Frankenweenie: Domácí mazlíček

• USA Frankenweenie (více)

Geniální tvůrce Tim Burton (Alenka v říši divů, Noční můra před Vánocemi) tentokrát představuje film Frankenweenie: Domácí mazlíček, který je dojemnou pohádkou o chlapci a jeho psovi. Poté, co Viktor nečekaně přijde o svého milovaného pejska Sparkyho, snaží se osvojit si vědecké dovednosti, aby svého mazlíčka opět oživil - ovšem s několika malými úpravami. Svoje podomácky sešité stvoření se nejprve snaží skrývat, ale když se Sparky jednou dostane ven, Viktorovi spolužáci, učitelé a celé město zjistí, jak příšerné mohou být následky jeho znovuzrození. (HBO GO)

odie

Hezká pohádka...ten úchylnej chlapeček byl boží...Ale od Burtona bych čekala víc než milionkrát oživenýho psa, želvu, kočku, křečka, rybičku....a už spim (ano, podařilo se mi prvně v životě v kině usnout). ()

bari68

Burtonove milo i nemilo tajomno-morbídne postavičky ožili a znovu (aj keď po dlhšej dobe) sa dočkali úspechu a zábavy. Vizuálna stránka je skvelá, film baví, má šmrnc, glanc, vtip, hororovosť i gýč. Proste klasika: made in Tim Burton. ()

Seti

Jo Time, výtvarnou stránku máš vychytanou i ve stylové černobílé, ale jinak mě tvoji oživlí mazlíčci moc nevbavili a to jak ve frankensteinovské první půli, tak v monster závěru. Opakování v tomhle případě vážně není matka moudrosti. Děti si Frankenweenieho užijí možná více, ale dospělým bych doporučil spíše ParaNormana. ()

KoRner

Celkom pekné o nevzdaní sa svojho sna. Hlavne je to ale film, kde sa dajú vtesnať odkazy na každý významnejší klasický horor. ()

korndaddy

Ach jo. Ten Burton. Začínají mu docházet nápady a tak začíná čerpat z dávných témat a doufá, že nevěstou a Vánocema nastavenou laťku přeskočí. Něco to do sebe má, je to pěkně udělaný, ale postrádá to atmosféru, jenž předchozí snímky měli. Tak snad se nám Burton trošku pochlapí na starý kolena a ještě něco předvede... ()

nameadel

Bylo hrozně příjemné koukat na Frankenweenieho a připomenout si, proč jsem si kdysi Burtona oblíbila. Ve srovnání s jeho nejlepšími kusy by Sparky asi neobstál, ale po současném Burtonovo zabřednutí do nudného omílání stejných herců a kromě nich ještě úplně všeho ostatního, byl Frankenweenie příjemná změna. To platí obzvláště o začátku filmu, který se mi natolik zalíbil, že i trochu slabší konec s jistotou přebil. Mouchy kolem Sparkyho létají, ale to mně vůbec nevadí. ()

Han22

Burton umí točit, ví přesně jak má film vypadat, ale tohle mě prostě nechytlo. Černobílý formát není zrovna to co čekám od animáku, stejně tak ujetý vizuál plný odpudivých lidí. A příběh? Možná pocta, ale pro mě spíše vykrádačka Frankensteina se všemi scénami opsanými do písmene, akorát tady se oživuje pes a šílený vědec je jen malý kluk. A když Burtona omrzí Frankenstein, vrhne se v monster finále plnou parou do brakových 50. let, oživí tunu monster včetně něčeho jako želvo-godzilla a nechá je řádit. A finále v hořícím mlýnu je zase kompletně vykradený konec z jednoho starých Frankensteinů. Čili ano natočeno je to určitě dobře, ale mě to prostě nechytlo. ()

Zagros

Máte rádi horory a k tomu máte rádi psy? Pak je tohle jasná volba. Tim Burton si střihl remake vlastního filmu z roku 1984. Ten byl hraný a měl jen 30 minut, tady jej zkusil převést na animák a protáhnout do celovečeráku. Původní film jsem neviděl a tak nesrovnávám. Hodnocení bude jako s většinou tvorby Tima Burtona, moc mi jeho styl nesedí. Ač oceňuju originalitu, jde to vizuálně mimo mě. Horory mě taky vlastně neberou a zbývají už jen ti psi. Ale abych jen nekafral. Přeci jen mě to pobavilo, a když přičtu místy originalitu a nemusím ubírat hvězdy za remake, když je jeho vlastní, dám slušné tři hvězdy. ()

Hanys_

Poprvé mě Burton minul. Temné stíny jsem ještě zvládal, ale tady Burtonovo kouzlo i přes tu příjemnou animaci nefungovalo. 4/10 ()

beba789

Frankenweenie mě bavil mnohem více než předešlý Burtnův film Temné Stíny,které mě spíše zklamali než potěšili ale Burton si to u mě tímto filmem vyžehlil..Ze začátku je tam hodně cítit Střihoruký Edward,což byla taková nostalgická vzpomínka a myslim že ze strany Burtna úmyslná.Zábavné,vtipné a smutné.Nejlepší a nejvtipnější postava je Shelly se svým kocourem Mr.Whiskersem.90%. ()

Tessie

Osamocenou hvězdu za zpracování, respektive za námahu a čas. Ale od začátku bylo všechno špatně. Ulice Edwarda, postavičky na chlup totožné z předchozích "pohádek" o mrtvé nevěstě a humbuku před Vánoci. Tenhle koktejl přikořeněn amerikanizmem morálním mne donutil tuto ptákovinu nedotáhnout do konce. Ani za to mi to nestálo. To by byla kocovina z takové šmakolády! ()

barlow

Nevím, jak někdo může říct, že tento film je málo Burtonovský a nemá srdce. Jestli Burtonovský znamená spoustu stříkající krve, tak není, tohle je spíš film pro děti, ale těch ulítlých nápadů, které se ve snímku dají najít je celkem dost. Inu může se zdát, že má sterilní postavy, ale fungují dohromady. Jako pocta starým hororům velmi pěkné.Navíc černobílý pohled dává Frankenweenie dost retro náladu. Film potěší hlavně pejskaře ;) Palec nahoru za učitele fyziky! ()

Ledkodlaq

Ze startu krásná pochmurná atmosféra, morbidní postavičky a oživování mrtvolek se zvrhne v rádoby sladkobolný příběh plný nechutných emocí. Nejlepší scéna: řádění oživlých výtvorů na festivalu, nejhorší scéna: vše po zmíněné scéně. ()

MareT.

Krásné jak to Burton umí. Ale příběh je jednoduchý s žádnými dechberoucími situacemi, které naopak završil absurdní přehlídkou přerostlých oblud. Po Alence je to další film "na objednávku", ve které si Burton nemohl dělat co se mu zachtělo. Anebo to prostě odflákl a jak tvrdí, je to jeho srdcovka, která ale bohužel nedosahuje velkých kvalit. ()

Druby

Jen krátce: moc pěkné, Burton, nejlepší kočkopýr na závěr :-) Prostě skvělej animák pro všechny bez rozdílu věku! ()

MaaaR@

Opět po shlédnutí Burtonova filmu ten samý pocit - zklamání. Po vizuální stránce není co vytknout, až na upgradeované verze domácích mazlíčků v závěru se mi líbila každá scéna. Co se týče příběhu... za celou dobu jsem nezískal pocit, že by mi alespoň trochu záleželo na tom, co se děje. Jedná se o podobnou záležitost jako s Temnými stíny... jakoby scény byly poskládané za sebou, ale chybělo mezi nimi něco, co je spojuje, co tomu všemu dává nějaký smysl (tomu, co se děje na plátně, odhalení smyslu života po Timovi zase nechci:)). Taky je ovšem dost dobře možné, že mám na Burtona jen přehnané nároky, to nepopírám :). ()

dopita

Vizuálně je film opět na špičkové "Timbutronovské" úrovni, ještě bych vyzdvihnul velmi kvalitní hudbu, ale jinak se jedná o zklamání. To že jsou všechny postavy odpudivě vypadající a prostě hnusně animované bych ještě bral, to byl záměr, kterej mě z čistě subjektivního hlediska nesedl. Ale že je film nudnou báchorkou, která postrádá jakékoli emoce, to už mě vyloženě sere. Tim Burton opět dokazuje, že s jednotlivými scénami si umí poradit hodně dobře, ale jakmile je má poskládat do celovečerního filmu, většinou to někde drhne. Tentokrát to drhne častěji než obvykle, navíc na mě film působí sterilním, vyumělkovaným až mrtvolným dojmem, postrádající jakékoli emoce. ()

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů