Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Cyberboy

Pěkný triky a Moon Bloodgood, ale ta demence v poslední půlhodině filmu už na mě byla trochu moc. Terminátoři místo zabíjení s hlavními hrdiny jenom hážou, střílejí s přesností pětiletého dítěte vybaveného vodní pistolí a všichni si pobíhají v prostředí po čerstvě vybuchlých atomovkách jako by se nechumelilo.. Možná jsem moc přísnej, ale spíš ne..vychoval mě Cameron. ()

Idealista

Každý fanda Terminátorú měl strach že Mcg bude jako režisér na hovno a kupodivu je zde tím nejmenším zlem . Atmosféru má dokonalou z akcí je to trochu horší je totiž přeplácaná mírně nepřahledná a časem omrzí ( představte sy plátek ementálu = scénář a ty díry v něm jsou chybějící text a ty jsou nácpány akcí ) . J.Conor byl vždy jen doplňkem a ani zde tomu není jinak ( v každém díle vétšímy tahouny byli roboti pak ženy které měli "větší koule " než John ) . No a Worthington je perfektní náhradou za Arniho . S toho všeho vyplývá že nejvíc selhali scénarysti kteří chtěli navázat na zažité postupy minulých filmu ale na to jim chybí schopnosti . ()

asader

Od tohoto filmu sem mnoho nečekal,protože byl kritizován,ale byl jsem mile překvapen strhující akcí a dobrým příběhem.Bohužel k tomu chyběla troška humor,který byl v předchozích dílech,ale bylo to určitě víc než průměrné akční sci-fi proto 8/10. ()

Paladin25

Vyborný Terminátor, ktorý priniesol aj nejakú tu dejovú líniu a herecké výkonny, ktoré boli skutočne skvelé. Dej mal myšlienko nebolo to len bezduché naháňanie. I keď film má určite svoje rezervy rozhodne ma nesklamal. ()

toomm

Musím přizant že jsem to čekal, ale přesto jsem byl zklamán. Akce, akce a zase akce o nic jeného v tomto filmu nešlo. Když jsem se na film díval měl jsem pocit že sleduju Transformers. Navíc se ve filmu objevila spousta nezodpovězených otázek. Postava Johna Connora působí necharismaticky a chladně a to že má být spasitel lidstva? V reálu možná, ve filmu ne. Na Terminátora slabé. 50% ()

uhlobaronka

Ty neuvěřitelně pitomé dialogy mě vyhnaly od filmu už cca v půlce, takže jedna * za efekty, z nostalgie k prvnímu a druhému dílu a taky za naději, že ta druhá půlka už nebyla tak pitomá. Ale zjišťovat to radši nebudu… ()

sam89

Po skvělém 2. traileru, jsem si říkal, že McG nás ješte všechny překvapí, bohužel se tak nestalo. Už ze začátku vás bude iritovat špatné sestříhání filmu, člověk si některé scény musí sám domýšlet. Příběh nedává smysl: Skynet chce zabít Kyle Reese(jak se o něm dozvěděl?), aby zabránil narození Conora, přitom Conor nic výrazného neudělal, dokonce není ani velitel odboje! Film je těchto nesmyslů doslova přeplněn. Baleovo výkon je zde zastíněn Samem Worthingtonem, kterej ve filmu dostává zdaleka více prostoru. Atmosféra připomíná Šíleného Maxe 2(ale nevyrovná se jí), tudíž zapomeňte na boje s terminátorama v ruinách měst, jak jsme měli možnost vidět ve vizích v předešlých T. Některé efekty jsou sice pěkně udělané, ale celej film utáhnout nedokážou. Verdikt: Pokud jste viděli předešlé díly T budete pravděpodobně dosti zklamáni. Pokuď neviděli, film na vás bude působit lepším dojmem a to díky tomu, že si nebudete tolik uvědomovat chyby ve scénáři. ()

Miloško

Neprekvapuje ma tunajšie hodnotenie,Terminátor štyri má spoločné s predchádzajúcimi úspešnými časťami asi tolko kolko má spoločné rok 1991 z rokom 2009. Rok 1991 bol dátumom premiéry druhej časti,ktorá ohromila svet. Štvrté pokračovanie,nie je ani pokračovaním ako takym.Ano, stale je tu ten boj stroje verzus svet,ale máme tu niečo temnejšie,a dramatickejšie,je tu stále podsúvaná neaká "rodinná trauma" J.Connora,a príbeh bez neakého silného základu, s rutinnými trikmi. Aká by bola štvorka z iným režisérom ako je McG?6/10 ()

Kubík

Hodne slabe 3* Pro me to je zplacvanina vsech predeslich dilu, neprineslo to nic noveho krom par novich robotku, Terminator 1,2 4 ever na to se aspon dalo koukat:) ()

Bilky

Nevyrovná sa prvym dvom Téčkam, ale ako III-ka sa mi pozdáva viac. Možno kvôli tomu že v 3ke už bolo tých ftipných hlášok až moc a akčné scény trošku predbiehali príbeh. V Salvation mi zas chýbal väčší priestor pre Johna Connora / Ch.BALE a viac času na zžitie sa s ich duševným rozpoložením. Celý scénar bol príliš skratkovitý a ARNOLD príliš digitálny ;) U mňa je McG "pan břídil" co pochoval kult s názvom TERMINÁTOR - 62% ()

Titleist

Moc hezký. Sam Worthington se mi začíná krutě zamlouvat. Kdyby se to nejmenovalo Terminátor, ale třeba Hnutí odporu, klidně by to mohlo mít hodnocení kolem 85%, myslim že se to moc povedlo a těším se na T5. ()

natalanka

1 hvězda a to bez nejmenšího slitování. U mě to nezachránilo ani postapokalyptické vyobrazení světa. Shlédla jsem všechny díly za sebou. Tenhle byl nejmíň logický. A nejvíc zapomenutelný. Hrdina má zřejmě i na kadeřnici, jak se nám krásně přeloupl z 3 dílu z blond na černo. Terminátorů ve válce pobíhalo jako šafránu. (Jeden si tam s polovinou těla zahrál hned na začátku a pak až továrna.) Ten óbrrobot mi připomněl stroje mimozemšťanů z Války světů a opravdu ten terminátor se šátečkem na hlavě...to bylo něco. Nějak mi tam chybí zástupci T-X (krásná terminátorka , dokonalý stroj z minulého dílu), to nemluvě o zastaralém T-1000 (tekutě kovový terminátor z druhého dílu), které Skynet vytvořil a kterých by tam mělo lítat jako máku. A probůh co ty nahrávky pro synáčka od Sáry Connorové ???? To měl čas si je rozvrhnout jak je bude poslouchat? Dnes první kazeta, za měsíc druhá až nám to vyšlo k větě "..a to je vše co ti mohu říct?" A co ta malá holčička se spínačem? Jo a paradox. MY V NOCI NEVYCHÁZÍME, KVůLI TERMOSENZORůM. Ale ohýnky kvůli usušení si klidně udělají. A ta mrkvička....kde ji pěstovali? Ve sklepě? Opravdu jsem hrubě nespokojená. Jako by to někdo slátal horkou nití. Ne. Tohle se jim vážně nepovedlo. :-( ()

V4nd4l

Naj jedné straně napínavý akční sf, který je plný akčních scén a skvělých efektů. A na druhé film s některými scénami dost nesmyslnými a film snažící se vecpat do terminátoří série pomocí aluzí na přecházející díly, které jsou ne vždy vhodně použity. A taky film s nic moc koncem (asi 20 minut před koncem jsem ještě chtěl dát 4 hvězdičky). ()

Fíma

Sliboval nám, že se vrátí. Nevrátil se! Tohle není terminátor, ale béčkový film o válce mezi lidmi a stroji, jakých tu byly už tucty. Série terminátorů nám jasně ukazuje, že super mega efekty nedělají dobrý film. V jedničce se nad těmi triky z dnešního pohledu můžeme trochu pousmát, ale film to byl nesčetněkrát lepší. Já nevím, čím to je, ale přijde mi, že dneska se dá dát do filmu všechno, co chorý mozek scénáristy napadne, takže se to tam klidně dá. Dříve se asi muselo mnohem víc přemýšlet, když už ty triky byly tak drahé a náročné, aby ta práce stála za to. ()

rodier

Kdyz jsem videl kinorip, 1/3 chybela a 1/3 byla absolutne ve tme, prislo mi to jako blbost. Ted jsem to shledl v HD a musim rict ze je to celkem fajn. Stejne tak T3 jsem po case prehodnotil. Doufam ze bude i T5 a jeste vic scifi (tedy vice terminatoru, ruzni terminatori.. proste mam rad scifi a tezkou techniku, tak doufam ze se to timhle smerem bude vyvijet..) i kdyz hlavni je samozrejme boj face to face :-D ()

m.xFuck

Taky vám vadily časové chyby? Kdyby tenhle "díl" skutečně navazoval na terminatora III, byl by mnohem lepší, ale on na něj nejen nenavazuje on ho ignoruje... Ale stejně se mi líbil :) ()

sunjata

Dokonale ztvárněný (technicky) postapokalyptický svět, ale postavám už najednou nejde nějak fandit a jejich osud mi byl více méně lhostejný. Snad to bylo pro ten jejich cool imidž nebo co, ale už to pro mě nebyli lidi z masa, krve a kostí jako v předchozích dílech. Spíše se podobali terminátorům, proti kterým sami bojovali. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013