Nezvyklá romantická komedie o lásce a osudu přináší příběh mladého reklamního textaře (Joseph Gordon-Levitt), který až dosud zoufale a bezúspěšně hledal dívku svých snů… A teď to vypadá, že by jeho nová kolegyně Summer Finn (Zooey Deschanel) mohla být tou “pravou”. Ale 500 dní jejich nekonvenčního vztahu dokazuje (na přeskáčku), že cesta ke štěstí může být nepředvídatelná, nekontrolovatelná — a neskutečně zábavná! (Magic Box)

Marcas

Jsem překvapen, jak moc se mi to líbilo. Jak již někteří psali, je fajn vidět, že takových snílků je nás víc a že v tom nejsme sami. Hodně se mi líbily některé filmařské nápady viz. expectations vs reality nebo průchod městem po prvním milování. Fajn byl i způsob, jakým byl film natočen a tím myslím, že děj se neodehrával chronologicky, ale naopak se hodně skákalo v čase. Díky tomu se rovnoměrně střídaly pocity štěstí a smutku, euforie a úzkosti, radosti a zklamání. Hlavní poselství ale je, že s každým koncem přichází i nový začátek. ()

Lancer

Od geneze vztahu až po jeho exodus. (Ne)romantická komedie s nádhernou hudbou a bezvadným zpracováním. Snad přijde 500 i do běžné kinodistribuce. ---- a jakože nepřijde...ať jdou čeští distributoři všichni pěkně doprdele ()

zuzku

Napoprvé to bylo fajn, ale ničím vyčnívající...až na to, že jsem na tenhle film v následujícím půlroce myslela tak často, že jsem ho musela zase vidět. A pak to bouchlo. Jeden z nejsmutnějších filmů o (ne)jistotě co znám. ()

sebuLba

Nejde to jinak a musím pro plné hodnocení, film o kterém jsem v podstatě nic nevěděl překvapil na plné čáře a režisér Marc Webb může být na svůj filmový debut náležitě hrdý. Kdybych jenom tušil co se na mě sesype v příštích 100 minutách... ale netušil a o to to byl zážitek mnohem větší. Režijní nápady a parádní soundtrack vás jenom utvrdí v tom, že po dlouhé době sledujete romantický film, který se vám po skončení titulků nevykouří z hlavy, ale ještě si tam nějakou tu dobu zpočne. Levitt je sympaťák a ta jeho mladší sestra je nejlépe napsanou děckou povstavou za hodně dlouho dobu co jsem mohl vidět. Její dialogy jsou naprosto ze života a scény na tribunce u fotbalového hřiště prostě hřály. Proč se film nepromítá v českých kinech je mi záhadou... ()

ElKamil

Když se člověk bezhlavě zamiluje do někoho, kdo celý vztah vnímá poněkud chladněji, je to problém. A to je přesně případ nadaného architekta Toma, který ovšem zakysnul v firmě na výrobu přáníček a který, a to hlavně, věří na osudovou lásku. Film nám v 500 dnech krásně odhaluje momenty jeho vztahu s půvabnou Summer, o níž si Tom myslí, že je právě ta jeho osudová. Se Summer je to ale jako na horské dráze, jednou dole, jednou nahoře. A veškeré Tomovy pocity jako by skrz atmosféru na obrazovce prožíval každý z nás (nehledě na to, že mnozí si je prožili i ve skutečnosti). Konec se mi už zase tolik nelíbil, ale i přesto dávám plný počet hvězdiček. ()

Dankaaa

" Do you ever do this, you think back on all the times you've had with someone and you just replay it in your head over and over again and you look for those first signs of trouble?" Krásne postavy, neuveriteľne pútavý dej a ten soundtrack...Určite jeden z mojich top filmov. ()

nubeek

Pôvodne ma tak možno 10 minút pred záverečnou scénou napadlo, že to toto by si zaslúžilo 4 hviezdičky, ktoré by som nedal len za krásnu Zooey Deschanel a jej vynikajúci výkon v úlohe, ktorá určite nepoteší žiadneho muža. Tento film sa stal tak dokonale pravdivím, tak neskutočne smutným a nakoniec tak úžastne veselým, že to mohol len málokto od Marc Webba čakat. Navyše mám rád architektov a soundtrack ma milo prekvapil... No posledná hviezdička je za perfektnú vsuvku na záver a preto všetkým tento film odporúčam pozriet. ()

Zabuza

"Az desivo skutnocne." Takyto som mal pocit po pozreti. Jeden z najlepsich 'romantickych' (ak sa vobec da nazvat romantickym) filmov co som videl za poslednu dobu. Herci sa vyborne stotoznili s postavami a podali excelentny vykon, zhltol som im to aj s navijakom. A Zooey...tej by som tiez neodolal, tu proste "zerem." ()

mouzi

Po letu prichazi podzim. Az na pro me neskutecne nesympatickou Zooey Deschanel docela slusny snimek, i kdyz ponekud nudne se tahnouci. ()

Horác

V tom filmu je jedna hudební pecka za druhou. Pixies v karaoke baru a Bruni v autě. A Smiths. Koho by napadlo, že někdo vytáhne Smiths...Jo, a není vlastně divný, že největší zážitek z filmu jsou písně? Není, když to kolem je hrozně chtěný a přemoudřelý. ()

raxxx

A to bylo o čem ?Snad prvni věta filmu mi řika že tohle neni love story a myslim že bylo..a děsně nudné! ()

JoKKeR

Průmerný film kde hlavně valí obě dvě hvězdičky¨ ale určitě rád bych viděl pokračování s Podzimem:-D ()

sAreOn

Milá a velmi vtipná romantická komedie s poměrně netradičním zpracováním. Hlavně to není typická romantická komedie, jak to ze začátku může vypadat. Naopak tento snímek vybočuje z řady tuctových hollywoodských romantických komedií, a to je jen a jen dobře. Když si k tomu připočítate velmi kvalitní obsazení a dobrý soundtrack, tak se jedná asi o nejlepší film tohoto žánru roku 2009. ()

Ajay

U tohoto filmu mě drželo především přeskakování scén oproti časové posloupnosti. Systém jsem v tom nehledal, protože to nebylo zapotřebí. Hlavně mě pobavila pomocnice a znalkyně vztahů v osobě asi 12-letého děvčátka. No co ta holka všechno nevěděla??!! :D Určitě stojí za shlédnutí!! ()

huasca

Před filmem jsem četla v časopise pro ženy, že existují i kurzy svádění, kde se právě učí, že žena má tvrdit muži při seznamování, že zatím nechce vážný vztah. Vyvolá to v muži pud lovce a chce protiargumentovat. Tak to natočili a nemusím na takový kurs chodit. Kluk na to i skočil, akorát bylo od začátku jasné, že na něj kašle. Akorát mi přišlo zdlouhavé, než na to přišel, tak ňák víc v tom nevidím. ()

Hraná Sněhurka našla režiséra

28.07.2015

500 dní se Spider-Manem

500 dní se Spider-Manem

22.01.2010

Studio Sony/Columbia to bere hopem. Je to pár dní, co se z pavučiny vysvobodil Sam Raimi, a už v ní uvázl Marc Webb. Ten po dlouhé a plodné kariéře tvůrce hudebních videoklipů loni celovečerně… (více)