Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Tento film mám ešte na VHS kazete. Ako malý som ho videl nespočetne veľká krát. Bol vtipný a tak komicky, že som sa smiechmi skoro počúral. Ale čo dnes? Film je opozeraný, hlášky poznám naspamäť a niekedy sa mi film už aj hnusí. Nečudujem sa, po toľkých pozretí by sa mi už hlava mala s krku odkotúľať. Obe hlavne postavy mi už vtipne veľmi neprídu, miestami si musím zrak odvrátiť lebo trápnosť nevie každý zniesť. Ale boli časy, keď som tento film žral, hlášky boli perfektne a ja som sa nonstop smial. Už len kvôli minulosti si film zaslúži tri hviezdy. Nebyť filmu vtedy ale dnes, hodnotil by som ho úplne inak. 60%(14.7.2014)

Jedna z mojich najobľúbenejších komédií aké som kedy videl. Je to typická americká bláznivá komédia, ktorej ide hlavne o to aby rozosmiala diváka a v mojom prípade sa jej to podarilo dokonale. Možno je to aj Jimom Carreym (my best), ktorý ma rozosmeje proste vždy. Jeho komédie mám najradšej a v žiadnej inej sa toľko nenasmejem ako v týchto. Z jeho filmov u mňa vedie Klamár, klamár , no toto je hneď potom. Vo filme je neskutočné množstvo gagov, vtipných situácií, dialógov, monológov. Dej nieje premakaný, je jednoduchý, no vo filme takéhoto typu to neprekáža a na dej pri tom smiechu často ani nedokážem myslieť. Jeff Daniels vie tiež poriadne pobaviť, ale znovu klobúk dolu pred umením Jima Carreyho. Keď chcem komédiu ,pri ktorej sa chcem smiať, pustím si hocakú inú, keď chcem pri komédii umierať od smiechu, pustím si Blbý a blbší. 80%.(31.10.2007)

Ano je to taková komedie, která na první pohled vypadá jako úplná kravina, ještě ktomu když vidíte Jima Carreyho ostříhaného podle kastrolu, a vypadá jako úplnej dement. Ale tento film je trošku něco jiného, tady se alespoň slovo sranda ukázalo ve svělém formátu, takže si myslím že pobaví snad každého, mě osobně se to vážně líbí a asi se nepřestanu smát.(15.11.2010)

Dvaja sympatickí idoti, so srdcom na pravom mieste a s guľami dokázať všetko, čo si zmyslia. Treba vyhľadať jedinú ženu, ktorá za to stojí, prejsť kvôli nej polku Ameriky a v horskom stredisku Aspen mimochodom narušiť mafiánsku bunku. S dodávkou v kostýme psa, s tajomným kufríkom a nepríliš veľkou motorkou sa táto zmontovaná komediálna dvojica odvážila k tažko tonážnemu a úplne priamočiaremu humoru, ktorý je niekedy tak blbý, až sa stáva vlastne celkom inteligentným. Bratia Farrellyovci sa vtedy so svojím debutom príliš nes*ali a bili do neho jeden blbší nápad za druhým - najskôr preto sa žiadna ich ďalších úchylných komédií Blbému a blbšiemu nevyrovnala.(10.12.2012)

"Máte ráda velký ptáky?" Taky umím zahájit hovor s neznámou slečnou nezávaznou konverzací o ornitologii jako Lloyd a kupodivu i stejnými výsledky. To je mi ale záhada. No nic, tahle dvojice enteligentů mě při zastavení pohybu mozkových závitů, v čemž patřím ke světové špičce, dokázala pobavit od prvního okamžiku. K tomu musím přičíst, že policejní kontrola, jízda na minibikeu a koulování Harryho s Mary jsou ještě debilnější než zbytek filmu a to fakt nechci jenom chválit. Takže pokud se při tomhle někdo nebaví, tak si při úvodních titulcích zapomněl vydělit IQ dvěma, zderivovat ho a dosadit místo neznámé X psa - takže je to jeho chyba.(24.10.2016)

• - Malá motorka, ktorou sa Harry (Jeff Daniels) a Lloyd (Jim Carrey) nakoniec dostali do Aspenu, bola Taco 22. (Raccoon.city)

• - Malou roli "Sumce", kterého Harry a Lloyd přechytračí na benzinové pumpě, si ve filmu střihl slavný kanadský hokejista Cam Neely. (ClintEastwood)

• - Film se dočkal na předávání filmových cen MTV úspěchu. Jim Carrey a Lauren Holly získali cenu za nejhezčí polibek na plátně a Carrey a Daniels byli nominováni na nejlepší filmovou dvojici. (Zdroj: ČSFD.cz)