poster

Oběti války

 • USA

  Casualties of War

 • slovenský

  Obete vojny

Drama / Válečný / Dobrodružný

USA, 1989, 113 min (SE: 121 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ****

  Jeden z mnoha filmů o válce ve Vietnamu, na kterym mě docela překvapilo, že ho vysílaj ve 2 ráno na Nově a navíc ve filmu nebyla jediná reklama. Tenhle film by si rozhodně zasloužil vysílat v nějakej lepší čas. Příběh je opravdu silnej a dokázal udržet mou pozornost po celou dobu. Snad jenom úplnej závěr byl trochu podivnej. Jinak Michael J. Fox, kterýho jsem doposud znal jenom z komediálních rolí, tady ukázal, že zvládne zahrát i něco úplně jinýho. Naopak Sean Penn mi nějak neseděl a působil na mě dost křečovitě. Jeho neustálý žvejkání a trhavý pohyby mi připadaly nepřirozený. A nechci bejt puntičkář a navíc v těhle armádních záležitostech se moc nevyznám, ale bojová četa o 5-ti mužích? No nevim, nevim... Ale jinak je to super film a rozhodně stojí za vidění.(28.10.2007)

 • Ruut
  ***

  Spíše komorní film s televizním lookem. Takový celkem obvyklý ukecaný moralizující Brian De Palma (či klidně zaměňte jméno režisera za Oliver Stone) film. Nic nového pod sluncem a tentokrát to ani nevybudí nějak zvlášť silné emoce. Netřeba vidět.(22.8.2009)

 • gudaulin
  ****

  Bohužel relativně neznámý snímek, který se na válku dívá jiným úhlem pohledu, než většina americké produkce. Bojových scén je tam pomálu, příběh si všímá malé skupinkyvojáků , která se v extrémních podmínkách začne chovat bez zábran...Emocionálně nanejvýš silná podívaná podepřená šťastně zvoleným castingem a kvalitními hereckými výkony. Pro M.J. Foxe skvělá příležitost uniknout z komediální škatulky, za kterou se De Palmovi odměnil nejlepším výkonem své kariéry. Těžko říct, proč film zapadl, když jen krátce předtím uvedená Četa byla tak úspěšná...Snad bylo v té době vietnamské téma už opotřebované a Američané měli dost té kritičnosti . Celkový dojem 85 %.(26.10.2007)

 • Tom Hardy
  *****

  Jeden z nejopomíjenějších filmů v historii kinematografie. Působivé válečné drama, umocněné vynikajícím výkonem Michaela J. Foxe v hlavní roli, které by nemělo uniknout pozornosti žádného člověka. Takovýto příběh by neměl být zapomenut...(24.8.2002)

 • Subjektiv
  ***

  Zase jsem jednou proti své vůli a vlastně i přesvědčení podlehl "síle tématu" a ohodnotil film možná lépe, než kdyby se třebas úplně totéž a úplně stejně, jen v naprosto fiktivním prostředí, odehrálo, nu třebas ve Star Treku. Námět se mi totiž opravdu zamlouvá, ale mám pocit, že herci byli vedeni až k příliš opatrnickým výkonům, postavy lehce přiupraveny k jednoznačnosti, jakoby de Palma měl pocit, že komplikovat "zlo", dávat mu složitější strukturu, by mohlo být chápáno jako jeho ospravedlňování. A opět si hollywood neodpustil mnou neoblíbený, několikrát mnou kritizovaný a široce rozšířený prvek či postup - přesměrování hrůzy, již by mohl/měl divák prožít, do sentimentálních slz skrze použití tklivé hudby. Silné ***.(11.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace