Speed Racer

Akční / Rodinný / Sportovní
USA / Německo / Austrálie, 2008, 135 min

Speed Racer je mladý automobilový závodník, který již odmalička, stejně jako jeho rodina a její firma Racer Motors, žije pouze pro superrychlá auta a svět, který se točí kolem závodních okruhů. Starší bratr Rex ho odmalička tajně brával na závodní dráhu, kde ho učil řídit. Také díky němu se ze Speeda stal jeden z nejlepších současných závodníků, který dokáže s neuvěřitelnou jistotou ovládat vše, co má volant, i v těch největších rychlostech. Pomáhá mu při tom mechanik Sparky a podporuje ho celá rodina včetně přítelkyně Trixie. Svět velkých závodů není jen o rychlosti a dovednostech řidiče. Jak Speed postupně zjišťuje, točí se v něm také velké peníze, odehrávají velké podvody, vydírání, manipulace s výsledky ve prospěch vlivných sponzorů, a dokonce vraždy. Odmítne nabídku vlivného Alberta Roayltona, aby jezdil pro jeho firmu, stejně jako tajemného závodníka Racera X, který pracuje pro detektiva Detectora z oddělení pro hospodářskou kriminalitu a žádá, aby mu pomohl v boji s korupcí a zločinnými praktikami na závodních okruzích. Aby dokázal, že podvody závody nemohou ovlivnit, rozhodne se zúčastnit nebezpečného závodu Casa Cristo, při němž před lety zahynul Rex. Chce závodit za stáj Togokhan Motors stejně jako Racer X a dědic firmy, japonský závodník Taejo Togokhan, který se vzepřel gangsteru Cruncherovi, jenž ho donutil prohrát několik závodů. Závodu se účastní také jeho japonský konkurent Muša, který uzavřel dohodu s Roayltonem, aby mohl získat pod kontrolu oslabenou Taejovu firmu. Speed, Racer X i Taejo vědí, že je čeká nebezpečný závod, v němž půjde o život. (TV Nova)

Andre3000

Když už ohodnotí Nathalie a Galadriel film obě na 5 hvězdiček, tak to musí už stát za to. A taky, že mají pravdu. Nadupaný snímeček s těmi nejlepšími herci, kterými bezesporu Emile Hirsch a Matthew Fox jsou. Od začátku do konce intenzivní prožitek, neustálé úvahy a fandění. Je to jako svět jao stvořený pro malého kluka, ale můžete být stále tím co chcete. Závodní scény typu Star Wars vs. Fast & Furious co vás zvedají ze židle. Příběh ostrý jak břitva se skvělým a (skoro) nečekaným koncem, podporován úžasným vtisknutím myšlenek bratry Wachovskými. Už mi dochází komplimenty...prostě nej!!! ()

campix

Kdyby se hodnotilo podle barevnosti a kýčovitosti Speed Racer by byl na vrcholu všech žebříčků. První půle naprosto nudná a renomé zlepšuje až ta druhá polovina, kdy se vše rozjede na plné obrátky a vy nestačíte vnímat všechny ty audovizualní laskominy, které pro vás připravili Wachowští. ()

sulimo

Když smíchám nepřetržitý průjem barev, s nesnášenlivostí vůči opicím ve filmech, s debilními dialogy, neuvěřitelným kýčem, se super efekty, s mojí ignorací závodů všeho druhu, s nesnášenlivostí vůči tomu hysterickýmu malýmu smradovi a nakonec s platonickou láskou, kterou chovám vůči Emilovi Hirschů, tak mi vyjde místy horkotěžko snesitelnej blivajz, na který se ovšem dobře dívá, protože už před tím víte, do čeho to vlastně jdete. Tož tak, takže za tři bych to viděla. ()

Juto

Toto nie je film, ktorý sa vyskytuje v alternatívnej alebo imaginárnej realite, je to skôr film žiadnej reality, teda obraz, ktorý mení pravidlá svojho vesmíru striktne podľa rozmarov jeho tvorcov. 6/10 ()

c.tucker

Takhle barevný zážitek jsem neprožil už dlouho. Děj také jako závodní dráha, po které se auta řítí neuvěřitelnou rychlostí, nění rovný a plochý. Obsaení zvoleno znamenitě a Wachowští jsou prostě borci a předvedli bizardní a zábavnou podívanou. ()

Maty85

Velice originální a pohodová podívaná. To prolínání živé a neživé (kreslené) formy se mi líbilo moc. Akorát na můj vkus to bylo až příliš pestré - těch barev i dějových skoků sem a tam bylo zkrátka moc. To zapříčinilo hlavně občasnou nepřehlednost při těch závodech. Film nemusel mít rozhodně 2 hoďky, ale taková klasická 1,5 h by úplně stačila si myslím. Jinak celkově hezký pokoukáníčko zase na něco novýho. ()

SHI-SHA

Vzhledem k tomu, jak většina uživatelů o Speed Racerovi básní jsem čekal víc. Mnohem víc. Tohle mi akorát připomnělo Spy Kids. 15% ()

Icefist

Vizuálně to jsou nefalšované orgie a samotné závody mají šťávu, ovšem to co se děje mimo ně, to je závodnickým žargonem řečeno jízda přes retardéry. Děj je vyloženě triviální a další věcí, která točila můj vytáčkoměr do červena, byli záporáci. Na tyhle afektované a prvoplánově zlé padouchy mám zřejmě alergii a čekal bych je leda ve filmech pro děti. Počkat! A není tohle vlastně film právě pro ně? Protože co by tam proboha jinak dělal ten opičák??? I když je pravda, že většina scén s ním byla aspoň trochu k zasmání. 70 % Oblíbená část- "Je to německy..." ()

WolfR

Mě tyhle splašené videoherní závody ve filmu nějak extra nechytli. Ale milovníci IMAXU a nějaké rodinky by si přišli/ si přišli na své, 3 hvězdy. ()

dr.fish

Hodnotit z hlediska kvality filmového díla, jde o naprostou krávovinu. Ale...zároveň jde o vizuální skvost, jeden z obrazově nejvymazlenějších filmů, který prověří kvalitu domácího zobrazovače. Takže jedině v nejvyšším možném rozlišení na kvalitním domácím kině. Pak je to fakt pokoukání. Ovšem nečekat nic složitého, je to prostě jenom barevná koláž. Ale ta stojí za to. 75% ()

SeanLSD

Akoby ste v 70. rokoch fičali natripovaní do Vegas, drtili pritom 3D počítačové hry a druhým očkom sledovali MOULIN ROUGE, pretože tak farebnú, ujetú, psychedelickú a technicky i scenáristicky vypiplanú vec sme v kinách dlho dlho nevideli a dlho dlho neuvidíme ( iba ak by sa ako MATRIXY zase stala vzorom pre kdejakú sračku - čo by ma nijako zvlášť neprekvapilo ). Už dávno som nezažil film, na ktorý by som si tak ako v tomto prípade viac prial prísť totálne na šrot skúrený - a po ktorom by som sa potom asi hodne dlho nespamätal. Nápadmi tak strašne nadupaná infantilná pecka, pri ktorej som chvíľami ( ak som to pri tej jazde a šokoch mohol stíhať ) uvažoval, či je to úchylné alebo geniálne . . - ale prečo to vlastne vôbec oddeľovať ? - hlavne pri tak uletenom postmodernom megamixe, ktorý ukazuje lepšie ako hociktorý iný, že film ešte nevyčerpal všetky svoje možnosti. Wachovskí sú blázni . . - úžasní, praštení, originálni, nekompromisní a blázniví BLÁZNI ! Neprestanú prekvapovař do poslednej chvíle. Za takto vymakané hračičkovanie ich momentálne už viac žrať ani nemôžem ! ()

tom88

Super adrenalínová bomba, ktorej v rámci žánru nie je skoro čo vytknúť. Ale hnevá ma respektíve som sklamaný z toho, že je to určené hlavne pre deti a tým pádom sa celý film nesie v detskom duchu, takže kopec detských fórov a trápností, ktoré sú vo filme dospelé publikum nemusí zniesť. Najmladší člen rodiny spolu s opicou mi sakra liezli na nervy. Šiel som na to do kina len kvôli efektným závodom, ktoré som zahliadol v traileroch. Závody boli fakt nevídané, úžasné, efektné, akčné a adrenalínové. Akčným scénam nie je čo vytknúť, sú dokonale prepracované a plné tých naj špeciálnych efektov. Dej ma nijak neoslnil, námet je síce celkom dobrý, ale scenár mohol byť viac prepracovaný a zaujímavejší. Film by mohol byť vkľude kratší aj o pol hodinu. Je tu dosť nudných scén, ktoré zase striedajú tie fascinujúce a stále dookola celý film. Herci ma veľmi nepresvedčili ani mladík Hirsch, ktorý má veľkú budúcnosť. Režisérsky je to snáď zvládnuté na jednotku, od tvorcov Matrixov som to aj trochu čakal a to bol ďalší dôvod mojej prítomnosti v kine. Film každému nemusí sadnúť, ale je dosť podarený po všetkých stránkach a pestrofarebný ako čínsky Hrdina :) 70% ()

KatanaCZ

Po vizuální stránce senzace, tedy pominu-li občasnou nepřehlednost díky střihu. Příběh docela šikovně zpracovaný, člověk se nenudí, ale také to nebylo stoprocentní, chvílemi jsem si i říkal, že se tvůrci snaží tou vší pestrobarevností a parádou zastínit určité nedostatky. Shrnuto a podtrženo - výborný film, který mohl být ještě lepší. ()

otík

Vizuálně určitě zajímavé, hudebně podařené, příběhově chudinké, celkově poněkud dětinské. Spíše jak z dílny bratří Wachowskich to vypadá jak něco od Rodrigeze pro děti. Nevím, mně to moc nesedlo. ()

Radiq

Fakt bych se chtěl jmenovat křestním Rychlej a příjmením Závodník. Rodina Závodníkových. A takhle trapný je tam všechno. Nemusím zmiňovat barvy, digi efekty, rychlosti aut, manévry aut, všechno kolem aut. Možná pro děcka je to skvělej film, ale od někoho, kdo udělal Matrix, bych čekal něco vyspělejšího. Oceňuju, že chtěli udělat něco odlišnýho, což se jim sice povedlo, ale na mě to nějak nefunguje. ()

daEmoNickY odpad!

Vertel barev, pytel barev, kopec barev, hora barev ... barvy pro cele kralovstvi! _____ Proc to nevidet? ___ Protoze byste "neco" uvideli. Protoze byste dostali epilepticky zachvat. Protoze ten dej je tak hloupej ze me vubec nezajima kde ho okopirovali. _____ Proc to videt? _____ Zajimave uhly kamer a tentokrat by me zajimalo kde to ukradli _____ Madlo a Kotek. ____ I kdyz jsou oba sikovni kluci tak mi byla Madlova (filmova!) postava sympatictejsi. Ale aby mi nekdo dal smrtelnou davku vseho neprijemneho, toho co Vojta umel tak bajecne zahrat (zadnej dvojsmysl!) ... Mluvim o "smrtelne davce Vojty Kotka". ()

Pája=)

WTF?. Viděl jsem stejný film jako vy ostatní?...Příběh tuctový a předvídatelný, závody nepřehledné na můj vkus až příliš kýčovité. Plné dojímavých dialogů a nuceně vtipné. Tedy vše co si americký divák může přát. Opravdu ty zbylé dvě hvězdičky za odvahu a originalitu. ()

wendelin9

Tak tenhle vodopád pestrých barev a nekončících závodů, které jsou plné výbuchů, skoků, kaskaderských kousků a hlavně nadšení pro věc mě absolutně nadchl. Film sem dokoukala asi před půl hodinou a hned bych se na něj koukla znova, a znova, a znova.... Přidejte si k závodímu šílenství skvělou hlavní postavu Speed Racera, bláznivou ale sexy Christinu Ricci jako jeho dlouholetou 'kamarádku' a v neposlední řade úžasně sehranou rodinu, která se dokonale doplňuje v každé situace, že bude chtít být její součástí. Let's go, Speede!!! ()

Špionážní mimozemská invaze

25.12.2008

DiCapriův „japonský Zaklínač“

DiCapriův „japonský Zaklínač“

28.10.2008

Po naprostém (i když pohříchu nezaslouženém) propadu Speed Racera to vypadalo, že vášeň Hollywoodu pro hrané verze slavných anime klasik vychladla. Je podezřele ticho kolem Spielbergova Ghost in the… (více)