Zohan: Krycí jméno Kadeřník

• USA You Don't Mess with the Zohan (více)
USA, 2008, 113 min

Režie:

Dennis Dugan

Kamera:

Michael Barrett

BoredSeal

Sandler je prostě originální. Když už od něj začnete po Click a 50 First Dates očekávat, že zestárne, naservíruje vám barevný stylový film na vlně 80.let a představí se v roli přihřátého tancujícího supermana Zohana. Pobavil jsem se výborně, tomu říkám alternativní humor! ()

ilemas

Disco,disco...ukecana pizda, velká prdel...plno hlášek, skvělá mluva, hodně ujeté, povedené vtipné scény střídají trapně, ale výsledný dojem docela dobrý. ()

easaque

-2* Od této (na těchto stránkách oblíbené) bláznivé akční komedie jsem moc neočekával, ale přesto jsem byl zvědavý, co mi Adam Sandler může přinést v tomto netypickém řešení blízkovýchodních vztahů. Na jednu stranu to komedie nebyla úplně pitomá a našlo se v ní pár velmi dobrých gagů a občas byla i hodně provokativně inovativní. Ale jinak většinou to u mě s humorem nepadlo na úrodnou půdu a přišlo mi to trapné, nebo zase plné hollywoodského klišé. Znovu mě to určitě nebude lákat k repríze a asi ani nikoho mým komentářem k filmu nenalákám - což znamená že, co se nelíbí mě, tak pravděpodobně pobaví většinu ostatních, aneb "Někdo rád vdolky a většina holky" ;-). Pokud se však dozvím, že svou formou a zpracováním změnil u někoho ze znepřátelených stran pohled a přístup k protivníkovi, tak za to filmu připíšu o stupínek lepší známku (ale tak naivní opravdu nejsem :-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1? /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

johny89

Úvod je naprosto luxusní ale pak už to jde trošku k horšímu.... (ale né zas tak moc :-)) Od Idiokracie jsem neviděl takhle povedenou komedii :) Po tohle filmu začínam mít Sandlera rád :-D ()

MartinNDL

Něco se povedlo a něco ne, ale to je v pořádku. V parodických komediích to ani jinak nedopadá. Co je téměř geniální, to je způsob, jakým Adam Sandler mluví ústy hlavního hrdiny - naprosto přesně vystihl jazyk týpků ze středního východu. A vůbec konflikt mezi Žiďáčky a Arábky je poměrně dobře nastíněn a jeho absurditě se zasmějete s chutí. Odkazy na 80. léta a sexuální ujetosti jsou často na hraně vtipnosti a trapnosti, ale ustálo to celkem s vkusem. Nemáte před sebou nic geniálního, legendárního, ale dobrou komedii, což není málo. ()

ZoltanCZ

Poslední dobou mě Sandler stále překvapuje. Před rokem 2001 točil samé hovadiny, ale teď se už opravdu začínám na jeho filmy těšit. Ne že by to byli nějaké veledíla, ale spolehlivě pobaví i přes řadu fekálních scén. U Zohana tomu není jinak. Zohan je absolutně šílená komedie říznutá parodií na Chucka Norrise plná Palestinců, teroristů, Izraelců a šamponu. Adam Sandler podává naprosto fascinující výkon a to přesto, že jeho největším výkonem ve filmu je vlastně mávání...mužstvím. Celkové obsazení je velmi příjemné, John Turturro je k sežrání a Emmanuelle Chriqui je nádherná. Škoda jen, že ke konci Zohanovi dochází dech a i toho sexuálního humoru je tam možná až moc. 6/10 ()

Morloth

V krátké době jsem zhlédl dvě parodie. Tropic Thunder a Zohana. Podle hodnocení na CSFD by bylo vše jasné, jenže ouha. Zohan mne poměrně mile překvapil. Na to, že Sandlera nemohu pořádně ani cítit, na to, že mi jeho často fekální fóry lezou krkem, na to, že jej neuznávám jako herce, je Zohan překvapivě zábavný. Je sice nechutný (komu by se líbila osmdesátá léta), povětšinou dosti nekorektní (jak politicky, tak i morálně), přehnaný a dosti často opravu blboučký, ale přesto jsem neměl pocit nudy, který se ke mně dosti často při sledování Tropic Thunder dostavoval. Zohan je hovadina, ale alespoň pro mne koukatelná. ()

kombajn odpad!

zasmál se u toho filmu někdo? křečovité, totálně nevtipné a když je na filmu nejlepší mariah carey, tak to je fakt zlo. koncentrovane. plne sexismu a bohuzel to proste neni ani trochu vtipne, coz by se dalo ocekavat od komedie. od dob kurzu sebeovladani Sandler pada ke dnu a koukam, ze stale zrychluje... kamenak po americku? ()

Chen

Natočit ujetou komedii, která nevyvolá ťukání na čelo, není prča. A tentokráte se to povedlo. Je tu praštěné, jako máloco, ale stejně tak zábavné. Když tedy nejste konzervativní škarohlídi se smyslem pro politicky nekorenktní humor. ()

HappySmile

Bože, to byla strašná blobost, ale o dost lepší než třeba Ali G Indahouse. Kromě toho to byla i dost dobrá sranda, takže když to zprůměruju (blbost + sranda ) / 2 = *** ()

M.i.k.e

Sandlera nemám příliš v oblibě a upřímně tady sem dlouho váhal s hodnocením...nebýt tam několik opravdu zábavných momentů asi bych hodnotil jinak,ale nakonec i to málo stačilo na tři hvězdy.Přispěl k tomu i vyjímečně snesitelný a vcelku zábavný Rob Schneider... ()

Antabelus

Bláznivá komedie s bláznivým scénářem a režií bezpochyby také. Bláznivější už byl snad jen Disaster Movie, který ale narozdíl od tohoto filmu nemá žádnou myšlenku a tak bych dal Zohanovy nejraději 6 hvězd, ke kterým mě nabádá sám Adam Sandler, který zahrál asi toho nejsofistikovanějšího magora všech dob na výbornou! ()

hynous

"You ... You fagala? He's fag ... faga ... Well, you're only digging that fagala hole deeper and deeper. Hello, down there! Hello, in the fagala hole. Maybe he wants vaseline. Yes, it's so funny." ()