poster

Oběti války

 • USA

  Casualties of War

 • slovenský

  Obete vojny

Drama / Válečný / Dobrodružný

USA, 1989, 113 min (SE: 121 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Smok
  ****

  Vietnamská drámička "full flavour", ktorá strieľa do vlastných radov a ukazuje, že svinstvá sa vo vojne dejú aj na civiloch, morálka a ľudskosť sa v bojovom nasadení nenosí a je len na kompetentných, či si pred tým budú zakrývať oči, alebo konať. Film bol štartovacím mostíkom pre niekoľkých mladých amerických hercov, napríklad John Leguizamo, a John C. Reilly si tu strihol vôbec prvú svoju filmovú rolu. M.J Fox si toho dobráckeho bojovníka za spravodlivosť dal tiež celkom presvedčivo a všetkých ich ukážkovo terorizoval vtedy len 30 ročný Penn.(9.11.2009)

 • gudaulin
  ****

  Bohužel relativně neznámý snímek, který se na válku dívá jiným úhlem pohledu, než většina americké produkce. Bojových scén je tam pomálu, příběh si všímá malé skupinkyvojáků , která se v extrémních podmínkách začne chovat bez zábran...Emocionálně nanejvýš silná podívaná podepřená šťastně zvoleným castingem a kvalitními hereckými výkony. Pro M.J. Foxe skvělá příležitost uniknout z komediální škatulky, za kterou se De Palmovi odměnil nejlepším výkonem své kariéry. Těžko říct, proč film zapadl, když jen krátce předtím uvedená Četa byla tak úspěšná...Snad bylo v té době vietnamské téma už opotřebované a Američané měli dost té kritičnosti . Celkový dojem 85 %.(26.10.2007)

 • movie
  ****

  Velmi působivý snímek, který stojí především na výkonech J. Foxe a Penna!(29.8.2002)

 • Tom Hardy
  *****

  Jeden z nejopomíjenějších filmů v historii kinematografie. Působivé válečné drama, umocněné vynikajícím výkonem Michaela J. Foxe v hlavní roli, které by nemělo uniknout pozornosti žádného člověka. Takovýto příběh by neměl být zapomenut...(24.8.2002)

 • Shit
  *****

  Trošku neobvyklej film o válce ve vietnamu ukazující, že i Američani nebyli zrovna nějaký svatouškové a nijak se neštítili zmasakrovat jen tak pro legraci vietnamce, i když k tomu nějakej ten důvod měli, jinak se toho ale moc neděje, jenže všechno je tak sugestivně a napíjnavě podaný, že to vůbec nevadí a stejně nemůžete odtrhnout očí od obrazovky. V hercích opět nezklamal Sean Penn, sice někdy jeho projev trošku připomíná jeho roli v Ridgemont high, ale to nic nemění na tom, že je tady jinak skvělej a zdatně mu tady sekunduje neméně dobrej Michael J. Fox, podle mě je tohle jeho nejlepší vážná role, tim si u mě hodně šplhnul, škoda jen, že se do podobných rolí už moc nedostal(3.11.2006)

 • Don Harvey

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace