bartias

Nemusí už to být, co to bývalo. Ale pořád je to Sellers! Což se nezapomenutelně podepisuje na dalším duelu s jeho „žlutým přítelem“ Katem, neuvěřitelně chaotickém vyšetřování, hlodavých hláškách, veskrze „dominantním“ cvičení na bradlech i šíleném dobýváním hradu. ()

tomeek

"Hahaaa, vy idiote! Haaaa ha haaaaha, vytrhl jste mi zdravý zub! Hahaaa!" - scéna s rajským plynem a jiné vtipné momenty. Hodně dobrý díl. ()

otík

Čtvrté pokračování série filmů o Clouseauovi. Eskapády Petera Sellerse stále ještě ve výborné formě. Pobaví jak snaha zabijáků Clouseaua zabít, tak jeho dobývání hradu. Herbert Lom je neskutečně "ďábelský", Sellers dobře praštěný. Rozhodně má toto pokračování stále ještě parametry pobavit. ()

matezzz

Místy je to sice příliš potrhlé a absurdní, všechno ale zachraňuje, ba dokonce o několik hvězdiček povyšuje, skvělý Peter Sellers. V jeho podání se musíte smát i tomu, co by jinak vyznělo jako trapné a hloupé. Parádně vtipná komedie, možná nejlepší z Růžových panterů. ()

filmmovier

Druhý nejlepší díl skvělé série. Osobně si myslím, že tento díl si to nejlepší odbyl už na začátku, a sice úžasnou scénu v blázinci u jezírka. Ale i zbytek filmu je ukrutně vtipný a tentokrát i dost akční. Sellers i Lom podávají další skvělý výkon, Dreyffus je velice dobrá postava a v tomto díle má i krásné sídlo. Na druhou stranu bohužel - tato série si to nejlepší už odbila ()

LeoH

Čtvrtá víceméně z piety – ve své době jsem konkrétně tohle pokračování v kině absolvoval nepočítaněkrát. Stejný efekt jako u českého Agenta W4C – originál bondovky byly politicky závadné, tož nám klukům lačným po rafinovaných agentech, ďábelských zlosynech a oslnivých kráskách nezbylo než hltat parodie, ty se tzv. směly. Pak má člověk v dospělosti brát svět vážně. ()

Triple H

Strašne nevyvážené a nebaví po celú dĺžku ani náhodou, ale Sellers bol komediálny génius. V porovnaní s retardovanou kreáciou Stevea Martina to vynikne ešte viac. ()

HonzaBez

"On není dobrý, on je ďábel, je jako smršť. Věřte mi, že na něj nemá nikdo na světa. Vedle něj je ta mašinka jen dětská pistolka."  Clouseau je vskutku ďábel a smršť... Skoro se zdá, jako by britští tvůrci téhle komedie chtěli světu sdělit, že "jejich" (myšleno Francouzů) "nejlepší detektiv je vůl"...:D Každopádně tento díl panteří série je konečně to, jak si ji pamatuji ze svého dětství. Tedy sice opět blbina největší, ale s velmi atraktivní zápletkou kolem ničivé zbraně, která je v držení šíleného Drayfuse hrajícího ve svém majestátním sídle na varhany. Musím přiznat, že byly chvíle, kdy jsem (asi i z té nostalgie svého dětství) měl chuť dát tentokrát plný počet hvězdiček. Ale to by zde nemohly být ty úvodní a závěrečné "bojůvky" Clouseau s jeho "cvičeným" Číňanem Katem. Ve své doby, pokud se dobře vzpomínám, jsem se tomu docela smál, ale dnes jen nevěřícně kroutím hlavou. Hlavně ten závěr byl zá mě naprosto zbytečný. Autoři snímku nejprve vykouzlí úžasně opojnou scénu Clouseau coby milovníka v obležení navýsost atraktivní ženy, a pak to celé zboří nějaký Kato? Tuhle parodii, na nevím co, fakt nechápu....           ()

KanjiVital

Nejlepší díl Růžového pantera. Nezapomenutelná scéna v zubařském přestrojení a rajským plynem. Navíc výborná hudba Henryho Manciniho. ()

Mrkvič

"Kouše Váš pejsek?" Dosti výpravný Růžový panter (mé velni oblíbené dobývání hradu). Opět plné nezapomenutelných gegů. Zápletka jak z bondovek a stejně tak film nezaostává v kráse přiléhavých partnerek. ()

lennyd

Jestli někomu komisař Clouseau (Peter Sellers) vadí více, než všem zločincům, tak je to jeho bývalý nadřízený, vrchní inspektor Dreyfus. Toho svérázný přístup komisaře Clouseau dovedly až do blázince, a i když se zdá, že brzy bude v pořádku, stačí jedna návštěva Clouseaua, a je Dreyfus opět s léčením na začátku. A tak se nelze divit, že brzy zatouží po zničení celého světa, zvlášť pokud tím zničí i svého věčného rivala Clouseaua ... Možná nejlepší film z celé série. Peter Sellers se konečně vžil do své role, a autoři si ujasnilli, jestli budou točit komedie či vážné detektivky, takže vše začalo do sebe zapadat a výsledkem je tento film. Scéna s převlekem za zubaře je naprosto bezkonkurenční (Je jen jediný člověk na světě, který dokáže vytrhnout zdravý zub... Clouseau!!). Prostě skvělé... ()

Kmotr76

Nejlepší film série plný vtipných až absurdních scének, ze kterých smíchem až slzím. Přesně to, co člověk od Clouseaua očekává. ()

danoo

Štvrtý film pentalógie o panterovi balansuje medzi klasickou groteskou, bondovskou paródiou a infantilnou fraškou. I keď jednotkou u mňa zostáva dvojka, bavil som sa skvele! ()

noriaki

Ze pár zajímavých scének (dobývání hradu, bradla, trhání zubu), zbytek slabota. Navíc ani zápletka není zrovna úchvatně vymyšlená. Sellers je ovšem skvělý jako vždy, a s přehledem odvádí pozornost od spousty hluchých míst. ()

pytlik...

Pro mě nejlepší díl, a navíc velice poučný. Dlouhé věky se vědci hádají, zda jsou pro vývoj lidské povahy důležitější geny nebo prostředí, tento film jim dává pádnou odpověď. Naprosto rozhodujícím je samozřejmě vliv prostředí. Chudák Dreyfus, neměl nejmenší šanci se polepšit, když se setká s někým takovým, jakým je Clouseau. Jaký štěstí, že Clouseau nežil před dvěma tisícema let, si myslím, že i jediný jedinec s naprosto bezvadnými geny, Ježíš Kristus, by rozhodně do Nového zákonu nepropašoval defétistické věty jako "když tě fackujou zleva, profackuj se sám i zprava, ať je nebolí ruka!", kdyby byl pětkrát rychle za sebou namočen ve studeném jezírku. Za to lze předpokládat, že kdosi podobný Clouseauovi žil o šest set let později, neboť z koránu lze vyčíst jistou Mohamedovu nemalou podrážděnost, těžko vysvětlitelnou pouhopouhým vykopnutím z Mekky. Dále mi přijde zajímavé, že děj se odehrává ve Francii, komisaře Clouseaua dokonce prohlašují za nejlepšího francouzského policistu, i když je to, jak trefně říká Dreyfus, imbecil. Jak to, že Francie nevyhlásila Anglii válku za to zesměšnění? Nebo že by byli díky četníkovi Cruchotovi na podobný typy zvyklí? ()

JohnSmith

Asi nejlepší Růžový panter,teda pro mě.Co slovo to perla:Víte jaké máme vztahy s Francií, nemůžete jim říct,že jejich nejlepší člověk je vůl ()