Poslední dům nalevo

• USA The Last House on the Left (více)

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Amosféra 10/10 Prostředí 8/10/// PLUS: naprosto dechberoucí atmoséfra a napětí, které by se dalo řezat, výborně a přesvědčivě zahrané, skvěle se hodící hudební motivy, celé je to takové syrové a drsné, začátek klidný, takový nevinný ale postupem času se stupňuje napětí a zvyšuje nebezbečí, krve je tu jako z prasete MÍNUS: nejsem si jist do jaké míry je záporem, že tu jsou méně známí herci./// Shrnutí:Popravdě, nepamatuji film, u kterého jsem se tak bál a napětím ani nedýchal. Obrovské překvapení na poli hororových filmů, v době, kdy málokterý šokuje a většinu nudí. Ještě teď to rozdýchávám. Navíc, některé záběry jsou filmařsky tak dokonalé, že je ze své paměti asi nikdy nevymažu (hlavní postava plave za deště přes jezero, aby si zachránila život)./// Celkem 86%/// ()

Cappuccino

Dievčatá sa dajú dokopy s pochybným chalanom a nakoniec dopadnú veľmi zle. Niečo takého sme tu už mali – a to veľakrát. V prípade The Last House on the Left sa však zloduchovia dostanú do domu jednej z obetí. A vtedy začne tá najväčšia „sranda“ a napätie, pričom nechýba ani jedna skutočne labužnícka gore scéna. Veľmi slušný remake, ktorý sa tvorcom vydaril. ()

S.Quentin QUALE

Opět se mi potvrdilo, že jsem vůl, pokud odkládám nějaký film jen proto, jak se jmenuje. :) Stalo se mi to i v případě Jezera smrti a kupodivu mají í cosi společné - a to je síla, kterou naráží na nervy diváka. Máme to hned několik skupin postav - surovou trojku záporáků, trojici mládeže a jedny rodiče. Vše se to postupně sejde v posledním domě nalevo a nebude to tam vůbec pěkný, natož příjmený. Remake thrilleru, který vsází na jak násilný, tak psychický útlak, brutalitu a absenci slitování, mohu doporučit. A jako bonbónek - film lze zařadit do žánru R&R! Neměl by vám uniknout ani o něco starší sourozenec. ;) ()

2-Xtreme

Ja som vedel, že toto víde. Bolo to vidno už v experimentálnom trailery, ktorý bol dokonalý. Craven si vie vybrať človeka na remakovanie jeho klasík. Tak ako u Ajových The Hills Have Eyes aj tu to vyšlo priam dokonalo. A oba filmy majú spoločný jeden atribut, ktrorý splnili tak ako fanúšik očakáva. Rejžovia sa nebáli ukázat násilie, psychické, fyzické.. takto reálne znásilnenie som nevidel od zhliadnutia filmu I Spit on Your Grave. Reakcie rodičov, ked nájdu svoju dcéru sú ako vystriunuté zo života. Finále skvelo gradovalo a i ked si rejžo neodpustil bonus v podobne scény s mikrovlnkou, ktorá mohla byt ako fajn vystrihnutá scéna na dvd.. nemám čo vytkúť. ()

Peytl

Z pohledu pozorujícího emzáka Kanga musím překvapeně konstatovat, že tělesná schránka obyvatelů planety Luzná, vydrží opravdu mnoho nešetrného zacházení než zhasnou a životně důležité funkce jdou do prdele...a o prdeli dost, vzhledem k jejich nedobrovolným sexuálním kratochvílím, které díky své povaze nevedou ani k reprodukci. Byl jsem svědkem toho, kam až může vést nedodržování pracovní doby a konzumace měkkých drog s neznámými pubescenty opačného pohlaví, které navíc doprovází zbytek tlupy sociopatických degenerátů Hujerů. Takže se navzájem střídavě mlátí, kopou, střílejí, provádějí výše zmiňované kokotiny, utíkají, ječí...chování, které zkrátka neschvalujeme a ani mu dokonale nerozumíme. Zhruba po hodině se, díky přesunu tlupy sadistických hovad do domu jiných humanoidů, situace lehce obrací a Hujerovic famílie dostává kapky v různých podobách od těch dobrosrdečných lidí, kteří jim nabídli střechu nad hlavou. Prostě už víme, že na své potomky jsou Luzňáci až přehnaně hákliví, a když jim ublížíte, pak musíte počítat s nešetrnou amputací nějaké končetiny či s trepanací lebzy pomocí běžně dostupného nářadí z Hornbachu, jupijupijééééj. Ale největší pecku si rodičové schovali pro starýho Hujera do finále...kýžená informace je tedy ta, že před kolonizací Luzné musíme do krámku s tím zeleným sympaťákem nakoupit pár mikrovlnek, tak mazej Kodosi, zase je nějaká slevová akce. Připomnělo mi to jeden lidský film, Sám doma a bez hlavy. Vskutku roztomilé. ()

Goldbeater

I přes četné a vcelku povedené inovace mi tenhle Poslední dům nalevo přišel o hodně slabší než klasická původní Cravenova verze. V prvním filmu se mi líbilo, jak manželé kladou pasti na vrahouny své dcery a zabíjejí je oiginálně. Tady je to už horší, co se vražd týče. Je to spíš jen takové to omšelé omílání dokola to, co už jsme někde viděli. Navíc scény, které mají být napínavé, něco postrádají, asi zrovna tu napínavost. Trochu mi tu toho chybělo ještě víc, takže tak nějak nevím, jak film ohodnotit. Jak říkám, není nad Cravenův originál. Následuje menší spoiler, a proto si zakrejte oči. Nejhorší na všem je, že snímek ubral na surovosti. Happyend jsem opravdu nečekal. ()

kingik

Hororový thriller je veskrze prosáknutý brutalitou a krví a opravdu se nevyplatí čistou náhodou narazit na bandu tří násilníků, kteří se nezastaví před ničím. A kupovat si trávu od zakřiknutého mladíka Justina se dvojici lehkomyslných kamarádek Mary a Page opravdu nevyplatilo, protože jeho tatínek je magor, stejně jako dva jeho kumpáni. A to diváka ještě čeká brutální znásilnění Mary v lese, zabití Page a následné noční vniknutí do domu Maryiných rodičů, kteří zpočátku netuší, s kým mají tu čest, ale záhy jim to dojde a finálový střet hodní a příkladní rodiče versus zkažení zabijáci, který popírá všechny morální hodnoty, je na spadnutí. Tomuhle filmu neschází napětí, kvalitní herecké výkony a ani není moc jasné, co se dopředu odehraje. Tentokrát režisér Dennis Iliadis nestaví do popředí naivitu mladých děvčat a blbek blondýn zvláště, ale dává rovnocenný prostor všem zúčastněným. Jsem zvědavý, s čím přijde příště, protože tenhle remake se mu povedl. ()

Snorlax odpad!

Obávala jsem se, že to bude bezduchá vyvražďovačka, ale kdepak. Je to jenom sběratelský kousek. Všechna klišé současných hororů, spojte se, to by mohl být podtitul této bezduché, ne omyl, není to ani vyvražďovačka, smrt postrádá jakýkoliv nápad, až na to zázračné povstánií mikrovlnky z mrtvých. Možná by to bylo zajímavéjší, kdyby se film věnoval tomuto elektrickému Ježiši a neobtěžoval nás ukrutně nudným a hloupým dějem v podání extrémně špatných herců. ()

hladass

Zbytečně roztahaný film u kterého jsem se až moc často díval na hodinky... A to i přes to, že byl docela krvavý a to mě vždy potěší... ()

Šakal

A já bláhovej myslel, že mě čeká poutavá (stočtrnáct minut trvající) exkurze do zázemí Mirka Grebeníčka..... POZOR, následující komentář je jeden velký nekončící SPOILER.Říkám to pořád, konopí patří do mastiček pana Ponikelského popř. (pokud máte alergii na skelnou vatu) do izolace aneb varování ministerstva zdravotnictví: „i jeden joint může mít trvalé následky, tj., způsobit hodně bolestivou (pomalou) smrt. To jak „na straně poptávky, tak i nabídky“.....Teda řeknu vám, tomu se skutečně říká pech resp. „den blbec“. Nejdříve vás znásilní, následně při pokusu o útěk resp. „úplav“ (život. závod to bezpochyby byl) postřelí a když se konečně dodrápete (na kost promrzlí) domů, „na trochu toho horkého kakaa“ zjistíte, že poslední hrnek právě před chvílí vaši rodiče věnovali, „starým resp. novým dobrým známým“..... Pokud jste nedbali mého varování a přečetli komentář až potud a hledáte důvod pro shlédnutí, tak vězte, že tu stále je....tj., (pokračující SPOILER) co se ústřední myšlenky, kterou snímek nastoluje týče, tak ta je přinejmenším diskutabilní (ikdyž popravdě nevím, zda-li (jako rodič) byste se spokojili s výchovným „tytyty to se nedělá“? To další věcí jsem si naopak naprosto jistej. Uklízet (tenhle svinčík) bych rozhodně nechtěl. P.S. Jestli si však (jako doposud) budu tak bezstarostně pochutnávat na (domácím) popcornu z mikrovlnky, si při nejlepší vůli momentálně troufnout říct nedokážu. Na druhou stranu, třeba (to) dostane novou (netušenou) příchuť. Who knows..... 60% ()

IQ Tiqe

Varování - následující komentář může prozradit děj filmu. # Mám značně smíšené pocity. Zhruba ve 40. minutě jsem to chtěl vypnout, protože únos holek a všechno, co následovalo, mi bylo dost proti srsti. Chvíli jsem přeskakoval děj a od 60. minuty koukal zase dál, a bylo na co. Takže jestli na to máte žaludek, určitě jde o ucházející thriller, mně vyloženě vadila výše uvedená pasáž, takže dávám jen 50%. ()

Sobis87

Žánrově zařadit tento film do jasné škatulky je poněkud problematické. Jakožto remake filmu od hororového klasika Wese Cravena je v dnešním boomu narychlo splácaných předělávek NEklasických hororů (mám tím na mysli především žánrovou obnož slasher-movie) nová verze Posledního domu nalevo automaticky považována za dalšího zástupce tohoto trendu. Z hlediska producentského tomu tak bezpochyby je, avšak jinak z této série filmů výrazně vybočuje, a to nejen z hlediska kvalitativního. Film zpočátku vykazuje klasické prvky prostého slasheru, a to ať už z hlediska představování postav, vykreslování vzájemných vztahů a nastalé situace nebo prezentováním zdroje, který má v dalším dění narušit počáteční idylku. Očekává se prostá vyvražďovačka. Záhy ale nastane obrat a film se změní v syrový survival-horror, který vrcholí scénou jak z torture-porna. Další obrat nastává ve chvíli, kdy si dvě skupiny postav (násilníci/spořádaná rodina) vymění role, aby v závěru film konečně vygradoval ve slasher zakončený černohumornou etudou. Zpočátku zjevný slasher tedy naplní pravidla žánru až ve své poslední třetině a vše, co tomu předchází by se dalo označit za thriller, který ve vypjatých momentech zabředává do žánru moderního pojetí hororu (místo snahy o vyvolání strachu kladen důraz na napětí a zhnusení prostřednictvím brutálních výjevů). On má celkově moderní „horor“ blíže k žánru thrilleru – důkazem budiž např. série Saw. Odklon od označení „horor“ prohlubuje i celkově realistické pojetí snímku – místo nadpřirozeného/záhrobního/zmutovaného zla se dočkáme „jen“ sociálních delikventů, jejichž jednání je možná v určitých momentech dohnáno ad absurdum, avšak stále působí uvěřitelně, což filmu přidává na působivosti. Poslední dům nalevo je realistický i z hlediska kauzality, ačkoliv některým berličkám se tvůrci nevyhnuli. V rámci svého žánru (či žánrů – thriller/sexploitation/shockploitation/survival/slasher/teensploitation/vigilante film + remake) a s ohledem na to, jakým směrem se tento druh podívané dnes vyvíjí, lze říct, že je Poslední dům nalevo malým klenotem pro fanoušky, který se může chlubit solidními hereckými výkony, úchvatným vizuálem (s ohledem na vyobrazené skutečnosti…), hutnou atmosférou a zatraceně velkou porcí napětí. Divák, který tomuto druhu podívané neholduje, nechť si jednu až dvě hvězdičky odečte. ()

Jordan

nevidel som pôvodný cravenov, no niečo mi hovorí, že by sa mi asi páčil viac, lebo toto - aj keď to malo peknú herečku a miestami celkom fajn atmosféru - nejako mi to prišlo v kontexte podobnej a podobne ladenej tvorby celkom priemerné. ()

Frajer42

Až na to, že všechny členy rodiny hrají vizuálně stejně staří herci a herečky je tento film docela fajn. Nepříliš komplikovaná záplatka ve stylu ,, svět je malý " následuje očekávání, kdy se všechno provalí a potom už čirá jatka. Uvítal bych kdyby byla odebrána určitá stopáž z úvodu a zároveň přidána do závěru. Uvítal bych rovněž výměnu hlavního záporáka, který mi tam prostě totálně neseděl. Mírně mi ve filmu také překážela nesmrtelnost většiny postav, které v podstatě lze zabít pouze poškozením hlavy, doktor pro něhož žádné zranění není natolik vážné, aby se ho nedalo zapravit a mirkovlnka, která zehřívá pokrmy bez ohledu na to, zda jsou dvířka zrovna otevřená nebo zavřená. Jinak se ve všech ohledech jedná o koukatelnou záležitost, která jistě dokáže pobavit a zpříjemnit příjemný večer. 2* ()

AppleCore

Noc, bouře a hutnej déšť. Ideální doba na návšťěvu. Já nevim, ale kdyby mi někdo za týhle situace zazvonil na zvonek, asi bych ho preventivně zabil už ve dveřích. Teď vážně. Film působí díký svojí kameře celkem realistickym dojmem a pěkná hudba buduje atmosféru, která nemá obdoby. Tempo filmu jede hezky poklidnym tempem, ale o to víc vás napíná, přičemž při závěrečných 20 minutách jsem málem skolaboval. Nejedná se o žádnou revoluci žánru, nebo snad něco, co by se mělo za každou cenu vidět, ale je to poctivě odvedená a zatraceně děsivě zábavná podívaná, která jednou za čas vůbec neurazí. Dodatek: Ta hlava mu fakt bouchla! ()

Kudly4

Mírné zklamání. Čekal jsem, že se tenhle snímek dostane mezi mé TOP masakry. Škoda. Celkově to jsou slabé 4*. ()

Kothy

Drsný film. Kombinuje prvky Jezera smrti a Plivu na váš hrob. Chvíli trvá, než se to rozjede, ale konec stojí za to. Pěkně to těm hajzlům nandali. ;) Sara Paxton je kočka. :) ()

Smok

Konečne zas film presne podľa môjho vkusu! Po miernom rozbehu nasleduje smršť akcie a "natur produkt" brutality, ktorá sa na diváka hrnie absolútne bez zľutovania potvrdzujúc starú pravdu, že rodičia zvyknú byť dosť hákliví, ak niekto ubližuje ich deťom. ()

Filmmaniak

Koncept Wese Cravena se podařilo roztáhnout do dvou pomalu plynoucích hodin, což snímku nijak neprospělo. První polovina je nudná a stupidní, přičemž se to s násilím nepřehání. Znásilnění v lese vás vážně z letargie nevytáhne. Naopak od půlky dál se příběh zvrhává v čistokrevný exploitation krvák kombinovaný s revenge filmem, kdy dojde k jednomu pozoruhodnému zvratu a také na hrátky s drtičem odpadků a mikrovlnnou troubou. A hororový fanoušek konečně dojde zadostiučinění. Aneb jak se jednohvězdičkový brak dokázal vyšplhat do kategorie přinejmenším průměrné podívané během několika málo minut. ()