Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

Von Kempelen

Ke konci už dost překombinovaný a natahovaný, ale přesto jsem se bavil na český poměry výborně. To ještě bejvaly doby, kdy se do komedií nepřidávaly ty hřebejkovskoviewegovský "hořkosladký hluboce lidský okamžiky", ale naopak se dělala prdel ze všeho. ()

PavelKral

Podivná taškařice, ale obstojně sehraná. Nicméně, ach ten scénář... Stačilo chvíli nedávat pozor a děj filmu je v p deli.... Dlouho jsem nemusel nikomu dát tři hvězdy, ale radost mi udělali oficíři německé armády v podání Vladimíra Brabce a Oldřicha Vlacha. Ovšem co tam dělal Pepíček Abrhám, to fakt nevím. Celkově 40% ()

BigJohn02

Nechápu, proč dávat odpad za to, že je to málo vtipné. Copak se někdo u Sedmé roty válí smíchy od začátku do konce? Film ukazuje Germány jako totální pitomce a to mě baví. ()

Cacorka_eliz

V námětu celkem vtipný film v rychlém tempu i svižném střihu. Režijně místy mdlý a neohrabaně uchopený - je to parodie, situační komedie, válečná komedie? Obsazení ale hvězdné, díky nemuž jsem film dokoukala do konce. Zaujala mě především kamera - čisté kompozice, vyvážený zvuk a hravá hudba. ()

tein

Jedná se o absurdní potrhlou frašku která svůj účel zvládá skvěle a rozhodně si na nic jiného nehraje. Nechápu co zde většina "kritiků" očekávala za filmový duchaplný skvost, či možná válečné drama, ale já se u toho docela bavil. Rozhodně je to lepší než většina rádoby komedii z porevoluční ČR. Zahráno to bylo skvěle od všech herců, i těch co se tam jen mihli. Je pravda, že na prknech divadla by to jako ztrestena situační komedie funguvalo jinak a určitě líp. Filmové zpracování bohužel zdůrazňuje plno nesmyslů a až příliš absurdních situací, ale jako celek to tak nějak funguje. Za mne 70% ()

milos.bradik

Měl jsem  chuť dát odpad, ale je opravdu mnoho ještě horších filmů a tak jsem ze soucitu dal jednu hvězdu, ale můžu říct jen Never more. ()