poster

Mandragora

Thriller / Drama

Česko, 1997, 130 min

Režie:

Wiktor Grodecki

Diskuze k filmu (24)

<< předchozí 1 2
    • 31.1.2012  18:53
    Compadre
    (hodnocení, komentáře)
    • 5.12.2011  09:14
    eleintron
    (hodnocení, komentáře)

    Mě dost rušili nelogický záležitosti. Jako třeba, že pokud od začátku filmu dějově neuplynuly téměř tři roky, tak nebyl Marek ještě pořád plnoletej a když ho odvezli policajti z toho klubu, notabene hledanýho, tak by ho okamžitě odevzdali sociálce a putoval by buď zpátky k taťkovi nebo do ústavu. Taky by asi nikdo jan tak nepřehlížel hordu jedenáctiletejch kluků, co se hromaděj v noci před klubem v centru prahy - devadesátky nedevadesátky.

    • 27.11.2011  14:04
    Sidheag.
    (hodnocení, komentáře)

    ví tu někdo proč se to jako jmenuje Mandragora?

    • 20.5.2011  14:02
    Laborant
    (hodnocení, komentáře)

    U tohodle filmu je podle mě rozhodující načasování. Já ho vyděl, když mi bylo asi tak 14 a s klukama jsme začínali kouřit trávu. Z toho důvodu si myslym, že se pro mě stal film (kultovním dramatet) něco jako Šeptej. Scény které se někomu můžou zdát srandovní, jsou bohužel drsnou skutečností a pouze nezasvěcenec do dané tématiky v nich srandu vidí. Nikoho tím nechci namíchnout, jen se snažím přít na ten rozdíl v chápání tohoto filmu. Praha kolem roku 95 takhle prostě fungovala a režisér podle mého zachytil tuto problematiku více než dobře. Zachycení onoho Marka jako člověka, který sešel z cesty s vědomím, že někde tam kam se vydává je lepší život ale bohužel se to ukázalo jako jeho osobní likvidace, je přesnou ukázkou toho, jakým směrem se váš život bude ubírat pokud si Markovu cestu vyberete.

    • 10.5.2011  11:41
    dawe787
    (hodnocení, komentáře)

    Diego: ikdyž je to samozřejme drama, tak Krysovy hlášky jsou prostě vtipné a nutí k smíchu (viz. třeba-Co děláš?Všechno,Necháš se p....do p....., Ne, ne? kurva tak to není všechno!

    • 10.5.2011  03:38
    Diego
    (hodnocení, komentáře)

    zajimavý je, že hlavní protagonisté už nic nenatočili, nacož režiser. Mám rád filmy o drogách, takže jsem trnul do samý konce, zatím mi žádnej komentář konkrétně nevyšvětil, proč to hodnotí odpadem a proč to některým připadá vtipné. 

    • 18.4.2011  10:29
    dawe787
    (hodnocení, komentáře)

    Marku, deset vteřin....tik tak tik tak....

    • 14.2.2011  05:05
    by_proxy
    (hodnocení, komentáře)

    Ja snesu hodne ( i tento film jsem dokoukala), ale videt uz ho nechci...coz ovsem nemeni nic na faktu, ze jednou by ho asi mel videt kazdy.

    • 9.2.2011  22:55
    Baker
    (hodnocení, komentáře)
    • 2.6.2010  18:07
    Joker Punx
    (hodnocení, komentáře)
    Hnusnej film,ale vůbec mě nenudil a těm sprostejm kecům sem se fakt smál.
    • 8.2.2010  16:37
    K.a.m.i.l.
    (hodnocení, komentáře)
    Hodně ostrý snímek, dostal mě.
    • 10.3.2009  12:54
    Laborant
    (hodnocení, komentáře)
    Jsem popravdě trochu naštvaný na lidi kteří tento film hodnotí jako odpad!! ale samozřejmě je to jejich právo. Pro mě byl tento film jakýmsi prvním zpojením se zakázaným ovocem a následně i v budoucnu odstrašujícím případem toho, že drogy nejsou pouhou zábavou a že rodiče nejsou takový dementi, jak se každý v pubertě domnívá. Tento film bych se vůbec nezdráhal promítat na základních školách jako odstrašující případ toho, když si někdo zahrává se svym zadkem a inj.stříkačkou. Už takhle za poslední dobu prevence na základních školách ubývá. Zatímco filmy typu Šeptej a Samotáři otevřeli pandořinu skřínku s vtipným pojetím a hláškami typu "To je dobrá muzika, co to je" (ty vole to je státní hymna), přišla Mandragora alespoň s něčím co dokáže děcka trochu vystrašit.
    • 12.1.2009  21:11
    Sten2
    (hodnocení, komentáře)
    Ty by ses mě hodil. Pěknej kluk.
    • 22.3.2007  15:45
    mangui
    (hodnocení, komentáře)
    Celkem se mi to líbilo. Občas i vtipné
    • 20.8.2006  20:21
    blues
    (hodnocení, komentáře)
    dobry film,ale obcas nuda, ale znova uz to nedam.
    • 31.7.2006  11:22
    PanFranta
    (hodnocení, komentáře)
    Kurva, primo do huby. A jestli s tou drzkou pujdes tak...dozadu, tak ti nic nezaplatim, ani ten film ode me ni-K-do nekoupi, je to jasny. Co na me cumis? Na sedacku! No tak, kur ho.
    • 19.7.2006  12:42
    Ládínek
    (hodnocení, komentáře)
    Doufám, že mi to do huby stříkat nebude.
    • 14.7.2006  10:25
    PanFranta
    (hodnocení, komentáře)
    Kur ho pekne hluboko. Neboj se, on se nepoblije, je zvyklej.
    • 8.7.2006  21:36
    moro
    (hodnocení, komentáře)
    Skutečně velmi nepodařené. Ale nemyslím, že realita je méně hnusná. Nechci bý cynik.. jenže mě to rozesmívalo od začátku do konce. Že by parodie kýče postavená na skutečné výpovědi o vyšinutosti lidí z bahna společnosti. (z hlediska černého humoru 4*, jinak odpad) "A už se vám to začíná vyplácet." :-) "Deset sekund! Deset sekund!! Marku, deset sekund... uplynulo!"
    • 29.6.2006  08:15
    Tsunami_X
    (hodnocení, komentáře)
    Mohli by dat reprizu, uz jsem se dlouho dobre nezasmal...
<< předchozí 1 2