Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

AIMÉE

Připadalo mi jakoby RocknRolla byla vařena z vody, minimum originální zápletky a maximum stopáže, což hraje proti Ritchiemu vzhledem k tomu, že jde o čas natahovaný skoro až účelově. Zde je úbytek šmrncovních kolizí mezi představiteli celkem dost patrný a jen mohu doufat, že se Ritchie dá do kupy a, bohužel obyčejná, RocknRolla bude jenom jedna. ()

Marys

Nič moc, asi na takéto filmy skrátka nie som. Klasická anglická akčná vec so zopár zaujímavými zvratmi, inak ale prekombinovaná na môj vkus, bez väčšej dávky napätia. Čakal som niečo lepšie osobne. ()

Mikino00

Je to pořád dokola to samé jen s obměněnými herci, na kterých to vlastně celé stojí. Tentokrát se sešli samí sympaťáci a tak výsledek je docela koukatelný. ()

Reverger

Luxusní filmeček. Ritchie, ty na to máš, tak proč v tom nepokračuješ do prdele práce?! Nabušenej akční, kriminální snímek. Perfektní střih, kamera, herecké obsazení a hlášky nad kterými musí člověk chcát smíchy. A to poslední? Co jsem udělal, když jsem to dokoukal? Musel se vzpamatovat a ihned si stáhnout soundtrack. ()

kamigava

Slušná gangsterka s překvapivým koncem. Nejvíc mě pobavil rocker a jeho hlášky. Hudba je taky jeden nářez. Kdyby to mělo větší spád, dal bych tomu plný počet. I tak je to dobrý film. ()

laepus

Možná že bych mohl dát plný počet hvězd, ale nakonec ne... proč? Přece jen je to už několikrát provařené a čekal jsem od Ritchieho ještě něco víc - příběh je dost zamotaný (jak to má být), herci jsou dost drsní (jak to má být), jediná ženská dost sexy (jak to má být), záporáci dost hnusní (jak to má být), soundtrack je dost divoký (jak to má být)... prostě všechno je jak to má být - jsem spokojen. ()

Santino7

Taký slabší odvar. Nič výstižnejšie ma žiaľ nenapadá. Guy Ritchie je nepochybne talentovaný režisér, o tom niet najmenších pochýb, presvedčil o tom už viac než dostatočne. Škoda len, že v poslednom čase nás o tom nejak extra nepresviedča. Filmové experimenty s Madonnou asi ani nestoja za reč, lenže od RocknRollu som čakal čosi viac, niečo ako návrat ku koreňom. Taký bol pravdepodobne aj Guyov zámer, chcel si napraviť reputáciu, čo sa mu však podarilo len z časti. So Snatch sa to síce stále rovnať nemôže, to je úplne iná liga (skôr sa dá porovnávať s Layer Cake od Vaughna). RocknRolla nie je síce inovatívny, no má tú povestnú (mnou milovanú) atmosféru, ktorú proste žeriem, nemôžem si pomôcť. A aj keď humor tu trošku pokrivkáva (občas je možno až príliš silený)a film ako taký neobsahuje žiadne prevratné nezabudnuteľné hlášky, príbeh je vystavaný tak či tak vcelku fajn, mňa to zaujať dokázalo. Opäť skvelé herecké zloženie, z ktorého ma potešili mnohí - najmä Roden, Strong, Hardy, Elba či prekvapivo aj Butler, ktorého som si po pravde v takomto niečom predstaviť nedokázal. Ale po pravde, aj keď ide o vysoký nadpriemer, čakal som od toho predsalen trochu viac. Avšak treba povedať, že oproti iným režisérom, ktorí by sa chceli naladiť (či aspoň priblížiť) Ritchieho vlne takýchto subžánrových gangsteriek je to stále magická, takmer nedosiahnuteľná méta. Nebyť práve tohto režiséra, u ktorého mám pri takomto druhu filmov len tie najvyššie očakávania, možno by som jednu hviezdičku ešte predsalen prihodil, ktovie. 85% ()

bobstock

Úvodní titule vás navnadí na akční jízdu a kde nic tu nic. Špatné to není, ale nějakých 65minut jsem čekal na první ostrý zásah. Celým filmem se linou výhružky a nadávky a ... stejně jsem vlastně chtěl jen vidět Rodena vedle britských hvězd. V tomhle má primát a zvládl to profi. 65% ()

Oralfabet

Kdybych si pustil víceméně jakoukoli náhodnou scénu bez kontextu, nejspíš bych si řekl: "To bude určitě super film." Jenže to, co Ritchiemu skvěle fungovalo dvakrát předtím, ta komplikovanost děje a velké množství vzájemně propojených postav, to mi tady akorát vadilo a ztrácel jsem se v tom, takže to nakonec až tak super není.. Ale musím říct, že Mark Strong tady byl excelentní. 6/10 ()

siRka

Slabota, slabota, slabota. Kde je humor z predchozich Ritchieho del? Kde jsou vyrazne postavy? Kde je svizny dej? Kde jsou necekane zvraty? Aha, uz vim... zustaly v Sbal Prachy a Podfucku... ()

dickadonna

Ritchie sype napady z rukavu raz-dva a furt to vypada fuckin cool jako pred lety. Sice jsem nemel celej film otevrenou hubu jako kdyz sem poprvy videl Lock stock, ale stejne vsichni by si meli z Ritchieho brat priklad jak se toci kvalitni kriminalka s vybranym humorem. 85% ()

wampire23

Po dlhšej odmlke nám Guy Ritchie o sebe opäť dáva vedieť. A prichádza s tým, čo mu ide najlepšie, so žánrom, v ktorom nemá konkurenciu. RocknRolla je ritchieovkou so všetkým, čo k tomu neodmysliteľne patrí. Opäť sa pozrieme do špinavého londýnskeho podsvetia, kde sa začnú rozplietať príbehy viacerých zúčastnených strán. Snímke nechýba šmrnc, príbeh je iba akousi transformáciou jeho najlepších kúskov, ale v modernejšom kabáte. Všade samá známa tvár, Butler, Piven, Wilkinson, Ludacris, Roden, takže o herecký koncert je postarané. Všetky scény a situácie sú zmesou toho najlepšieho čierneho a britského humoru, aké mohol Guy vo svojej kuchyni namiešať, pritom svojou réžiou drží snímok stále na vysokej úrovni, takže človek nemôže odtrhnúť oči ani na sekundu. Keby sme chceli zrovnávať, tak na Podfuck a Sbal prachy a vypadni, to ešte úplne nie je, ale chýbalo naozaj iba málo. Stále je to však skvelý návrat tohto vychyteného režiséra na výslnie. Guyovi sa naozaj darí robiť filmy, iba keď nie je s Madonnou:D. Môžme sa tešiť, čo nám ukáže vo svojej novej pripravovanej verzii Sherlocka Holmesa. ()

kukentipla

O čem to je? Gangsterka z podsvětí Londýna zabydlená postavičkami Guye Ritchieho? Co já NATO? Ritchie dal sbohem Madoně (nebo ona jemu?) narostli mu koule a natočil gangsterku jako za starých časů. Tentokrát však s minimem vizuálních vychytávek. Drsnáky Jasona Stathama, Vinnieho Jonese nahradil Gerard Butler (a odnesla to jeho prdel). Nádherný pohled je na Karla Rodena jako tichého ruského pracháče (připomínajícího Romana Abramoviče). Nemůžu si však pomoct, ale předešlé Ritchieho filmy měly větší páru. Dal bych tedy 4*, ale pří vzpomínce na Podfuck a Prachy je to za 3*. ()

muoaner

A pak, že to nejde!! Stačí poslat senilní Madonu do hajz** a hned se nám Gay vrátí tak jak má být. Břitký anglický slang, černý humor černější jak pohled přes sluneční brýle do prdele lednímu medvědovi, úúú Thandie Newton, Karel Roden připomínajícího Romana Abramoviče a neuvěřitelně chytlavej styl vyprávění. Dávám skvělých 80%. Fuck ()

Phillo

Štýlové, no zároveň jednotné a logické, kde postavy konajú tak ako majú a príbeh dáva zmysel. Plus v epizódach zabijacky silné, smrdiace kultom na diaľku a nadmerne vtipné. Naháňačka, Butlerov príbeh (hlavne smutná "posledná noc" s kamarátom), smrť ceruzkou, mučenie krabmi... To všetko zhmotnené v cool štýle. Underground, ktorý nie je len bezúčelnou predvádzačkou, ale skutočným filmom, pri ktorom (a po ktorom) sa vám chce nadávať a chytať anglický prízvuk. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)