Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

Teebo

Tak zase nic. Stylová podívaná, výborná hudba, Ritchie stále svou osobitou režií dává najevo, kdo že je to podepsaný pod tímhle snímkem. Ale je to nuda. Ta tam je šílená a zábavná (!!) jízda známá z prvních dvou filmů, tenhle scénář by neutáhl ani devadesátiminutový film. Křeč, nuda, místy slabá vykrádačka předchozí tvorby. A Roden, to je taky celkem prohra. 2/5 ()

BS

Richie rocks. Scéna začínající ukazováním si jizev a končící pózou "Suck my dick." Mě naprosto zničila. Klip jak má být. ()

Cushing

Dobré v detailech, chatrné v celku, pře-stříhané (míněno "over-"), docela zábavné, ale jinak zapomenutelné, protože nedotažené. Ženské postavy? Byly tam? Asi jo, ale... tragédie. KAM se to hrabe na Cronenberga a JEHO východně-příslibnou pecku o londýnských mafiánech... Jediné, co to zachraňuje, je humor. Jakž takž. ()

MiCM

Klasika Guy Ritchie, dobrý film se super začátkem a trošku zamotaným a místy nezdravě klidným průběhem.. ()

Beky

Čekal jsem to lepší!! Ale i tak je film slušná jízda, ve kterém se orientovat aspoň ze začátku téměř nejde, zamotáme, zamotáme, až divákům praskne mozek!! Proč film vidět?? Přece kvůli Karlovi a ten opravdu dostal ve filmu velkou roli, proto je veliká škoda a taky můj jediný pohlavek na adresu Guye, že z filmu zmizí jako mávnutím kouzelného proutku!! No nic, návrat chlapíka, který je tátou novodobých gangsterek se povedl!! Jednou větou: Dlužim prachy, jak je vrátim...vemu kšeft a všechno zvrátim!! ()

_DAVE_

Guy nám řekněme trochu dospěl. RocknRolla je natočeno trochu víc do hloubky než ty předchozí díla. V mých očích ale nikdy nebude mít na mistry v tomto žánru, jakými jsou Scorsese nebo Tarrantino. RocknRolla je průměrný film, který začne nabírat grády až v poslední čtvrtině. 70%. ()

Maki89

Davam tomu 4* za Geralda Butlera a za postavu Johnyho Quida.... film je to dobry, no mne osobne uz od prvej chvile neskutocne pripominal Ritchieho 2 starsie gangsterske filmy, na ktore proste nema... napad dobry, spracovanie dobre, Roden potesi... ale proste nema to atmosferu podfucku a miestami som sa pristihol ze radsej dam pauzu a odbehnem si na zachod... pri podfucku sa mi to nestalo.. ()

Pavlínka9

Výborný! Výborný! Výborný! A ještě stokrát výborný!! Tento snímek jsem dokonce uvedla na první místo nejlepšího filmu letošního Febiofestu. Od začátku až dokonce filmu jsem se bavila či mě příjemně mrazilo v zádech. Což jsou dva nejčastější pocity, které diváci mají, když se dívají na snímky Guye Ritchieho, kterého mám velmi v oblibě. Věděla jsem, že mě nezklame a také se tak stalo. Lidé na Rocknrollu čekali opravdu dlouho. A myslím si, že nám byl naservírován přímo na zlatém podnose. Rocknrolla Vás dostane již od první vteřiny. Hlavně svou velmi výraznou hudbou, na kterou je Ritchie prostě expert. Hudba byla u tohoto snímku excelentní a hlavně výborně zasazena. Temné podsvětí anglické mafie, velmi výrazná nadupaná hudba, nájemní vrazi, překrásná účetní a excelentní výkony herců. Snímek se dá shrnout i těmito slovy, ale kdybych o něm měla mluvit více, bylo by to na několik hodin. Ritchie si rád zahrává se zpomalenými záběry a velmi blízkými nájezdy kamery na obličeje hrdinů, což Rocknrolle přidávalo ještě na už i tak velké přitažlivosti. Anglie, převážně angličtí herci, břitký anglický humor, skvělé hromadění postav, které se stále více kupí na sebe. Objevování se stále nových osob, za kterou hrdinové z předešlé scény putují. I toto jsou nejzákladnější informace o Rocknrolle. Ale hlavní roli zde hraje – půjčený obraz. Neboli obraz pro štěstí, který chce jeho majitel zpět za každou cenu. Ironií příběhu obrazu? Za celý snímek neuvidíte ani kousek tohoto malířského díla. Každou chvíli co se ve scéně objevuje rám obrazu divák napjatě čeká zdali dílo konečně uvidí. A to je na tom to skvělé. Ritchie je podle mě mistrem gangsterek ze současné doby jako nám už dvakrát potvrdil. Jeho styl je nezaměnitelný, i když podobný Tarantinovi a Royeovi Hillovi. Ale ode mě Richie získává nejvyšší hodnocení a také velikou poklonu. Lidé v sále se smáli ve chvíli suchého anglického humoru, i při jiných scénách, které nebyli ani moc k smíchu, ale Ritchie je umí podat takový způsobem, že i když Vás honí vrahoun se zuřivým výrazem v obličeji, prostě Vás to donutí se usmát. Vřele doporučuji ()

Iroquaise

výborná gangsterka, dobře napsaná a odvyprávěná, komplexně postihující dané prostředí a vztahy v něm...ten film není - překvapivě - ani tak formálně přebujelý, jak působí z upoutávek... je pomalejší a umírněnější, což je jedině dobře...ale při vší úctě k Ritchiemu ( že je to machistický dobytek, ponechám stranou - tady je to spíš ku prospěchu věci), umí stylové, zábavné a dobře udělané filmy, ale na člověka, který se v žánru gangsterky soustavně pohybuje a vyhledává ho, mi tu něco chybí...nějaký přesah či důvod, proč tento žánr volí, proč ho vyhledává - vyjma zábavnosti a stylotvornosti, o čem skrze něj chce vypovídat...jinak se mi líbí občasné přechody do až hororově syrové poetiky (podobně jako u Carnahanova Sejmi eso) ()

tomxxx

Snatch od Ritchieho jsem nepochopil úplně do detailu, ale ve výsledku to nevadilo. RocknRolla na tom byla o poznání lépe, příběh byl jasnější a jednodušší. Několik momentů bylo dost vtipných, ale jinak řemeslně dost podobné Podfu(c)ku a celkově nic nového pod sluncem. ()

lennyd

Lenny Cole (Tom Wilkinson) se chystá s Jurijem (Karel Roden), šéfem ruské mafie, uzavřít obrovský obchod za 7 miliónů eur. Než bude vše dojednáno, Jurij Lennymu půjčí svůj šťastný obraz. Jenže než je obchod uzavřen, vše se zvrtne - o peníze se postará příležitostný zlodějíček One Two (Gerard Butler) se svými kumpány, kteří dostanou echo od Jurijovy krásné účetní (Thandie Newton). A na oplátku, Jurijův šťastný obraz je ukraden, a vše ukazuje na Lennyho syna, rockera, který se pro zvýšení své popularity rozhodne předstírat svoji smrt ... U tohoto filmu se ve mne mísí všechny možné pocity - od zklamání (fakt jsem čekal o dost více, navíc s docela slušným hereckým obsazením), zmatenost (příběhových linií je zde nemálo, a kromě jejich prolínání Guy nešetřil ani s flashbacky do minulosti) až po zlomky nadšení (některé scény jsou naprosto úžasné - např. první loupež). Samozřejmě mne těší (vlastenecky) i účast Karla Rodena v takovémto filmu (a není to jen malý štěk, ale jedna z ústředních rolí) - a jsem schopen překousnout, že si opět zahrál Rusa. Nakonec zlomovým bodem na vážkách mezi dvěma a třemi hvězdičkami byla Thandie Newton, ta je fakt kouzelná (i když trochu mrcha :) ) ()

hanagi

Pořád je to vtipné a má to šmrnc. Ale přesto se nemůžu zbavit dojmu, že už to zavání určitým stereotypem. Přestává mi stačit klipovitý střih, zápletka - kterak zloděj okrade ještě většího zloděje a velmi slušné obsazení (v Anglii to fakt není problém). Takže příště chci něco nového navíc. ()

ywo666

Tento film je ako Nostradamus celebrít. Mená ako Tomas Hardy, Mark Strong, Gerard Butler, Toby Kebbel, Idris Alba, Gemma Arterton nepatrili medzi najväčšie hviezdy. Butler už mal za sebou 300, ale to bolo tak dokopy všetko. Teraz? Trhajú sa o nich producenti a keby chceli obsadenie zopakovať tak vyjde 100 mega iba na ich platy. Ešte aj Ludacris sa preslávil v Fast and Furious. INak film ďaleko slabší ako najlepšie Ritchieho kúsky. Ale stále solídna zábava s kvalitne šibnutými postavami, solídnymi hláškami a zaujímavými dejovými pointami. 70-75% 4* ()

swe

Slibný návrat Guye Richieho! Vše je jak má být (rozumějte - jak jsme zvyklí): režijní čáry, promakaný scénář, vymazlené charaktery s vtipnými přezdívkami (v podání charismatických herů), tradiční podsvětí a humor, který sice není dodáván v takových dávkách, jako třeba v The Snatch, ale stále v hojné míře! Zajímavá je neexistence hlavní role (náběh k tomu byl již v předchozí Richieho tvorbě, ale v RocknRolle je to evidentní) a nespatřený obraz pro štěstí. A úplně nejlepší je ta znuděná černá krasavice co má ráda drsný život :-) ... no a to celé je podpořené tradičně (jak jinak) bezchybným soundtrackem. P.S. Po Pulp Fiction tady máme další kultovní taneček. 85% ()

zaseprd

Bandy, pokud se ještě jednou zeptáš na takovou jeblou otázku, vidíš tady Dannyho? Tak tě propleskne. Mrzí mě to, Archy. Chtěl jsem být iniciativní. Danny, propleskni ho. Guy Ritchie s plnou polní a opět na vrcholu. ()

Tomesh

Nový a svěží Guy Ritchie. Udělal dobře, že už není s tou blonďatou mařenou a jak vidno hned se mu začalo dařit. Není to sice taková pecka jako Podfu(c)k, ale má to solidní drajf. Akorát Roden mohl mít daleko víc prostoru. Rajcovnější ženskou, jakou je Thandie Newton, každej den taky neuvidíte! ()

SkyHawk

Opravdu povedenej kousek tenhle film. Parádní scénář, skvělá hudba, herecké výkony. Obvzlášť Toby Kebbell, který Jonyho zahrál fakt dobře. Tešil jsem se na každou scénu s ním. Ta postava byla fakt promyšlená. V podstatě tam byla k ničemu a zároveň se to kolem ní neustále motalo. Tempo filmu se drží od úplnýho začátku až dokonce. Film nám představuje křižovatku velkého množství rozdílných postav a funguje to. Scénář nikde nazakolísal jen, ač vím, že v tom je to kouzlo, mě mrzí, že nám nakonec obraz neodhalili :-).. ()

Timak

WTF? To si ze me děláš už p*del Guy ne? tohle je Tvůj výplod? Nechápu, jak to takhle může dopadnout ... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)