Blbý a blbější

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

• ajuska

Hrubozrná komedie, jejíž styl humoru není mým šálkem kávy, ale věřím, že spoustu lidí to špičkově pobaví. Až na několik povedených okamžiků mě "blbé" chování ústřední dvojice spíš rozčilovalo, než bavilo. A sledovat počínání nesympatických hrdinů, kteří jsou vám minutu od minuty stále protivnější, zkrátka není ideální zábava..(26.1.2006)

Tento film mám ešte na VHS kazete. Ako malý som ho videl nespočetne veľká krát. Bol vtipný a tak komicky, že som sa smiechmi skoro počúral. Ale čo dnes? Film je opozeraný, hlášky poznám naspamäť a niekedy sa mi film už aj hnusí. Nečudujem sa, po toľkých pozretí by sa mi už hlava mala s krku odkotúľať. Obe hlavne postavy mi už vtipne veľmi neprídu, miestami si musím zrak odvrátiť lebo trápnosť nevie každý zniesť. Ale boli časy, keď som tento film žral, hlášky boli perfektne a ja som sa nonstop smial. Už len kvôli minulosti si film zaslúži tri hviezdy. Nebyť filmu vtedy ale dnes, hodnotil by som ho úplne inak. 60%(14.7.2014)

• Frajer42

Ale jo, ucházející komedie. Vše je hnáno do absolutních extrémů, takže někdy vtípek padne na úrodnou půdu a jindy na pole trapnosti. Teď zbývá jen spočítat, které vtípky převažují. Takových momentek k popukání tu není mnoho, ale pár se jich tu najít rozhodně dá. Příliš mi nepřekážela ani ta pitvořící gesta Jima Carreyho. Samozřejmě jeho parťáka svým hereckým talentem zcela převálcoval. Vidím to spíše na 2*, tedy takové pěknější.(13.6.2013)

• kingik

Není to teda nic extra. Jako celek to vůbec neobstojí. Pobaví asi dvě nebo tři scénky, a to je asi tak všechno. Jim Carrey je pro roli jako stvořený a Jeff Daniels se do filmu mírně nehodí a herecky Carreymu vůbec nestačí. Je to slátanina bez pořádně provázaného scénáře obsahující pouze sled téměř improvizovaných scének bez ladu a skladu. Jen asi dvakrát jsem se lehce pousmál, nikoliv však zasmál. Kdybych byl moc zlý, tak se té trapnosti nedalo zasmát ani jednou.(30.1.2009)

Tohle je přesně ta komedie, která má své fanoušky, ale má i své odpůrce. Každý máme jiný vkus na humor a co někomu může připadat vtipné, pro jiného může být úplně trapné. To, ať každý posoudí sám. Já tuto komedii prostě zbožňuji ! J. Carrey a J. Daniels to hrají, tak přesvědčivě, že já jim tu jejich blbost fakt věřím. Jejich repliky jsou skvěle napsané. Hlášky, které snad, aspoň u mě nikdy neomrzí a u kterých se budu ještě dlouho smát. Režisér a scénarista P. Farrely mě od té doby ještě několikrát ve svých filmech rozesmál a doufám, že i v budoucnu, mě rozesmívat bude i nadále.(6.1.2011)