Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

LencaN

Teď už docela retro, ale pořád to vypadalo sympaticky. Želvičky jsou fajn hrdinové. Místy to bylo vtipné a úsměvné. Bylo komu fandit. Bohužel z Trhače nešel až tak strach, jak by slušel. Některé scény byly neúmyslně spíš rozpačité než vtipné. Ale na druhou stranu na tu dobu mi přišlo, že se ty želvičky pohybovaly dost dobře, i Mistr Tříska byl povedený. Se svými plusy i mínusy to ale stejně byla příjemná podívaná. ()

othoson

Kdysi jsem to na VHSce sjížděl minimálně 5x do roka, ale objektivně uznám, že do hodnocení se vedrala nostalgie... ()

Jemes

pro mě to byla v té době bomba a musím říct, že i dnes je to lepší film, jak nový Želvy Ninja. člověk se víc s totožnil s filmem, protože i když měli kostýmy, tak furt to bylo hrané a nic na počítači dělané... mělo to srdce a fantazii a hlavně vtip. Pokud někdo tomuhle dá méně, jak tři hvězdy je pro mě naprostý neznalec filmů a jejich smyslu. ()

imaginer21

Já půjdu asi důrazně proti proudu, ale první hraná verze legendárních "želvounů" mi přišla naprosto monumentální. Od vykreslení prachem, potem i párou nasátých temných ulic New Yorku, přes (jen v tomto filmu) opravdu charizmatickou April a hlavně Caseyho Jonese až po mírně mystickou atmosféru prošpikovanou "uměním nindžů". Želvouni samotní na svou dobu mimořádně zdařilí, Trhač patřične démonický, potěší i minirole tehdy neznámého "ucha" Rockwella a korunu všemu nasazuje fakt povedený dabing (hlavně Rafaelo v podání Gustava Bubníka je ten správný klaďas-outsider). Jasně, nezastírám, že u mě pátou hvězdu zaručuje nesmazatelná nostalgie. Tohle se zkrátka povedlo, ať si říká kdo chce co chce. ()

Pulos

Musim říct, že mě ten film pořád baví a klidně se na něj zase za nějakej čas kouknu znovu. Dle mého názoru je to skvělý :) ()

Agent24

Nedávno jsem na tenhle díl koukal na DVD. Každopádně se chvilkami klepal obraz . Nějak mi přijde že kamera nestojí za nic,nebo je to třeba tim že už je hodně starej. Každopádně dneska mě to baví méně než před lety ale stejně musim dát 5 hvězdiček. ()

HMTD

Ohodnotil jsem to tak jako když jsem se na to podíval poprvé.Když to vezmete jaké filmi podobného žánru v té době vznikali tak to opravdu není vůbec špatné a zisk $201,965,915 mluví za vše. Byl to fenomén a ještě dnes po spoustě let máme doma na skříni nálepku s želvími motivy. Někoho zklamal už tenkrát,ale to se také není čemu divit, hold efekty na to ještě nebyli a ono udělat obří želvy tak aby to bylo realistické není snadné. ()

Jardys88

Tenhle film jsem si v dětství pouštěl pořád dokola a dokola a dokola a prostě ho miluju ale radši se na něj dívat nebudu protože bych mohl změnit názor. :D Ale dobře risknu to a mrknu na to. Kde jen mám ty VHSky.... ()

sha.piro odpad!

Naprosto katastrofální záležitost v historii Ninja želv. Lidmi hraná "loutkovaná" se tvůrcům vůbec nepovedla a jako jediná je naprosto nekoukatelná. Jediné, co si dovolím pochválit je Elias Koteas (alis Kasey Jones) a mistr Tříska, který je tak podivně ošklivý, až je roztomilý. Další pokračování ani nebudu raději dále komentovat a vrátím se raději k animovaným želvám. ()

Domitri

V některých ohledech to nebylo zas tak špatný. Na tu dobu ty želvy i Tříska vypadali celkem dobře, ale souboje byly tak odfláknutý až z toho bolely oči. trhač ve filmu nedostal tolik prostoru, kolik by tam měl mít a nepřátel tam bylo tolik, až se mi zdálo, že zbily celý New York. 45% ()

ajaxx

Ať už tak nebo onak, musím říct, že tenhle film se mi docela i líbil. Pravda, nebyl tak vtipný, jako druhá část, ale i tak jsem se bavil v kině, když mi bylo 8 stejně jako dnes jako dopělý muž. A upřímně řečeno, tyhle želvičky mi přijdou lepší než ty nové, kostýmy i loutky (Tříska) mi přijdou přirozenější než jejich nová digitální podoba (hlavně co se týče želv samotných), bojové akce nepůsobí sterilně ani strojově a i když je příběh naprosto obyčejně želví, rád se na to podívám vždy znovu s chutí. ()

ssarka

pecka...má to stejnou atmosféru jako kreslený seriál...divoké devadesátky začínaly a karate vládlo světem..atmosféra je tam a tak to má být..:D mám k tomu daleko vřelejší vztah než k dnešním digitálním srajdám.. ()

soukyd33

Nějak nevím co si mám myslet? Podle prvního dílu, je už Trhač mimo hru? To tedy asi ne, co? Příběh trochu nepřehledný a zbytečné scény, které film protahují. Záchrana Třísky v jednom filmu, protkaná seznámením April s želvími hrdiny a Casem. Uvidíme, co přijde dál. + za Soundtrack a dobré animace. Hvězdiček 3*** ()