Hačikó - příběh psa

• USA Hachiko: A Dog's Story (více)

Scero

Smutný a dojemný film. Krásný příběh o lásce mezi člověkem a psem. Myslím si, že málokomu se podařilo nerozplakat. :) ()

principessa

Ježiš tak tohle bylo naprostý mučení..asi dvě třetiny filmu jsem akorát prořvala, protože já mám sakra ráda psy a dívat se na to nebohý stvoření jak každý den čeká až se vrátí jeho pán (buď proto, že neví, že on už se nikdy nevrátí a nebo možná proto, že tak dává najevo svou věrnost a zároveň se tak vyrovnává se svým žalem - nemám ponětí, do hlavy tomu psovi nevidim) to mě teda docela odrovnalo. Takhle moc mě žádnej film nevyčerpal. Usnula jsem po něm jak mimino a to ještě asi se slzama v očích. Nad hodnocením sem docela váhala, je fakt, že jinej film ve mně stejný pocity nevzbudil, na druhou stranu vím na sto procent, že ho nikdy v životě nechci vidět znova...!!! ()

DonBraso

Kdo má doma psa,ví jaký to je a tenhle příběh byl doopravdy nesmírně dojemný,že jsem měl pomalu slzy na krajíčku.Pořád jsem nevěřil,že se tohle doopravdy mohlo stát a snad pořád nevěřim,ale se nedivim,že má i pes sochu,protože tomuhle se řiká nesmírná láska.Film mohl být klidně delší hlavně ze začátku a více hezkých i špatných časů s Hačikem,tak nějak jsem tam ztrácel srandu jako v K-9 s Jerry Leem.Ale tohle měl být doják,kdy režisérka chtěla naplno z diváků dostat všechno a u mě se jí to tedy povedlo.Do toho nádherná hudba,kdy poslední půl hodinu si myslim právě film graduje,ikdyž pro někoho může se stát a i tomu trochu je,je stále se opakující,ale víme co chtěla režisérka,jasně zdá se to býti kýčovité,ale hrozně od srdce.Hači byl jsi borec. ()

wallax

Sú filmy ktoré Vás rozplačú a sú filmy ktoré Vám vyčaria úsmev na tvári. Toto je jeden z mála filmov ktoré to dokázali spojiť do jedného celku. (Malý spojler) Na začiatku sa smejte sa nad vystrájaním Hachiho a Profesora a pred koncom plačete nad oddanosťou, vernosťou a smutným príbehom týchto dvoch aby ste sa znova na záver cez slzy usmievali nad tým ako sa títo dvaja znova stretnú a budú už spolu navždy (na druhej strane dúhového mosta). Najlepšie je, že je to všetko pravda a celý tento príbeh nenapísal scenárista ale život. Už sa dlho chystám pozrieť si japonský originál. Milujem tento film/príbeh a nie len preto, že som dlhoročným obdivovateľom plemena Akita Inu / Americká Akita (a teraz uz i majiteľom Americkej Akity). Som rád, že tento film robí osvetu tomuto nádhernému, silnému a veľmi jedinečnému plemenu z Japonska ktoré je v tejto krajine vyhlásené za národné prírodné dedičstvo a poklad. ()

Diskomuz

Citová ždímačka, která je doprovázená překrásnou hudbou, která vám atmosféru jenom zhoršuje (však v dobrém :)). Už dlouho jsem tak emocionální film neviděl. Na zvířatech nejvíce oceňuji to, že nepředstírají city jako lidé. ()

rasto87

Emočný doják. Najlepší priateľ človeka je pes a toto hovorí za všetko. Kto si to nepozrie nepochopí. Elegantne predvedenie lásky človeka a zvieraťa. ()

rogger

Hachiko mal natočiť Hayayo Miyazaki, to by sme sa ináč tetelili blahom, ale takto "po americku" mi to vôbec nesedelo. Za spracovanie 2, za príbeh 5. No dajme tomu,že vo výsledku tri a pol hviezdy. ()

pafka

Priznam se - prvnich tricet minut bylo tak neskutecne hollywoodove ruzovych, ze jsem cekal kazdou chvili, cim se ruzovy dej zmeni v cerny. Cekal jsem dalsich patnact minut, nez se to stalo. A vlastne tahle cast byla tak zbytecne dlouha a vlastne dost dejove prazdna, ze jsem si rikal "At uz se neco stane, nebo se stane neco me". Scenarista asi nemel moc predstavivosti, aby do deje zamichal jeste nejaky pribeh pana a psa, protoze tohle bylo jak flasinet. Z divaka se da vymackat daleko vic, jen k tomu mili tvurci najit ta spravna tahla, ze? Dej poloprazdny a chvilema divny a nedoslovny - napr. proc panicka vykopla psa z domu? Scenarista si s nicim moc vrasky nedelal. A ja s hodnocenim jakbysmet. Prosty prumer. ()

sysyphus

Stareho psa novym kusom nenaucis - a to plati hlavne v pripade, ked mu uz exol jeho povodny pan, ktoreho mal psicek velmi rad a odmietal prijat fakt, ze pan uz je v ludskom nebicku. A tak ho aj nadalej podla zvyku cakal pri vlakovej stanici...a cakal ... a pan neprichadzal ... a psicek cakal dalej, az prisla panova manzelka, ale na tu psicek necakal ... a tak cakal dalej ... a tu ho niekto nakrmil ... a tu si ho niekto vsimol a povedal ostatnym, co je to za psicka a na koho caka ... a psicek dalej cakal ... az sa dockal konca filmu, kde okrem titulkov divak zistil, ze psicek naozaj existoval a naozaj cakal. Hmm, co s tym? Smutne! A dlhe! Keby to bol kratas, tak by sa aj to cakanie dalo precitit, ale takto s tou poslednou polhodinou plnou psieho cakania sa neda dat viac ako tri hviezdicky. Sorry, fakt nie. ()

Aywes

Vidíte lidi?Takto vypadá věrnost.Ne jak ti dnešní parchanti, že zdrhnou, když je potřebujete.Lidi se maj ještě od zvířat co učit.Dojemný příběh o věrnosti, který není vůbec nereálný.Milovníci zvířat utrousí slzu.Ostatní jen na konci udělají spokojené a zamyšlené "hmmm".Určitě stojí za shlédnutí, pokud hledáte nějaké dojemnější drama.Richard Gere zde není nějaký týpek o kterého se snaží ženská.Není zde v podstatě ani happyend, ale určitě je to příběh povedený. ()

Mikakel

Nádherné a smutné,o to víc že opravdové. Jeden z nejhezčích filmů který jsem kdy viděl,ale bohužel také nejsmutnější a nejdojemnější. Neuvěřitelné pouto člověka a psa,které není neobvyklé. Ale až tolik vydžet, jako vydržel Hačiko, to je OPRAVDOVÉ pouto lásky.Pes, narozdíl od člověka je vždy věrný. 5*! ()

MiTrAnDiR

take slzy som ronil sta hrachy.Nadherne puto medzi clovekom a psom.Pocas celeho filmu som sa pohraval s myslienkou,ze si pojdem okamzite zaobstarat Akita Inu a dam mu meno Hachi. ()

LordArthas

Naprosto úžasné! :´( Jeden z nejkrásnějších filmů...tito pejsci jsou u mně ti nejlepší! Shibu-inu budu jednou prostě mít! :) ()

Víteček

Je to pěkný doják a skutečný Hačiko si zaslouží 5 hvěziček bez váhání, ale jako film to tak dokonalé nebylo. Přesto velmi dobrá podívaná, pro každého kdo má rád psy (nebo snad Richarda Gera, ale o něm to není). ()

BlackAngels

Hlavní hrdina filmu Hačiko mi dokázal vyhnat z očí tolik slz kolik se naposledy podařilo jen King Kongovi. U tohodle filmu jsem cítila beznaděj, smutek, pochopení, lásku a nakonec znovu i štěstí. Hodně to bolelo vidět tam Hačika sedět a čekat, protože nedokázal příjmout to, že by ho tam jeho páníček opravdu nechal. Lidi to taky tak maj, že když se domluví sejdem se v tolik tam a tam a druhej nepříjde, tak čekáte... pět minut... deset... půl hodiny... pak si říkáte ještě chvilu a jdu.... dokonce se mi teď vybavuje, že jsem jednou čekala pět hodin :-D Ale pak to vzdáte a jdete. Ale tenhle pes tam čekal přes deset let dokud neumřel, každej den, v každým počasí. Jen čekal kdy se tam jeho pán vynoří a on ho bude moci přivítat.... (Rychle zatlačím slzy). Tenhle film je nejsmutnějším a zároveň nejhlubšim a nejkrásnějším vyznáním lásky psa člověku. Škoda jen, že skoro nikdo si toho u svýho psa neváží. Jsou hajzlové co svoje psi bijí a ti psi? Ještě je běží přivítat a jsou šťastní když se vrátí domů. Tak ani nevím kdo je tady víc zvíře...??? ()

ShortyIC

Asi iba tie najsilnejšie povahy dokázali mať po tomto filme "suché" oči, ja určite medzi nich nepatrím. Veľmi emotívny, pekný a skvelou hudbou doplňovaný príbeh o vernosti medzi psom a jeho pánom... 100%... ()

Blongie

Tento film musí chytnout za srdce snad každýho... Na konci filmu jsem brečela jak malá, a docela dost dlouho mi trvalo, se z toho dostat... Prostě doják až to bolí na duši... A neuvěřitelná podívaná na to, jak silný pouto může být mezi člověkem a zvířetem... ()