Až na svatební cestě Eddie zjistil, že našel tu pravou. Dotyčná dáma ale bohužel nebyla jeho novomanželka... Eddiemu (Ben Stiller) je čtyřicet a už pěkných pár let odolává atakům vlastního otce a nejlepšího kámoše, kteří ho usilovně tlačí do ženění. Ne že by Eddie neměl dostatek příležitostí, jenže každá z jeho dosavadních známostí měla nějakou "zásadní" chybu. Vzhledem k tomu, že i on začíná pociťovat, že mu ujíždí vlak, zapomene na ostražitost a svůj nejnovější objev, blonďatou ekoložku Lilu (Malin Akerman), požádá o ruku, aniž si ji oťuká a najde nějaké ty vady na kráse. Skutečnost, že jich má jeho manželka víc, než by bylo zdrávo, bohužel odhalí až na svatební cestě do mexického letoviska, kde se romanticky založená kamarádka do deště promění v nesnesitelnou kreaturu, která mluví jako dlaždič, zbožňuje extrémní sexuální polohy a navíc má velmi temnou minulost. Neštěstí nechodí nikdy samo a v tomto případě ho doprovází krásná Miranda (Michelle Monaghan), která disponuje vším, po čem Eddie ve vztahu touží, a navíc je nezadaná. Protože se i jí Eddie zamlouvá, nemá to srdce přiznat, že on není tak úplně bez závazků. Novopečeného ženáče proto čeká mimořádně nelehký úkol - nenápadně se zbavit příšerné novomanželky a neztratit přitom i dívku svých snů... Komedie Těsně vedle (The Heartbreak Kid) vznikla podle stejnojmenného filmu z roku 1972 s Charlesem Grodinem a Cybill Shepherd, který patří k nejoblíbenějším snímkům bratrů Farrellyových. Tvůrci nezapomenutelných komedií Něco na té Mary je nebo Já, mé druhé já a Irena ho ale předělali dle obrazu svého a vytvořili tak úplně jiný, typicky farrellyovský film, který nemá to nejvybranější vychování. Do hlavní role obsadili poprvé od spolupráce na veleúspěšné Mary velmi populárního komika Bena Stillera. "Nabízeli jsme mu postavy i v jiných našich filmech, ale buď neměl čas nebo se mu nelíbil scénář. Až u Těsně vedle jsme si plácli a jsme strašně rádi, protože Ben je ideální představitel postav, kterým se ve filmu nepřetržitě ubližuje. On umí být neodolatelně hysterický," říká spolurežisér Bobby Farrelly. Je ale klidně možné, že hvězdného Bena Stillera zastíní nepříliš známá herečka švédského původu Malin Akerman, která tu nejnebezpečnější ženskou odrůdu - andělskou mrchu - ztvárnila až mrazivě dokonale. (oficiální text distributora)

haj

Typická Stillerova komedie s pár farrellyovskejma nechuťárnama, u který jsem se i přes jednoznačně negativní recenze výborně bavil. 3,5* ()

Natabar

Jeden z mála případů, kdy by potencionální divák měl dát na název, který snímku přilepí čeští distributoři. Prostě a jednoduše - (tesně) vedle... ()

sskrblik

Váhal jsem i mezi čtyřmi hvězdičky, tahle Stillerovka mě hodně bavila! Rozhodně to je jedna z těch lepších amerických komedií. Je plná omylů, trapasů a nejrůznějších zábavných scének. ()

Sany33

Ben Stiller má podľa mňa na oveľa lepšie komédie a aj oveľa lepšie obsadené ako je táto béčkové. Keď som si film zapínal dúfal som že to bude príjemná oddychovka s dávkou toho pravého humoru. No bola to len nuda, nuda a zasa nuda. Stále opakujúce sa klišé a demencia jednotlivých postáv, ktoré by sa v reále takto nikdy nezachovali. Ja sám som sa pristihol asi iba raz, že sa vážne smejem. Inak bol humor dosť na hrane senility a nechutnosti, napríklad tá chlpatá vagína to bolo už dosť za to sa nedá dať viac ako 25%. ()

mab

Nemohu si pomoci, ale až na výjimku(Zoolander) jsou všechny Stillerovy filmy nehumorné, křečovité a trapné zároveň.. Tento film to můj pohled opět podtrhl - trapný vtip jako základ na který je nabalována další a další nehumorná až absurdní trapárna a takhle je postavena většina komediálních filmů, kde hraje hlavní roli. ()

VanTom

Farrellyovic vulgární romantická komedie s těžce účelovou zápletkou: Starý mládenec Ben po šestitýdenní známosti uspěchá svatbu s krásnou Malin, aby už při cestě na líbánky odhalil spoustu jejích (upřímně, svých taky) nechutných charakterových vad; načež se tam během pár dní zakouká do okouzlující Michelle, jež je dozajista ta pravá na dalších 40 až 50 let. Párkrát jsem se při přetáhnuté délce zasmál, pár věcí mířilo zcela vedle, ale tu těsnou třetí dám - třeba jen za obě sympatické herečky (když z jedné z nich nedělá scénář krávu), vlezlý mariachi band nebo závěrečný "stěr" happy endu. ()

lykan9

Jedna z typických konin s Benem Stillerem. Jeho filmy jsou ve směs, až na pár výjimek, stejné a nic nového nepřinášející a Těsně vedle se řadí k nim. Sice vyloženě neurazí, ale že bych se k tomuto filmu měl opakovaně vracet, tak to ne. ()

blackJag

Farrelyovi natočili nejvtipnější film hned na počátku své kariéry (Blbý a blbější), od té doby se potácí v bludném kruhu, tu více, tu méně podprůměrných kusů (Něco na té Mary nebylo výjimkou). Ne jinak je tomu nyní. Stiller se snaží jak může, ale nemá chudák zrovna nejlepší období na výběr rolí. Neúměrná stopáž je šílená o to víc, že nejvtipnějšího momentu filmu se člověk dočká nakonec. Neříkám, že jsem se nezasmál, párkrát opravdu ano, ale na takovou délku jen řídce... navíc, ten dikobrazí bobr... brrrr 45% ()

Guzo

Po trochu nudném začátku se tahle stillerovská komedie rozjede a zastavit jí může jen.. zase trošku nudnější konec. Když to ale vezmu jako jeden celek, docela jsem se bavil, určitě to patří k tomu lepšímu z poslední doby, romantiky tam tedy zas tolik není (a to je dobře), spíše vtipných momentů - ne ty, kde vybuchnete smíchem a nemůžete přestat, ale zasmál jsem se. ()

Autogram

Celkom zábavný hlavný hrdina ako lúzer a bigamista. Som rád, že to v podstate ani nebolo romantické, ale iba komédia. -- Musím s tebou hovoriť. – A je to dobré alebo zlé? – Spočiatku sa ti to nebude páčiť, ale v konečnom dôsledku je to výhra. ()

jefff

Jedna z nejlepších romantických komedií co jsem za poslední roky viděl! Ben Stiller mě asi třikrát pobavil tak, že jsem se doslova válel smíchy:-) Opravdu, docela originální komedie, která nenudí a neustále baví. Příjemné obsazení tomu ještě přidá. ()

spikey1

příjemná komedie, Farrellyové se podle mě pokouší natočit něco na té Marry je 2 ale to už asi nejde, je to dobré není to nejlepší. ()

MiaMoonlight

Třetí hvězdičku dávám pouze za skvělého Bena Stillera a zábavný konec, jinak je to průměrná neažtaksuperromantická komedie, na jaké jsme z daleké Ameriky zvyklí a už nás asi ničím nepřekvapí, pokud neobsadí Adama Sandlera. ()

sedm.1

Bratři Farrellyové už na své prvotřídně nekompromisní komedie z počátku jejich filmografie již asi nenavážou nikdy,nicméně v Těsně vedle se jejich vzpomínky na drsný humor objevují poměrně často a tak se nejedná až o tak velkou nudu.Příběhově je to sice blboučké a naivní od prvních minut,má to však spád,nijak moc protivných pasáží tu také není a tak největším problémem se tu pro mě stal překvapivě prošedivělí Ben Stiller,který jinak své komedie většinou táhl,zde byl však nevýrazný a teméř až protivný.Naštěstí je tu spousta vedlejších postaviček,které nabíjejí film těmi nejlepšími scénami a gagy a i na obě hlavní herečky je docela pěkný pokuk.Farrellyové se zkrátka od dob Já, mé druhé já a Irena asi nejvíce příblížili tímto snímkem ke svému šílenému a ojedinělému humoru,což pro mě děla tento film docela slušnou zábavou s pár nezapomenutelnýma scénama. ()

Forsberg11

Kde sú tie časy keď Farrellyovci točili komédie kvality Blbí a blbší? The Heartbreak Kid je len ďalšia z radu priemerných romantických komédií. Tentokrát však aj s vynikajúcim Benom Stillerom, jeho krásnymi priateľkami a takisto aj zopár naozaj WTF scénami. PISSING ON THE BACK :D ()

civrss

Tohle není těsně, ale bohužel dost vedle. Díky bohu však ještě v mezích snesitelnosti. Rozhodně neodcházím psychicky poznamenán, čehož jsem se docela bál. Stillera mám celkem rád, jako komik funguje skvěle, takže pod dvě hvězdy nakonec nepůjdu. Chudák už je taky prošedivělej... ()

herr_carter

Film, kde je moje nejmilovanější herečky Michelle Monaghan asi nejkrásnější a nejsympatičtější ze všech jejích dosavadních filmů, té by bylo škoda pro toho blba Stilera......................moje hodnocení = 8 z 10. ()