poster

Noc drůbežích mrtvol (festivalový název)

 • USA

  Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Komedie / Horor / Muzikál

USA, 2006, 103 min

 • Slasher
  ****

  [TROMA] Konečně pořádný kuřecí masakr! Poloviční blbeček Arbie se připlete do demonstrace proti otevření nového kuřecího fast foodu v Tromaville. Že stojí na starém indiánském pohřebišti právě kromě demonstrantů nikoho nezajímá. Arbie tam narazí na svojí ex-holku ze střední, která je momentálně lesba a spolu se svojí lesbickou přítelkyní zuřivě protestuje. Tak se náš brýlatý hrdina (mimochodem náctiletá verze Kaufmana) se naschvál nechá zaměstnat ve fast foodu a už to jede... Výstřední spolupracovníci nezdráhající se třeba strčit koště skrz prdel, nezdravě oslizlý vejce, černoch vedoucí, zlatá trojka kečup-hořcice-sperma, kozy, a tak dál. Do toho přijede samotný šéf celého řetězce restaurací - The General (sám vypadá jak kuře), který se ze všech sil snaží všechny přesvědčit, že rozhodně nemají proti čemu protestovat (do you want a quality, or do you want it fast?). Ale brzo se mu to vymkne z rukou, s živou kuřecí smrtí totiž nepočítal... A to už se film nezadržitelně blíží do blití, zabíjení, sraní, šukání kuřat, vyhonění kuřete a nevím čeho ještě - no prostě Troma. Přece jen mám pocit, že je to o něco menší bláznivina než Toxic 4 nebo Terror Firmer, což já osobně chválím, protože to má blíže k filmu než k totálnímu chaosu. Je tu ale jedna doposud nepříliš vídaná věc a tou je muzikální složka, přičemž je asi jasný, že muzikální v uvozovkách bude lepší označení. Spíš mě to štvalo, ale to je asi věc názoru. Každopádně aspoň uvidíte, čemu se říká antichoreografie. Jinak s efekty jsem spokojený, zvlášť ty kuřecí masky vypadají nářezově. Takže, není to žádný zázrak, nemuselo se na to čekat dva roky, ale kokodáááák!(5.3.2008)

 • MoRTy
  ***

  Braindead-wannabee ... pár gore scen je fakt povedenejch, jinak ve výsledku celkem nuda a hlavně fakt totální blbost .)(14.1.2010)

 • HellFire
  odpad!

  Nehorázná kravina se spoustou nechutných zvuků a retardovaných "herců", která nedává smysl ani při zapnutém mozku. Neberu to ani jako studentský film. Nějakého ... navíc napadlo, že by se v hororu mohlo zpívat!(22.7.2012)

 • juta
  ****

  Docela sranda. Točeno nostalgickou formou, chvílema působí trochu amatérsky, ale právě to tomu dodává takový ten nostalgický pocit. Pro někoho nechutné scény, pro mě zábavné scénky, které jsou na tom snad i to nejlepší. I jako muzikál by se tohle chytlo. Písničky jsou melodické, i když hooodně sprosté, ale na to už je snad každej zvyklej.(26.3.2013)

 • Fallen_One
  ***

  Od Tromy pro mně vždycky bude numero uno Toxie IV. Tohle sice bylo taky dobrý...respektive úchylný, ale už mne to moc nepřekvapilo...krom dalších hnusáren navíc :-P(3.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace