Andreas83

Možná bych dal i čtyři hvězdy ale to bych musel vidět i příběh který tady byl hrozně odfláknutý a to tak že ani nevím o co vlastně šlo ale pokud hledáte akci, napětí, brutalitu a litry krve, tak je sběratel právě pro vás. ()

zdenny

Film podobný dílku "Burning Bright", ale lepší. Podobně jako u výše jmenovaného se celý děj odehrává v domě. Zde ale nezabíjí tygr, nýbrž jakýsi úchylný psychopat, který narozdíl od tygra, který ze své přirozenosti neumí lidi mučit, tento vůl své oběti mučí. A to celkem děsivým způsobem. Film ale bohužel postrádá to hlavní a to - motivaci záporné postavy. Takže nakonec ve mně film vyvolal dojem, že byl natočen jen samoúčelně. Kdyby tvůrci do filmu vložili jakousi vrahovu motivaci, mohl by se snímek přiblížit i čtyřem hvězdám. Takto je to jen průměrný film typu "vrah v domě". Druhá věc jsou pasti, které by nevymyslel ani génius a na které by jeden člověk potřeboval strašně hodně času - takže zase samoúčelnost pro trošku jednodušší publikum. PS: Jo, jeden podobné pasti už vymyslel - ten kokotko Macalay Culkin (ale to byla komedie). ()

LEGACY

Ó tak to byl ale pamlsek pro moje oči, které chtěly po vánočních příbězích, které končí šťastně ochutnat zase starou, dobrou brutalitu. No, jo USA se zase připomněla a dala nám jasně najevo, kdo ve filmovým světě vládne. Pastičky vždy sklaply, kdy měly a jejich provedení bylo úžasné. Mnoho lidí říká, že má film něco společného se Saw, ale podle mě v žádném případě, protože technika byla úplně jiná, Saw má pro sebe typickou a Sběratel také. Co bylo ve filmu pro mě noční můrou byl nudný začátek, naštěstí pobyt v domě to nahradil. Ale jako všechny filmy má i Sběratel svých hromadu chyb - jak jsem už říkal nudný začátek, nebo třeba ten konec nedával vůbec smysl a dalším problémem - kdykoliv se zloděj příblíží k nějaké oběti, do deseti minut zemře. Bylo to prostě hrozně okaté, že to skončí, jak to skončilo. Hodnotím 70% ()

fefee

Demencia hlavného hrdinu a obetí ktoré sa neustále snažil zachraňovať mi dosť vadila ale inak coolový napätý horor s namakanou hudbou. ()

Mishqo

Prvotriedne B-éčko s mrazivou atmosférou a napätím plus nejakými tými delikátnymi gore scénami. Pre fanúšika horror/thriller žánrov povinnosť. 75% ()

bizz_mjc

Vím, že by bylo dětinské chtít po podobném filmu pointu, ale Collector jako nízkorozpočťák dost nápaditě všechny své neduhy dávkou akce, napětí, nápaditostí i solidního násilí se zdviženou bradou zametá pod koberec. ()

Steve_Zissou

dalsi serii saw?ne diky... spoiler!!!!!! madeline zima ukaze kozy a ma je fakt hezky.. ps. fakt nemam rad, kdyz si reziser mysli, ze jsou divaci dementi.. ()

ghatos

Collector získává inspiraci ze Saw. Chybí mu však hlavní nosná myšlenka nebo zvrat. Téměř vše je samoúčelně vykonstruované, není to dotažené. Klady jsou hudba, zvuk a napínavé záběry. ()

Guzo

Po zhlédnutí Collectora se asi nikdo z fanoušků (či nefanoušků) Saw neubrání srovnání. Pokud vezmu první díly téhle dlouhé série, není co řešit a Collector prohrává, ale některé z pozdějších určitě i předčí. Co se týče brutálnosti, nebylo to nijak hrozné, hlavní antihrdina je cool a atmosféra by se dala krájet.. Takhle dobrý film jsem opravdu nečekal. ()

drackula

Collector je dokonalý príklad toho ako sa dá krásne zviesť na vlne toho čo momentálne naozaj funguje. Ľudia chcú vidieť u vraha dôvtip, brutalitu a obete ako také sú im dosť ukradnuté. Dôležitou esenciou sú samozrejme pasce, ktorých mal collector v dome do ktorého sa nasáčkoval efektne porozkladané v každom možnom mieste. Celkovo mi táto sieť pascí pripadala až moc komplexná a hustá nato, aby sa im bolo možné vyhýbať aj za predpokladu, že sa im chce vyhýbať človek ktorý ich nastražoval. Napriek tomuto detailu a faktu, že sa pri naháňačkách a schovávačkách dom "priestorovo nafukuje", keďže je opäť málo pravdepodobné, aby sa v ňom dvaja tak dlho nestretli som s filmom spokojný. Collector vsadil na zaujímavú aj keď nie originálnu myšlienku, kopu brutality a zhovievavosť divákov a ako celok mu táto kombinácia zafungovala. 70 % ()

Jaro.Krafcik

Podobné ako minuloročný muž v temnote ktorý ozaj stal za to. Akurát s tým rozdielom že dom v ktorom sa kradne nebráni slepec ale maskovaný vrah ktorý je o niečo prepracovanejši ale nejaku kvalitu necakajte, maska vyzerala lacno. Ešte sa mi hlavne zaciatok podobal na film samaritan. Lenže tu veľmi hustá atmosféra nebola. Málo vrážd. Pasce bez nápadu. Celkovo je to slabší horor. 2* ()

zolo23

Vážení, tak toto bol hnus prvej triedy, ale v dobrom slova zmysle! Počas celého filmu tu bola úžasná atmosféra doplnená skvelou hudbou. Nie,nie nedá sa to porovnávať so SAW, SAW je oproti tomuto slabý odvar. Konečne schopný horor:-).......škoda len ten predvídateľný záver. ()

MiaMoonlight

Něco na způsob Saw, ovšem tady toho moc nevidíte.. Pokud už nevíte coby, tohle nebude až tak šíleně promarněný čas pro ty méně náročné, i když ruku do ohně bych za to taky nedala. Něco se povedlo, ovšem konec to zabil celé. ()

manonfire

Mně se ten motiv, kdy se zloděj nevědomky vloupá do baráku, ve kterém se děje mnohem útrpnější zlo, než je to kradačské, ten motiv náhody, kdy je zloděj nucen upřednostnit své lepší já...v podstatě hodně líbí, a dokážu si jej představit i v jiných mantinelech, než jaké mu poskytl tento, přeci jen dost přehnaný film. Pasti slušné, tempo rovněž, třeba pointa však už byla těžce nadbytečná. 60% ()

Soweek

Collector je jasná volba na poli thrillerových vyvraždovaček. Trochu to vypadá jako kdyby scénáristi Saw IV-VI vzali svoje "B-Sides" a udělali film "Co se do Saw nevešlo", ale není tomu tak. Collector čerpá ze Saw to nejlepší a přidává k tomu vlastní atmosféru a skvěle zdařilou kameru. Skvěle pobaví po celou dobu. 4,5* ()

Anticque

Film s absolutně stupidním dějem, který postrádal logiku. Vrah musel být rychlejší než superman, jelikož nástrahy byly vytvořeny takovou rychlostí, že by musel umět létat. A že by je vytvořil před příchodem hlavního hrdiny? možné to je, ale i tak, při pokládání některých věcí by mu to uskříplo prdel:) Vrah byl tak natvrdlej, že nedokázal 3x po sobě pochopit, že jeden stejný schod vrže, tak na něj pořád stoupal. To jsem už vyprsknul. Plusové jsou určitě způsoby zabíjení, rejža opravdu nešetřil krví, střevama a masem. Nejlepší scéna asi pád do velkých pastí na medvědy. Na konci bylo vidět, že scénárista už opravdu tápal a nevěděl jak to trápení ukončit. Co je dalším menším plusem byla atmosféra, která držela film v oblasti průměru. Beru že to nízkorozpočťák, ale... ()

BMAJTZ

Po hodně dlouhé době hodně zajímavý horůrek. Kašlu na to, že tu bylo krve jako v Saw a že nějaké motivy nám jsou prakticky úplně neznámé. Hodně se mi to líbilo a připouštím, že jde po hodně dlouhé době o horor kdy jsem nefandil záporákovi ale hlavnímu hrdinovi. ()

Forsberg11

Obrovský dom plný ľudí, pascí, bolesti a jedného zberateľa. Poviete si: veď každý máme nejaký ten koníček. Niekto zbiera známky, niekto hokejové karty, sú dokonca aj takí čo zbierajú autá, ale tento pán zbiera niečo úplne iné, niečo čo by zdravého človeka nikdy v živote nenapadlo. Zbiera ľudí. A nielen zbiera, on ich pred tým aj fajnovo mučí, týra, trhá im zuby, vyberá vnútornosti atď., ale nepôjdem ďalej aby som neprezradil všetko... K hodnoteniu: The Collector je jedným slovom "dobrý" horor. Iné slovo ma momentálne nenapadá, napísať priemerný by bolo podceňujúce, napísať výborný by bolo preceňujúce. Máme tu krásne budovanú atmosféru, napínavé situácie, ktorých je viac ako dosť, premyslené pastičky kdekoľvek v dome a ešte všeličo iné. No proste veci, ktoré by mohli stačiť na tri horory. A aj to je možno jedna zo slabín Collectora: príliš veľa kukurice, na príliš malom poli. Pár percent zrazím ešte za blbí koniec, pár za logické diery filmu. Ale veľké plus je: ani sekundu som sa nenudil! 70 %... ()

sedm.1

Zklamání. Přestože je Collector po dlouhé době jedním z nejstylověji působících hororů a po efektní stránce je chvílemi vážně vychytaný, přesto jsem se u něj jako u celku nedokázal prostě úplně odvázat a bavit, natož aby mě snad strhl. Možná za to může pomalejší rozjezd, možná slabší zápletka, možná nevýrazné obsazení, o zcela nicneříkajícím zabijákovi ani nemluvě, možná mě rozladilo velké množství nesoudně nelogických kopanců a možná to byla blamáž v závěrečném finále, ovšem nejspíš to bylo všechno dohromady, každopádně bohužel, prostě nic moc zábava. Ano, jak jsem zmiňoval, tvůrcům se sice podařilo vytvořit skutečně výrazný snímek co se týče stylu, díky čemuž pak zafungovala i výborná, potemnělá a poměrně nekompromisní atmosféra v domě plném pastí a velký podíl na celkově syrovém vyznění filmu měly i krvavé a párkrát i brutální řezničinky, ale všeho je tak nějak poskromnu a především bez štávy a nasazení. Navíc Collector přirovnávat k sérii SAW je vážně hloupost, že někdo někde nastraží pár pastí ještě neznamená, že by měli být tyto zcela odlišné filmy jakoliv spojovány. Nehledě nato, že ani brutálností či násilím si to k SAW ani nečichne. Collector je zkrátka slabší a nudnější hororová jednohubka, kterou zazdila skutečně nedomyšlená zápletka. ()