Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Zadri

Tak na tomhle filmu se opravdu nešetřilo a je to vidět v každém záběru. Akční jízda sice ke konci ztrácí dech, ale pořád je to skvělý James Bond, který je mi v podání Daniel Craiga velmi sympatický. Možná je to tím, že se James Bond začíná podobat James Bourneovi, ale přesto si zachovává svou lehkost a nadhled. Výborná zábava. ()

Ferenzo

Hodně průměrná bondovka, která neurazí, super efekty, ale přijde mi, jako když scénáristi už nemají o čem psát. A to jak nechávají kvůli Bondovi zemřít pořád nějaké ženy, aby u něho vyvolali pocit pomsty a zadostiučinění už mě nebaví. Takže celkově shrnuto,navoněná bída. 45%. ()

princesofpersia

Ale tohle přeci není Bond. Říká si nulanulasedmička a ani jednou si neporučil "protřepat, nemíchat", měl slzy v očích, když mu umřel starej známej, mstí svojí životní lásku a ani jednou nepoužije střílecí propisky, multifunkční hodinky nebo spešl brýle.... Craiga mám sice vážně ráda a šarm z něj sálá na kiláky daleko, ale nebyl tak uhlazený a kamenný jak jsem očekávala....No zkrátka kdyby se hlavní hrdina nejmenoval James byl by to vážně perfektní akční film... Ale když tak na to koukám s odstupem... možná, že tohle nový pojetí Bonda není zas až tak naprd, ovšem musí si člověk nejdřív uvědomit, že tenhle nový, lidštější hrdina už není uhlazený Brosnan a upravit své očekávání :) ()

maoc

Po hodně odloženém druhém koukání by si QoS zasloužilo hlubší rozbor. Začnu slabikou SOL. Samota, osamělost a v ní skrývající se vnitřní přijetí sebe i služby i světa, který nemá jasné hranice mezi dobrem a zlem, mezi hodnými a zlými. Pěkně to pojmenovali, kluci chytří američtí. Cassino Royale naznačilo odklon Bonda někam, kde jej neznáme, ale QoS to dokonává. Měl by nás upozornit pád hned několika pilířů starého bondovského světa. Změna koktejlu. Naprostý odklon od hraček včetně auta. JB zde sedlá leccos a jen na začátku je to Aston Martin a kdyby to neřekl italský carabinier do vysílačky, asi bychom to ani nepotřebovali vědět, ale PP je PP a přes to nejede vlak. Nejvíce je to ale vidět na vztazích. Je jich tu víc, co stojí za zmínku. Pro začátek Mathis. Bond nikdy nebyl zrovna kámoš až za hrob, ale tady jsem se nemohl ubránit pocitu, že Mathise prostě využil. A věděl o tom. V podstatě mu to bylo jedno. Bond toto už dělával dřív, ale co si vzpomínám, tak jen ženám. Když už o nich mluvíme... Vztah k ženám je nejvýraznější změna. Chybí bondgirl. Ona tam jakoby je, ale je to mnohem těsnější vztah, spíš jako žačka a učitel, navíc bez sexuálního náboje. Jediného sexu se tak dočkáme spíše omylem a opět jako nástroje diplomacie. Proč holku z kanceláře zneškodnit brachiálně, když to jde pomocí jiného prostředku - vtažení do velkého světa a svedení. Navíc se toho dalo využít později pro citové vydírání M vůči Bondovi. Tvůrci se u sexu ani moc nepozastavují. Je to jako další kulka vystřelená na nepřítele nebo alespoň ne-zcela-přítele. A těch v QoS prosviští... QoS vyniká brutální a skvěle nasnímanou akcí. Ještě lepší než v CR. Fakt. Jasně že v tom množství střihů není vždy jasné co kdo koho a kam, ale to je spíš záměr než chyba. Příklad za všechny - bodnul mu na balkoně do stehna injekci nebo nůž nebo střep? Asi injekci. Vypadal, jakoby omdlel. Ale proč potom nebyl informačně vytěžen? Podobných otázek a nelogičností je v QoS hodně. U starších bondovek jich bylo také hodně. Tak proč to u QoS vadí? Proč je to důvod, kvůli kterému nechci dát vyšší hodnocení? Protože nové bondovky se berou hrozně vážně. Tam podobné lapsy včetně mezinárodní situace, geografie a fyziky, v které Amíci plavou tak nějak kontinuálně, nemohu tolerovat. V celém dvojfilmu CR a QoS hapruje logika, motivace a chování postav. Jednou má zločinecká organizace dokonalé prostředky a je v předvídání chování MI6 dopředu o několik tahů a jindy pošlou na eradikaci Bonda 2 bolívijské policisty na motorkách a podobné disproporce. A k té motivaci - ve službě 10 let, bez rodiny a nevydíratelný a přesto se necháte přetáhnout na druhou stranu? Jakou pákou? QoS je skvělé, ale není ani trochu uvěřitelné. Z Jamese se stává komiksový superhrdina a celé pozadí tomu odpovídá. Bond je víc a víc lidský a přitom je čím dál více lidství vzdálen. Nepřijde mi, že by si film uměl ze sebe udělat legraci, aby to shodil a mohl bych jej brát jako hru. Nový Bond se bere smrtelně vážně. Další pilíř padl. Proto jen 3 hvězdy. () (méně) (více)

smatana.sk

Z bondoviek už boli za tých 50 rokov odstraňované mnohé typické atribúty, a stále zostali bondovkami. Ale nazývať bondovkou film, v ktorom nie je ani stopové množstvo humoru? ()

Mistr_Moon

Nejrychlejší bond bez žádného prázdného místa. Akce střídá akci, je různá a docela nápaditá, trochu zkažená bourneovským střihem, kdy je těžké rozpoznat co se děje. Nicméně ani na chvíli nenudí, což se o některých jiných Bondech (Skyfall) říct nedá. Btw. Jako artový film mi to rozhodně nepřišlo. ()

kubas369

U Skyfall jsem si stěžoval na nedostatek adrenalinu což se u Quantum of Solace nedá rozhodně říct. Je tady sice znát inspirace Bornem což ale rozhodně není na škodu. Je to prostě jízda za pomstou se vším co k tomu patří, není to tak okouzlující jako Casino Royale ale je to ohodně lepší než nudnej Skyfall takže zvyšuji na pět. ()

darthvader77

Skvěle navazuje na přechozí perfektní díl, vlastně tenhle bond navazuje na svého předchůdce nejvíc z celé série. Skvělé akční scény(s lany apod) opět vynikající příběh, který se točí kolem tajemné organizace. Craig jako James Bond perfektní. ()

curfew77

V dobách projekce mi to samým zklamáním ani nestálo za zmínku, což hovoří za vše. Vším, co bylo na CASINO ROYALE skvělé, se tenhle film naopak sám sráží dolů. Otravný záporák, slabomyslný scénář, nehezká bondgirl Kurylenko a tupá příběhová linie. Tady mohl hrát Bonda klidně dál Brosnan. 40 %. ()

kubeba

Tohle bylo pro mě docela zklamání. Pp pár minutách jsem se přestala orientovat kdo je kdo, kdo pracuje pro koho a kdo koho zradil. Bond girl taky nic moc a Gemma si tam zahrála asi tak 5 minut. Casino bylo mnooohem lepší. ()

kubilov

Sledovat bez Casina Royale nemá význam. Je to spíš takový druhý díl, který sice nemá kvality jako CR, ale nabízí zase jiné pohledy. Tentokrát se James podívá do Jižní Ameriky, kde moc často nebyl, proto si to užívá plnými doušky červivé vody, nebo ropy, to je fuk. Je vidět kvalita scénáře, který je ale místy nedotažen, takže nakonec to vyzní, jakoby byl odfláknutý. --- S QoS mám z Craigových bondovek jednoznačně nejvíc problémů od toho, že nefunguje sám, přes to, že má nezáživný příběh, záporáka až po hlavní bondgirl. V kontextu celé série je to přesto na 4*, byť slabé. ()

BadAs

výborná nabušená jízda s novými a méně známými herci .-) pokud jde o akci a drsná gesta craiguv bond kraluje.-) dobří zaporáci a olga je cool .-) krátký ale zato akční nářez..zpokojenost velká a viděno dvakrát v kině .-)..doufám že sam mendes zas neuukradne craiga pro dalšího nudnýho bonda co se jen smutně kouká a kecá .-) to není bond ..žadnej skifall ale tohle chceme vidět..craig je ostrej a potřebuje ostrý role ()

helrohir

Tak trochu drsnejšia verzia agenta 007. To, že tam bolo minimum klasických vecí, ktoré robia Bonda Bondom mi vôbec nevadilo. Naopak, z môjho pohľadu sa na predchádzajúce "Casino Royale" nadviazalo naozaj perfektne a režisér presne vystihol Bondove pocity a emócie vyplývajúce zo straty milovanej ženy a hnevu na okolitý svet. Daniel Craig si strihol Bonda famózne, Olga Kurylenko je fajn (aj keď za Evou Green mi je smutno:), Mathieu Amalric stvárnil toho sliziaka tiež vcelku presvedčivo a aj ostatní herci vo vedľajších rolách boli OK. Plný počet hviezd nedávam vzhľadom k existencii famózneho Casiny Royale a popravde sa tu nájde aj pár hluchých miest a zbytočných kecov (najmä zo strany Olgy), ale ináč som veľmi spokojný. ()

Guran

Už dost. V tomhle díle už je to jenom stereotyp a film kromě moderních efektů nenabídne nic jiného. Craig, jako Bond mi přijde nesympaticcký, ikdyž, to byl možná účel. Těch Bondů už je ale moc. Tak vycvičený agent, jenž by klidně přepral i medvěda může být jen ve filmu. Film už asi nikdy nebudu chtít vidět znovu. ()

Brano

Veľmi slabý a miestami nereálny film. Dejovo slabé, akčné scény prehnané a takisto mi to celé príde trochu chaotické a miestami som sa už strácal v deji. Ale to už bolo asi tou strašnou nudou, kvôli ktorej som sa už nemohol sústrediť. Od začiatku do konca sú to len zostrihy z rôznych akcii, ktoré predvádza Craig, ale bez zmysluplnejšieho príbehu. /40%/ ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter