Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Frankooo

Skvěle obsazený film, stopáž tak akorát,parádní hudba (Subways patří k nejlepším scénám filmu),příjemný střih a zajímavé postavy. ()

JohnSmith

Johoooo,Guy Ritchie je zpět. Rocknrolla mi udělala velikou radost, podobně jako Podfuck s Sbal prachy... Doufám, že toRitchiemu vydrží a nezačne zase točit kraviny. ()

Aven

Zápletka celkem o ničem, což ale paradoxně vůbec nevadí (alespoň mě). RocknRolla je prostě jízda, která má šmrnc, humor, fajn herce a ani chvíli nenudí. Jo a Thandie Newton je v tomhle filmu fakt neuvěřitelně sexy. ()

dANo

Nebudem to veľmi porovnávať so staršími Ritchieho titulmi, keďže som zatiaľ videl len Podfu(c)k, ale zameriam sa viac na samotný obsah (keďže formálna stránka je jednoznačne perfektná a nie je prečo sa nad tým viac pozastavovať:). Príbeh je až primitívne jednoduchý, ale aj napriek tomu má divák brutálny problém chápať niektoré súvislosti, keďže tu máme až troch hlavných hrdinov a každý z nich má okolo seba ešte nejakých kumpánov. Keď si k tomu pripočítame ešte všetky negatívne postavy, tak je z toho zrazu jeden obrovský guláš uvarený s príliš veľa ingredienciami. A to sa potom fakt nedá vychutnávať si film, keď človek musí stále rozmýšľať, "kto je kto" a podobne... Na záver ešte pochválim aj ja soundtrack a už len spomeniem, že som celkom zvedavý na pokračovania (keďže to vraj bude trilógia). ()

hroubek

Svižná gagsterka se spoustou zajimavých figurek a porovnávani jizev které vévodí Gerard Butler jako pan Razdva. ()

zdenny

Film, který je nutno zařadit mezi filmy typu Podfuck, Sbal prachy a vypadni. Je v tom ale jeden problém. Kvalit těchto filmů tento zdaleka nedosahuje. Chtělo to být frajersky humorné - nebylo. Nebyla tam ani jedna frajerská scéna alespoň zdánlivě připomínající scénu z filmu Sbal prachy a vypadni, kde černoch v hospodě vykládá, proč zapálil jiného chlapa v hospodě za to, že mu přepínal v televizi fotbal. Zápletka nebyla špatná, byla to klasika u tohoto žánru, ale alespoň já jsem si skoro k žádné postavě nedokázal vypěstovat jakýs takýs vztah. Vtipné bylo snad jen přirovnání Jurije (Karla Rodena) k ruskému miliardáři Romanu Abramovičovi (majiteli Chelsea Londýn). Alespň mně to tak připadalo. Za čtyři (a v kontextu jiného filmu i za pět hvězd) stála scéna bitky před noční diskotékou a honička lupičů ruskými "chlapci". Jinak to byl celkem suchý film, kde veliké nesympatie ve mně budila postava "mrtvého" rockera a hlavně stupidní filosofické scény s ním. ()

Andreas83

Tak tohle není vůbec špatný,není to teda nic u čeho je nutná zapojit i mozkové buňky ale má to svojí hloubku i velkou porci humoru a od druhé půlky to začne šlapat jako dobře namazaný stroj,líbilo a moc! ()

Danny F.

Dobře skloubený děj, príma kamera s detailními záběry a skvělé herecké obsazení. Film jsem si vcelku i vychutnal. 65% ()

Brain-D

Velmi slabý odvárek oproti Ritchiho "Podfucku" a "Sbal prachy...". Bylo to nudně ukecané a hrálo si to na víc než bylo. RocknRolla se opravdu nekoná. Jediné co vyzdvihnu, že je to o chlup lepší než "Revolver". ()

Eleanor05

Ruský bilionář Karel Roden chce zpátky svůj "šťastný obraz", ale mafiánskému bossovi Tomu Wilkinsonovi ho naneštěstí někdo ukradnul. Jak z toho ven? Vcelku vydařená akční gangsterka, jejíž hlavní předností je vtipný scénář, úžasně odsípající děj, výborná práce se střihem a dobří herci. U podobných filmů měl Guy Ritchie zůstat a ne kazit dobré jméno Sherlocka Holmese... ()

harryy

Zaujímavejších gaunerov dokáže napísať asi len Tarantino. Hrdinovia bez ohľadu na spoločenské postavenie hovoria vulgárne a výdatne hláškuju no napriek tomu je prejav každého z nich charakteristický a svojim spôsobom inteligentný.Zásluhu na tom majú aj presne obsadení herci. O každom možno povedať že je vo svojej úlohe dobrý.Došť dobrý film dobrá gangsterka. 90% ()

fefee

Fantastický soundtrack, perfektné zahrané role hlavne Marka Stronga, Butlera, a tie ruské ksichty boli obzvlášť vystihnuté. Niektoré scény extra štýlové, viď naháňačka na koľajniciach, kamera inovatívna pri detailnom zábere hlavy, to bola pecka. No ako celok som až tak film nežral, výkonom Thandie Newton som moc neveril a dosť to zaostávalo aj u iných hercoch a pri scénari sa to tiež moc ku koncu nevyšperkovalo. No na zábavku to postačuje.3/5* ()

Sany33

Na to herecké obsadenie, aké film som očakávam niečo strhujúce. Alebo teda aspoň dačo čo bude dávať hlavu a pätu. Možno som tomu celému nepochopil ale prišlo mi to dosť dmentné, Tie rôzne skupiny, milionár čo ide všetko cez korupciu, rusák čo si nenechá srať na hlavu, partička zlodejíčkov, sexi účtovníčka, ktorá chce všetkých ojebať a samozrejme Rocknrolla v hlavnej úlohe prefetovaný idiot čo má v konečnom dôsledku asi najlepšie dialógy. O akcií sa moc hovoriť nedá a o pointe asi tiež nie. To, že urobili z Hardyho buzeranta ma tiež pekne nasralo a pohltilo všetky šance na priemerné hodnotenie. 31% ()

lykan9

V první polovině filmu jsem byl doslova nadšený. Bohužel poté jako by všem došel dech a v závěru jsem byl doslova zklamaný. Pozitivní nádech tomu dává přítomnost Karla Rodena, který podle mě vždy dokáže v zahraničním filmu zazářit. Díky němu jsem zůstal u tří hvězd v hodnocení. ()

fojty

Film, který mě první 3/4 hodinu totálně nebavil. Skoro jsem byl pro to vypnout to. Avšak dobře jsem udělal, když jsem to nechal běžet do konce. Parádně se to rozjelo a postavy se pěkně vybarvily. Prostředí Londýna, na které jsem si ze začátku nemohl zvyknou, se mi postupem filmu dostávalo pod kůži. Rodenovi záporné role sedí (i když v tomto kousku je záporák asi každý ) a tak ho mohli klidně více zapojit. Je to kousek, který stojí za zhlédnutí. Jen se nenechte otrávit začátkem. ()

NoFiction

Dlouhé, natáhlé, místy až dokonce zbytečné. Ze začátku jsem se dokonce ztrácel až zamotávál. Bohužel už to není ten starý známý Guy Ritchie. Naštěstí se to v závěru všechno rozmotalo. Mám z tohodle snímku smíšené pocity, proto nejsem schopen dát ani průměrnou známku. ()

MI-380

Skoro bez chyby. To "skoro" obsahuje hlavně mou neschopnost ztotožnit se alespoň s jedním z těch obchodníků, účetních, politiků, feťáků, Rodenů, umělců a hlavně gangsterů, kteří soupeří o to, komu že to vlastně patří Londýn. 70%. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)