Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Eva_Krejcova

Viděla jsem tohoto "Bonda" ale je to málem odpad!!!! Příběh je dobře udělaný ale jeho přestavitel rozhodně ne. Pierce Brosnan to je Bond a né tenhle OŠKLIVEC UŠATEC Podle mě Daniel Graig jako Bond nestojí za nic. ()

piranha

Dneska každý hrdina akčních filmů nosí kamennou tvář a nepřístupnou duši, a to proto, že je moderní, pokud ho předtím někdo zradil nebo mu zemřelo dítě. Kdysi možná invence ale už dávno přešla v klišé. Ještě k tomu panuje ve filmu podivný chaos prohloubený až moc nepřehlednými akčními scénami. Pokud se ve scéně absolutně neorientuji, přestává to být napínavé. ()

Bozvav

Nepatřím mezi fanoušky Daniela Craiga jako Bonda, (jinak je fantastický, zde mi prostě nesedí). Casino R. i trochu bavilo, ovšem Quantum of Solace už výrazně méně. Ne pro nedostatek akce, té bylo dost, ale hlavní hrdina mi připadá mnohem více jako agent KGB, kterého zlobí hemeroidy, než světácký anglický gentleman s povolením zabíjet. Navíc celé dílo působí dost zmateně .Prostě shlédnout se to dá, ale Conery, Moore nebo Brosnan to není. Za mne jednoznačně nejslabší Bondovka vůbec. ()

Silencia90

Přehledný, jednoduchý děj, ale mohli by si odpustit ty třesoucí kamery, kdy člověk nakonec ani neví, kdo se s kým pere. ()

vito_corle

Quantum of Solace -22.bondovka a Craig navazuje , kde CR skončilo, Pasáž, kdy Bond ujíždí Astonem a je pronásledovaný padouchy , je úžasná. Je to ten správný Bond. Ve filmu nechybí akční scény, pořádně slizký záporák Dominic Green a zvrhlí generál, který je echt zmetek. Celkem pohledné kočky Gemma Arterton s emi moc líbila a Olga Kurylenko vypadala dost dobře. Príma bylo i to, že se nezařadila so smečky spolunocležnic a stejně je to Bond girl.Při scéně v opeře všem fanouškům 007 musela spadnout brada-vtip, akce, mrštný Bond. A k tomu úžasná klasická hudba. Něco nového a povedeného. Mě se film celkem líbil 5 hvězd. ()

sirien

Co začalo fakt špatným restartem pokračuje ještě hůř - a to tak moc že si zpětně vlastně ani moc nepamatuju co mě na tom filmu tak vadilo že sem ho hodnotil tak nízko a že z něj mám tak blbé dojmy. Protože si z toho filmu vlastně nepamatuju prakticky nic - což je hodně špatný, protože je i dost průměrnejch filmů co sem viděl ještě dřív a pamatuju si je obvykle pořád docela dobře. ()

rexino

Surovejší Bond, ktorého ženie pomsta z Casino Royale. Príbeh, ktorý mohol byť výborným pokračovaním, nebyť pre mňa fakt nepodarenej akcie, kde shaky kamera nahradzovala absolútne hocijakú lepšiu akčnú choreografiu a efekty, ktoré si film s takým rozpočtom v roku 2008 už nezaslúži. ()

Trešlson

Dal jsem je Casinu a teď nevidím jediný důvod, proč by si je Quantum nezasloužilo. Craig v mých očích potvrdil, že je opravdu od Conneryho ten nejlepší Bond (a ještě navíc mu zdatně dýchá na zátylek), Forster byl na pozici režiséra také šťastná (jistá) volba a Amalric byl slizoun nadruhou... Je to devět z deseti a já jen lituju, že jsem v kině nemohl sedět o nějakou tu minutu víc. ()

Vodny

Quantum of Solace je asi nejméně 'bondovským' filmem s agentem 007 v hlavní roli. Ve filmu neuslyšíte proslulé věty jako: "Jmenuji se Bond, James Bond." nebo "Protřepat, nemíchat." Chybí také typicky bondovská 'udělátka a vychytávky'. Nedočkáte se ani typicky šarmantního Bondova vystupování na veřejnosti, vtipných a zároveň chytrých poznámek či proslulých nekonečných pohledů z očí do očí. Je to všechno tak nějak osekané, spíchnuté horkou jehlou a vše to působí poněkud zvětrale. Kdybych nevěděl, že se dívám na Bonda, řekl bych, že jde o lehce nadprůměrnou akční podívanou. Samotná akce nepůsobí nijak vyjímečně bondovsky, zato v příběhu jsem se tak trochu ztrácel. Několik bitek (na můj vkus příliš chaotických), přestřelek (opět chaotické), honičky s auty (ok), pár výbuchů (kulisy kam se podíváš), ale nic, co by člověku utkvělo v paměti. U Casino Roayal to byla např. famózní pokrová scéna v kasinu. V Quantum of Solace stojí za zmínku možná úvodních 5 minut. Víc si ale opravdu z tohoto Bonda nepamatuji. Možná to bude tím, že tento film na veškeré bondovské odkazy prakticky úplně rezignoval. P.S. Asi nejhorší bondovský film, kterému bych udělil pouze 2 hvězdy v Bond sérii. Jak říkám, taková bondovská šedá myš. P.S.2 Snaha o prohloubení Bondova profilu jako agenta, který je také jenom člověk, není ani uvěřitelná, ani na diváka nemůže zapůsobit. Od toho jsou zde jiné filmy. Bond by měl především bavit, nikoliv dojímat či snad nutit diváka do filozofických úvah o životě. P.S.3 Ještě jedna poznámka. V QoS mi chyběl ten pocit ohrožení, že když se to nepovede, hoodně lidí zemře. Po čem se vlastně Bond pídil, co/koho honil, jak to bylo důležité a byl to vůbec úkol pro takový kalibr jako je agent 007? Možná kdyby bylo Casino Roayale o půl hodiny delší, stihli by všechno dovysvětlit bez toho, aniž by vznikl tento polotovar. ()

misa_laska

Rozhodovala jsem mezi 3 a 4. Nakonec dávám 3. Craig se mi vůbec nelíbí a na Bonda mi vůbec nesedí. Počáteční scéna v autě naprosto absurdní a spoustu dalších absurdit v průběhu filmu, např. požár. Ale i přesto mě film poměrně zaujal... Prostě Bond je Bond, akorát mi přijde, že se přeřazuje na novou kolej... Co to v tom letadle sakra pil??? Proč neměl své martini? Proč je věčně špinavej, samej šrám atd? ()

Osanos

Nepřehledná akce, velice zvláštní scénář, který si to nejlepší bohužel nenechá na konec, chvílemi nuda k usnutí. Ale není to vysloveně špatný film: vtípky byly vetšinou opravdu vtipné, často to bylo i stylové a po technické stránce není celkem co vytkonout. Slabé 4* nebo silné 3*. A že ani ty ženský nebyly zvlášť pěkný a s jednou z nich ani nespal (!!!) tak spíš 3. ()

Mary19

James Bond se vrátil... A to ve velkém stylu! Také jsem měl obavy z výměny režiséra (ale pouze kvůli nezkušenosti :), Marc Forster však výborně navázal na Casino Royale Martina Campbella. Akční scény jsou natočeny velmi zručně, děj má spád a hraje nám k tomu skvělá hudba Davida Arnolda. Daniel Craig opět nezklamal, a je pro mě jasně nejlepším představitelem agenta 007... 85% ()

SpeedyCZ

Po CR maličko zklamání. Něco bondovského mi tady chybělo. Nicméně... akce bylo dost, natočená byla slušně i když občas trošku nepřehledná. Craig je opět skvělý, tomu bych si ani nedovolil nic vytknout. Za co bych ale tvůrce mimojiné pokáral, byla role Olgy. Přišla mi tak trochu bezúčelná. Jasně, chtěla se pomstít za vyvraždění její rodiny, ale připadalo mi, že hlavní děj by se bez ní klidně obešel. Samozřejmě, 007 bez Bond Girl by nebyl 007, ale ani tady Kurylenko není žádná výhra. Gemma Arterton jakbysmet. Tak zbytečnou postavu jsem už v bondovce dlouho neviděl. Naopak Mathieu Amalric(D.Green) mě jako padouch celkem mile potěšil, přirozené charisma mu nechybí. Bondovský děj nikdy nebyl obzvlášť duchaplný, ale u QoS mi připadá slabší než jindy. Je skrz naskrz průměrný. Tu řádku zbytečných keců si taky tvůrci mohli ušetřit. Proč jsem se nakonec rozhodl snímku udělit 4*? Protože jsem se přes to všechno v kině dobře bavil. Quantum of Solace možná nepatří mezi nejlepší bondovky, co byly natočeny. Přesto by si ji fanoušci neměli nechat ujít. ()

zelda82

Problém Quantum of Solace je v tom, ze tam sice je James Bond, ale neni to bondovka. Nemam nic proti novotam a Casino Royale se mi moc libilo. Jenze tam i pres novinky jakysi bondovsky duch porad byl. Tohle mnohem vic pripomina filmy s Jasonem Bournem nez bondovku. A taky pribeh je zasmodrchany a komplikovany az hanba. Jako akcnak ale porad dobre, jako bondovka uz ani zdaleka ne. ()

zabro

Zatim prvni zkouknuti v kine. Moc dobry dojem to na me neudelalo. Vse to zacalo uvodni znelkou, presni uvodni pisni. Je otresna. A pak to dale pokracovalo. Myslel jsem, ze cely film je kopie nejakeho akcniho filmu co mel uspech v poslednich dvou letech. Ale jak pisi je to zatim prvni setkani. Pockam si az to vyjde na dvd a dam tomu druhou sanci. ()

Mbeast

Nový Bond je...jiný. Spíše než Casino Royale se podobá starším dílům, třeba s Brosnanem. Bond se, jak bylo dříve zvykem, podívá do všech koutů světa. Jinak úvodní honička Aston Martin x Alfa Romeo je sice ďábelsky klipovitá a zmateně sestříhaná, ale je prostě cool a lepší začátek filmu si nedovedu představit. Ano v novém Bondovi je pár "nesrovnalostí" a pár težko uvěřitelných scén (souboj na provazech a především seskok padákem mluví za vše), ale celkové hodnocení je více než nadprůměrné a Quantum of Solace se může svorně zařadit vedle Casino Royale do bondovské síně slávy...jinak Craig si upevnil místo v TOP10 hercích a Olga Kurylenko je prostě sexy a řadí se tak na špičku BondGirls po bok Evy Green...jinak moc nechápu průměr 76%...ach jo, ach jo ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter