Dva opilí kovbojové zohaví prostitutku Delilah a šerif Daggett rozhodne, že místo trestu mají dát šéfovi bordelu sedm koní jako náhradu za "poškozenou" pracovní sílu. Pohoršené prostitutky dají dohromady své úspory a rozhodnou se najmout si pistolníka. Stárnoucí zloděj a bývalý pistolník William Munny díky své ženě pověsil zbraně dávno na hřebík. Po její smrti se jako chudý farmář stará o dvě malé děti. Přestože zpočátku nabídku prostitutek odmítne, nakonec ho vidina peněz, které by mu pomohly řešit svízelnou situaci, přinutí nabídku přijmout. Spojí se s přítelem Nedem Loganem a obdivovatelem slavných pistolníků Kidem a vydají se na cestu. Nejprve Munnyho přepadne zimnice, a navíc ho surově zbije šerif Daggett, když u něj v městečku objeví pistoli. Po neslavném začátku se však pistolníci přece jen pustí do "práce" a zabijí prvního z kovbojů. Zuřící Daggett chytí Logana a utýrá ho k smrti. To byla osudová chyba. Kamarádova smrt totiž změní unaveného a nemocí zesláblého Munnyho v nelítostného mstitele. (TV Nova)

actor-SP

K dokonalému westernovému pocornu potrebujete "len" solídny príbeh plný hrdinov-ostrostrelcov a zvučné meno v hlavnej úlohe. To, čím sa Unforgiven líši od ostatného, je pravda. Po krásnych westernových časoch, kedy naši tatkovia pozerávali dychberúce westerny, príde film, kt. nemá hrdinu, ale človeka so širokou škálou kladných i záporných vlastností, potom má pána režiséra s veľkým P a na záver obraz (kamera), kt. sa môže pýšiť dokonalosťou vo všetkých smeroch. To, čo tvorilo podstatu svojho žánru pre western, tomu sa C.Eastwood otočil zadkom a rozprúdil nové myšlienky a nové spôsoby produkcie filmu, nezameniteľné postavy a to všetko posadil do reality. Je snáď ešte niečo originálnejšie ako toto? ()

Jeand´Boa

Opravdu drsný divoký západ ve snímku, z něhož je skutečně cítit nesmířenost...vnitřní nesmířenost vystupujících postav...skutečně není nic horšího než bojovat s vlastními démony...a skutečně není většího umění než to ve filmu dokázat zachytit... ()

truby

Nevyhledávám Westerny, ale tohle není tuctový western, zde je westernové akorát prostředí. Opět Clintonův jednoduchý , strohý příběh, který tvrdě zasáhne. Říká, co chce říci a zbytek nechává na divákovi, nechává ve vzduchu pár nezodpovězených otázek a prostor pro přemýšlení. ()

Biopler

Eastwood mi tentokrát nesadol ako by som čakal, tobôž keď sa jedná o Oscarový film. Jednoduchý príbeh, slušne zmáknutý. Šokoval ma akurát výberom Freemana. On veru nie je westernový herec, zato Hackmanovi som uveril. ()

bolf!k

Čekal jsem perlu a bohužel se nekonala. Kdyby to nenatočil Clint s tímhle obsazením, tak by šlo asi hodnocení nahoru, ale od Pana režíséra čekám vždy něco extra. 80% ()

FeroFabus

Clinr Eastwood tímto filmem(společně s Costnerovým Tancem s vlky) vzkřísil upadající popularitu westernů. Ukázal zde Divoký západ v pravém světle, bez falešných mýtů a legend. Drsné, ale pravdivé. K úspěchu filmu - vedle skvělé režie - jistě pomohlo i superhvězdné obsazení. ()

darkreider

Beriem všetky pochvali za vykreslenie divokého západu bez pozlátka. Klasický dobrodružný príbeh nahradený jednoduchou linkou kde ide o doláre a drsnú povesť, ku ktorej sa ide bez nejakej morálky a zábran. Všetko fajn, asi všetci čakáme až sa zlomený Clint napije a prebudí v sebe fabriku na mrtvoli, lenže dej je až príliš plytký. Postavy stvárnili veľký herci, ale priestor niečo ukázať dostal asi len Hackman, čo mi príde ako obrovská škoda. ()

feryk

Přeceňovaný western, možná je to způsobeno samotným hercem, že tak na lidi působí. Je ale docela komické tu číst deset komentářů pod sebou, kde lidi používají slovo demýtizující... :D jako kdyby neuměli napsat nic vlastního a jen opisují to, co někdo napsal před nimi, smutné. Samotný film je dějově prázdný, utahaný a na western až moc upovídaný, což přímo odporuje té demýtizaci, o které tu každý píše. Jediné co se dá vyzdvihnout, že se nedrží zažitého schématu striktního rozdělení dobra a zla. Ale to je asi tak vše. Vše ostatní je jen průměrný western se slabým a nudným dějem a patetickým závěrem. A jestli někdo píše, že tento western je drsný, tak moc westernů neviděl, leda tak nějaký "máyovky". Tři hvězdy maximálně. ;) ()

Torgal

Áno, je to dekonštrukcia westernu, ktorá je na míle vzdialená romantickému zobrazeniu Divokého západu ako napr. zo Siedmych statočných, ale to mi samé o sebe na vyššiu známku nestačí. Príbeh ma totiž nezaujal (je v podstate veľmi primitívny) a film sa mi dosť ťahal. Zaujímavého sa v ňom toho naozaj nedeje veľa. 6+/10 ()

Ozzy2

Skvělej western, jak od Clinta lze očekávat.jen si neodpustím jednu věc.Morgan Freeman je afroameričam, černoch, negr.Nehodící se škrtněte.Opravdu si někdo myslí, že v době divokého západu by takový člověk mohl být uznávaným pistolníkem a žít si svobodně v ústraní?Je minimálně 200 daleko lepších westernů. ()

Razzor_82

První oscarový zářez Eastwooda a jeho syrová demýtizace divokého západu. Příznačně potemnělý western, který je postaven hlavně na násilí, rasizmu a korupci. Skvělí scénář pro čtyřku báječných herců. Po Eastwoodovi se mi moc líbil Hackman v roli malého Billa Dagetta. Hra s anglickým Bobem je skvělá. Škoda přepáleného závěru. Poctivý kus staré filmařiny se skvělou kamerou i hudbou. 8/10 ()

kondor77

Film jsem si pustil po letech a musím upravit své hodnocení. Je to chvílemi až nepříjemně "sebemrskačské", ale o to víc pak člověk docení ten závěr. ()

Rypley

Clint Eastwood režije+Clint Eastwood hraje=Western a to jeden z nejlepších. Tvrdý, drsný, nesmlouvavý a přesto přítažlivý a krásný takový je film Nesmiřitelní stejně jako "divoký západ" sám. ()

Poslední Wolverine bude westernový?

Poslední Wolverine bude westernový?

15.07.2015

Hugh Jackman se stále drží rozhodnutí, že bude třetí Wolverine jeho posledním mutantím filmem. Příští rok se ještě mihne v X-Men: Apocalypse, aby mohl tvrdit, že nevynechal ani jeden díl úspěšné ságy… (více)

Nesmiřitelný Artuš

Nesmiřitelný Artuš

21.03.2015

Guy Ritchie (Sherlock Holmes) právě začal natáčet Rytíře kulatého stolu. Jeho nový film nám představí krále Artuše a spol. hezky od začátku, takže není zas takový problém, že se objevil konkurenční… (více)

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (více)

Rambo se přesouvá do televize

Rambo se přesouvá do televize