poster

Oběti války

 • USA

  Casualties of War

 • slovenský

  Obete vojny

Drama / Válečný / Dobrodružný

USA, 1989, 113 min (SE: 121 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • movie
  ****

  Velmi působivý snímek, který stojí především na výkonech J. Foxe a Penna!(29.8.2002)

 • D.Moore
  *****

  Drsný film s doopravdy hnusným příběhem plným postav tak zlých, že to vskutku nemá obdoby. Znovu se na něj jen tak nepodívám. Skvělý Michael J. Fox, o nic horší Sean Penn, Morriconeova tklivá hudba připomínající The Mission, neustálý pocit beznaděje, De Palmova precizní režie, díky které "jste tam" a v těch emocionálně nejvypjatějších momentech se vám chce křičet.... Po Apokalypse a Olověné vestě je tohle třetí nejpodařenější film z Vietnamu. Mnou stále nepochopená Stoneova Četa je proti Obětem války pouze slabý odvar z obnošených US Army fuseklí. Jdu to rozdýchat.(17.5.2011)

 • Phobia
  ****

  Jedna epizodka z vietnamské války, která je oproti válečným velkofilmům mnohem komornější, přesto chytí za srdce a zanechá v divákovi dojem. Dokonale kladný Michael J. Fox versus dokonale záporný Sean Penn + ti, kteří se nevzepřou, případně násilníka kryjí. Film nemá tolik obětí ani postav, jak bývá obvyklé, zločin vůči jedinci se může zdát banální ve válce, kde umírali lidé po tisících. Nicméně zobrazené zbytečné a kruté násilí vůči jediné ženě působí jaksi osobněji, zrovna tak šikana je téma, které se spousty lidí úzce dotýká. Poselství je až jednoduše jasné, a přestože tento film není monumentální ani kultovní, patří k mým oblíbeným ve válečné tématice. 85%(18.3.2009)

 • Gilmour93
  ****

  Jak říká moudro poněkud prostoduchého lovce komunistických špiónů ze seriálu MASH, plukovník Flagga: „Bez války by jste nevěděli, co je to mír.“, ale vykládejte to jejím obětem, co nezemřeli v khaki uniformě při plnění rozkazu.. Morriconeho naléhavá hudba mistrovsky stupňuje drama o zachování lidského rozumu v nelidských podmínkách až do úžasné poslední půlhodiny, kdy se DePalma ukázal mnohem silnější v kramflecích, než před tím ve vietnamské džungli. Maličký M.J.Fox exceluje a já mu toho dobrosrdečného humanistu uprostřed pekelně zelené tortúry bezmezně věřím. Spravedlnost slaví nakonec vítězství, ale kolik takových případu jejím sítem ve válečných konfliktech proklouzne a nad kolikati, a to je ještě horší, přivře ta mrcha s váhami a mečem své slepé oči..?(23.2.2010)

 • castor
  ***

  V mých očích spíš zklamání. Pokus Michaela J. Foxe přehrát charakterní rolí své předešlé komediální výstupy převálcoval suverénní pomatený četař Seana Penna. Za velikány vietnamské problematiky tenhle kus prostě a jednoduše zaostává.(2.12.2014)

 • - Keď Ericsson ide na záchod, prenasledovaný Clarkom, ten sa snaží zabiť ho granátom. Herec, ktorý hrá Clarka je beloch, samozrejme je vidieť, že osoba, ktorá granát umiestňuje, má čiernu ruku. (Smok)

 • - Železničný most využitý v prestrelke ku koncu filmu je súčasťou japonského dopravného systému, stvárnenom už aj vo filme Most cez rieku Kwai (1957). (Smok)

 • - Michael J. Fox často nakupoval darčeky pre zabíjačov hadov, ktorí sa starali o bezpečnosť štábu pri natáčaní. (Smok)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace