Život Briana

• Česko Monty Python: Život Briana (více)

Kultovní a kontroverzní komedie Život Briana vypráví příběh Briana (Graham Chapman), který se narodil ve stejný den a na stejném místě jako Ježíš. Po sérii absurdních a vtipných okolností je pak s mesiášem zaměňován. Film Terryho Jonese, který se konstantně vysmívá všem a všemu, nechává zazářit v několika rolích každého člena skupiny Monty Python. Přináší tak pohlcující anarchistickou satiru mířenou jak na náboženství, tak na hollywoodské zobrazování všeho biblického. (Pannonia Ent.)

eLeR

Miestami fakt skvelé pasáže, hlavne v druhej polovici. Miestami bohužiaľ celkom nuda. Vidím to na lepší priemer. 3,5* ()

Chrustyn

Z Monty Pythonovských filmů určitě ten nejpovedenější. Zvláště ukamenování a závěrečné pozpěvování na kříží stojí za to. ()

classic

Pätica britov si pozýva jedného Američana a založia spolu MONTY PYTHON,legendárnu britskú komediálnu skupinu,ktorá vytvára Život Briana,FILM,ktorý si berie na paškál cirkev,alebo fanatických uctievačov cirkvi,pre mňa osobne neobyčajný snímok,ktorý pôsobí kontroverzne na tú dobu,dnes je veľké množstvo gagov,vtipov,vulgarizmov,nápadov,kreácii,postáv,atmosféry neoceniteľným,pretože pochopiť,o čo ide tvorcom sa v mojom prípade jedná o 90 minútovú jazdu,ktorej nie je nič cudzie,povzniesť sa nad tým všetkým sa ale každému asi nepodarí? Dlho som odkladal „zakázané ovocie”,ktoré som ochutnal,a teraz sa mám cítiť vinný?Prečo by som mal... PS:Vidieť najslávnejšiu MATKU všetkých čias je DAROM z nebies! ()

marhoul

Polulina Inkontinenta.. :) Život Briana je prostě nenormálně dobrá šleha, která jde nekompromisně za hranice korektního humoru s takovou vervou, že by se tomu podle mě od srdce zasmál i sám Ježíš Nazaretský. Ve chvíli, kdy Brian skočil do díry na poustevníka, jsem měla po filmu neboť záchvat smíchu mě doslova trhal na cáry a to tak, že po celý zbytek projekce. ()

packa

Tímto veledílem si u mě šestice Monty Pythonů zajistila nehynoucí slávu. Crucifixion? Good. Out of the door, line on the left, one cross each :-D ()

giblma

I když mám asi o chlup raději Svatý grál, Bwajen je (skoro doslova) boží. Ať se jedná o Lidovou frontu Judee, gramatiky dbajících římských vojáků, Římanů, kteří toho zas až tak moc pro Judeu neudělali, křižování (i když, mohlo by být hůř) sebevražedné komando a hlavně fenomenálně vypointovaný konec, který je rozhodně jedním z nejlepších v dějinách kinematogafie. ()

Stanislaus

Vždycky jsem měl britskou komediální produkci jako jednu z nejlepších díky elegantnímu přístupu k tvorbě filmů. Ale tenhle pythonovský humor šel úplně mimo mě. Chápu, že tyto pythonovské snímky mají spoustu příznivců, avšak já bych se mezi ně nikdy nezařadil. Ačkoli mělo jít o komedii, tak jsem se vůbec nezasmál a spousta scén byl jeden velký trapas. Celou hodinu a půl jsem se snažil přijít na smysl Brianova života, ale moje hledání bylo naprosto neúspěšné. Zkrátka jeden z těch filmů, u kterého nechápu pozici v Top200 nejlepších filmů a který mě silně zklamal v mnoha směrech. ()

KrestanFilms odpad!

Jeden ze snímků, který nemá cenu ani zapínat. Ostatně napoví už první věta popisu. Já jsem to zkusil. Už v prvních minutách mě srdce bolelo... Pak jsem párkrát poskočil a film letěl do odpadu. A ještě oprava popisu - není to o neúctě k církvi. Filmaři a propagátoři zde provádějí ten nejadrenalinovější sport který existuje - hazardují s vlastním životem a stahují i další. Jakoby bez jištění balancovali na niti natažené nad věčným zatracením... ()

rikitiki

Sarkastické, moudré, neponižující. Šokující a přitom s hlubokou znalostí věci. Tenhle film neparoduje křesťanství, ale tupos mas, které vyžadají vůdce, aby měly koho následovat a nemusely samy přemýšlet. ()

Jinny

A co ty, taky se chceš zasmát jménu mého pfítele, Pyja Čůva? V Norsku prý Briana zakázali pro parodování církve. Potřebujete snad lepší doporučení? ()

honajz

Parodie na biblický příběh Ježíšův v nezaměnitelném humoru Monty Pythonů, kteří na scénu uvádějí jistého Briana, kterého si s Ježíšem neustále pletou už od narození. Skvělá podívaná, navíc s mírnými politickými narážkami. A nezapomenutelná závěrečná písnička Always Look on the Bright Side of Life. ()

poz3n

Ze scény, kdy se centurioni smějou jménu římskýho přítele jejich ,,velitele,, sem měl křeče v břiše a slzy mi tekly proudem. Škoda chvílema pro mě slabejch míst, kdy se nic nedělo, jinak bych šel na 5. ()

MM11

Komedie, co prostě je nejlepší. Nechme stranou ty kličkovaté parametry korektnosti a inteligence. Platí totiž, že na korektnost Monty Pythoni zvysoka serou (to slovo krásně zní, zkuste říct nahlas) a inteligencí mají na rozdávání, stačí se postavit do fronty třeba jako na kříž. Samozřejmě dovedu pochopit, že se objeví jistá nevítaná skupina, co si s filmem nebude vědět příliš rady (špatným směrem zapálení katolíci). Jim je doporučeno se jedině pomodlit a zbavit démonů. O co vlastně přichází? O neskutečnou lavinu gagů a narážek na všechno od politických hrátek po davovou psychózu. O nejvděčenější film na posezení s partičkou přátel. O v základním plánu parodickou spodobu lidského hledání, které se může povést někdy až ve stádiu nehybnosti a přikování. Zkrátka to neprodlužujme, přichází o nejvtipnější film všech dob. ()

Zemřel Terry Jones

10.12.2007

Náboženství je opium lidstva

Náboženství je opium lidstva

29.05.2006

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005