Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

No některý ty vtipy už jsou trochu na hranici demence, ale zase mi to tolik nevadí jako to pozdější Carreyho pitvoření v novějších filmech. Kadence vtipů je tu celkem vražedná, takže i když se občas vynoří nějakej vyloženě trapnej, tak ho vzápětí přebije jinej kterej vás dostane. Jsem zvědavej na dvojku.70%(9.11.2014)

Ultra hyper mega vostra komedie, ktera se radi po boku Masky nebo Ace Ventury. Jeden z nej filmu Farrellyu i Jeffa Danielse, kterej je taky dost dobrej. Ale hlavne tu jde o desne vostryho Carreyho, kterej proste nema chybu. Pribeh je docela promakanej, i kdyz stupidni a skoro kazdou minutu se deje nejaka vtipna scena. Navic vtipy jsou opravdu vtipny a to 99,9% vsech vtipu. Proste nehorazna jizda od zacatku do konce.(13.6.2006)

Je to 20 rokov a má to svoje momenty - posledný vtip s dievčatami v bikinách je super. Ale inak je to zmes záchodového humoru na aký sa už nechytám. Keď som bol mladší tak som považoval Farrellyovcov za komediálnych bohov. Teraz je to skôr trápne. Jeden z mála filmov, kde je Jeff Daniels vtipnejší ako Jim Carrey.(24.8.2007)

• Marek1991

Nechutné a trápne, neprofesionálne, ale zábavné. Stalo sa to takou menšou klasikou a ten názov sa už roky používa v rôznych spojeniach. Najviac ma provokujú niektoré nesprávne urobené vtipy, ktoré rozhodne neboli inteligentné a ktoré boli vhodné len pre komerčnú kultúru a to mal tento film šancu stať sa klasikou zábavných cestovných filmov, škoda.(31.5.2012)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10///+záporné postavy, dnes již kultovní vtipy, stopáž -jen pokud na tento druh humoru přistoupíte/// Tak jsem si během filmu říkal, který z nich je ten blbý a který blbější :-) Celý film je postaven na ustřední dvojici a jejich "jednoduchosti", přesto i vedlejší postavy mají dostatek prostoru a pro mě především byly pochuti záporné postavy a zejména mě dostalo jejich logické myšlení a hlašky typu "jsou to profíci" apd. Vtipných scén je ve filmu mnoho, takže i když Jim Carrey není váš největší olíbenec, různým vtipným situacím se zasmějete. Snad nejzdařilejší jsou jak papoušek stratí hlavu a nebo jak sova dostane dělo zátkou od vína, případně samotný závěr filmu, který vypoví leccos o jejich inteligenci. To jsou momenty u kterých jsem se uchechtal a vy na tom budete podobně. Flm je nenásilný a řekl bych že se vám nevnucuje a především film se vás nesnaží prostřednictvím hlavních představitelů nějak moralizovat, prostě pohodový film./// Celkem 65%///(15.6.2006)

• - Sea Bassa si zahral legendárny hokejista Cam Neely. V jeden scéne na jeho postavu referujú, že meria 193 cm. Cam má ale v skutočnosti iba 185 cm. (ywo666)

• - Po premiéře filmu zavolal Jimu Carreymu Dustin Hoffman a řekl mu, že vztah, který mezi sebou měli Harry (Jeff Daniels) a Lloyd (Jim Carrey), byl jeden z nejskutečnějších přátelských vztahů, které kdy ve filmu viděl. (popos)

• - V barovej scéne v Aspene Lloyd (Jim Carrey) zakričí: "To je skvelé. My sme pristáli na mesiaci!" Táto veta nebola v scenári. (Raccoon.city)