Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

Redík

Další Sandlerovka je mezi námi. Od tohoto kousku jsem si podle traileru sliboval mnoho. S lítostí však musím oznámit, že jsem nedostal snad ani polovinu z toho. Pravdou je, že kromě toho co jsem viděl v traileru, jsem o moc více vtipu nedostal. Snad jen zákaznická linka Hezbollahu a pár scén ze salónu krásy vyloudily alespoň úsměv na mé tváři. K žádným velkolepým výbuchům smíchu a zachvatům nedocházelo ani zdaleka. Film nezachránila ani velice slabá romantická linka, ne že by Emmanuelle Chriqui nebyla prvotřídní krasavice, to chraň bůh, ale tvůrci si s tím mohli trošku více pohrát. Sandler jako izraelský zabiják teroristů předvedl dobrý výkon, ale ono zase na druhou stranu nebylo až tak moc co zkazit. Stejně tak zbytek hereckého ansáblu této letní multikulturní komedie. 50 % ()

lakikaki

Prvých 20 minút je fajn, potom je to už len predvídateľná nuda. Tancujúci Sandler s prízvukom diváka omrzí najneskôr v polovici filmu a potom je jediným dôvodom na jeho dopozeranie Emmanuelle Chriqui, s ktorou by si dal "Bang Boom" asi každÝ. Záver je navyše plný moralizovania, ktoré sa do komédie, v ktorej vojak strihá a obšťastňuje staré dámy, absolútne nehodí a veľmi ma nepotešilo ani cameo Mariah Carey, ktorú fakt nenávidím. A to som sa na Zohana dosť tešil... ()

Flynn

Dobrý relax, rozhodně koukatelné, místy fakt sranda, hlavně ta "arabská" angličtina mě dostávala, místy však trapné, ale i tak je to vcelku dobrá sranda. Nejvíce se mi asi líbila scéna jak vytáčejí číslo do Fastfoodu :o) ale myslím že na staré dobré komedie typu Žhávé Výstřely to prostě zdaleka nemá.... ()

Wormboy

Prekvapujuco (snad az sokujuco) funkcna blazniva komedia, ktora je miestami skutocne mimoriadne vtipna a zabavna. Toto som od Sandlera naozaj necakal. 3,5/5*. ()

Andre3000

Moje přítelkyně mě přemluvila abych dal 3 hvězdy, ale to je max co si ten film zaslouží. Chvílemi to bylo až trapné, než vtipné. Tolik sexuálních narážek jsem už dlouho v komedii neviděl a v kontrastu s izraelsko-palestinským konfliktem, mi to přišlo jako dost divný koktejl, po kterém by se mohl taky někdo pořádně po.... ()

Laputa

Zohan mě dokázal neuvěřitelně pobavit, ale mnohdy byly scény jednoduše trapné Adam Sandler Zohana stárnil velice zajímave za mě 3*** ()

J0hny5

Šílená komedie, hrozná hovadina..v dobrým slova smyslu. Nesmí se to brát moc vážně, vypnout a jen se bavit. Tahle komedie pak celkem funguje. Lepší 3, 65%. ()

zette

Hodne blazniva komedie u ktere se clovek trochu zasmeje a dost nevericne krouti hlavou, jake veci se mohou natocit a hlavne zaplatit. Nijak pohorseny se ale necitim. Mozna se do tohoto zanru moc nehodi problematika Palestiny a Izraele, protoze pak to automaticky sklouzne do takoveho kyce, jaky je mozny videt na konci filmu. ()

Juto

Ak potrebujete rozveseliť, tento šokujúci film vás rozosmeje. Ak nechcete premýšľať, alebo používať svoj mozog akýmkoľvek spôsobom, tvarom alebo formou, tak tento film splnil svoju úlohu. Ja som sa zasmial na úplnom nezmysle. 6/10 ()

fars

Zklamani. Prvni tretina, kde si Sandler tak trochu hraje na Chucka Norrise je super, ovsem pak Zohan prileti do Ameriky a s filmem to jde pekne z kopce. Az do zaverecne akce se ve filmu uz nedeje nic, krom toho ze Zohan skace kolem starych vykopavek, haze panvi sem a tam, pak jeste jako bonus kazdou tu babu prefikne v nejakem kumbalu vzadu. Nejen ze je to nudna, ale je to i trapne. 40%. Pokud do toho chcete vazne jit, doporucuji si pustit jen tech prvnich 30 minut, a v okamziku kdy Zohan vyleze za velkou louzi z letadla film proste vypnete, dal je to zrata casu. ()

c.tucker

Jedna s nejlepších komedií Adama Sendlera poslední doby. Nebýt zmršeného a korektního konce tak je senzace. Emmanuelle Chriqui byla k nakousnutí a Sendler hýřil vtipem. Bezva parodie na nesmrtelné akční hrdiny let 80-tých. První 3/4 filmu, ale dokáže pobavit natolik, že se skoro na konec zapomene. Neuvěřitelný hakisak s kočkou mě dostal do kolen a plno sexuálních narážek a vtípků. Senzační je linka Hizballáhu. - "What are you? Bionic?" - "No, I only like the ladies." ()

Mol

Na čtyři hvězdy ani náhodou. Bylo tam moc vtipů, který nefungovaly, ale za to ty který fungovaly mě dostávaly fest. Plus ještě vedle mě v kině seděl týpek, kterej se naprosto luxusně smál a dostával mě tím do kolen. Díky cizinče. ()

rizek2

Od Borata nejlepší komedie, která výborně a s humorem podává Izraelsko - palestinský konflikt (a jeho nesmyslnost), pár opravdu vtipných scén a výborný Adam Sandler...jen těch babiček by mohlo být méně :-) ()

Maty85

Takhle už sem se teda dlouho nezasmál :-D A. Sandler komedie umí. Vtipný, super hlášky, skvělý akce a to vše v pořádným tempu. Bavil sem se od začátku do konce, paráda... :-)) ()

mortak

Sandler je absolutní vítěz Ceny Jindřicha Chalupeckého. Zohan je komedie až v druhém plánu, protože vlastně říká jiným způsobem a jinými prostředky stejnou myšlenku jako Spielberg v Minchovu. Fascinující je jednota díla - Sandler si zvolil jazyk buranské komedie, aby se vysmál všem učeným, kteří balí izraelsko-palestinský konflikt do nesrozumitelného hávu. Každé políčko fimu, každá věta, každá situace řve do světa - vy pitomci, vždyť je to tak jednoduché! Bojujete mezi sebou jako pubertální chlapečkové, kteří na záchodě soutěží o nejdelší penis. Nevšimli jste si, že svět je už daleko vepředu a nezajímají ho vaše prastaré spory. Změnily se účesy, hudba a ten váš hummus se nedá jíst. My chceme žít v míru, milovat se, mít děti, snít přitom o Mariah, a když bojovat, tak proti bezohledným zkorumpovaným obchodníkům. Vy musíte vyhynout jako dinosauři! ()

blitzer

Fekální a sexistickej humor není mým šálkem kávy, ale neustálý narážky na středo-východní konflikt byly trefný (v podstatě se jedná o vykrádání konceptu Cohenových alter eg). Doporučení.: českej dabing nebrat! ()