Historické drama, kronika života aristokratky Georgiany Cavendish, vévodkyně z Devonshiru. Georgiana (Keira Knightley) byla na 18. století, ve kterém žila, velmi moderní a pokroková žena. Její patriarchální manželství podle konvencí, s morózním, uzavřeným manželem (Ralph Fiennes), neschopným projevit jakýkoliv cit, ji neuspokojovalo. Ona milovala společnost, byla výbornou hostitelkou a společnost milovala ji. Nevyhýbala se hazardu a zamilovala se  do mladého politika  Charlese Greye. Manžel však, i když měl poměr s její nejlepší přítelkyní, donutil Georgianu, aby se své lásky kvůli dětem vzdala. (JOJ Cinema)

F.man

Keira Knightley a opět historické drama z prostředí Anglie? Natáčí ta holka vůbec něco jiného? Přesto jí samotné zase něco vytýkat nejde. Opět má na bedrech těžkou postavu - manželku bohatého vévody z Devonshire, jež jí naprosto ignoruje a pohrdá, s čímž se musí Georgiana, nyní už vévodkyně z Devonshire vyrovnat. Z její strany opět skvělý výkon. To však nejde říct o Vévodkyni, z produkce BBC, jako celku. Postupem času se totiž vše děsně natahuje a příběh je zaseknut na jednoduchém principu ústřední trojice, kolem které se pořád točí jedna a ta samá otázka... (Těžké vyjádřit se bez spoileru :) Každopádně režisér provedl poměrně čistou práci, Keira zahrála velmi dobře stejně jako její druh Ralph Fiennes a to vše v náherných dobových kostýmech. Škoda toho nudného scénáře v druhé půlce... I love you in the way I understand love. ()

Anchi

Keira je opravdu moje numero uno. V každé roli, kde jsem ji kdy viděla, mě uchvátila, tudíž je klidně možné, že jí a filmům v kterých hraje, až nadržuji, ale v tomto případě to snad ani není nutné. Nádherné dobové kostýmy, účesy, klobouky a Keiře to v nich neskutečně sluší. Ale abych nechválila jen ji, tak přidám pochvalu i pro kameru a hudbu. To já prostě můžu. Navíc, člověk si po takovémto přípěhu uvědomí, že tehdy i taková přirozená věc jako je láska nebyla vždy óká. Zaranžované manželství - brrr.... ()

bublajsa

S politováním musím napsat, že jsem ... zklamaná. Což by mě tolik nemrzelo, kdyby tady nehrál Ralph(!) a já se proto netěšila dvojnásob. Trailer mě nalákal, ovšem film uzemnil. Ne že bych se nudila po celou dobu - to bych křivdila - výprava a kostýmy jsou užasné a historický kontext taktéž. Ale prostě mi tady něco chybí. Onen faktorX. Atmosféra. Plus nesympatická Keira a role vévody, která podle mě Ralphovi vůbec nesedla a nedostal v ní dostatečný prostor ... ano, nejsem objektivní. A subjektivně dodávám, že mě to mrzí. ()

ladko

Ešte o trošku lepšie ako The Other Boleyn Girl. Vtiahlo ma to v podstate od prvých minút a aj keď je príbeh v podstate klasický - patálie s mužským potomkom, nenaplnená láska... - má to šťavu. Keira opäť veľmi silná, pri jej scéne s Elizou ku koncu filmu sa slzy snáď udržať ani nedali. Smutný, dojemný film s perfektne hodiacou sa hudbou. ()

Krt.Ek

Historické drama o vévodkyní z Devonshiru popisuje její nešťástné manželství, které vzniklo za jediným účelem a to aby svému muži porodila dědice. Její manžel se zajímá jenom o své psy a jiné ženy. Proto i ona nejde zalíbení v jiném muži. Nebál bych se tento film zařadit do historické červené knihovny. Velké plus jsou ovšem titulní představitelé. Oba herci předvádějí skutečně vynikající herecké výkony a vytahují tak tenhle film z celkového průměru. 70% ()

Krissty

Další vynikající historický film.. Skvělý příběh plný zloby i lásky.. Ralph svou roli nesympatického vévody zahrál tak dokonale, až jsem ho skoro přestala mít ráda a pohled na něj už mi v druhé části filmu způsoboval, že mi vřela krev v žilách.. A to samozřejmě beru jako obrovské plus, protože aby se z oblíbence rázem stal neoblíbený jen díky jedné jediné roli, to v mém případě není jednoduché.. A za to si Ralpha vážím! Keira byla samozřejmě také skvělá, ale s tím jsem více méně počítala :) No a nesmím zapomenout ani na velmi dobrou hudbu Rachel Portman.. Georgiana byla opravdu výjimečná žena! ()

NinonL

Vévodkyně Georgiana z Devonshiru v podání Keiry Knightley mi přišla dost hrozná, k ženě vamp má tak daleko, jako svého času Marie Kabrhelová. Ralph Fiennes v roli tyrana nezklamal, přestože mu více sluší jiné role. Celkový dojem - sotva průměr. ()

baribal

Historické drama povedené se vším všudy, i když to nelze chápat tak doslovně. Krásné kulisy, kostýmy a v nich Keira. Příběh je naopak stokrát opakovaný, mladá žena zmítaná nenaplněnou láskou a manželstvím s hrubiánem. Problém mám v tom, že se všude říká, jak byla Georgiana pokroková a kontroverzní. Jaká je kontroverze a pokrokovost v nemanželském dítěti? Nebo silnější lásce ke svým dětem než ke svému manželi? Tím se synopse filmu rozsypala jako domeček z karet a stalo se z něj zcela obyčejné historické drama bez ničeho zajímavého a "kontroverzního". ()

fannah

Celou dobu člověk čeká, jestli se něco stane. A ono se nestane nic. To aby se něco stalo ale nebylo účelem filmu. Nicméně mu možná trochu škodí, že neustále diváka nechává v očekávání. ()

Adasin

V podstatě sledujeme kus života ženy, o které jsem třeba já doteď v životě neslyšela a myslím, že většina lidí na tom bude podobně. Co si z toho vzít? Ani při detailním rozboru každé scény bych nejspíš nenašla jedinou věc, kvůli které má smysl film vidět. Ano, kostýmy jsou pěkné, ale kvůli nim se téměř dvě hodiny znova nudit nebudu. 5/10 ()

verbst

Důkaz, že Keira dokáže utáhnout film takřka sama. I když je to film, se zápletkou zcela provařenou, a několikrát viděnou. Vydatně jí zde sekunduje Ralph Fiennes, a oba tu na ploše 100 minut rozehrávají herecký koncert, ke kterému složila úchvatnou hudbu Rachel Portman. Všechno dohromady vám věru poskytné téměř perfektní kostýmní historické drama. Jako fanda takovýchto filmů, musím smeknout před, pro mě, naprosto neznámým režisérem. Skvělým doplňkem zde byla Hayley Atwell, kterou si pamatuji z Allenova Cassandra's Dream. A která byla skvělou "spoluhráčkou" již oběma zmíněným. Dávám 75% ()

Tayen

Trpící Keira Knightley. Keira bojující za své místo na slunci. Keira zkroušená zakázanou láskou. Keira odsouzena k smutnému životu. Nic proti Keiře nemám, jen proti jejímu už nudnému výrazu snad v každém filmu, ve kterém jsem ji poslední dobou viděla. Připadá to snad jen mně, že hraje pořád tytéž postavy? Film je to krásný, ale stojí převážně na půvabu Keiry Knightley, díky kterému se v nás účinněji snaží probudit dojetí. Veskrze prvoplánová historická romance/drama s krásnými kostýmy a lidmi, ve které vás nic nepřekvapí. Díky bohu za Ralpha Fiennese. ()

katasta

"The Duchess" nám podává skvělý obrázek o tom, jak se žilo v 18.st. ve vyšších vrstvách, co se vztahů týče. Obsazení snad ani nemusím komentovat, protože Keira Knightly s Ralphem Fiennesem jsou zárukou kvality hereckých výkonů a nebyl tam nikdo, kdo by je zazdil. Osobně si myslím, že Saulu Dibbovi se režie velice povedla, příběh je silný a všechny vztahy komplikované. Po zhlédnutí tohoto filmu mám pocit, že by snad žádná dnešní žena nebyla schopná vydržet to, co musely ženy kdysi, ale dost feministických řečí. Silný příběh doplnila nádherná hudba a já mám krásný zážitek, umocněný ještě o to, že se jedná o film inspirovaný skutečnými událostmi. ()

ivishka

Překrásná přehlídka dobových kostýmů a biografie jedné velké vévodkyně nikoliv nezajímavé...Ale herecký výkon Keiry shledávám příšerný. ()

GodComplex

Sel jsem se podivat na fantasticke historicke kostymy, ktere za to navic dostaly oskara a na beautiful Keiru Knightley, ktera je pravdepodobne jednou z nejhezcich herecek soucasne sceny, alespon jsem si to doposud myslel. Oba tyto hlavni trumfy zklamaly. Kostymy jsou prilis fadni a obycejne, ano, da se namitnout, ze je to dobre, protoze jde predevsim o dobovou barokni autenticnost, takze by nebylo spravne to prehanet s extravaganci a barvickama. Fuck that. Radsi se pujdu znovu podivat na skvelou Marii Antoinettu, ktera byla festivalem prepisklych stavnatych barvicek a vizualni dokonalosti, nez se utapet v nude teto sedive baziny. Na tech satech sice byla povedena spousta detailu a prace kostymeru i tak zachranuje nejakou tu hvezdu, ale nebyla to pro me dostatecna vizualni bomba a navrharska pest do xichtu. Stejne tak je to s hudbou - puntickari muzou prudit, ze The Cure a Aphex Twin pouziti v Antoinete se do podobneho historickeho filmu nehodi, ale opak je pravdou a hlavne to bylo v MA vsechno o tolik zabavnejsi, nez zdejsi nevyrazne cosi. Pritom barokni doba ma prave v hudbe mnohem vetsi potencial, popularni nastroj te doby harpsichord (clavicembalo) je jeden z mych nejoblibenejsich, ktery dokaze vytvaret dokonale dark sound a spravne krvave melodie, ale neschopna Rachel Portman to absolutne nevyuzila a jeji hudba zde proste a jednoduse saje. Hlavni dojem, ktery tak u me vevodkyne zanechala byla tezka nuda. Keira Knightley byla k memu prekvapeni necekane nesympaticka, nehezka a bez spetky sex appealu, coz je znacne zklamani, protoze posledne kdyz jsem ji videl v Atonementu byla radove pusobivejsi. Lehce to tu zachranoval chladny egomaniac Ralph Fiennes a deprese light, kterou zoufale postaveni vevodkyne Georgiany z Devonshireu automaticky generovalo, ale na vic, nez na 2 hvezdy to bohuzel nestaci. 4/10 ()

nirvanafan

One women show Keiry Knightley, která zde přehrává i vždy skvělého Ralpha Fiennese a dokázala povýšit ohranou a neoriginální látku na solidní drama. ()

Laxik

Herci dobří, ale jinak je to suchařina. Když má film odstup, nemusí to vadit, může to být i dobré, ale ne u dramatu o ženě trápené eskapádami manžela a svou vlastní nenaplněnou láskou. ()

Freemind

Nejvíc by se mi k tomuto filmu hodil přívlastek "totálně nezávadný" a - světe div se - tentokrát to výjimečně nemyslím sarkasticky. Nic nevyčnívá, nic neruší, děj je přiměřeně zajímavý, herci schopní, kamera líbivá. Nad průměr se tento snímek vyšvihl díky výtečnému výkonu Keiry, kterou začínám mít - přes počáteční nezájem - dost rád. Potlesk taky pro Ralpha Fiennese, který si s gustem vystřihl roli nádherně odpudivého záporáka. Nebuďte tak tvrdí na režiséra, chlapec dozraje, chybiček bylo pomálu. Těším se na další. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy