Želví nindžové

• USA Teenage Mutant Ninja Turtles (více)

Rodinný film o čtyřech želvách a jedné kryse, kteří v kanále přijdou do styku s neznámou chmeikálií a zmutují. Nepřirozeně rostou a zvyšuje se jim i inteligence. Krysa byla mazlíčkem japonského mistra bojových umění a v klícce se naučil nejrůznější pohyby, které želvy naučil. Sám si říkal Mistr Tříska a své "děti" pojmenoval Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafaelo. Želvyčky jsou hodné a svou znalostí bojových umění pomáhají lidem. Spřátelí se s žurnalistkou April a podivínským ochránce zákona Casey Jonesem, který používá jako zbraně sportovní pomůcky. Společně želvy způsobují nemalé problémy asijskému gangu, který vede tajemný Trháč a ten se rozhodně želvy odstranit. Když ovšem Trháč unese Mistra Třísku, naši nindžové to nenechají jen tak a rozhodnou se ho zachránit. (Sharlay)

Marek1991

Miestami dosť nezáživné. Na to, že to boli ninja korytnačky to malo málo akcie a musím priznať, že seriál sa mi páčil viac a bol omnoho lepší. Toto malo dobovú hudbu, ktorá sa sem veľmi nehodila, film bol veľmi tmavý, niektoré situácie boli trápne a dialógy ako tento: Trhač: "Kde si bol?" Chlapec: "Hocikde." Trhač: "Ty mi klameš." mi prišli amatérske. Vo svojej dobe to bolo možno fajn, ale dnes určite nie, tento film nie je nadčasový a je slabý. ()

corpsy

Sklamanie jedine v tom, že sa nie veľmi drží animovanej predlohy. Žiadny Krang, žiadna Dimenzia X, žiadny kamenný vojaci a iné mimozemské kreatúry. Pravdepodobne kvôli rozpočtu, stál by potom asi 5krát toľko. Jeho prednosti sú však nonstop akcia, humor a hlášky, triková stránka a celkové pochmúrne ladenie snímku. Jeden z prvých popkultúrnych fenoménov 90. rokov. ()

PauloZ

Nechápu jak jsem tohle mohl od roku 2006, co jsem registrován na ČSFD zapomenout hodnotit! Uplnou náhodou jsem na to teď narazil a musím dát plný počet, prostě nemůžu jinak, protože já jsem z toho byl fakt hotoví :-)) Skvěle zpracovaná hraná podoba, na tu dobu výborné kostými želví čtverky i s Třískou a Trhačem! Kombinace vtípků, dobré akce a dnes už oldschoolové hudby, která je super :) ()

ConanVJ

Po hodně dlouhé době puštěno a vůbec mě to nebavilo. Kostýmy jsou hrozný, příběh jednoduchý a až moc rodinný a o bojovém umění se zde mluvit nedá. Z NOSTALGIE 40% :( ()

ledzepfan

....typický kultovní produkt 90tých let....pokud vám v roce 90 bylo míň než 7 a víc než 10 tak nejspíš nemůžete pochopit všechny ty děcka co hltaly želví komixy,běhaly po lesích a městech s klackama v rukou a barevnýma páskama přes oči a které si v kině nebo u tv obrazovek poprvé poslintali bradu štěstím :D :D ....Tohle je srdcovka,která vkusně formovala mou dětskou představivost ....teenage mutant ninja turtles 4Ever :D :D ()

PKD

Už v době, kdy to byla novinka, velké zklamání a nuda proložená nudou. Možná,, že to má na svědomí fakt, že jsem to viděl až po II a III, ale i tak. Pojetí temné (no, pokud by to bylo Rko tak prosím) ale většinu doby nic nevidíte a když ano, uzívete se nudou. Tohle nejsou želváci. Tohle jsou nuďáci. Ale aspoň dík, za ty tržby, páč jinak by nebyla kultovní II s Vanilla Icem a jeho nepřekonatelným Ninja Rap!!! P.s. a dovíte se aspoň, jaké bylo jejich první slovo. Ne, není to satanžel... go fuck yourself, you motherfucker! Ale...pííííízza. Výmluvné. ()

erased

Jak se dá nemilovat film, díky kterému jsem se stal závislým na pizze v době, kdy v celém městě byla jen jediná pizzerie? Film, na kterém jsem vyrůstal, a u kterého mi ani tehdejší nepochopení každé druhé hlášky nebránilo se skvěle bavit u tehdy tak realisticky působících gumových oblečků, Obi Vana Třísky a Darth Shreddera? Film, na který mi sice ještě včera nezbyla jediná vědomá vzpomínka, a přesto jsem si při návratu k němu po téměř dvaceti letech vybavoval každou scénu? Ne, nemilovat se nedá, o to spíš, když i dnes dokáže spolehlivě hodit do pohody a pobavit. Želví nindžové jsou prostě kult a tečka. ()

Huntelaar

No ty kráávo. 19 let v tahu, nějaká ta noslatlgie tam je, ale hlavně je to pořád sranda. Čtyři * s naprosto čistým svědomím. ()

Juto

Ucelené, nenáročné a je to veľmi zábavné dobrodružstvo, jemne premiešané tak, aby to bolo zábavné pre celú rodinu. 6/10 ()

emo

Veľmi kvalitná rodinná zábava, aj keď dnešným deťom už chýba celý ten background okolo. To bola mánia jak remeň... Kam sa hrabe Pokemon. ()

baruss

Hlavným tromfom tohot filmu je, že poukazuje na iné filmy svojej doby.. Samozrejme aj staršie... Vždy sa vyžívam v tých odkazoch... a tu ich je neúrekom.. Critters, Pátek Třináctého, Rocky.. Samozrejme dostatok humorných scén, hlášky ako o život.. Vynikajúca hudba.. Pekelne dobré bojové scény... Nie príliš dlhé, dostatočne realistické a zároveň vtipné... Jediné slabšia stránka filmu je podľa mňa scenár... Prílišná priamočiarosť jednotvárnosť postáv... Nuž.. ale ako komédia exceluje... ()

Jizni Tlapa

Jasná kultovní záležitost je tahle filmová želví variace. Přehnaně laciné efekty, mátonožná choreografie bojových scén, jednotvárné kostýmy, "aušusově plastykový" trhač a po radioaktivitě mluvící-myslící krysař Tříska jsou jasným filmovým krokem vedle.....když, ale jsou to přece Želvy....nostalgická vzpomínka = 60%! ()

DivX

Spojte želvy, kung-fu a pizzu a vyjde vám tento galimatiáš na který v dětství čuměli snad všichni. Trhače prostě neměl nikdo rád. 60% (DĚJ ** AKCE *** VTIP ** EFEKTY ** HERCI **) IMDb.com: 6,3/10 ()

Compadre

Celkem průměrnej akční filmek se slavnou želví partou a gaunerem Trhačem. Steve Barron bohužel celej film pojal nějak až moc dramaticky a ve výsledku mu to moc neprospělo. Všichni přece víme, že Leonardo, Michelangelo, Donatello a Rafael jsou akorát veselá parta pizzožroutských želv, co se umí rvát a dělaj si ze sebe prdel a navíc bojujou proti zlotřilému Trhačovi. Nač z toho dělat ukrutný drama.. ()