Psychologický snímek, jehož námětem je chlapecká prostituce. Patnáctiletý Marek opouští svého autoritativního otce a vlakem se vydává do Prahy. Krátce po příjezdu se ho ujímá zkušený pasák, díky němuž naivní mladík proniká do nového prostředí a záhy se stává prostitutem. I když prožívá chvilkové opojení z peněz a blahobytu, nakonec se ponížený a zoufalý uchyluje k drogám. (oficiální text distributora)

Homerking

Nemějte mě za úchyla ale já Mandragoru viděl už asi dvacetkrát. Ponořit se do toho hnusného světa prostituce a drog je báječné, v tom filmu se nechová snad nikdo k nikomu slušně . ()

qvark

....jsem otřesen a nevím, co s hodnocením....působivost je za pět, provedení popelnicové, jenže kdyby se někdo pokusil udělat uhlazený remake, tak tomu snímku ubere na efektu, který divákovi vrazí tágo do zadku a chrstne pořádnou dávku pražského humusu do xichtu....aneb Wir Kinder vom Praha Hauptbahnhof.... ()

ANTYCHRYST

Jako po letech viděno.. a je to pořád stejnej nářez...:( Praha devadesátých let tak jak ji nikdo nechtěl vidět.. je to smutný..je to realistický..a bohužel pravdivý..kolik kuku takhle skončilo.. drogy.. AIDS..fet.. šlapání.. ztráta domova.. hnus... Opravdu bravurně natočené...je to síla... Tady si nahonte ty svoje čuráky... máte 10 vteřin...100% v rámci žánru.. ()

IvonaK

Nebylo špatné že jsem díky tomuto snímku mohla pořádně prozkoumat prostředí devadesátek. Tj. bezbarvé paneláky, okna z jiného materiálu nebo co se tenkrát nosilo za oděvy atd. Ale jinak prostituce tam skoro vůbec nebyla. Spíše krádeže a ty nešťastné drogy. Ale ten konec byl nejsmutnější. Člověk by si myslel že si syn s otcem padnou do náruče když si byli tak výrazně blizoučko, ale nakonec si jeho syn vzal život. ()

saluki

Docela zklamání, opravdu silná byla asi pouze poslední scéna. Nelehké téma prostituce a drog pojaté tak hrozitánsky depresivně, až je z toho spíš parodie. U většiny filmu jsem se smála, tak nevim jestli jsem divná já nebo tohle veledílo :) ()

Ewík

Konečně jsem také zhlédla tuto legendu, kde hraje hlavní roli Praha jako velká lačná bestie požrající mladé, nevinné a nevědomé kluky. Moc pěkný výlet do libových kouzelných devadesátek, kdy bylo vše možné. Jojojo, to známe - všechno. A potom když točíme péčko, tak chcete jenom vyhonit za 15. ()

JimDeNiro

Deprese, špína, zlatý řetízky snad na každém, výborné outfity (strašný), drogy, sex, porno, chlapecká prostituce, znásilnění, absolutní pád na dno - tak takhle by se dala vykreslit atmosféra filmu Mandragora. To se pořád říkalo, hele podívejte se, děti, na Mandragoru, ať víte, co se tu děje, hlavně jako drogová osvěta a osvěta prostituce (a to jakéhokoliv druhu). Hodně lidí film kritizuje z důvodu jakési amatérnosti, nesoudržného dramaturgického uchopení snímku, špatné herecké výkony! Nemyslím si. Ano, film působí amatérštěji než by měl, ale myslím, že z důvodu, že režisér Grodecki pouze zhmotnil do jakés takés filmové podoby své dva předchozí dokumenty, které se týkají toho samého tématu, prakticky s těmi samými lidmi. A na úkor herců, no, většina hrála sama sebe, hlavně David Švec, ten hrál prakticky svou postavu. A když to víte, tak si myslím, že čekat oscarové výkony není na pořadu dne. A Krysa, tvl, psychopat k pohledání, také skutečná postava - Pavel Rousek. Z herců známějších snad jen Jitka Smutná (Krysova žena), Jiří Kodeš (ten hraje otce), Karel Polišenský (Saša) a Kostas Zerdaloglu (Krysa). určitě na polovinu devadesátých let docela dost odvážný film, který rozhodně nezahlédnete v TV v primetimeu, ale leda tak na ČT 2 nebo ČT Art někdy později ve filmovém klubu. Jediné co, tak jestli má film vzbuzovat emoce ohledně Marka, tak sorry, moc ne, mu totiž to "šlapaní" ani tak nevadilo, a navíc on se měl kam vrátit.. Tohle je i přes veškeré neduhy poměrně otevřený český film, dneska už by se takový nenatočil, už jen z důvodu vystihnutí opravdu té 90´s atmosféry. A vzhledem k tématu mi délka 130 minut nepřijde tak děsivá, nenudilo mě, to. Ale film je na posouzení každého jednoho z nás. Tady rád trochu nadhodnotím... 85% ()

Řízek

Strašně neobjektivní a jednostranně natočený. Jenže si musím přiznat, že to na mě zapůsobilo (hnusně ale přece). ()

SHpeK

Řešíte tady technickou stránku a herecké výkony. Nedovedu si představit českou hereckou hvězdičku jak hraje v tomto filmu. Já oceňuji odvahu, protože tu museli mít tvůrci určitě. A kdo se nikdy ani do Prague by night nepodíval, tak ať nekecá pitomosti, že ten příběh je nemožný. ()

Bonniesgun

Jak už tady bylo mnohokrát řečeno - Mandragora je film se silným tématem a spoustou "much". Některé chyby mu ale dodávají jistou autentičnost (naivita herců, "civilní" kamera, nestylizované reálie... ), která v konečném důsledku pořádně zamrazí. Drsný a "naturální" (ať už v jakémkoliv slova smyslu) film, který vás strhne s sebou i při druhém shlédnutí. ()

merva

Velice působivě natočené drama z pražských ulic. Včera jsem snímek shlédl a dnes při vzpomínce na něj na mě doléhá depresivní pocit. Herecké výkony nejsou pravda vždy úplně brilantní, co ale filmu filmu dává onu sirovost a věrohodnost je vynikající kamera, která je srovnatelná s filmem Bony a klid a vynikajícím umem Oty Kopřivy. Mezi bahnem české kinematografie po roku 89 (když nepočítám snímky V. Chytilové a V . Michálka), řadím tento film spolu s "meistrstückem" Oskara Reifa - "Postel" k nejlepšímu porevolučnímu cz filmu. ()

Bigfuckman

Mandragora - O Praze jak jí nikdo nechce znát. Docela výstižné. Mandragora na mě skoro svými reálnými scénami působila chvílema jako dokument. Hnusné, odporné téma jenž se nebál zrežírovat a to velmi dobře Wiktor Grodecki. Tohle je opravdu síla. Pfůj! ()

nooly

Chtělo hodně odvahy něco podobného natočit a je dobře, že tento film je. I přes všechny ty technické nedostatky je Mandragora silná. ()

Tales odpad!

Já furt nevim jak to hodnotit, protože jako komedie to je tak na 4*, ale pokud to je myšlený vážně, tak to je jasnej odpad. Fakt sem se u toho řezal smíchy, takový hlášky a snad nejhorší herecký výkony, co sem kdy viděl, takže celkově sem se docela pobavil, hlavně tou naprostou demencí a nulovou kvalitou. Každopádně budu objektivní a dám odpad, protože ten film je naprosto špatnej snad ve všem, v čem špatnej bejt může. ()

viktor.danek

Nedoceněný film ze vznikajícího porevolučního pražského podsvětí. Ponížený a opuštěný Marek utíká před otcem do Prahy, aby tam našel přátele a úspěch. Oboje ale brzy pomíjí, a tak Marek končí sám, chudší o své zdraví, důstojnost a poslední zbytky dětskosti. Překvapil mě vynikající výkon neherce Miroslava Čáslavky v hlavní roli a velmi vkusná hudba a zvuk. Na dobu a místo vzniku také netradiční kamera a střih - člověk Prahu málem nepoznává. Jedinými zápory filmu jsou nepřesvědčivé herecké výkony některých vedlejších postav a pohyblivá úroveň režie - některé scény jsou vyloženě vypiplané do posledního detailu, některé jsou jako z amatérského filmu. Ale i to dokresluje temně roztřesenou atmosféru devadesátek, byť nezáměrně. Film jako zážitek, i když často ne zrovna příjemný. ()

Mercilonka

Ve třeťáku na střední nám tento film pouštěla učitelka občanky. Snímek na mě tak silně zapůsobil, že o něm celých 7 let všem vyprávím. Je to silný příběh, který vás zarazí svou otevřeností (scény milostné, točení porna v bytě za přítomnosti malých dětí, věk prostitutů) a šokuje tím, že to je realita. Ukazují se zde mladí kluci,....děti, kteří slouží k tomu nejhoršímu. Člověk si na podobná témata zvykl s dívkami tak moc, že už je ani nevnímá a prochází kolem špatných nočních podniků a vyšlapaných silnic bez povšimnutí. Tento snímek ovšem ukazuje mužské pokolení. To mnoho lidí opět probudí a uvědomí si, že je tady něco hodně špatně. Závěrečná scéna ze záchodů musí otřást s každým. ()

MutantMarana

Film narvanej solidníma hláškama. "Víš, von je na tohmle kšeftu poprvé! No tak si střihne premieru, no." Nebo "Marku,levá ruka je nějaká mrtvááá. Kdo se nechá mrdat?" Jinak docela drsný nastínění života buznošlapek. Za vidění to stojí. Člověk si uvědomí, co to je za dobytky. ()

Murysek

Skutečně nezapomenutelný zážitek, česká verze scénky: "Ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů. Ahoj, já jsem se právě osprchovala. Tak jdem na to. Můj bože, nepřestávej. Ještě. Ještě to je vono. Ty to děláš jako královna. Né, né to se tam nevejde. Vejde neboj. Au. No vidiš." Jestli to má být drama, tak tomu dost chybí, nemohl jsem si pomoct, ale přišlo mi to spíše jako hodně špatná černá komedie. ()