Čivava z Beverly Hills

Beverly Hills Chihuahua

Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2008, 88 min

Wau! Nejzásadnější dílo 21. století moderní americké kinematografie. Existenciální, hlubokomyslná, dobrodružná romance válcuje divákova očekávání a představuje epickou výpravu rozmazlené čivavy za dobrodružstvím. Čivava z Beverly Hills vás zavede od západního amerického pobřeží osetého nafintěnými blondýnkami, drahými parfémy a luxusními šperky, až po špínu ulice a psí kartel hrůzného El Diabla v Mexiku, aby v závěru poznala lásku svého života. Budete se smát, budete brečet a především si budete říkat zda to co vidíte, není jen skvěle zapadající mozaika těch nejúspěšnějších filmů světové kinematografie. Pokud vám Julia Roberts v Pretty Woman připadala v červených šatech s briliantovým náhrdelníkem neodolatelná, tak jste ještě nepoznali čivavu Chloe v šatičkách, botičkách a s diamantovým náhrdelníkem. Pokud vám připadá, že Harrison Ford aka Indiana Jones již v akčních scénách ztrácí dech, tak jste ještě nezažili čivaví superštěkot, pokud jste obdivovali Clooneyho dokonalou loupež v Dannyho parťácích, tak jste ještě nezažili lsti a intriky leguána Chica a myšáka Manuela a pokud Lars von Trier udivuje diváka naturalistickými erotickými scénami, tak čivava předvádí mnohem tvrdší psí orgie s ratlíkem Papim. Přesah komplikovaného a strhujícího příběhu Čivavy z Beverly Hills ocení pouze úzká skupina intelektuálních cinefilů a zároveň se jedná o nejlepší čivaví film, který spatřil světlo světa.(9.5.2014)

Taky bych chtěla být čivava v kašmírovém svetárku s diamantovým obojkem! Ale pojďme k filmu… Jeden by řekl, že je to v podstatě hodně průměrná rodinná komedie. Zápletka předvídatelná, exteriéry líbivé a hrdinové profilovaní opravdu jednoduše. Takže by se chtělo říct - vopruz, jenže tak to není. Byla to vážně zábava, která pochytila víc vtipných hlášek, než kdejaká top komedie. Prostě pohodová věc, která si na víc nehraje, což byl určitě hlavní záměr.(30.12.2013)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $94,514,402Tržby Celosvetovo $149,281,606Tržby za predaj DVD v USA $61,321,395 //počet predaných kusov 3,626,726║ Suchá planina, ktorá sa len pribúdajúcimi minútami stáva čoraz viac otravnou vývarovou zlátaninou, za celý čas sa tu nenájde lepšej momentky, rovnako tak nehrozí ani zábavnosť, zbytočná umelina. /25%/(6.12.2008)

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +Piper Perabo, slušná hudba, český i originální dabing, trošku děj, některé postavyčky vyloženě rozesmějou (krysa a leguán) -hlavně zpočátku mírně trapné, rozhodně ne film pro každého, přesněji je to film o psech se psy a pro psy/// Přiznám se, že jsem chtěl jít původně na film i do kina. Velice mě totiž zaujaly trailery a měl jsem za to, že to může být zábavný hudební snímek. Ve skutečnosti je to spíš dobrodružná podívaná ve stylu filmu Neuvěřitelná cesta. Jen s několika rozdíly. Tohle je víc infantilní, víc pro malí děti a možná pro majitelky čivav. Uznat ale musím samotné psy, kteří hrají výborně a věrně při tom vypadají. Na kolik pomohla počítačová animace si netroufám odhadnout. Jestli je to její zásluha, tak to není poznat./// Celkem 63%///(4.7.2009)

• Smok

Tento film paradoxne viac zaujal môjho päťročného syna, (aj to len na jedno pozretie) hoci primárne by to mala byť komédia pre dospelých. Takže tie dve hviezdy sú od môjho syna, u mňa by to bol odpad jak prase. Ak by som sa mal ja opakovane dívať na potulujúcu sa a z kabelky stratenú čivavu strácajúcu botičku a náhrdelníček a bojujúcu s dobermanmi, zrejme by niečo s mozgovňou nebolo v poriadku.(1.7.2009)