Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

Jakubik

Po spoustě let jsem se musel znovu podívat na film na kterým jsem byl snad i v kině když jsem byl ještě prcek. Chápu, proč se mi to líbilo a není to zase tak zlé ani po těch letech. Jenže jsou filmy, které nestárnou a i po letech mají určitou kvalitu. Toto bohužel je ten případ kdy film zestárnul a vypadá po letech „legračně“. Kdybych film hodnotil tenkrát asi by dostal čtyři hvězdy, ale dnes jednu uberu… ()

D.Paulus

Jasně, béčko z toho jen čiší, ale já na tomhle vyrostl. Ve své kategorii SUPER! Další díly jsou bohužel o mnoho slabší. ()

RajAthen

Jeden nemůže být pokrytec, aby zatratil fenomén, na kterém nějaký ten pátek (či spíše víkendová rána) vyrůstal. Upřímně by mě zajímalo, kdo si kde a s kým šlehnul, že přišel s námětem želvích teenagerů, ale což, každý byl jednou teenagerem. Na druhou stranu hrané verzi nějak chybí to kouzlo animáku, April tu není taková kočka a Trhač vypadá jako chlap v hodně divném kostýmu zlouna(čemu tak opravdu vždy bylo, ovšem to nebylo TAK vidět)... ()

ear.wig

Na tyhle čtyři želvy já byla vždycky vysazená:)..takže i tenhle film, kde je například Tříska naprosto otřesnej i ty bojový scény jsou takový dost naivní, jsem měla ráda...a mít ho určitě se na něj podívám znova s takovou tou nostalgií:) ()

TommyDiamond

Jako malý jsem měl velmi v oblibě sérii o želvách ninja. Prakticky řečeno jsem tento film viděl asi tisíckrát. Po dlouhé době jsem si dopřál jeho opětovné shlédnutí a musím říct, že mu nic neubralo na jeho lesku. Dalo by se klidně říct, že želvy ninja jsou předchůdce dnešních komiksových hrdinů od Marvelu. Akorád bez počítačových triků a gigalomanských akčních scén. Myslím, že pouštět se do nějakého velkého remaku by podle mě byla v tomto případě chyba.... Dávám čtyři hvězdy.... ()

J.e.r.e.c

Jako velký fanoušek jsem se na to samozřejmě ihned hnal do kina, ale hraná verze mě nikdy tolik neoslovila. Trochu mě sral Casey Jones, kterej byl se svejma hokejkama málem větší hrdina, než Želváci. Ale to finále, jak je Trhač jednoho po druhým školí, bylo super! 70 % ()

Lilien

Ja korytnačky zbožňujem už od detstva najmä komix a pôvodný kreslený seriál. V minulosti som mal rád aj týchto gumených filmových hrdinov a dnes,povedzme že ich znesiem. ()

Clark_Kent

Ve své nejlepší formě, velký smysl pro srandu a bratrské pochopení. Tenkrát jsem byl v kině doslova unešenej. Mistr Tříska viděl skoro až za hrob. Fantastický dabing, dodnes nezapomenutelný. ()

Cortesz

Seriálové želvy jsou již dnes legendou animovaného světa seriálů a kultovním pro mnoho lidí, kteří v té době kdy vpluli na české obrazovky a pro nás byli tou nejlepší zábavou, která kdy vznikla. Přenesení na filmová plátna už ovšem tak zdařilé není, pokud srovnávám ze seriálem. Je zde plno nelogických chyb jako například zrod želv a třísky, trhače, chybí zde ta typická barevnost seriálu, protože tento film je poněkud temný. Je zde také, ale několik kladů, například želvy, které vypadají celkem jako ty animované, ikdyž jsou občas směšné, hlavně když mluví a pohybují rty, dále dobří herci, zmínil bych a zároveň vyšvihl Eliase Koteasem jako Casey Jones, což je nejlepším a zároveň nejvtipnější postavou filmu. Zmiňuji i dobrou hudbu, která je zapamatovatelná a není pitomá. Pro děti, které znají seriál to možná bude skvělá podívaná, pro mě dnes jen z nostalgie za 3*. ()

IceWine

Vidět to v dnešní době poprvé, rozhodně to není na 4 hvězdy. Nostalgie a vzpomínky z dětství mi však brání učinit jinak a tak jedna z nejohranějších VHS, jež sem jako malý měl, dostává čtyřhvězdové hodnocení. Jsem zvědav na remake od M. Baye. ()

henrycruel

Film natočený ve stylu akčňáků z 80. let, ale ne příliš zdařile. Jeho jedinou předností je humor želví party, ovšem ostatní postavy jsou podle mě nevýrazné, a to i hlavní záporák - Trhač, což je škoda. Je mi jasné, že děti asi nic z toho řešit nebudou, takže pro ně je to ideální snímek! :) ()