Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

Niles

Pirátov z Karibiku mám veľmi rád. Jednotka a dvojka boli skvelé a u mňa patria ku špičke medzi dobrodružnými filmami. Potom prišla trojka, ktorú však snahou vytvoriť niečo ešte veľkolepejšie a komplikovanejšie úplne pokazili. Od štvrtého pokračovania som si toho preto veľa nesľuboval. Nakoniec to ale dopadlo nad moje očakávania. Áno, je to občas trochu hlúpučké, naivné, nelogické, ale takej rozprávke sa to dá odpustiť. Štvrtí piráti stratili skoro celé pôvodné obsadenie, ale to najdôležitejšie, čo ich robí Pirátmi ostalo – Johnny Depp, ktorý tomu dodáva vtip, Zimmerova hudba a efektne natočené súboje. Páčil sa mi tiež koniec. „Miluji tě!“ „Já sebe taky.“ ()

forsberg

Dětinské až běda. Na vlnách podivna by mohla bez uzardění vyprávět Babička Barunce před spaním, protože i Viktorka u splavu budí větší hrůzu než kapitán Černovous, ale přiznávám bez mučení - pobavilo. Á propós, pane Zimmer, nepřehnali jsme to maličko s tím burácením? ()

Disk

Sterilní nuda bez jediné špetky života. Nevtipný Johnny Depp se definitivně vyčerpal a Rob Marshall by měl dostat zákaz točit blockbustery. Těžký průměr. ()

salahadin

Aneb "Na vlnách podivna" není název filmu o psychotropních látkách, i když máte po půlhodině chut si nějaké to elesdéčko šlehnout. Tak si to shrňme - Jack, ó ten zábavný Jack, stala se z něj figurka pro malé děti trávící čas v dětském koutku někde v Intersparu. Je trapný jako růžové sako na funusu. Nejhorší postava nosící pirátské hadry, kterou kdy oko diváka filmového průmyslu spatřilo. Penelope - co ta tu k čertu dělala??? Černovous - WTF??? Barbossa - WTF!?!? A jdeme dále: motivace postav = směšná. Zápletka = pche...... Rozuzlení - kde? Jedna hvězda za Keitha a Frisbí, zbytek je pěkně řídký průjem. Takhle zbytečný film o ničem jsem dlouho neměl tu "čest" sledovat. A to nám zdražili lístky do kina o 5 Kč. Zimmer by taky neměl dostat honorář, protože omílá omílané. Film natočený jen pro peníze si u mě lepší hodnocení nezaslouží. ()

Pilda17

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides už jsou na jedno brdo. Ohraná muzika, sice kvalitní, ale po všecky díly ohraná natolik, že může začít vadit. Jako vždy obrovský klad komediální role Johnny Deppa, která by mě neomrzela ani na podesáté. Zajímavá role Penélope Cruz nevadí, ale také bych jí vidět obzvlášť nemusel. Naopak mi chyběli role z předchozích dílů Orlanda Blooma a Keiry Knightley. Příběh není originální tak jako v každém díle této série. Děj je slušný a nevadí tolik, až na určité úseky. Samozřejmě jako vždy originální nápady, které mne mile překvapily jako třeba panny a i pár dalších. Nejsem si jist, zda je lepší než první dva díly, ale rozhodně předčil mé očekávání, třetí slabší díl trumfl s přehledem. První polovina tohoto dílu je skvělá, druhá už mírně klesla, ale napravila to závěrem... 6/10 = 65% ()

Rosaviva

Těšila jsem se už dlouho, i když jsem si myslela, že už to nebude stát za nic. Znáte to "nastavovaná kaše" nikdy není nic co by si zasloužilo vysoký počet hvězdiček. Ale nakonec se mi to i líbilo, mě holt ke štěstí stačí jen Johnny Depp jako Jack Sparrow. Willa ani Elizabeth jsem opravdu nepostrádala. Penelope Cruz mi normálně nevadí, ale tady jsem jí úplně nenáviděla, její postava byla nejen naivní hysterka, ale ještě úplně blbá. Vytknula bych tomu tři věci (pominu Johnnyho zvláštní skoro blonďaté dredy, fakt divně vypadající jizvu ve tvaru kříže a Vousa, který byl fakt slabá náhrada za Davyho Jonese) - mám ráda hajzlíka Barbossu v černém klobouku a pirátském oblečku a ne tohohle divnýho jednonohýho chlápka, v uniformě. To pro mě bylo snad největší zklamání, že ten "pravý" Barbossa tam byl všeho všudy asi minutu. Druhá věc, která mě nesmírně iritovala - kdo proboha psal scénář? Kdybych dostala korunu za každé "Ay" co tam bylo, na konci filmu bych byla milionářka (no možná jen tisícionářka). A nakonec ty podvodní upíři, které tam vydávali za "Mořské panny" byli příšerní, od kdy jsou Mořské panny zlé? To si asi trošku spletli s Harpyjemi. Ale jinak, až na drobné chyby jsem byla příjemně překvapena. Hudba byla vynikající stejně jako u předchozích dílů. Akorát ta scéna za titulkami tam snad ani nemusela být, naprosto o ničem, a navíc tam byla Penelope. Doufala jsem trochu, že tam bude Černá perla, ale bohužel. Dávám 4* na Jacka Sparrowa nemůžu být zlá. Ay ()

Deimos

KINO/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 9/10 Efekty 7/10/// +sledováno naštěstí v originále a bez 3D, je tu hodně hudby, takže tady si není SKORO na co stěžovat, mořské panny :-), občas jsem se pobavil a zasmál, hodně slušná akce, Johny Depp rozhodně táhne -bohužel je tak trochu jediný, škoda že tu chybí původní sestava, krajina (obraz) už nevpadá tak velkolepě jako v předešlých dílech, stejně tak ubylo humoru, u té hudby by to chtělo jednotlivé songy zahrát ve větším rozsahu (délce)/// Původně to měli být čtvrtí pirátu ve vesmíru. Dost nepředstavitelné. Tahle verze je přeci jen reálnější. Je ovšem škoda že je z toho cítit na míle zapáchající pocit "tak pánové udělejte mi scénář ve kterém může znovu zazářit Johny a udělejte to jemu na tělo, protože polovina rozpočtu půjde do něj, taky to uděláme tak aby se hudební skladatel mohl vyřádit, to ostatní už je vedlejší, ale určitě to pošleme do kin, žádné direct to DVD, když se nám to zaplatilo třikrát, zaplatí se nám to i počtvrté"...já osobně jen nechápu, proč to z filmu musí být tak patrné, že to prokoukne i průměrný divák. Jistě kdo čeká čtvrté piráty, nemůže být zklamán protože dostane přesně to co třikrát před tím, ale už by to stačilo, protože popáté už na to do kina nepůjdu./// Celkem 68%/// ()

Cappuccino

Priznávam, že spočiatku to naozaj stálo za starú bečku (inovácia nulová, všetko v starom a zafúlanom kabáte..), ale neskôr sa do záberu kamery dostali aj nebezpečne(é) krásne, morské panny a moje krehké srdce prachprosto zmäklo. Depp je mimochodom stále skvelý zabávač, Penelope by bol prameň mladosti absolútne zbytočný, keďže táto španielská diva vôbec, ale vôbec nestárne a tým pádom akosi nedokážem pobrať konečné Sparrowove rozhodnutia. No to už tak trochu začínam spoilerovať. K pokoji mojej duše by stačila i taká maličkosť, ak by Jack pri záverečnej scéne povedal Gibbsovi, že sa cestou na Perle musia zastaviť pri jednom ostrovčeku a vyzdvihnúť dámu. Malý náznak toho, že ju na ostrove chudinku nenechá samotnú. Niekto by sa nad tým ani nepozastavil, pretože je to v komédii tohto rangu normálne, no ja som jednoducho romantik.) __ Kvalita Pirátov od druhej časti síce mierne upadla, ale bavím sa stále. A to je hlavné. ()

Ruut

Když člověk vedle sebe poskládá všechny čtvery Piráty (+ klidně přihodí všechny Mumie), tak mu teprve tehdy dojde genialita Spielbergovy původní trilogie Indiana Jonese. Na vlnách podivna je o dost přehlednější než předchozí díl, ale i tak ani zdaleka tak svěží jako jednička. ()

Allien.9

První díl jsem si zamilovala okamžitě (5*), druhému jsem přišla na chuť až po druhém zhlédnutí (4*), se třetím to bylo stejné jako s prvním (5*) a čtyřka... ta je bohužel celá špatně (2*). Během první třetiny filmu zvýšená porce humoru celkem funguje, čím dál se ale v ději posouváme, tím víc začíná být otravná. A to není všechno. Relativně jednoduchý děj je nesmyslně překombinovaný, postavy jsou nezáživné (bože, jak mi chybí Elizabeth s Willem!) a jedinou světlou stránkou tak zůstává Hans Zimmer, což je vážně tragické. Edit: Druhé zhlédnutí nepomohlo, stále nudné a unylé. ()

Mi Nü-Chai odpad!

[OBSAHUJE SPOILERY] Říkala jsem si, že horší než předcházející Konec světa už nic být nemůže a ejhle, Robu Marshallovi se dílo podařilo. Je fakt, že s Piráty mám od prvního dílu drobný problém - je to film, jehož jediným smyslem je pobavit, tak proč je v něm sakra tolik nudné vaty a proč ho u všech ďasů tak natahují? ovšem Podivné vlny dovedly tento trend k dokonalosti, když zábavné jsou takřka výhradně scény s Barbossou a ten se tam cthulhužel nevyskytuje natolik často, aby vytáhl pirátskou čtyřku alespoň na jednohvězdičkovou příčku. Některé momenty až volaly po přinesení kyblíčku na zvratky a takový misionář + mořská panna snad ani jiné neměli; Černovous je pro změnu nejotravnější kapitán na světě s bezesporu nepříšernějšími sentencemi a když na konci slečna Černovousová začala tvrdit Jackovi 'naštěkal jsi mi do boudy', tak tak, že chudičký obsah mého žaludku neověnčil květináč. A jelikož celá série jeví silně sestupnou tendenci, troufám si odhadovat, že případné další díly budou promítány v kinech v rámci humanitárního bombardování. ()

HAL

Edit po druhém shlédnutí po pár letech - nejzbytečnější fillm všech dob, Marshall je debil a měl by umřít, no naštěstí si stejně snad už nikdo nepamatuje že tento film vůlbec vzniknul. //// Čekal jsem od Marshalla hodně nezajímavou podívanou, ale že z Pirátů z Karibiku udělá divadelní inscenaci, to byla příliš bizarní představa i na mě. Přitom zpočátku tomu nic nenasvědčuje, první půlhodinu odehrávájící se v Londýně funguje všechno tak jak by v lehkonohém blockbusteru mělo, dokonce i Jack Sparrow není tak vyvařený jako ve třetím díle. Jenže pak se nalodí na koráb a vyplují do neznáma... a místo aby film získal ještě větší drajv se zadrhne na neutrálu, a dojíždí až do konce na klidných vlnách a s mírným vánkem v zádech. Pod pojmem "vrcholně velkolepá akce" si Marshall zjevně představuje hromadnou šermovačku v mlze nebo ve tmě snímanou neuvěřitelně nudnou kamerou a tudíž je servíruje hned několikrát... a jinak nic. Jednou tu víceméně mimo záběr vybuchne maják, chvíli se ve tmě a pod vodou laškuje s piraně připomínajícími mořskými pannami, a tím to co se popcornožroutských laskomin týče hasne, zbytek filmu zabírají vatou vycpané dialogy v komorním prostředí lodi a džungle. Příběh je to stejně pitomý a nezajímavý jako ve všech ostatních pokračováních Pirátů, přičemž právě tento díl nejvíc vyniká množstvím vedlejších postav, z nichž ani jedna není jakýmkoli způsobem zapamatovatelná. Záporáci tu nějací asi jsou, ale nemají charisma a nevzbuzují žádné emoce takže jsou spíš za šašky, Penelope Cruz je sice pěkná, ale vinou scénáristů a režiséra stejně nesahá Keiře po kotníky (jakkoli se to zdá nemožné) a jakýsi Sam Claflin, hrající v podstatě druhou hlavní roli hned po Deppovi, je tak slizky Dušínovský, že by z něj bylo blivno i Orlando Bloomovi, kterého tu má zjevně nahradit. Co se stalo s těmi 250 miliony které film stál absolutně nechápu, je sice nekonečně dlouhý, ale krom cca půlhodiny vypadá jako evropské dobrodružné filmy ze semdesátých let - které ovšem byly nepoměrně zábavnější a energičtější než tento nudný paskvil. První díly byl perfektní dobrodružnou zábavou vybroušenou ve všech ohledech, druhý měl alespoň dynamickou akci a spoustu gagů, třetí rval bulvy z důlků vymazlenými triky a bezkonkurenčí velkolepostí, čtvrtý... nemá nic, jen tu fajn hudbu od Zimmera. 2/10 ()

Satan

Výrazný sešup dolů. Marshall se sice snaží být temný a mýtický, ale tím potlačil vše, co bylo na sérii zábavné a poutavé. S tajtrlíkováním Deppa tak výsledný film moc dohromady nefunguje. Vše je navíc zbytečně tmavé, ukecané a nezajímavé. Mdlé pokračování ve všech směrech a jedna scéna s mořskými pannami ještě jaro nedělá. Nuda za čtvrt miliardy. ()

Goldbeater

Nenamáhavé a pohodlné povyražení poskytne tenhle film, na kterém jsem byl v kině. Nemusím snad psát, jak 3D bylo úplně zbytečné a nevyužité, stejně to nikdo nezmění. Tenhle díl je o poznání slabší než díly předchozí, ale i tak nabízí pár vtipných a dobrých bojových scén, které za zmínku stojí. Neubránil jsem se ale občas pocitu, že pár věcí už tu někdy bylo a že scénář je oproti předchozím dílům dost osekaný. ()

mzss1

(20%) Chápu, že mé hodnocení je poměrně kruté, ale já si nemohu pomoci - prostě NUDA od začátku do konce. Nejsem velký příznivec této pirátské série, ale přesto mi v podstatě původní trilogie sedla. Jednička byla opravdu fajn, dvojka a trojka – to už byl u mě jen lepší průměr. Zato tahle čtyřka? Už i ten Deep zde nepůsobil tak vtipně, ale spíš otravně. Jinak veškerý děj a postavy – to byla jedna velká nuda. Ani žádný dobrodružný a komediální prvek jsem zde nenašel. Ještě tak úvod byl ucházející a k tomu dobrý soundtrack od H.Zimmera, ale to je tak vše. Pětku a případné další pokračování už nikdy nedám. ()

kingik

Jack Sparrow se svým neodolatelným cynickým úšklebkem napočtvrté mohutně foukl do plachet a doplul až k zázračnému Pramenu věčného mládí, k němuž mají shodou okolností namířeny ještě i další osoby, které z větších i menších pohnutek si zde na tomto posvátném místě hodlají vyřídit jednou provždy nevyřízené účty. Konkrétně je to zpropadený kapitán Barbossa, hnaný osobní pomstou dobrovolně pod záminkou vstupující do služeb loďstva anglického krále, dále pak proradný kapitán Černovous, jenž hodlá pramen využít pro spasení své černé duše a v neposlední řadě také jeho pohledná dcera Angelica, která je pro změnu bývalou a tak trochu zhrzenou Sparrowovou láskou. V ději se na rozdíl od předchozích pokračování nejde ztratit, je to totiž výprava poměrně přímočará, plná nástrah, vzhledem k tomu, že k prameni se musí přes vody bohatě osídlené krásnými, avšak dravými mořskými pannami. Nebude ani nouze o vtipné situace a hlášky převážně pronášené z úst Jacka Sparrowa, který má celý pramen na háku. A ani nevadí neúčast Knigtley a Blooma, protože Penélope Cruz je ve své roli odvážné korzárky více než důstojnou nástupkyní. S prvními tóny pověstné Zimmerovy hudby z diváka spadne nervozita a Rob Marshall režíruje zručně, i když je cítit, jak některé motivy přece jen zůstaly nevyužity, a to hlavně v závěrečných minutách, kterým chybí pevnější režisérské vedení. Rovněž zamrzí řada okatě studiových scén. Tenhle díl není nijak převratně strhující nebo napínavý, přesto však netrpí syndromem nenápaditosti čtvrtých dílů. A když uvážím, že dobrodružný žánr je na pokraji vyhynutí, je třeba ocenit snahu tvůrců. Rozhodně lepší než upachtěný třetí díl. Rozhoupaných 80% ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku