Čarodějův učeň

• USA The Sorcerer's Apprentice (více)

Příběh začíná v roce 1250, kdy Morgana spolu s bývalým Merlinovým učedníkem Maximem získala nejtemnější kouzlo, s kterým může ovládnout svět. Nedlouho poté je Morgana uvězněna do magického vězení. Merlin svěří Balthazarovi úkol najít vyvoleného, který může Morganu a její stoupence jednou provždy zlikvidovat a zachránit lidstvo před armádou mrtvých. Mladý Dave netuší, že je mu souzeno, aby se stal velkým čarodějem. Je tak trochu podivín, má fantazii a geniální talent pro fyziku. Po setkání s kouzelníkem Balthazarem v zapadlém krámku se mu do života začne čím dál víc vkrádat magie. Balthazar mu začne předávat všechno svoje kouzelnické umění, přitom ho ale musí zachraňovat z průšvihů. Podaří se čarodějovi naučit Davea kouzlit? A jak všechno zamotá fakt, že se Dave zamiluje do své spolužačky Becky? (TV Nova)

Kazisvet III.

Ze záčatku jsem byl nadšen, v půlce na vážkách a na konci znuděn. 1 hvězda za cage, 1 za Molinu a první půlku filmu. 2/5 - nic moc. ()

Hobit Bilbo

Aneb pohádka o tom, jak sociálně zapadlý geek k vysněné krásce přišel a při tom i svět zachránil a zlou nafrčenou čarobrdu svým oslnivým intelektem porazil... Čarodějův učeň není nic nového pod sluncem - tisickrát omšelý příběh s charaktery podle šablon, který se zrovna svezl na aktuální módní vlně, nic víc, ale ani nic míň. Jako nenáročná popkornová zábava to stačí. Je tady pár vtipných, nápaditých momentů (scéna s drakem v Čínské čtvrti, Tesla-coils, jedna dobrá Star Wars reference), bohužel to ale nezachrání valící se tunu nudy a klišé. ()

Ereniss

Taková "bronzová" střední cesta, řekla bych. Začátek nadějný, prostředek nudný a konec hrozný. Aneb Harry Potter v modernějším kabátku bez přátel, avšak s vysokým IQ. Každopádně mi film přišel nedotažený, bez většího smyslu a se špatně pojatým scénářem. Ono jen metání Fireballu, Fireblastu a hlavně Arcane Missiles nestačí. Ano, pár dobrých hlášek se tam našlo (hlavně z úst Cage). Pár dobrých scén (zrcadla) také. Ale létající ohnivé koule mi do obrazu 21. století nezapadaly. Pro mě tak funguje jako oddychový film, při kterém si natáhnu nohy na stůl po únavném dni v práci. Slabé, hodně slabé tři hvězdy... ()

gefr

Čekal jsem trochu víc než jen idiota, který skáče po plátně, snaží se naučit čáry máry a chová se jak vůl. Jen kvůli Cageovi a celkem dobrým trikům dávám *** ()

TylerDurden

Naprosto přihlouplý příběh vyplozený nějakou podivnou báchorkou o Merlinovi, která může mít za důsledek zničení světa,ale ejhle kdopak to přišel? Obyčejný kluk ze kterého se má stát hrdina a všechny nás pomocí svého super mocného učitele zachrání... Tak si jenom říkám neviděl jsem to už někde? ()

YUI

Od tohoto filmu jsem čekal jak větší akci, tak i nějáký ten zvrat. Nedočkal jsem se, a tak se tento film pro mě stal zklamáním. Nicola Cage se své role ujal velice věrohodně, a občas jsem měl pocit, že je opravdu tím kouzelníkem. Nic převratného, ale podívat se na to dalo. ()

klichem

Velmi prekvapivý film, plný skvelých scén, či už po hereckej stránke alebo po tej grafickej. K tomu nádherná Monica Belluci! Aj ked ma komentare odradzali, aby som si porzela tento film - aj tu sa mi potrvrdilo, že čo sa páči ostatným nemusí sa tebe - a naopak. Obavala som sa priemerneho dobrodružáku - dočkala som sa napínavého fanatasy. ()

Shley

Je to opravdu škoda, ale Jon Turteltaub udělal z tohoto potenciálně skvělého filmu bohužel jen dobrý film, akorát plýtval talentem Nicolase Cage. Celý příběh je zajímavý, ale akční, drama a dobrodružný moc není. K tomu připočteno věčné opakování stejných kouzel a postupem času to ztrácí vtip i nadhled. 5/10 ()

HeyHou

Postavy jak podle šablony, nic nového film nepřinesl, téma už je celkem přečerpané. Hvězdičky ale patří Baruchelovi, který občas hodí vtipné hlášky, které vždycky odlehčí až přespříliš zdramatizované situace. ()

pali87

Bavilo ma to viac ako Percy Jackson. Aj tie jednoduché vtípky pobavili. Samozrejme to ide "vychodenou cestičkou" (čo zamrzí) súčasnej fantasy pre mladšie ročníky + na kila klišé, ale príbeh odsýpal rýchlo, triky boli solídne a ústredná dvojka Baruchel (i keď ten jeho klasicky herecký prejav priposratého outsidera ma už pomaly prestáva baviť), Cage nenudila. Príjemné prekvapenie. ()

x_ander

Jerry evidentně už neví, do čeho nacpat peníze. Čert vem za uši přitaženou zápletku o merlinovských čarodějích přežívajích do dneška. Film táhnou především Cage a Molina, jejichž slovní i kouzelnické přestřelky mají šťávu a prostě baví. Zástupci mladé generace jsou ovšem úplně mimo, v čele s tragickým a nesympatickým Baruchelem. Když si k tomu připočteme (resp. odečteme) nezajímavý vývoj děje a nudné, předvídatelné finále, zůstane nám těžce průměrný blockbuster, u kterého se pobaví spíš děcka, než ti odrostlejší. 50%. ()

natalanka

Zase nic moc. Co se to s tebou Cagei děje? Takové divné postavy. Stoické a unylé. Těma smutnýma očima to nezahraješ. Buď nní co hrát nebo Ti to už nejde. Spíš se přikláním k první verzi, protože jsem Tě hrát viděla...... ale to bylo už dávno Cagei. Dávno. Takové Tváří v Tvář a Con Air.... kdeže ty loňské sněhy jsou? :-( ()

route60

Čarodějuv učeň není špatný ale Zemanuv animák je mnohem lepší ano je to nesrovnatelné ale mě už ty triky v součastných filmech unavují. N. Cage není špatný ale A. Molina je slizák k pohledáni. ()

waltosin

Bál jsem se aby to nebylo, něco podobnýho jako byl Perci Jackson. Díkybohu se tak nestalo a to byh řekl hlavně díky Baltazarovi(Nicolas Cage), ale opět mě překvapil pořád se zlepšující Jay Baruchel, kterej se mi už líbil v komedii Na tuhle nemám a tady jsem si ho ještě víc oblíbil. Obsazení bylo teda perfektní, ale bohužel je slabší scénář. Na druhou stranu jsou ,ale dobrý efekty, takhle je to za tři a půl, ale stejně je to blíž k těm dobrým třem hvězdičkám. :) ()

Dejvid17

naprosto totálně nejvíc nepřesvědčivej herec, kterýho jsem kdy viděl... kde ho vyhrabali? za hvědičku bych dal vtip, hlavní hérečku a mega padoucha :) takže celkem 3 ()

megajalec

Zbytočne preťahované, dej sa málo posúva dopredu, dve dejové línie štandardne prepojené, vlastne celý film neprinesie žiadne prekvapenie, až to je už nepekné. Pripomenulo mi to okamžite H.Pottera, viem si predstaviť ako sa musí páčiť Čarodejov učeň deťom. Boli však aj veci, ktoré potešili, či už Tesla alebo dobre zvolený One Republic. P.S. Ak chcete film vidieť kvôli Monice Belluci, nerobte takú chybu ako ja. Je tam dokopy možno päť minút. ()

rasto87

Aj jaj jaj, nebyť vo filme J. Brauchela, tak by ma to bavilo omnoho viac. Nemôžem si pomôcť, ale fakt mi nesedel do tejto hereckej úlohy. Baruchel mi tu prišiel ako trtko a pokazilo mi to celkový dojem z filmu. ()

Hledá se Deppův pistolnický parťák

Hledá se Deppův pistolnický parťák

29.04.2011

Adaptaci nadpřirozeného westernu The Lone Ranger (kdysi dávno rozhlasový seriál, později komiks, pak televize) chtěl Jerry Bruckheimer původně uvést už letos v květnu. Studio Disney si ale duplo a… (více)

Andy Serkis opět opičákem

Andy Serkis opět opičákem

02.07.2010

Cage potřetí na lovu pokladů

Cage potřetí na lovu pokladů

23.05.2010

Pokračování úspěšné série, která mixuje lekce z americké historie s honem za poklady a Cageovými psími pohledy, měl Jerry Bruckheimer v plánu už dlouho. Režisér Jon Turteltaub a jeho hlavní hvězda si… (více)

Fantasy na všechny způsoby

Fantasy na všechny způsoby

05.03.2009

Od dětské přes teenagerskou až po tu naditou sexem a násilím, tedy nejlákavější ;-). Chris Columbus se podobně jako filmového Harryho Pottera pokusí nastartovat i sérii o Percy Jacksonovi podle… (více)