Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

play3man

Ah, no takto. Ako som čakal, na získanie maxima z toho filmu to má jednu podmienku. A to mať a žiť od malička so psom. Inak ten film má asi tak 75% účinnosť z celého príbehu. Aaale, ako človek čo túto skúsenosť nemá som teda čakal od filmu nejakú hlbšiu podstatu, tá tam síce je v podobe skutočnej udalosti, no podľa mňa to malo ešte väčší potenciál. Keď sa točil film s tým, že to má byť typická dojemná dráma, tak na mňa mali takéto scény útočiť z každej strany. *SPOILER* *SPOILER* Scéna kde prišla profesorova žena pred stanicu a sadla si k Hachikovi, kde kamera sníma spoza predavača hot-dogov, ktorý si tam utiera slzy je predsa len trochu málo *SPOILER* *SPOILER*. No napriek tomu, film to bol určite pekný, s ešte krajším psom a ono sa to vlastne celé naozaj aj stalo... Ak by som tu skončil, tak je to za 4*, ale ešte k tomu pridám jednu vec, ak niekto zostáva zapísaný v spomienkach, je skutočne mŕtvy? Že by to bol ten dôvod prečo chce byť každý jeden a keď nie, tak aspoň väčšina z nás zapísaná niekde v histórií? Len pocit, či fakt? Kto vie. A áno, chcem tomu dať 5*, takže 5* ()

Coliseum

Kapesníky k sobě, protože tenhle emoční cyklon vás jednoduše vcucne. Nemá cenu čekat na rozvitej příběh, díky bohu není ústřední linka ničím rozmělněná, pán - pes, pes a jeho pán, tahle rovnice říká to podstatný a další není třeba. ()

subic

VELMI SILNÝ PŘÍBĚH, to už tu bylo řečeno mnohokrát. Tenhle film patří do mých TOP50, možná i do TOP20. To co ho charakterizuje, je, že TOTÁLNĚ ROZTRHÁ a bulí u něj i dospělí chlapi, kteří nebulí ani na funusech, takže i já. Nejde o remake japonského filmu z roku 1987 Čiko-věrný pes, který se striktně drží historického příběhu z 20. a 30. let minulého století. Je to film podle předlohy vsazený do dnešní doby, scénář, kamera, režie, výprava, hudba, vše je na 100%. Samozřejmě i Richard Gere je 100%ní a potěšilo mě i obsazení Cary-Hiroyuki Tagawa, to je snad jediný film, kde se usmívá. Kdo má rád zvířata, má rád i lidi, takže pejskaři a milovníci psů nemůžou jinak než za 4, lépe za 5 hvězd, zbytek se tady jasně identifikuje. ()

RigorMortis

Nemám rád americké remaky filmov a na filmy podľa "skutočnej udalosti" sa pozerám s rezervou, no toto bola výnimka. Silné emocionálne puto medzi Hachim a Parkerom donútilo zaslziť aj mňa (pritom je málo filmov, pri ktorých som plakal), a hoci Richarda ako herca veľmi nevyhľadávam, tu sa u mňa vyšvihol o stupienok vyššie. ()

kslaww

Fakt mě ten film odboural. Nejsem žádná měkota ale slza mi ukápla. Neuvěřitelná věrnost Hachiho a pouto mezi ním a pánem je silnější než cokoliv. ()

Brano

Veľmi krásny a emotívny príbeh o vernosti psa voči človeku, čo je v ľudskom svete niečo nepredstaviteľné. Krásna hudba, príjemný herci, scenár, nenachádzam nič, čo by som tomuto filmu vyčítal. Niektorí ľudia by si z Hačika mali brať príklad. ()

fordhont

Film o věrnosti, ale také radosti a pomíjivosti okamžiků. Krásná hudba a pěkné záběry. Na tohle si musíte udělat klid. ()

bohhous22

Tak tady u tohoto snímku mi opět spolehlivě transformovali genitálie společně s mozkem a ždímal jsem slzy po kýblech.Ale ani trošku se za to nestydím.Překrásný a upřímný film. ()

zubrik66

Hodnotím veľmi vysoko, som psíčkar a sám viem, čo to znamená láska v podaní psíka. Pes ide vždy na 100%, bez nich je život oveľa prázdnejší. ()

PATWIST

Film išiel v TV približne týždeň potom čo ma opustil môj pes Hera :-( Dosť dobrý film, ktorý zobrazuje lásku psa k človeku. Odporúčam aj oroginálnu verziu Verný pes Čiko (1987). ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,1/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 8,1/10, Audience Score - 84% | FDb.cz - 86.8% | Lasse, Lasse, dva dojáky po sobě (včera Pravidla moštárny), to nám nedělej! :-) ..... Krásná a citlivá moderní americká verze legendárního a inspirujícího japonského příběhu. Pejsky máme dost rádi (jiné mazlíčky v žádném případě!) a tohle je příjemná, křehká a nakonec i dojemná filmová záležitost, kterou jsme si vychutnali každým okamžikem. Skvělý návrat Richarda Gera zpět do první ligy - to je ale nic oproti tomuto přenádhernému filmu! ...Přesto jsme u výše zmíněného filmu cítili to, co Hachimu chybělo :( 90% ()

ostravak30

O filmu Hačikó - příběh psa jsem toho tolik slyšel, že při další repríze jsem si ho už nemohl nechat ujít. Celý příběh, podpořený ještě faktem, že jde o reálnou událost z minula, stojí jen a pouze na faktu, že pes denně stojí před nádražím celá léta. Samo o sobě to asi na film nestačí a je to vcelku vidět. Tvůrci děj natahují jak mohou. Že jsou zvířata věrná a psi zvlášť, to není žádná novinka. Celé by to tak mohlo působit jako příhoda k vyprávění. Psí věrnost je i tak obdivuhodná, to jednoznačně. Nicméně přiznávám, že jsem od film asi čekal víc. Naštěstí se nás filmaři nesnaží dojmout za každou cenu klasickým Hollywoodským způsobem. Mě se třeba mnohem víc líbilo Psí poslání, alespoň co se samotného příběhu týče. ()

JosefTomas

Cílená podpásovka, která i přes velmi prostý děj dokáže vykreslit emoce tak přesvědčivě, že jí dáte šanci. Je to velmi silné a tvůrci vás v tom nechají vyždímat co nejvíc. Je úplně jedno, že film končí zhruba 30 minut před skutečným koncem. Zbytek je totiž ten nejdojemnější epilog, jaký jsem kdy viděl. ()