky? "Ty si ale pekný vtáááčik..."(18.12.2005)

No některý ty vtipy už jsou trochu na hranici demence, ale zase mi to tolik nevadí jako to pozdější Carreyho pitvoření v novějších filmech. Kadence vtipů je tu celkem vražedná, takže i když se občas vynoří nějakej vyloženě trapnej, tak ho vzápětí přebije jinej kterej vás dostane. Jsem zvědavej na dvojku.70%(9.11.2014)

I když Jim Carrey používá ve většině svých komedií jednu a tu samou polohu, tady to ještě nebylo okoukané a jeho ksichty vážně stojí za to. Přesto ani Jeff Daniels nezůstává nějak extra pozadu a spolu tak tvoří parádní dvojku která vás zaručeně rozesměje. Naopak - bodíky sráží prázdný scénář, který je tady ale víceméně jen pro to, aby nějak slepil Carreyho kraviny. Hodnocení někde mezi 3 a 4 hvězdami, ale jelikož mi Harry a Lloyd vždy skvěle zvednou náladu a já se směju jak pominutý (kdybych měl vybrat, tak suveréjně nejvíce mě dostává když Harry "vrací" Mary nevinné trefení sněhovou koulí), tak za nakonec čtyři. Who are these sick people?(6.11.2009)

• - Unikátní psí automobil je ve skutečnosti Ford Econoline 1984. (Ruuzha)

• - Nadávka "fuck" je vo filme použitá iba raz, aj to v alternatívnom konci. (Raccoon.city)

• - Po premiéře filmu zavolal Jimu Carreymu Dustin Hoffman a řekl mu, že vztah, který mezi sebou měli Harry (Jeff Daniels) a Lloyd (Jim Carrey), byl jeden z nejskutečnějších přátelských vztahů, které kdy ve filmu viděl. (popos)