Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

rakovnik

Tento film jsem viděl snad nadesetkrát. Hrozně se divím, že můj oblíbený cimrmanolog zplodil tuto "taškařici", která mi ale bohužel nepřišla absolutně téměř vůbec vtipná. Prostě jsme si v tomto případě nesedli. Kdyby byl scénář zfilmován mezi válkami, tak možná, ale do dnešní doby se mi nehodí. Ani skvělé herecké obsazení nezvládne nezáživnost scénáře. ()

cariada

Příjemná komedie z konce války ,kdy několik jedinců je nuceno obléct si německé uniformy a dělat nácky. Zároveň je setřelen černošský letec a němci utíkají ,jelikož jim je jasný že konec se blíží. Spousta dobrých herců a pěkné prostředí tomu dává ten pravý náboj. ()

otík

Docela slušně zábavká česká komedie, když je nálada, člověk se u toho velmi dobře baví. Přehlídka významných českých herců, zvláště mužšké osazení je výborné. ()

Radiq odpad!

No, tak nic, no. Jestli se někdo snažil udělat komedii na způsob francouzskejch válečnejch taškařic, tak to byl spíš trapas. Asi dvakrát jsem se teda zasmál, ale byla to taková z nouze ctnost. ()

sator

Scénář cimrmanovci...Nulova dramaturgie film pohřbila...Máte štěstí, že Východní fronta je už na Západě, jinak bych vás tam poslal:-).. ()

Beky odpad!

Vydržel jsem to hodinu!! Pak jsem musel odejít, protože mi tekly nervy proudem!! Film nudí od začátku až dokonce, asi až dokonce, neviděl jsem to celý jak píšu!! Nepamatuju si na jedinou vtipnou scénu, jedná se o komedii a jako taková by měla obsahovat množství vtipných scének, tady se ale tak neděje!! Ani po hodině jsem nepřišel na to, o co ve filmu běží, to že dojde k několika záměnám ( no a co ) jsem si ale všimnul!! Takže by se to mělo na konci zase dát nějak dohromady, všichni se zase převlíknou a bude to ok!! Nevim jestli to bylo náladou, ale já prožil neskutečný utrpení, film mě nutil přemýšlet o strašných věcech, které bych na Chlumským spáchal a to jen proto, aby už nic netočil...!!...0%!! Jednou větou: Film má v některých momentech velice pěknou kameru, to musim uznat!! ()

KimmyJ

Přidávám hvězdičku za to, že se film točil v hospodě u nás na chalupě, která je totálně zchátralá, i když ve filmu vypadá obstojně. ()

Musak

No nevim, ale ja se u toho vcelku bavil, a fory mi prisli povdeny, neni co vytknout a prekvapuje me nizky hodnoceni ()

Masrii

Film jako ideální pro nedělní večer. Co se mě týče, docela jsem se pobavil. Samozřejmě, že s takovýma Pelíškama se to nedá srovnávat, ale je to náš film, a rozhodně si jej cením výš než nějaké komedie z Hollywoodu. Děj je velmi spletitý ale s každým dalším spletení je zároveň vtipnější. Rozhodně nechápu, jak tomuto filmu někdo může dát odpad, to si rozhodně toto známé obsazení filmu nezaslouží a znamenalo by to, že Vám na rtech film nevykouzlil jediný úsměv a tomu nevěřím. 60% ()

Ferinka

No žádná velká paráda to nebyla, nicméně nádech Čepelkova humoru byl znatelný a herci se taky snažili. Neurazí, nenadchne. ()

klúčik

Paródia na vojenské filmy z 2sv. vojny. U nás tieto filmy nemajú tradíciu. Nedosiahol kvalitu francúzskych filmov, ale dalo sa zasmiať. Dobré obsadenie filmu. 55%. ()

Zagros

Snaha o český Velký flám, či Sedmou rodu se hrubě nevydařila. Ne nadarmo jsou francouzské komedie světoznámé a naše ne. Ani dobré obsazení a kvalitní výprava film jako celek nezachránila. Trojka Chlumský, Šebánek, Čepelka jednoduše nedokázala stvořit vtipnou komedii. Příběh veškerý žádný, což by ani nevadilo, když jde o situační komedii. Bohužel toho zábavného bylo také skutečně málo. Tam, kde Francouzi dokáži jakékoli situace skvěle vypointovat, Češi selhávají. Sám jsem se pousmál jen několikrát. O to víc bylo situací, které měly blíže k trapnu, než k humoru. ()

wosho

Na komedii je to málo vtipné, spíše úsměvné a to hlavně díky hercům. Kdoví jak asi vypadal záměr scénaristů, jenž scénář napsali už v 70tých letech pro Lipského. Čas ho pořádně ohlodal, ale taková prohra to zas až není. ()