Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna

• USA Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (více)
USA, 2011, 131 min

Během pátrání po Prameni věčného mládí přišel nechvalně proslulý kapitán Jack Sparrow o celou posádku i o svůj pirátský koráb, Černou perlu. Nyní se vydává do Londýna, aby osvobodil ze zajetí svého věrného přítele Gibbse a zachránil ho před šibenicí. Od Gibbse se dozví, že se v Londýně objevil falešný kapitán Sparrow, který na svou loď pořádá nábor nových členů posádky. Cestou od soudu je Jack zajat britským králem Jiřím II., který mu nařídí, aby pro něj získal Pramen věčného mládí. Do cesty se mu připlete tajemná Angelica, která ho přinutí vstoupit na palubu lodi Queen Anne's Revenge. Té velí slavný a obávaný pirát Černovous. Jack se tak ocitá na neočekávaném dobrodružství, během kterého nemá tak docela jasno v tom, kdo je pro něj větší hrozbou: zda Černovous, či Angelica, se kterou sdílí tajuplnou minulost. (TV Nova)

GiorgioB.

Příjemný dobrodružný film se známým hrdinou, bez otravného Orlanda, afektované Keiry a zbytečně vypjatých emocí, s hezkým Černovousem, krásnými mořskými pannami a neodfláknutou výpravou. ()

Zoliis

Když to převzal Marshall tak jsem si myslel že tomu bouchne zase neco vic ale je to stejny vysledek jako u trojky...Je to skoda že to takhle upada..mohla to byt dobra serie :( ()

QuietRioT

Najpamätnejšia hláška ako hovorí kazateľ panne, že nemôže byť zlá keď ju Noe zobral na loď. Ešte raz. Noe zobral na loď morskú príšeru pretože by sa ináč utopila? To dáva zmysel. ()

Imon

Skoda ze som si nezapisal pocity s prvych piratov. Troska ma sokuje nizke hodnotienie... Pre mna to bola paradna jazda vtipu a zabavy Johnny opet nesklamal. Mozno to bude tym ze to neberem tak vazne skor ako super zabavu na nedelne popoludnie a aj to som dosta. Parada:) ()

Nargaroth

dobrý film ale ne tak dobrý jako předchozí dvojka a trojka (o jedničce se nevyjadřuji) Za Jacka a Barbosu tři a za pár dobrých nápad jednu. Pokračování už by být nemuselo. jedině klasika něco před prvním dílem. ()

spike.sg

Tak nějak jsem si říkal, že tenhle díl bude potupným pokračováním série. Nicméně jsem byl příjemně překvapen. Po celou dobu je nasazený poměrně stejný tempo, pořád se tam něco děje a absence Orlanda a Keiry mi tam nijak nechyběla. Penelope byla zajímavá volba, nicméně čekal bych od ní trošku víc. Jack Sparrow byl takový, jakého si pamatujeme. Od mořských pan až do konce se mi to opravdu líbilo. Díly bych shrnul asi takto: 1, 2,4,3. přičemž 4. díl na druhý moc neztrácí. Je to pěkná práce s novými nápady. Pokud bude fantazie fungovat jako tady nevidím důvod proč by něměli vznikat další díly. ()

rhodos

Průměrné zakončené velkolepé ságy a hvězdička navíc je za piráta Johnnyho Deppa, který se v Jacku Sparrowi našel. Nevadila mi ani absence zamilované dvojice Keira Knightley a Orlando Bloom. Penélope Cruz jako půvabná Angelika je plusem navíc a přesně padnoucí hudba od bezchybného Hanse Zimmera si také zaslouží pochvalu. Přesto doufám, že tímto dílem je pirátská série završena. ()

majorzeman13

Nejhorší díl z celé série o Pirátech z Karibiku prozatím . Uvidíme z čím příjdou tvůrci příště,že????????????? Pořád,ale je to zábavná,dobrodružná fantasy podívaná se skvělým Rushem a Deppem . ()

Ragnar odpad!

V nejlepším se má přestat. A ne snažit se z toho vymlátit co nejvíc to dá. Příběh i většina postav mi byla vyloženě proti srsti a ani poměrně příjemné prostředí a charismatický Jack to prostě nemohou zachránit. ()

Monikasson

Mne osobne sa piráti zdajú,ako 4 krát vyluhované vrecúško čaju,z ktorého sa vám niekto snaží namiešať kvalitný nápoj.Žiaľ,je to menej "pirátskeho" humoru,akcia ,ako taká nabrala trochu iný smer a hudobný sprievod oproti 1ke či 2ke zaostáva.2hviezdy už len za snahu J.Deppa keďže som to niekde medzi polovicou a 3/4 vypol lebo ma to ,ale vôbec nebavilo.Pre mňa oproti 1,2,3 dosť sklamanie. ()

Wolus

Piráti z Karibiku. Všechny díly tak stejné a přitom tak jiné, hlavně nikdy neomrzí. Nová dávka akce, nová porce vtípků, nové pirátské legendy provoněné magií, nové vedlejší postavy. Přestože všechny díly mají společného tak akorát pár postav tak bych se nebál tuto sérii přiřadit k takovým legendám jako třeba LoTR. Rozhodně se těším na další díl ()

Jannine

Při sledování filmu jsem si uvědomila, že už mi Jackovo rádoby vtipné komentáře nebaví.. Už jsem asi z těchto filmů vyrostla, jinak si to nedovedu vysvětlit. Příběh byl slabší, ale já se stejně celou dobu nejvíc soustředila na to, jestli je v té jaké scéně těhotná Penélope nebo za ní zrovna zaskakuje její ségra.. Líbilo se mi zobrazení Londýna, mořské panny a téměř hororová loď Pomsta královny Anny. ()

REMUS_3

Po druhom zhliadnutí som akoby zistil že vo štvrtých pirátov je akosi menej toho čo tvorilo taký základ pre predošlú trilógiu a je tam viac z pirátov ako takých, miestami to síce vyzeralo ako béčkový film z áčkovým prevedením ale aj tak, títo piráti mi prišli viac pirátsky ako kedy tí predošlí boli. (Fontána mladosti, Čiernofúz, Morské panny - ktorých scéna bola tak dokonalá, vzťah Sirény z Phillipom atď. Hodnotím 4* Páčilo sa. ()

lisbon

Příběh napůl šíleného a napůl geniálního člověka a piráta Jacka Sparrowa, který se po dlouhé době setkává se svou "kdysi" milenkou. Spolu se vydávají k pramení mládí. Příběhem se prolétají životy mnoha dalších osob, jak kladných, tak záporných. Já osobně nejvíc obdivuji velmi vtipně a trefně provedený scénář. ()

damapo

Úroveň čtvrtých Pirátů taky nic moc a k tomu bez dvou stěžejních představitelů předešlých třech dílů. Je to zase ten lepší směr, kterým by se Piráti měli vést ve srovnání s dílem třetím, ale není to už ono. Je to jednorázovka. ()

Hove

Slabší než předchozí díly, to určitě. Nebýt jich, možná by tento film samostatně získal nějakou tu pozornost, nadšení či snad obdiv za originalitu, ale nic takového se nekoná. Snímek zůstává ve stínu předchozích tří dílů a to tak, že hodně. Jsou tady highlighty - vtípky, napětí, akce, ale kvalitě zejména černé perly je to na hony vzdáleno. Přesto má kapitán Jack osobité kouzlo a celé je to víc než ucházející. 4* ()

pausikov

Jedná se o výsměch původní trilogii. Tady sice po prvním díle jaksi pokulhávala, rozhodně však neztratila obě nohy. Za celý film jsem se snad zasmál tak jednou. Jedinou pozitivní věcí ns filmu je soundtrack, který je výborný. 25% ()

gagun

Na čtyřku nám sice obohatili film Penelopé, která mimochodem vůbec nezapadá, ale ubrali všechnu tu krásnou tajemnost pirátského světa, prachobyčejnou nabubřelostí- piráti kteří byli největšími lumpy světa jsou najednou ubožáčci třepající se v koutku o své zájmy. Film se snaží stavě na Deppovi, jenž naštěstí silně omezil spoustu svých pohybů, které byli skutečně vtipné jen v jedničce a dvojce. Nikdo tu neřeší spojitosti, ale řídě se to ultimátností a hloupostí, která se snaží vydojit mrtvou krávu. ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

Seriáloví Teen Titans mají Nightwinga

04.09.2017

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

S kým se Jack Sparrow vrátí do Karibiku?

25.01.2015

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, takže bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme pátého dílu. Jerry Bruckheimer jej sice dávno udal Joachimu Ronningovi a Espenu Sandbergovi (Kon-Tiki),… (více)

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku