Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

borohub

Nehorázná slátanina, nebýt N.Cage tak ani nevím, že něco takového existuje.. První půlka(spíše 2/3) nehorázně nudí, ale ten konec se mi líbil. Jasně, skončilo to klasickým happy endem a bylo to přinejmenším infantilní ale mě se to líbilo. Takže opět se nejedná o nějakou intelektuální zábavu, ale jako nějaké odreágování jednou za čas, proč ne.. 60% ()

RigorMortis

Mikuláš Klietka v slabšom odvare Harryho Pottera v uliciach Manhattanu. Pekné špeciálne efekty a krásna priateľka hlavného hrdinu, inak meh. Už pri úvodných titulkoch mi bolo jasné, že namiesto kolosálneho výtvoru typu LotR mám čakať skôr rodinný film s trochou akcie. Nemýlil som sa. ()

Guran

Až moc slabý děj, herecké výkony, jedině efekty jsou výborné. Obsazení herců je dobré, ale výkony jednotlivců nejsou slibné. Konec je moc urychlený, jako by filmaři neměli peníze. Tenhle film je 50 na 50. ()

Hawaj

Učeň Jay Baruchel je jelito bez špetky charismatu a hraje jak ponocnej. Cage to fláká jako vždy, takže nejlíp tam hrajou samotný vizuální efekty, ty jsou místy slušný. Zbytek nestojí ani za zívnutí. Spláchněte to do filmový stoky. ()

Arccos

40% - Stěží těžký průměr. Na televizní večer s občasným přepnutím to jde, ale v kině bych byl fakt znuděný. ()

johnsnow

V pohodke priemerná fantasy, s dobrým Norom Klietkom, sexi Terezou, fajn záporákom Molinom. Efekty celkom fajn, taký B-čkovejší Harry Potter. ()

ostravak30

V roce 2010 zrovna vrcholila série o Harrym Potterovi a po kouzlech byl hlad. Sám se divím, že USA nekontrovali něčím podobným, ačkoli oni si jedou svou sérii superhrdinů. Ovšem Čarodějův učeň tuto ambici zdá se nemá. A nemůže ani mít. Máme tu Merlina, Merlinova nástupce, ale ocitáme se v New Yorku. To je podle mě jedna z věcí, která filmu uškodila. Jistě, Londýn v tu chvíli nepřicházel do úvahy, ale svět není jen Londýn a New York. V moderním světě v ošuntělém kabátu s hučkou Indiana Jonese a pomocí technických zázraků. Jde vám to dohromady? Základní příběh by snad ani nebyl tak špatně vymyšlený, kdyby místo trénování mistr fyziky nadrženě neustále neposkakoval kolem školní lásky, která se do něj zblbne příliš snadno. Zůstává tak otázka, co tento študentík vlastně dokázal? Pomocí jednoho včasného vyvolání kouzla se ubránil, oživil Balthazara a ke zlikvidování mužského nepřítele mu musela dopomoci stará a to navíc využili techniky. Nedá mi to, ale musím se vrátit ke srovnání Pottera a Davea. Harry si musel projít těžkýma zkouškama, přišel o rodiče, o přátele, bojoval jako o život. Ano, sice na to měl sedm dílů, ale člověk tak nějak dospěl k názoru, že si své místo na slunci opravdu vybojoval a zasloužil. Tady ale vidíme, kterak se učitel se žákem párkrát sejde, před samotným bojem to Dave v podstatě vzdává s tím, že to nezvládne a najednou bojuje se zkušenými a staletími prověřenými kouzelníky a, světe div se, on obstojí. Vím, že Jon Turteltaub má N. Cage za oblíbeného, dělal s ním Lovce pokladů, stejně jako producent, ale přeci jen bych řekl, že mu tahle role příliš nesedla. A stejně tak ani hlavnímu hrdinovi. ()

Lucie27

Čarodějův učeň žádného průměrného a nenáročného diváka nezklame, ovšem ostatní ani ničím nepřekvapí. Přestože jsou trailery velice lákavé, neočekávejte od toho něco "Extra", spíš průměrný film, který je dobře natočen s dobrými efekty, dobrými hereckými výkony a s dobrou ***. Trailery působí "chutně", kdy si řeknete, že konečně nějaký zajímavý film, který by Jerryho Bruckheimera vynesl na chvíli na vrchol. Ovšem, je to zase o trailerech... a Jerrymu Bruckheimerovi se to prostě nepodařilo. Film na mě působí nedotaženě a, i přes mou sympatií herců, jejich naivitu, krásu M. Belluci a neustále zajímavými efekty..., tak trošku jako nekonečný příběh nudy a jednoduchosti, aby příběh pochopil úplně každý. Úplně každý! ... a proto se u filmu ani na chvíli nezamyslíte. ()

AdrianaLarman

Souhlasím s několika uživateli, že je to v dnešní době opravdu nadprůměrné fantasy ( nepočítám Harryho Pottera). A co ještě hraje do karet je Nicolas Cage. Už to není to, co v Tváří tvář nebo Con air, ale pořád dokáže potěšit a dává filmu tu hvězdičku navíc. Párkrát jsem se i zasmála, takže i když někomu přijdou 4* moc, mám pocit, že nepředceňuji. :) ()

Spielbergo

Nad očekávání slušná oddychovka. Bohužel potvrzující pravdu, že čím blbější sedlák tím větší brambory aneb popření Darwinovy teorie O původu druhů v praxi, neboť někdo tak blbý jako tento učedník by se správně neměl vůbec dožít dospělosti. Pokud takto vypadá jedinec využívající 100% mozku, pak raději zůstanu u svých ušmudlaných deseti procent, děkuji pěkně. Ne nadarmo je Dysney považován za jednoho z největších padouchů historie. Hvězdička navíc je tentokrát za Cage, který mě snad poprvé ve filmu nevadil, ba dokonce mě ani jednou nezhnusil svým neherectvím, ba dokonce mi byl místy i sympatický, což je zcela nevídané a pro mě nové a osvěžující. 70% ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)