Veřejní nepřátelé

USA / Japonsko, 2009, 140 min

Film začíná v roce 1933, kdy se po odpykání 9letého trestu dostává John Dillinger na svobodu. Má obrovské sympatie veřejnosti, navzdory tomu, že páchá ty největší zločiny. Podle státních institucí vykrádal banky. Podle lidí trestal ty, kteří zavinili hospodářskou krizi. Dillinger spolu s Johnem "Zrzkem" Hamiltonem a dalšími kumpány přepadával banky za denního světla. Během loupeží zásadně nebral peníze chudým občanům, dokonce i k rukojmím, které využíval k bezpečnému útěku z místa činu, se choval vždy zdvořile. Mezitím se Dillinger vrací do Chicaga, kde potkává napůl Francouzku, napůl Indiánku Billie, do které se zamiluje. Elegantní gangster je mistrem úniků před spravedlností, a proto se policejní prezident J. Edgar Hoover rozhodne založit úřad zaměřený na potírání nebezpečných zločinců (pozdější FBI). Na tento případ nasazuje jednoho ze svých nejlepších mužů, agenta Melvina Purvise, který se po Dillingerových stopách vydává se zuřivou zarputilostí a jejich stále napínavější hra kočky s myší vyvrcholí v legendárním strhujícím zúčtování. (TV Nova)

Štědronský

Film má na dnešní dobu nezvykle pomalé tempo, což se mnohým může zdát až nesnesitelné... ale toto tempo má svůj účel. Přibližuje dobu, která byla zkrátka pomalejší, a hlavně umožňuje vnímat děj a sdílet prožitky postav. Když zpomalíte, na konci si pak ani neuvědomíte, kolik času už uběhlo. Děj se samozřejmě točí kolem Dillengera jako hlavní postavy a Depp v ní exceluje. A to svým přesným, střídmým hereckým projevem, nepřehrává, nepodbízí a nezjednodušuje, ponechává divákovi prostor pro interpretaci, kým vlastně John Dillinger je. ***1/2 ()

Margotka

Nevím, co jsem čekala, ale tohle určitě ne… lehké zklamání. Tak nějak mi to připadlo jako film o ničem – pif, paf, uloupíme pár papírků s prezidentama. I když je pěkné zase jednou vidět, že Depp není jenom postavička z Burtonových filmů a umí poměrně dobře zahrát i na gangsterskou strunu ()

jvoza

Strašné zklamání. Film mě bavil posledních 15 minut,protože už nebylo co zkazit a vybočil z kolotoče vykrádání bank a útěků. První hvězda za JD, druhá hvězda za pravdivý příběh. Nic víc, nic míň ()

Ferrry

Doba, která měla styl a v ní charismatický bankovní lupič John Dillinger v podání, opět excelentního, Johnny Deppa.. Trošku škoda dost "náhlého" uvedení do děje, kdy máte pocit, jestli jste nepřišly o 5 minut pozdě.. Rozhodně se nejedná o zklamání, na druhou stranu ani o (tak trochu očekávané) nadšení. ()

Arry

Neuveritelné mínusové prekvapenie - možno roka ? :) ... Depp-Bale and.Comp. nemastné-neslané ... neverím žeby to bolo zapríčinené digi kamerou, je to prosto - film NUDA o jednom zbytočnom parchantovi, o zbytočnom kolotoči okolo neho ()

tyjo

Johny Deep excelentní až jsem mu i fandil, ale za tu délku víc jak 3 hvězdy nedám, dokonce chvílema i pěkná nuda... ()

tekedozai

Velmi nevyvazeny snimok.. Oproti napr. Heat-u kde boli obidvoje strany viacmenej vyvazene a islo o vyrovnany suboj az do konca. Tuna ma jasnu prevahu (aspon teda herecku) Depp. Bale sa za nim len trapne nahana a hompala ako osli ocas. Celkovo si myslim ze Mr.Bale je az moc precenovany herec, ktory zdaleka nedosahuje kvalit, kedysi mu priradovanych ()

schebman.m

Na rovinu musím říct, že jsem se na to hodně těšil, a nedostal jsem to, co jsem chtěl vidět. Možná ani ten příběh ve skutečnosti není tak poutavý a zajímavý, ale...nevím jak to říct, prostě mě to neuspokojilo :-D. Jak se to srovnává (jako další film od jednoho režiséra se stejným tématem) se snímkem "Heat", tak musím nesouhlasit. Veřejní nepřátelé mu nesahají ani po (řekněme) kolena. Naprosto zde chybělo detailnější vykreslení postavy na straně zákona...a i Johny, i když je výborný herec, se s De Nirem srovnávat nemůže. ()

Kowl3r

I keď som film pozeral od začiatku s predvídateľným koncom, mal som po celú dobu pekný knedlík v krku. Môžem povedať že ma udržal v strehu od začiatku do konca. Johny Depp v úlohe gangstra, ktorý bol v tomto filme ako aj vo svojej dobe značne zromantizovaný, je ako je u ňho štandartom geniálny. Čo by som vytkol celkovej atmosfére filmu je určitá uhladenosť výpravy, na tento problém som ale pozabudol ako som uvidel scénu zo zomierajúcim gangstrom v lese (ten posledný výdych znázornený parou) bol pre mňa asi najsilnejší moment filmu. Záver takisto zvládnutý bravúrne, len nebiť toho preromantizovaného gangstra a dávam 5* takto je to za 4*.(Pretože skutočnosť bola trochu iná). ()

kocurstvo

Nudně a špatně zpracovaný námět. Z filmu není jasné spousta stěžejních věcí, jako například charakter postav atd. Celkově plytký film. ()

Monco

Vynikající gangsterka. Klidně bych bral dalších 30 minut filmu. Ale jen škoda, že tam nebylo víc akce. Ale je to zatím jediný film o Dillingerovi, který jsem viděl, takže nemůžu posoudit s dalším filmem o něm. Ale atmosféra 30. let je tam hodně znát, režie na jedničku a oba hlavní představitelé bez chyby. ()

Pecca007

Zatím nejnovější "Mannovka" mě nedokázala sice navnadit na kino, ale na DVD už ano. Mann zde zase využívá tu svojí divnou kameru, která mi k tomuto filmu nesedí tak, jako mi seděla u jeho filmů "Collateral" nebo "Ali". Se scénářem u mě taky příliš nezabodoval, protože první polovina filmu mi příjde protahovaná a nudná. Posledních 40 minut sice filmu zvedne kvalitu, ale na 140 minut je to opravdu málo. Ještě když těch 140 minut vůbec nemuselo být a zkrácení by filmu rozhodně neublížilo. Mann ale přestřelky divákovi podává naprosto perfektně a zakončení filmu je taky velmi dobře natočeno. Avšak na takového pana režiséra jakým je už v dnešní době Mann je tohle hodně slabý výkon. Herci se taky moc nepředvedli navzdory tomu, že velký potenciál alespoň ohledně herecké stránky tu rozhodně byl. Dobře hrají jen Depp a Cotillard, kteří jako jediní herci svoje postavy dokáží tvarovat a nenechat je monotóní. To už se však vůbec nedaří Baleovi, který u mě zde s výkonem "jedné grimasy" vůbec neuspěl. Možná se mu to povedlo ve filmu "Equilibrium", ale tady ne. A stále více mě tento herec začíná přesvědčovat, že mu spíše sednou záporné role jelikož ve filmech "Americké psycho" nebo "Shaft" byl jeho chladný pohled alespoň k úžitku. I herci ve vedlejších postavách jsou zajímaví, ale jejich potenciál je opět díky scénáři naprosto nevyužit a zahozen. Emillie de Ravin, Channing Tatum, Giovanní Ribisi nebo Leelee Sobieski, to všechno jsou bezesporu zajímavý herci a herečky, ale jejich potenciál je zde Mannem tak trochu zneužit. Tohle je podle mého názoru rozhodně slabší film Michaela Manna a doufám, že ještě příjdou lepší. 50 %. ()

Drzy_orel

Nemůžu si pomoct, ale vůbec mě ten film nechytil. Dal jsem tomu 90 minut a nenašel jedinou věc, kromě respektu k tvorbě Deppa, proč to dokoukávat. Tak někdy časem se k tomu třeba vrátim a doplnim si. ()

St@B

Popravdě řečeno, na strhující kriminální drama v tom filmu bylo větší než malé množství nudy. Navíc ten film vypadá dost lacině, jako by ho natáčela Česká televize (zřejmě je to použitím digitální kamery). Horší průměr. ()

Astu.

Taktovka Michaela Manna + neskutečně charismatičtí Depp a Bale + výborní ostatní herci = zábavný film se skvělou atmosférou, který jsem si užil. Jinak kamera...prvních pár minut mi přišla moc chaotická, ale časem se zklidnila. Mann opět pracuje s polaritou dvou hlavních postav, jejich motivacích a hlavně charakterech (přesto že dává větší prostor Deppovi, kterému podle mě i nadržuje, snaží se dívat na svět i Baleovýma očima). Dva různé světy, dva odlišní lidé. _____ Romantická linka je taková suchá, ale neruší. Veřejní nepřátelé moc nevybočují z řady Mannových holywoodských spekláklů, možná mezi ně trošku zapadají, ale přesto tenhle režisér i tady baví a jeho trademark stylového megalomanství nemůže chybět. Celkově za největší plus Veřejných nepřátel považuji herecké výkony. Spokojenost. 8/10 Podobné filmy: Neúplatní ()

Bale založí Ferrari

Bale založí Ferrari

21.08.2015

Kyberthriller Hacker neuspěl u kritiků ani u diváků a navíc jde o jeden z největších propadáků letošního roku (rozpočet 70 milionů dolarů, tržby 17). Režisér Michael Mann tak potřebuje malou domů,… (více)

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

Branagh jako Wallander ještě jednou a naposled

26.11.2013

Wallander je bezesporu jeden z nejlepších detektivních seriálů současnosti. Možná i proto, že se nejedná o tradiční seriál – každá ze tří dosavadních sérií obsahovala tři devadesátiminutové epizody,… (více)

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

Mann verbuje Thora do kybernetického thrilleru

17.02.2013

Chris Hemsworth si měl zahrát hlavní roli v sci-fi Stevena Spielberga Robocalypse, jejíž natáčení už mělo v těchto dnech probíhat. Kvůli problémům s rozpočtem však bylo odsunuto na konec roku a Chris… (více)

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

Leonardo DiCaprio šéfuje FBI

21.06.2010

Už se o tom spekulovalo dříve, teď je to oficiální. Leonardo DiCaprio si po Franku Abagnaleovi a Howardu Hughesovi zahraje další slavnou postavu americké historie 20. století. J. Edgar Hoover založil… (více)