Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

JosefTomas

Po zvážení musím klesnout na šedesát. Není to proto, že to je špatný film, ale dobrý dojem kazí pár momentů, které tam nemají co dělat. (Finální souboj je k pláči). Naštěstí se želvy perou a hláškují co můžou a díky Hong Kongské koprodukci se kamera neklepe a nestříhá se jako o život. Tudíž máte dobrý přehled a je vidět, že herci želv opravdu bojovat umí, vše ale kazí tupý scénář, který ač na tyto poměry působí velmi suše, což je ohromná škoda. ()

mrclTV

OK rozprávka pre mladších násťročných, mierna vykrádačka Karate Kida, ale v trochu inom podaní, takže sa to dá odignorovať. Vtipné hlášky, šablónovitý príbeh o rodinných hodnotách a veľa bitiek (su to predsa ninja korytnačky). ()

Detak

Jó, to byly časy, když ve filmech hustý děti kouřily a podprsenka byla sprostý slovo :-D Hold po 33 letech se doba hodně změnila. Z dnešního pohledu mi to přišlo pro děti celkem jako drsnější počin, což dříve bylo u filmů pro dospívající celkem normální. No a když jsem viděl mistra Třísku, tak jsem vybuchl smíchy, protože ten je vysloveně jak krysa z kanálu :-) Pro mě pěkná nostalgie, z čeho jsme kdysi byli zcela odvaření, ale je otázkou, zda dokáže zaujmout i současná dospívající dítka. ()

Dass

Obstojna komiksova adaptace. To je ale asi tak vsechno. Cekal bych vice akce a mene "skveleho" ( samozrejme, ze trapneho ) pribehu. ()

Marquis

Byl jsem na tom z prdele s kámošem v šesté třídě. Když jsme uviděli jednoho z těch opičáků, začali jsme se nezastavitelně chlámat a tak to bylo celej film. No proto jsme na to šli. Skvělá zábava. Musím to vidět zase. Je to klasika. Ale jestli to nebyla trojka. No to je jedno. všechny želvy jsou boží. Jinak v americe vycházel komiks a to je jiná řežba- film je fakt parodie na komiks, který vznikl dřív. ()

smrtubohem

Idol každého kluka. Od komiksové předlohy se to zas tak moc neliší, což je dobře. Zachovává si to vtip, zajiímavé bitky a naivní, leč pro dětského diváka velmi poutavý děj. Dneska už je to překonané, ale prostě z nostalgie nelze jít pod čtyři. Některé komentáře zde asi psali lidi, který v dětství komiks nečetli a těžko tak mohou posoudit hodnotu filmu. ()

lubos.cermak

Když jsem byl jako dítě v rámci školní akce poslán se spolužáky na tento film do kina, byla to pro mne nevýslovná radost. Suďte ale dnes něco, co Vám kdysi připadalo boží. ()

LordMack

What...the...heck...?Jeden z nejklasičtějších filmů, nechápu hodnocení a komentáře zde. Co scéna, to legenda, co slovo to hláška. Plus želvy byly skvěle vymyšlené, tehdy ani dnes se to nedá přirovnat k trapnosti. Jeden z mála filmů, které si pouštím pravidelně. ()

blondboss

Prvý hraný film na motívy korytnačieho animáku, ktorý vo svojej dobe trhal rekordy v sledovanosti, čo sa podpísalo aj pri tomto snímku. Dnes to už skôr vyzerá ako ťažko priemerná akčná béčková jednohubka, pri ktorej sa ale dá slušne pobaviť. Veľmi je tu však cítiť "čaro" 90tych rokov a s tým spojené filmové neduhy. U mňa čistý priemer, ktorý ani nenadchol a ani neurazil. 50 % ()

Gig

Tyhle želvy miluji, ty mají vtip, nadsázku a ducha původního seriálu. Masky byly v plenách, i když v oné době bomba. Ale, co hlavně, je to moje dětství. Navíc Tříska Švehlík, to bylo geniální spojení. April byla ještě zrzka, Itálie všude dýchala. Dostali jsme kombinaci želv, Karate kid, které v té době letělo. Hudba osmdesátková ala Policajt z Beverly Hills mixnutou počátkem devadesátek a tehdejším rapem. Navíc sympaťák Casey Jones. Go, Ninja, go. ()

hrumsrt

Vlna vlivu Ninja Želv odstartovala koncem 80. let, kdy se do amerických televizních obrazovek vrhnuli mutantí bojovníci ve svojí první a animované podobě.. Obrovská popularita seriálové značky zapříčinila, že děti devadesátek mají k želvím nindžům svůj specifický vztah, který dává zeleným postavičkám punc kultovnosti.. Přes svoji obrovskou popularitu a viditelný potenciál značky tak netrvalo dlouho a se seriálem šel ruku v ruce merchendising a nakonec i konečně celovečerní film... Osobně ke mě Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo nikdy výrazně nepřirostli, ale vlastně se přiznám, že jsem jejich hrané filmové zpodobnění vlastně obdivoval více než původní animovaný seriál, který mě přišel jako slabší doplněk japonských akčních animovaných pořadů.. Když vynechám jejich filmový origin, který si tvrdohlavě zodpovídá na možné otázky ohledně toho proč tak vypadají a proč dělají právě tohle. Tak mě to přijde vlastně jako milá adaptace, které především upoutá povedenými kostýmy (s poněkud děsivým Třískou) a kadencí cooltovních hlášek plynoucí z jejich teenagerského situování.. Proto je taková škoda, že film nestíhá v tom nejdůležitějším, tedy ve scénáři, kde až příliš spoléhá na charizma a naivitu svých ústředních postav.. Tehdy dobře odvedená adaptace, dneska pomalu zapomenutá záležitost.. 55% ()

chucky

V sedmi letech jsem na tom byl v kině a byl jsem z toho dost unešen. Z odstupem času to ustalo, ale i teď si to pamatuju, jako by to bylo dnes.... ()

KacHnAop

Dějově příliš jednoduché, čitelné a ničím zlášť vyjímečné, ale při každém zhlédnutí, ačkoliv se to zdá poněkud překvapující, se velice dobře bavím. Asi proto, že na filmu jsem v dětství vyrůstal. ()