Sloužit jako ochranka v nákupním centru není žádná legrace. Zvláště když jste trochu násilnický blázen a po obchodě se vám potuluje rozverný exhibicionista v županu. V nákupním centru Forest Ridge uplatňuje hlava místní ochranky, Ronnie Barnhardt (Seth Rogen), všechny svoje povinnosti železnou pěstí. A jestli ho něco skutečně baví, pak je to boj se skateboardisty, zloději a vůbec s každým, kdo si dovolí narušit jeho snění o velkém dnu, kdy jednou bude moci vyměnit směšnou baterku za odznak a opravdovou zbraň. Přesto ho ale zjevení se necudného exhibicionisty mezi regály obchodu mírně vyvede z rovnováhy. Nicméně jelikož je obhroublý Ronnie vnitřním hlasem nucen k vykonání svého poslání ochránce, a protože taky doufá, že by konečně někdo mohl docenit jeho talent, případně že si ho všimne svůdná krasavice Brandi (Anna Farisová) z oddělení make-upu, okamžitě se rozhodne k zákroku. Naneštěstí deviant se ukáže být velmi zdatným soupeřem. A do toho také přichází opravdový policista detektiv Harrison (Ray Liotta), který je evidentně až příliš schopný, a mohl by tak celou Ronnieho práci zmařit. Začíná bitva, kterou tenhle supermarket ještě nikdy nezažil... v drsné a hodně černé komedii začínajícího amerického režiséra Jodyho Hilla. (HBO Europe)

Holina

Pokud jste dosud nevěděli jak vypadá takové hovado, podívejte se na Zevlovat a prudit. Jen hovado totiž může líbat dívku, která se právě pozvracela. ()

Corpsegrinder

Rogena mám rád ale tohle mi teda vůbec nesedlo. Snad nejhorší film ve kterým jsem ho viděl. Totálně dementní kravina, absolutně nevtipná. Hvězda za tu bitku s policajtama na konci. ()

MkSallam

Film o hovně bude vždycky o hovně a to i když ho budete každý dvě minuty leštit pokusy o přefuckovaný hlášky. Retardovanej Rogen tááááákhle sux. ()

Ondrus

Nebyl to zase tak špatný film. Nebyly tam vtipy, u kterých se budete smát, ale film jako celek působí vtipně a užíváte si ho. Hodnotím 3 hvězdičkama. Škoda, dalo se z něho vytěžit více. ()

Dallas

Tak a toto bolo čo? Ani neviem kde začať. Snáď asi tým, že som sa tuším ani raz nezasmial. Pár krát (doslova) možno pousmial, ale to je úplne všetko. V tomto filme je len jediná sympatická postava, medzi samými debilmi a aj tá je tam dokopy asi tak jednu minutu. V podobných filmoch je vždy hlavný hrdina trochu magor, ale v podstate dobrák a v pohode. Avšak tunajší Ronnie Barnhardt je jednoducho obyčajný psychopat a totálny imbecil. Stále som čakal, že kedy už príde ten povahový zvrat, ale jedíný, ktorý nastal bol ten od ožralej Anny Faris. Nechápem ako sa Ronnie mohol páčiť tej babe z kaviarne (tá jediná sympatická postava) a ako to že nesedel za napadnutie asi 20 polišov. Je to škoda lebo Rogena mám velice rád a každý jeho film sa mi zatial páčil. Stačilo, idem to zmazať z disku a hneď na to prihodiť jednu hviezdu Paulovi Blartovi. 35% ()

Zejf3da

hrozně divnej film. Rogen hraje skvěle, ale nejde tak o to jak hraje, ale KOHO hraje. jeho postava je totiž kokot největšího ražení a skoro celej film sem ho litoval. Občas jsem nepoznal kdy to bylo myšlený vážně a kdy ne. Příběh o chytání úchyla, byl opravdu trapnej a vedlejší dějová linka se zlodějem ještě trapnější. ()

mosnak

Ne ne,tak to ne! Sloužit jako ochranka v nákupním centru OPRAVDU není žádná legrace. Hledal jsem nějakou dějovou linku, které bych se mohl chytit a nic! Možná, že kdyby se film držel toho prvního nápadu... "Hon na úchyla"... byla by větší zábava. Takhle jen 40% ()

rcorp

Tohle není bláznivá komedie. Samozřejmě se najde dost lidí, kteří se budou hrozně smát u každé scény, protože "šli přece na komedii, tak to musí být sranda", ale to o ničem nevypovídá. V podstatě veškerý humor je satirický a a docela cynický a spíš než záchvat smíchu vyvolá hořký úšklebek. Hlavní roli má samozřejmě absolutní hovado Ronnie, ale v centru filmu stojí nákupní středisko jako bizarní panoptikum, svět sám pro sebe, odtržený od reality okolního světa. To je vidět od úvodní montáže (pro vychytání několika detailů chce asi vidět vícekrát), přes jeho osazenstvo, kde je jeden zoufalec vedle druhého a nejnormálnější zaměstnanec dostává od hlavní postavy pravidelně kapky, až po konec, kdy se katarze nekoná a vše se krásně vrátí zpět "do normálu". Takže kromě těchto mimózních postav, žijících v totální deziluzi tu máme pro kontrast pár postav normálních, kdy snad všechny pracují ve státních službách (pro změnu zas jednou normální policajti). Nejvíc prostoru má detektiv Ray Liotta, který rozhodně není přátelský sympaťák, ale prostě obyčejný profesionál, který by rád dělal svoji práci, ale musí se potýkat s totálním magorem, a tak mu to dá několikrát pořádně sežrat. A těžko mu to mít za zlé. :) Rozhodně mi nepřišlo, že by se v jediné scéně tvůrci snažili udělat z hlavního hrdiny sympaťáka, každý pokus postav udělat ze sebe "dobrého člověka" působí hrozně upatlaně a trapně a tvůrci ji sami nakonec shodí. Bezdůvodné násilí tu moc zábavné není, naopak v kontextu působí odpudivě, mimo jiné díky tomu, že není přepálené, ale naopak dost syrové (třeba je tu nejrealističtěji působící postřelení, které jsem za dlouhou dobu viděl). Celkově ten film vnímám jako obrovský kopanec všem omezeným, nesnášenlivým tupcům, kteří bývají přesvědčeni o své výjimečnosti (třeba proto, že jim to od mala cpou rodiče do hlavy). Příznačný je scéna ke konci, kdy se "oficiální záporák" filmu ukáže jako ta nejpozitivnější postava a po nespoutaném běhu plném radosti skončí...tak jak skončí. Takže s komediemi bych to moc nesrovnával, ani s těmi drsnějšími, Observe and Report mi přijde spíš jako mix Hoří má panenko a...asi Requiem za sen. Každopádně velmi příjemné překvapení. 9/10 ()

Pavelos

Dementní partička blbečků ochranky obchodního domu v čele s korunovaným dementem nadruhou, kteří se snaží řešit případy v obhoďáku jako ostřílení detektivové.. Nebýt pár dobrých vsuvek jako byla třeba rvačka se skejťákama, nebo pár zhulenejch pohledů, tak bych u toho asi usnul.. Chtěl jsem dát pouze jednu hvězdu, ale po gestu šéf ochranky když si na čelo nalepil fotku s ... , tak dávám ještě jednu hvězdu navíc:-)) To chtělo fakt kuráž:-)) ()

arcticsky

Koukatelná trhlá komedie s poněkud překvapivou hereckou účastí Raye Liotty. Slova matky - alkoholičky o přechodu na pivo mne natolik rozesmála, že jsem film musel stopnout. :-) ()

El Loco

Seth Rogen sa pravdepodobne narodil na úlohy nesympatických mumákov, ktorí sa po sérií (nie vždy) komických eskapád dopracujú k realtívnemu happyendu a príťažlivej polovičke. Nie inak je to aj v tomto prípade, kde sa v OBSERVE AND REPORT obliekol do uniformy tupého hypermarketového securiťáka, aby bojoval proti nemilosrdným „zločincom“ (či skôr policajtom?), pričom mu spoločnosť robia Anna Faris v úlohe jeho dream-girl z oddelenia kozmetiky a Ray Liotta ako „naozajstný strážca zákona“...Možno je problém vo mne, ale stále sa akosi neviem stotožniť s komédiami, v ktorých má prsty niekto z dua Apatow-Rogen a možno až na KNOCKED UP sa vždy pri nich extrémne nudím a aj keď sa im snažím porozumieť, zmohnem sa maximálne na kyslasté úškrny...Pár dobrých, dajme tomu vtipných, momentov sa nájde aj tu - nepochybne celé rande s Brandi (od výberu Ronnieho outfitu až po „vášnivú noc“), či šichta s Dennisom v drogovom opojení, ale to je asi tak všetko. Ale sklamaný nie som, lebo som to čakal od začiatku... ()

Kratoc

Je těžké cítit nějaké sympatie, když Seth Rogen hraje takové debila z obchoďáku, které každý z nás zná a se kterými máme spousty špatných zkušeností. A kdyby Seth byl alespoň chvílemi více lidský, ale on je kokot od začátku až do konce. To se nedá nazvat jinak. Je mi líto Sethe. Samotný film má občas úsměvné okamžiky, ale opravdu úsměv ozdobí vaši tvář jenom na prchavý okamžik. ()

Stanley619

Nuda, bez vtipu, akce a smyslu. Seth Rogen má na víc, ale tady se akorát ztrapňuje, a i u mě si to celkem pohoršil. Absolutní zbytečnost. 27% ()

kamil.i

Observe and report je hlúpučký film a má plno hluchých miest. To však neznamená, že zároveň nepredstavuje nenáročnú komédiu na ktorej sa dá dobre zasmiať vďaka niektorým pamätným scénam- napríklad beh naháča cez nákupné centrum za znelky Where is my mind, či drogový záťah ochranky na skatebordistov. ()

Jaroslaf

Jak nenávidím annu faris, tak tady její role byla přesně taková, jak tu herečku vnímám, takže to bylo dost snesitelné .) nejedná se o nic převratného, ale párkrát sem se u filmu zasmál a byla to příjemně strávená doba. -SPOILER- nepochopil sem přehnaně násilný konec, to že někoho postřelíš a všude je krev, má být jako dle amíků vtipné? (I když takový Kick-ass sázel na stejnou devizu.) Tři hvězdy jak vishitý každopádně. ()

Násilí na ženách?

Násilí na ženách?

13.04.2009

To už k dnešku tak nějak patří ;-). A tak tady máme protest radikální feministické organizace WomanAndHollywood, která sokolím okem dohlíží na to, jestli američtí filmaři zobrazují něžnou polovinu… (více)