Oběti války

Film Oběti války je pravdivým příběhem čety vojáků, která propadla v pralesech Vietnamu šílenství. Svědek těchto násilných činů - vojín Eriksson (Michael J. Fox, Návrat do budoucnosti) se ocitne sám proti ostatním vojákům i proti velícímu důstojníkovi, seržantu Meservovi (Sean Penn, Mrtvý muž přichází), silnému a charismatickému muži, který stojí na pokraji barbarství, teroru a brutality boje. Brian DePalma (Neúplatní) natočil zdrcující a nezapomenutelný příběh jednoho muže, který se ve světě, kde neplatí žádná pravidla, postavil na stranu zdravého rozumu. Příběh, který zůstává nepochybně nejvíce strhujícím obrazem Vietnamu, jaký byl doposud ve filmu vykreslen. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

pafka

Valka jako pozadi, jako doplnek k deji, ktery by ale bez ni nevznikl. Ukazka pokroucenych ci skrytych charakteru lidi, ktere se rozvinou prave v extremnich podminkach. Cely film popisuje vztah jedineho vojaka v jednotce, ktery si dokaze uchovat zdravy rozum k vojakovi, ktery si bere jednu domorodkyni jako sexualni otrokyni kamkoliv s sebou. Sean Penn skvely, s Foxem tady mam trochu problem, moc mu neverim. ()

nash

Není to Četa, ale je to jeden z mála dobrých filmů o Vietnamu. De Palmův styl nemám moc rád, ale tady se to dalo unést, hlavně díky výkonu hlavních dvou postav. Fox a Penn ztvárnili dva protiklady, ve svých výkonech se skvěle doplňovali. Scéna na železničním mostě je nezapomenutelná, každému kdo má srdce musí vhánět slzy do očí. ()

superzurda

Musím říct, že De Palma není zrovna pro mě a tady se to místy také ukazuje. Nicméně zvolené téma a zpracování je velice uvěřitelné a přirozené. Sean Penn je dokonalý spratek. ()

jjjerry

Od tohoto snímku jsem očekával trošku víc, tak možná proto nejsem uplně nadšený. Skvělý námět, občas hluchá místa a místy nuda Jinak hudba je skvělá, ten zvuk "píšťaly" byl uplně super na dokreslení atmosféry. Jsem z toho trošku rozčarovaný, něco tomu chybí k dokonalosti ale nejsem schopný říct přesně co =) Možná málo válečné akce a příliš dlouhá stopáž. ()

zigy

Ucítíte velkou, opravdu velkou Lítost - vůči vojákům i civilním obětem, protože vlastně všichni jsou oběti války.....kombinace války a erotična dodává tomuhle snímku velmi originální nádech, navíc je tu Marty mcFly ve velmi vážné roli. Málokterý film vás navíc donutí k takovému zamyšlení - má cenu si zachovat zdravý rozum, když celý svět propadl šílenství? ()

hony23

Válka je kurva a když jste ve Vietnamu už nějaký ten pátek, snadno vám hrábne a potřebujete si schladit žáhu. K tomu nejlépe poslouží sličná vesničanka, která nedobrovolně poskytne gangbang všem těm vojáčkům. Všem až na jednoho, ten si raději vytáhl balíček karet, protože se jmenoval Tee Taxis Taylor. ()

xander

Vydarený vojenský snímok, ktorý najviac pripomína čatu. Nieje to akčný odpal ako čierny jastrab zostrelený, ale film ktorý ukazuje čo robí z ľudí nezmyseľnosť vojny. Film je založený na hereckých výkonoch Michaela J. Foxa a skvelého záporáka Seana Penna. Určite je to kvalitný snímok so skvelou hudbou a vynikajúcou réžiou Briana De Palmy. ()

montel

Pětice amerických vojáků vyrazí na dlouhou obchůzku napříč vietnamskou džunglí. Při jedné zastávce v jedné malé vesničce zajmou jako rukojmí mladé vietnamské děvče. Při cestě zpět do tábora ji několikrát znásilní všichni, kromě služebně nejmladšího Erikssona (Michael J. Fox). Dívka je nakonec vojáky zastřelena a Eriksson vše nahlásí svým nadřízeným. Přitom se jej pokusí někdo zabít...Příběh podle skutečné události u kterého se divák jistě nudit nebude. Zobrazuje jak krutosti války, tak zákeřnost amerických vojáků k civilnímu obyvatelstvu. 65% ()

zekon

Jeden z nejsyrovějších a nejskutečnějšcíh filmů z Vietnamu o normálních nebo spíš nenormálních vojácích. ()