Zlý vladař Vladan (M. Slaný) svými dobyvačnými válkami sužoval celou zemi, zatímco král Dobromil (J. Abrhám), který panoval za velikým jezerem, byl dobrotivý a lidé se tu měli jako v pohádce. Ostatně nedotknutelnost tohoto království prý zaručovalo kouzlo skryté ve vzácném šperku, rubínovém srdci. A právě o ně začne usilovat královna ohně (J. Schneiderová), která touží zvítězit ve věčném sporu se svou sestrou, královnou vod (S. Postlerová). Aby přinutila krále vzdát se srdce, začaruje jeho dceru Marianu (P. Tenorová) do ohnivého plamene. Žádný z mladíků Dobromilova království nemá dost odvahy, aby Marianu vysvobodil. Král se tedy pomocí kouzelného prstenu přenese do Vladanovy říše, kde jednoho dne objeví statečného mládence (M. Kraus). Jmenuje se Tadeáš, má pro strach uděláno, a navíc ho nikdy neopouští dobrá nálada. Zdá se, že princeznině vysvobození nic nebrání. Jenže královna ohně a král Vladan se svých zlých úmyslů jen tak nevzdají… (Česká televize)

radecacek odpad!

Češi mají prý nejlepší pohádky na světě. To je ale možná tak daleká minulost. Za posledních několik let jsem neviděl kloudnou pohádku (jediná světlá výjimka je Anděl páně), Tahle hloupost má vše, co má hloupý film mít - příšerní herci, totálně zmaštěný dementní scénář, No hrůza. Nedalo se to dokoukat a věřím, že ta poslední asi čtvrhodina určitě film nezachránila. ()

brooklyn73

Muj pohadkovy smysl je naladen na klasickou pohadkovou strunu kde jsou sice kouzla a cary take, ale v trosku jine nemoderni dobe. Nove pohadky plne triku pro mne nejsou. Herecka hrajici Dobromilovu dceru bohuzel nebyla vybrana spravne, podivuji se ze reziser Zelenka si tohoto faktu nevsimnul. Nezatracoval bych ji vsak. V soucasne dobe vsak na vanocni vecer, hlavni vysilaci cas a jeste k tomu skoro hlavni roli nema. Naopak kvituji zarazeni Martina Dejdara,jenz svym projevem chvilemi mile ozivoval zminovany pohadkovy pribeh. ()

Finskej

Nutno přiznat, že jak jsou "moderní pohádky" občas poněkud slabé, tato je přímo slabomyslná a nemalou (i když ne jedinou) zásluhu na tom má Martin Kraus. To si režisér fakt nedokázal všimnout nepřehlédnutelné skutečnosti, že projevy odvahy a neohroženosti hlavního hrdiny ukapávají klackovitou pubertální rádobydrsností a jeho mluva se nese ve stylu: "Bacha, vole, největší frajer na diskošce jsem tady já, kapišto?" A jak se tak s blížícím koncem občas spokojeně a vítězně, ehm, umekne, je to již dosti retardované... Jinými slovy, MK v podstatě působí většinu doby trochu jako debil. Když to zkombinujeme s prostoduchým příběhem, nenápaditými dialogy a chabým hlavním záporákem, vychází z toho právě ta jedna * věnovaná dvojici Abrhám – Šafránková, která to ovšem nevytrhne, protože ani nemůže. ()

Stružák

Tak trošku nepovedená pohádka po vzoru Trošky. :-( Jediné, co mě zaujalo, byla hudba a tradičně vtipný Martin Dejdar. ()

eagle-eye

Abych pravdu řekl, čekal jsem to horší i když v tomto případě je moje hodnocení také příliš shovívavé. Nicméně ocenil bych výpravnost filmu a chvílemi nadsázku. Nechce se mi věřit, že Abrhám mohl zahrát tak špatně. Princezna by mohla natočit něco lechtivého, přišla mi docela rajcovní, což mi ovšem k princezně moc nesadí. PS: Ne ne, dvě jsou fakt moc, takže jedna za snahu... ()

Paity

Kromě Jitky Schneiderové, co by sexy baby, mě tam nějak nic moc nezaujalo. Co na tom. Znovu se na to dívat nebudu. ()

bradl3y

Proč potřebuje království, ukryté za nepřekonatelným jezerem, nějaké rubínové srdce zajišťující nedotknutelnost? Proč má královna ohně nějaké pochybné omalovánky nad obočím a kostým, jehož "plameny" vycpané vatou silně připomínají šaškovskou čepici? Proč je pohádka plná amatérských efektů, "ohně" bez záře a bouřkových mráčků formujících se z jakéhosi podivného vodního paprsku? Proč útočí Tadeáš na ohnivé lebky (haha) pomocí meče? Proč se hořící princezna zachraňuje objímáním? Proč lze zničit rubínové srdce, zajišťující nedotknutelnost, pouhým dupáním? Proč se celý film nese v duchu nechutné atmosféry naivity, kdy každý dialog působí neskutečně trapně a přehrávaně? Proč je scénář plný klišé, neuvěřitelně hloupých výstupů a nelogických výroků ("Promiňte mi tu tmu, ale jsem ráda, když je na mě vidět")? Proč mám pocit, že se Zelenka spolčil s Troškou? Proč se tohle vůbec točilo?! PROČ?! ()

B4TM4N odpad!

Technologické demo možností efektů v MS Word. Zapnutých na REPETE. A do toho neherci, neděj a neinteligence. Ne a ne a ne! ()

Hanys_

Ty české filmové pohádky mají čím dál slabší úroveň. Tohle byla fakt bída a to mám o Vánocích obvykle mírnější měřítka. ()

Ripley

Sledovat projev Martina Krause bylo pro mě utrpením.Naopak na Petru Tenorovou,ikdyž hrála špatně se mi koukalo velice dobře.Celkově nudná pohádka s krásnými interiéry zámku Žleby. ()

duddek

Pohádku jsem si pustil, abych se dozvěděl, odkud pochází písnička, kterou zpívá dcerka ve sboru. Ale se zlou jsem se potázal. Autorům bych vytkl zejména zoufalé počítačové efekty, hloupé chování nadpřirozených sil (viz královna ohně, ale i královna vody se svým "pa" a nedůstojným máváním) a herecké obsazení (princezna je nesympatická od prvního záběru, kde má navíc nepohádkově zvýrazněná prsa; no a na Tadeášův smích po chvíli začnete být alergičtí). Vypadá to, že jen vrším nekonstruktivní kritiku, ale nemůžu si pomoct. Hlavou jsem kroutil i nad některými místy ve scénáři (obraz královny radí, jak přemoci kletbu? král neví, že má teleportační prsten? nového krále vybírají obyčejní lidi?), včetně replik typu: "Tak si myslím, matko, že se svatba odkládá." Ale promluvy postav jsou také kapitola sama pro sebe... "Já pořád říkám 'Choď včas domů', a on je rok pryč! Vítej, synu." -"A jéje. Není to ta dívka, o které jsi nám vyprávěl?" :-o ()

dozana

Tak jako každoročně je štědrý den a davají novou pohádku a světě div se....zase nestojí za nic, což už je po několikáté....jednu hvězdičku za Šafránkovou, trochu mi pohádku zpříjemnila :-) ()

peetriss

Že se jedná o prázdný vánoční televizní rychloprodukt tvořený snůškou "populárních" klišé sráží Kouzla králů na kolena, prkenné herectví, dřevnatá režie, triky špatné i na současné televizní poměry a chabý scénář srážejí toto dílo definitivně "hubou na zem". ()

Prochy38

Šafránková, Abrhám, Schneiderová, možná Blažek... jediné světlé chvilky této pohádky. Příběh nebyl hloupý, ale směřovaný tak pro děti do 5ti let, jinak už i předškoláci museli kroutit očima. Nesnesitelný M. Kraus, který snědl veškerou moudrost, sílu i štěstí světa. A to má být kladná postava? Ne děkuji. Obě čarovné královny se celkem podařily, ale jejich moc dost omezená na strašení světa.... Já nevím... pohádka jako taková nebyla vůbec myšlena zle. Ale stejně jako v novější Nejkrásnější hádance (Dolanský) i zde mi to totálně znechutil hlavní "hrdina". Doufám, že tato móda skončí... brzo... ()