J*A*M*A*L

Hodně jsem přemýšlel, jak mám Collectora ohodnotit, zda tři a nebo čtyři hvězdičky. Nakonec jsem dal ještě čtyři díky vrahovi. Díky jeho pečlivosti, chování, stylu, oblečení, rukaviček a nádobíčka. Jediný velký kladný náboj tohoto hororu plus Josh Stewart a krásná Daniella Alonso, která tam bohužel byla jen na jednu scénku. Dalšímu filmu už však lepší hodnocení dávat nebudu, u něj už budu přísný. Ale přeci jen si Collector ty čtyři hvězdičky zaslouží a hlavně ten vrah. ()

G_I_S_M_O

Ve finále můžu říct, že jsem z tohoto filmu, od kterého jsem nevěděl co čekat, vlastně mile překvapen. Mělo to spád, hlavní hrdina nebyl nejhorší ale především film pozvedla hudba a atmosféra. To jsou dva prvky, které se drží statečně od začátku až do konce. Co tento film ale sráží je bezpochyby stupidita určitých pasáží a to ať už se jedná o konání postav, či toho co se právě stane. Kolikrát to bylo tak blbé, až jsem se zasmál a to je u žánru jako je horor samozřejmě špatně. Jsem zvědavý na druhý díl, od kterého však už budu asi jen čekat kvalitu jako v druhé půlce jedničky - klesající. Prvnímu dílu dávám silnější tři hvězdy. ()

oRi11

Naprostej masakr, strach, atmosféra, napětí, které vás chvílemi nenechá ani nadechnout, prostě všechno co má mít dobrej horor/thriller. Příběh je sice dost nerealnej, chvilkama je hlavní hrdina nesmrtelný, nejradši by všechny zachránil, ikdyž se vrací do pekla, ale napětí s kterým jsem film sledoval bylo opravdu super. Po dlouhé době horor, kterej si s divákem hraje a nutí ho fandit hlavním postavám v útěku před smrtí, vše v doprovodu perfektního napětí, které v tomhle filmu hraje hlavní roli před krvákem. Celý film doplňují dobré herecké výkony a cool hudba. ()

Perverz

Nejlepší část je ta, když Madeline Zima je nahoře bez. Jinak mě Sběratel moc nechytnul. Režisér se vysral na celou logiku, nebo je taky možné, že vůbec neví co to logika je. Což mi nevadí, obzvlášt u hororů, ale co je moc je moc. Ale to už rovnou mohl vynechat i ten začátek, zbytečný..Trochu si to shrneme, on je Sběratel lidí, nakluše do baráku, během pár hodin tady postaví nespočet pastí, jsou všude, dotáhne si tam i bednu ve které je chlap, a schová si ho tam do skříně...?? Coo? :D A jestli sbírá lidi, proč tam lezl ,když, jediné lidi, kteří tam jsou přišel zabít? Hlavně žádnou paniku pane režisér, my to chápem.. Jinak v poho, nenudil jsem se, a je to celkem napínavé. A ten scénář!! V celém filmu řeknou asi čtyry věty. Masakr!! ()

Mírouš

Nadprůměrný gore scény je velký plus tohohle filmu. Na druhou strau je mínus v tom, že nebyl vysvětleno konání pošuka. Taky jsem nechápal, jak tak rychle mohl zvládnout nastražit ty pasti, zatlouct barák prknama, atd. Takovou hbitost by mu záviděl i Kevin McCallister (Sám doma)...Jsem ale spokojen, nadprůměrnej krváček. ()

sona123

Jak ohodnotit naprostou zvrácenost a brutalitu, která je ovšem na druhou stranu výtečným hororem, po kterém jsem už dlouho volala? Tedy...násilí tu bylo hrozně moc a bylo to fakt kruté. Myšlenka je stupidní, ale zase ne urážlivá, taková je většina hororů. A co se týče výstavby dramatu, napětí, to bylo velmi dobré. Takže pokud na to máte žaludek a nebojíte se, že si tím poškodíte karmu, zatněte zuby a hurá do toho. Ten film je ale opravdu pro silné povahy, já u řady scén musel zavírat oči, fuj... ()

zdenur

Takový Sawovský horor, do kterého jsou přidány skvělé ingredience. Kdyby nebyl závěr tak trochu odfláknutý, byl bych vyšťavený ještě teď. Ale i tak je to jeden z nej hororů za poslední dobu. Bezmoc, hrůza, hnus.. ()

jerenymo

Dobrá místy i napínavá řežba. Jen prosím néééé další díl. věřím že tohle už lepší být nemůže a nehci se dočkat dalšího seriálu ala SAw. Oddechový thrilerový hororek. ()

bolan

Nevím kdo, nevím proč, nevím z jakého důvodu, nevím nic. Hlavně mi nejde do hlavy jak mohl ty všechny pastičky připravit během jednoho odpoledne, takže nelogičnost je tím největším utrpením celého filmu - škoda. ()

panmroz

Sympaticky dospělácká verze Sám doma. Ta strašidelná bedna je tam asi jen z důvodu, že vypadá strašidelně,ale... ()

Illy

Sympaťák co vypadá jak mladší brácha Seana Penna, solidní atmosféra, trocha nelogičnosti a tadááá..čistý průměr. ()

Harpy

co ti je*e :D tak toto som nečakala........napínavé od samého začiatku do konca, bola som priklincovaná ku gauču a celý čas som sledovala so zatajeným dychom :D napätie sa dalo krájať, fakt......je mi jedno čo kto o tom iné písal, nezaujíma ma to.....ja som spokojná a s čistým svedomím dávam plný počet ktorý si tento film určite zaslúži...... ()

arcticsky

Zase jeden z těch hudebně a zvukově skvěle zmáklých horáčů. I příběh s "pozičním" soubojem brutálního saďoura se zlodějem ve výborném podání Joshe Stewarta je strhující. Jen to vypointování nemuselo být tak banální. Ale v každém případě doporučuji všem fandům série Saw!!! ()

Ad4mson

Setsakramentsky velká pecka. Jeden dům, herců do počtu prstů jedné ruky a brilantní atmosféra. Tohle vidět o půlnoci, tak si strachy sežeru trenky. Špičkové hororové řemeslo. Dunstan je talent! ()

Mr.Mick

Logika tu ide stranou, ktorú nahrádzajú samoúčelné násilie a šťavnaté gore scénky za ktoré by sa nehanbili ani 80' horory. Napočudovanie to funguje a napätie je tu počas celej stopáže. Zberateľ si vybral jednoduchý námet dost podobný sérii Saw a rozpráva ho tak trošku iným štýlom a o dosť zaujímavejším ako jej posledných 5 častí. Za čo ho jednoznačne chválim. A teším sa na jeho kolekciu. ()

Standic1

Obyčejně hodnocení neměním, ale shodou nešťastných okolností, jímž je podobnost názvu, jsem tento díl hodnotil s přesvědčením, že se jedná o The Collection, což je druhý díl, o čemž jsem neměl vůbec tušení :D. Nyní upravuji i komentář, protože jsem právě shlédl správný první díl a musím říct, že to byla bomba. Výborné pasti, výborný záporák a hlavní hrdina konečně trošku používal hlavu, takže si Collector získal moji pozornost a dávám mu plné hodnocení, které si právem zaslouží! ()

Flopik

Jeden z najlepších filmov tohto typu čo som videl.Collectora som si chcel pozrieť už dlhšiu dobu no nebol čas.Teraz som to dopozeral a film ma príjemne prekvapil.Ak mám pravdu povedať čakal som od filmu niečo dobré no film ma prekvapil a príbeh sa mi neskutočne páči.Tak isto aj hlavná postava mi bola sympatická .Moje hodnotenie je 4* a 80%.Na 2 sa teším aj keď nemá kladné hodnotenia. ()

BlackHood

Boží dílo. Nebo spíše Ďáblovo. Nepopsatelná dávka napětí a vynikajcí režie. A ten soundtrack, to bylo! Přeju tomuto filmu, aby se vyšplhal na červenou barvu, protože si jí určitě zaslouží! KRÁST SE NEMÁ :D Strašidelnost 0/4 Brutalita 3/4 ()