Alenka v říši divů

• USA Alice in Wonderland (více)

Alenka Kingsleyová je devatenáctiletá dívka, kterou od malička pronásleduje jedna a ta samá noční můra o podivných bytostech. Nemůže kvůli ní spát, jediným lékem je milující otec, který ji vždy utiší. Po otcově smrti se dívce nejen vrátí noční můry, ale její obrovská představivost jí v mnohém komplikuje život. O 13 let později je z Alenky půvabná, trochu svérázná a bystrá dívka, která své okolí překvapuje podivnými nápady a nevšedními úvahami. Jednoho dne ji ale čeká nemilé překvapení, její matka ji hodlá provdat za přihlouplého, nevzhledného, avšak bohatého lorda Hamishe. Alenka prchá ze své zásnubní hostiny do lesa a utíká za králíkem ve vestě. Spadne za ním do hluboké jámy a ocitne se v podivném světě, aniž by si pamatovala, že už tam jednou byla. Vypije nápoj s nápisem "Vypij mě" a zmenší se na takovou velikost, aby mohla projít malinkými dvířky do fantastického království... (TV Nova)

GrgaPitic

Pastva pro oči jako vždy, skvělé herecké výkony jako vždy (až na Alenku), ale tenhle Burton mě chvílema trokšu nudil. To se mi u něj stalo poprvé. 70% ()

UniqueNett

"Toto není klasická Alenka v říši divů." Tuto větu jsem četla xkrát. Jistě, že to není klasická Alenka. Je to BURTONOVA Alenka! Burton si vždycky všechno udělá po svém. A musím říct, že výsledek je vždy více než excelentní. Helena Bonham Carter je jako Srdcová královna nepřekonatelná. Kloboučníkův Futrovák bezkonkurenční. Alenka je krásná a Anne Hathaway ... tak přehnaná, až je roztomilá :))) 100% ()

Dimo

Herecky výborné, obsahově slabší a vizuální stránka se snaží zcela uchvátit a zastínit rozpačitý příběh pocházející z vynikající knihy, který je sám o sobě obtížně uchopitelný a i přesto, že právě tahle kniha je pro běžné středoproudaře asi jen těžko (ne-li nemožně) zfilmovatelná, tak se Timovi Burtonovi povedlo udělat poutavou podívanou, navíc v 3D, to je pak vizuálnost úplně na max. Z filmu mám rozpoačité dojmy. Nejsem ani nijak otráven, snad jen jsem očekával větší vtáhnutí do děje. To, co se dělo na plátně mi totiž bylo jaksi fuk. S tím souvisí aktuální dojem - nemám touhu vidět film znovu. Snad jen v pro 3D verzi bych měl zájem. Copak dalšího nám mistr režisér nabídne? Chělo by to si odpočinout od digitálního uchvacování a více se zaměřit na příběh. EDIT: Poštěstilo se mi vidět film v kině, ve 3D a musím říci, že dojem byl napraven, už nevidím tolik nedostatků a film jsem si užil. Co je nečekané, tak skvělý dabing, zejméne srdcové královny a kočičáka. ()

guri

Ziadny z trailerov na Alenku ma vobec nezaujal, tak som sa k jej pozretiu pomerne dlho odhodlaval. S malou dusickou som ocakaval mensi zazrak, ze film bude na rozdiel od traileru aspon trochu zaujimavy (co by pri reziserovi nemal byt nejaky velky problem). Tentokrat mi vsak vobec nesadol Burtonov vizual... A naviac som sa velmi tazko predieral cez nudu v prvej polovici. Hoci potom nabrala Alenka konecne nejaky spad, moj celkovy dojem z filmu je pomerne slaby. ()

Luisis

Atmosférický orgazmus jaký dovede jen pan božský Burton.Viděl jsem v 3D a několikrát jsem se načapal jak mám skoro otevřenou hubu.Těšil jsem se na tenhle film skoro rok.Tim nezklamal a já nemůžu jinak než - 99% ()

bararich8

Od filmu jsem čekala docela dost a nesmírně jsem se na něj těšila. Možná proto mě trochu zklamal. Burton si s Alenkou podle mého názoru moc nepohrál. Celkově jsem po shlédnutí měla dojem, jako bych právě viděla 3D rychlokvašku, jejíž trailer je lepší než samotné dílo. Ještěže tam byl skvělý Johnny jako šílený Kloboučník. ()

IdaHutt

Kdopak nám to tady nestydatě zkřížil Alici s Xenou a vyčpělým americkým snem? Bojovná amazonka Alenka v závěru coby manažerka spějící ke kšeftům v Číně? Ale fuj, Time Burtone! Takže tentokrát pouze jednu hvězdičku za výtvarnou stránku. A příště ať se chudák Lewis Carroll nemusí obracet v hrobě! ()

Mimo83

Veľmi VEĽKÉ sklamanie... Nikdy by som nečakal, že ma Tim Burton dokáže sklamať... nenapadlo by ma to ani v tom najhoršom sne... Damn you Disney!!! Damn you! =o/// ()

HonzíQ

Moje oblíbená pohádka byla znásilněna Hollywoodem a ani sympatická hlavní hrdinka mi neumožňuje se přes to přenést. ()

cerbygerby

Do tohohle filmu se mi ani moc nechtělo, ale nakonec jsem se přemluvil a myslím že to nebylo špatné rozhodnutí.... Začátek mě tedy dost odrazoval..už jsem to chtěl vypnout, ale jak Alenka spadla pod kořeny stromu začalo mě to bavit.... no a co musím uznat, bylo to že byly bravůrně natočené efekty... to prolínání lidí a zvířat, malý a velký lidi... no fakt se na to pěkně koukalo a jak jsem říkal v té říši už byl i děj který mě vtáhl, takže celkově to vidím na dobré 4* ()

Kaucuk

Na Burtona slabota teda. Celej Wonderland je udělanej fantasticky, ale celý to tak nějak nedrží při sobě. Místo toho aby byl děj odvyprávěnej plynule, se zadrhává a místama působí až příliš chaoticky. Nápady z filmu lítaj až to neni hezký, je jich tam prostě nadmíru moc. Depp si svýho Kloboučníka užívá parádně a jeho šišlání je dílo samo o sobě. Stejně tak se mi líbil dabing Rickmana, Leeho i Sheena. Bohužel pár podařenejch scén a úžasný kostýmy nevynahradí neucelenej, nejasnej děj. Pro děti to musí bejt nesrozumitelný, i když pro ně specielně to asi Burton nedělal. Kdyby to nebylo od Tima, možná bych dal i víc, ale takhle nemůžu. ()

moikki

Na Alenku jsem šla hlavně proto, že to je film Tima Burtona. Bohužel se nedostavilo takové nadšení jako u jeho ostatních filmů. Ač je to skvělý film, s úžasnou animací, tak jsem přeci jenom čekala něco víc. Jako fanoušek Burtona nemůžu dát nízké hodnocení a přeci jenom je to skvělé nové zpracování klasického příběhu. ()

Yojimbo

Příště méně triků a více Burtona, prosím! Takovýhle příběh okořeněný narážkami na původní Alenku by dokázal každý sesmolit za pár minut, ve výsledku to působí tak, že všechno jen slouží grafické stránce, byť nádherné. Na výtvarných návrzích se Burton určitě vyřádil, škoda, že se tak nestalo i u scénáře. Nebýt kočky Šklíby, šel bych s hodnocením snad ještě níž ;) ()

kuces

Přistupoval jsem k tomuto filmu s předsudky, které se naštěstí rozptýlily během filmu. Dlouho jsem se filmu vyhýbal, ale byla to chyba! ()

VerenaLord

Jedno z mnoha ztvárnění Alenky. Určitě se jedná o velice povedené dílo v režii Tima Burtona, což již předem zaručuje úspěch. Při čtení anglické verze knihy se zapotí i velice zdatný angličtinář a to se na takových 85 % povedlo i Burtonovi ve filmové podobě. Vytvořil úžasnou disneyovskou pohádku spíš více pro dospělé k zamyšlení než pro děti na dívání. Herecké výkony stojí za zmínku, hlavně Depp a Wasikowska, zklamala jen Hathaway na plné čáře. ()

Miki68

Nebýt klasických burtonovských atributů Depp-Carter možná bych ani nehádal, že film točil Mistr Burton. Poezii sice film nepostrádá, ale vtipná hravost občas přehlušila myšlenku. I dvorní skladatel si vybral slabší chvilku. Bylo to takové prvoplánově šílené. Ne že by se na to nedalo koukat, ale čekal jsem víc... ()

Malá mořská Hit-Girl

Malá mořská Hit-Girl

08.11.2015

Nové adaptace slavných pohádek jsou teď v kurzu podobně jako comicsové filmy. Alenka v říši divů, Zloba a Popelka vydělaly ohromné peníze, takže vás asi nepřekvapí, že u Disneyho chystají třeba… (více)

Hermiona a zvíře

Hermiona a zvíře

26.01.2015

Disney transformuje Dumba

Disney transformuje Dumba

09.07.2014

Hrané pohádky jsou v současnosti skoro tak populární a úspěšné jako comicsové adaptace. Sněhurka a lovec nebo Alenka v říši divů brzy dostanou druhé díly, nejnověji pak u diváků zabodoval růženkovský… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává