JohnSmith

Moc pěkný vězeňský thriller. Má to spád, je to slušně napsané a výborně natočené. Je tu vše co má být, neprávem odsouzený, fanatický dozorce i vězeňský guru. ()

Sany33

Príbeh: Túžba po slobode mu pomáha dostať sa z nástrah väzenskej cely. Herecké obsadenie: Val Kilmer (nar. 1959, USA) je aj napriek tomu, že hrá vedľajšiu postavu veľmi silný príbehový charakter. Dokonca sa mi zdá, že miestami zatieňuje hlavného hrdinu a jeho životný príbeh sa mi zdá pútavejší. Prevedenie: Všetky filmy z väzenského prostredia poväčšine majú čo divákovi povedať. O väzenských praktikách už toho síce bolo natočené kvantum ale ako je vidno, stále sa nájde nepreskúmaná oblasť tejto kinematografie. Pocity: Je sa na čo pozerať a nad čím sa zamýšľať čo oceňujem. Finále bolo dobre vygradované a páčila sa mi aj príbehová linka s dobrým mladým dozorcom. Pridaná hodnota: Aj napriek zjavu béčkového akčného filmu, hrá film veľmi vysokú hru aj príbehovú aj vizuálnu. Nemal som pocit, že by bolo niečo silené a príbeh hral celkom dobre na city. 79% ()

NoFiction

Az k neuvereni, ze se clovek muze dostat kvuli NICEMU do takovych sracek a prijit uplne o vse i o milovanou rodinu. Moje hodnoceni opet srazi spatne doladeny americky happy konec. ()

huli601

Film z väznice, ktorý ma ničím nezaujal. Už len kvôli hodnoteniu som čakal viac. Fakt nič moc všetko je hneď jasné ako čo dopadne. Čistý priemer.2,7* ()

Guzo

U mě asi film roku 2008! Opravdu skvěle odvedená práce scénáristy, kterou pak dovedl režisér do dokonalé podoby. Vězeňská atmosféra je opravdu drsná, s hlavním hrdinou, který chtěl prostě jen chytit zloděje, soucítíte celý film, prožíváte chvilkové naděje i silné deprese a to je hlavní plus filmu. ()

MI-380

Vězeňská dramata mají svou osvědčenou osnovu, která je jasně dána. Víme, že hlavní hrdina to nebude mít snadné, že bude úporně bojovat o přežití s odpornými vězeňskými permanenty, a že ho čeká jeden ze dvou možných konců. Výsledný dojem závisí hlavně na tom, jak si režisér poradí. Tady si i díky velmi dobrým výkonům herců z cely číslo 13 poradil nadprůměrně. 75%. ()

Miki8888

Tak takhle nějak to i vypadá ve věznici. Neskutečně emocionální snímek, který vám nedá možnost od něj oči odtrhnout. Zlost, síla, nepříčetnost, násilí a krutost mezi vězni tohle všechno je ve Zločinci dobře vystiženo. Na druhou stranu i světlá stránka nezůstává pozadu. Láska, přátelství a úcta k druhým, víra se chce dostat do naší mysli. Zločinec mi nějakým způsobem přirostl k srdci. Drama z vězeňského prostředí tak, jak má být. Konečná scéna mě skoro dohnala k slzám. Sbohem příteli! ()

Autogram

V americkom väzení to funguje zvláštne. Biely gang, čierny gang, hispánsky gang a k tomu všetkému ešte gang bacharov. Tejto situácii musí čeliť náš mladý neprávom uväznený hrdina a má k tomu našťastie spoľahlivého partnera. Či sú tieto reálie aj reálne neviem posúdiť, ale zdajú sa mi dosť pochybné. Podobne bola nepochopiteľná a samoúčelná osobná prehliadka manželky na návšteve, pričom sa nakoniec rozprávali len cez sklo telefónom. Herci boli všetci v poriadku, ale film na mňa príliš nezapôsobil. –––– Ochraňuj svoju rodinu za každú cenu. Aj keby si mal pri tom zabíjať. ()

Pedross800

Poutavá sonda do drsného a pekelně obtížného života za mřížemi, která svou hutnou a znepokojivou atmosférou a dobrým obsazením překonala i velké množství klišé dané tématiky. Správná gradace i rozmanitost pohnutek a smýšlení několika hlavních postav rozehrála v mém nitru i nějaké ty emoce, co víc si přát. Dobrej film! ()

faraon

veľké prekvapenie s dejom, ktorý je momentálne IN. Look Vala je perfektný (najlepšie sú jeho rozcvičky). zvraty typické ale v dnešnej dobe potrebné ()

deckardx

Dalsi film z vezenskeho prostredi, ktery vubec nezklamal, ale naopak prekvapil... Ma to hlavu a patu, i kdyz to klise je tam zcela viditelny... Ale co, melo to atmosferu, kterou vetsina takovych filmu potrebuje a herci se prekvapive mohli pretrhnout, aby zahrali to, co zahrali... Musim vyzdvihnout skveleho a malo znameho Stephena Dorffa, ktery opravdu dominoval.. Pro me je prekvapeni, ze to neni nejaka slatanina a hlavne si to nehraje na Shawshank nebo neco takovyho... ()

BuryGol

Jak rychle se poctivej člověk může dostat do basy, když nechtěně rozmašíruje květák týpkovi co se mu vloupal do baráku. Sice bylo dění ve věznici kapánek přehnaný (aspň podle mě), ale zbytek byla paráda. Čirá surovost americkýho katru se špínou společnosti. ()

jenik71

Mříže, zdi, kriminálníci a bachaři. Takovému prostředí se snaží vyhnout snad každý. Tento film je o tom, jak málo stačí, abyste se tu ocitli. Jednomu starostlivému otci od rodiny se to stalo. A stává se tu jiným člověkem. Velmi dobré drama, ve kterém předvádějí své kvality Stephen Dorff a především Val Kilmer. Nevím jak to tam chodí, ale myslím si, že ve skutečnosti to v kriminálech v USA vypadá velice podobně. ()

Josefin

Tohle mě dostalo, jednoduchý příběh, ale opravdu vynikající. Tady se mi podařilo se vcítit do té bezvýchodné atmosféry, proto to hodnocení. Už jen ta představa jak snadno se můžete vždycky dostat na stranu zločince. Excelentní výkony Stephna Dorffa a Val Kilmera jsou nadevší pochybnost. PS : Představte si, že jste to vy a hned uvidíte film jinak. ()

DeLaMorte

Po seriálu Prison Break jsem nevěřil že ještě půjde natočit kvalitní film z vězeňského prostředí..a stalo se Felon je opravdu kvalitní vězeňské drama plné toho co přesně chceme vidět od intriků,násilí,policejní korupce po skvělém hereckém obsazení v čele s Val Kilmerem.Výborná práce! ()

bloodvomit

Další opravdu dobré drama z prostředí věznice. Dorf hraje dobře a Kilmer velmi zkušeně, zde exceluje - plnovous mě překvapil, ale suverenita je maximální. Perfektně vystřižená atmoška americké věznice, zákony a pravidla. K tomu přidejte zajímavou zápletku a ještě lepší vyústění a máte nadprůměrné drama, které by nemělo žádnému milovníkovi filmů ujít. ()

ArdathBay

Příběh tak uvěřitelný, že mě nepřekvapilo, že je natočen dle skutečných událostí. Vysloveně skvělý Val Kilmer je ozdobou dramatu (ne)právem odsouzeného člověka. Černošský kápo oddělení ve věznici, kde naši hrdinové dlí, je další výrazná postava a finále na dvoře je supeer. Nevím jak to ve věznicích opravdu vypadá, ale "Felon" je dle mého poměrně věrným obrazem... ()

The Rock zůstane akční

The Rock zůstane akční