Jestli se chcete pobavit s plejádou předních českých herců a stát se svědky humorných situací a záměn, nemohli jste zvolit lépe, než právě komedii autorů Jiřího Šebánka, Miloně Čepelky a režiséra Jiřího Chlumského. Příběh se odehrává koncem 2. světové války v malém českém městečku, z něhož prchají zbytky poražené německé armády. Němečtí důstojníci se ve strachu převlékají za vesničany, Češi zase v německých helmách pronikají přímo do německých transportérů. Tak se spustí lavina nečekaných záměn, převleků a přesunů, do nichž se rovným dílem zaplétají Němci i Češi, kominíci i černoši. Ve finále utíkají všichni před všemi... (Česká televize)

Igy007

tenhle film je tak strašně blbej, až je skvělej. Když jsem na to šla před třemi sty let do kina, netušila jsem, že to bude až taková prdlošina zaskočilo mě to. Je to docela povedený pokus o bláznivou komedii, obzvlášť poslední fáze se zcela utrhne ze řetězu. Kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak asi k Halo halo, i když jde o odlišnou formu. Nejsměšnější je asi postava, kterou hraje Chýlková a baví mě ta část, kdy nabělí toho amerického vojáka a chce si ho na útěku ukradnout s sebou. ()

Johnner

Na komedii až příliš pomalé. Vtipy povětšinou postrádají pointu. Často jsem měl pocit, že je teď vhodná chvíle se usmát, ale nějak mi to nešlo. Raději nerozvádějme herecký výkony přestavitelů vedlejších postav, to už bychom šli opravdu do kanálu. Ocenit se ale musí odvaha probádat pro značně omezené české poměry neznámý žánr. ()

Peabody

Tak ona šebánkovsko čepelkovská série JC je pro mne vždycky ta výrazně slabší a tady to předvádějí naplno. Gag stíhá gag, všichni se musí hlavně hodně pitvořit, stále někomu něco padá z ruky, zakopává se. Proboha co se stalo s Pavlem Křížem v emigraci??? - předtím velmi zajímavý herec, po návratu trapák erste klasse, abych mluvil jako paní Chýlková v tomto svěžím kousku. Kauzalita a logika, o které mluví distributor společně svorně pláčí někde v koutě, MOžná rekord v tom, kolik dobrých herců je schopno spoluvytvořit kravinu. Odkazy na sedmou rotu vcelku odpovídají, taky jsem kdysi někam psal, že mne opravdu, ale opravdu nezajímá, kam že se sedmá rota poděla. všem, kdo se tomuhle rádi smějí, takové filmy přeji, pro mne to není. ()

Kamil111

Je tomu krásných dvacet let, co byl natočen. Pamatuji se, že když jsem ho viděl poprvé, zařadil jsem jej dost vespod české kinematografie. Dnes by ovšem mezi těmi sračkami, co se v Česku točí (naposledy bohužel Milada), úplně zářil! ()

Kreptry

Pro mě jednoznačně jeden z nejlepších komediálních filmů z období konce války. Odpad bych si šetřila pro jiné české filmové počiny. ()

draxxi

Docela fajn ceska, blazniva komedie plna zvratu a omylu. Neskutecne hvezdne obsazeni, i kdyz mi tu ve vyctu chybi Tyron Thomas, jakozte jedinej pravej cernoch... Ja se bavil. 15/9/2022 66% ()

Bránolog odpad!

Zkusil jsem jednou, dotrpěl jsem to. Dávali to podruhé, říkám si: třeba jsem měl poprvé špatné rozpoložení. Po 15 minutách jsem zjistil, že poprvé chyba nebyla ve mně... ()

padlar

Oproti většině se mi tento film docela líbil. Komedie, s poměrně kvalitním obsazením, to byla více než slušná. ()

ToddB

Tradičně. První napíše odpad , druhý se přidá, třetí dá hvězdičku a pak už se jen papouškuje. Ten film totiž není vůbec tak špatný, jak by z této "intelektuální" diskuze mohlo vypadat. Jedná se samozřejmě o film inspirovaný Sedmou rotou nebo Velkým flámem a výsledek není opravdu špatný. Netvrdím, že se jedná o něco extra originálního nebo nezapomenutelného, ale pokud tu někdo napíše "Nudil jsem se od první minuty" a nebo "Ani jednou jsem se nezasmál" je prostě s prominutím trapný pozér. To mu prostě nevěřím. :-) ()

macour

Válečná komedie v českém duchu a ve stylu francouzských filmů Velký flám a Sedmá rota. Příjemně jsem se bavil a známí herci odvedli dobré výkony. ()

LEOM

Já vlastně ani nevim proč ale musim uznat že jsem se u téhle blbinky bavil, jako odpad bych to nedal ani náhodou...podle mě je to absolutně příjemné odreagování a o to u tohohle filmu šlo takže super... ()

mil@n

Bavil jsem se určitě víc než u podobného filmu "Kam se poděla sedmá rota?" Je to dle mého názoru hodně podceněná kvalitní česká komedie. ()

Vaso

Žádné velké umění, ale lehká válečná komedie. Ukazuje humorně-absurdní pohled na válku probíhající v mikrovesničce kdesi v Čechách. "Nosný" příběh obsluhy lokomotivy připomíná Jirotkovo pověstné šlápnutí na začátek zasněžené klouzačky - krok už se nedá vrátit a jen těžko můžete uřídit další události. Tak nezbývá než držet rovnováhu a doufat, že zadek nedozná větší úhony. Jak tak pročítám "odpadové" komentáře, vidím, že to moc lidem nesedlo. Mě kupodivu ano a rád se na to dívám. ()

shakeXL

Zas taková katastrofa to není. Na francouzské komedie podobného stylu typu sedmé roty nebo velkého flámu to zdaleka nemá ale dívatelné to je. ()

JR54

No, pár vtípků tam bylo, celkově příjemná pohodovka. Myslím si ale, že z toho šlo vytřískat daleko víc... ()