Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

Dan

Nakolik odráží naše fotografická práce to, co je okolo nás? A nakolik jsou snímky svědectvím o tom, co je v nás? Co jsou ještě věci, které jsme schopni znáznornit? A kde už nám foťák z ruky vypadne? Ne, války už mám plné zuby... až se vrátím, budu fotit kusy nablýskaných hadrů... ()

Petulka88

Možná je to trochu ukecanější a komornější, ale i tak tohle drama dokáže zapůsobit. Velkou zásluhu na tom mají hlavně Colin Farrell a Christopher Lee. ()

rivah

česky TRIÁŽ - prvotní třídění zraněných nebo nemocných před dalším ošetřením a péčí (vojenský a lékařský termín). ()

stiewe

Obdivuju válečné fotografy. Jejich povolání mi přijde jako jedno z nejzajímavějších na celém světě. Zde se ukazuje ta nejkrutější stránka jejich povoální a následné vytísnění vzpomínek na "ztraceného" přítele. Závěr nebyl zrovna překvapující, ale i tak ve mě zanechal něco silného a nutného k zamyšlení. Collin Farrel se předvedl v opravdu zářivé formě a pro mě se stává jedním z nejlepších herců nynější generace. ()

Tanner

Tanović se zabývá svým tradičním tématem o člověku uvnitř válečné (nebo na válku se chystající) zóny, přičemž tentokrát zkoumá dopad válečného prožitku na lidskou mysl. Nejsem si jist, čím to, ale zde to na mě trochu působilo tak, že onen ozbrojený konflikt nefungoval moc jako přirozené pozadí (jako třeba v Cirkusu Columbia), ale jako by naopak byl poněkud odtažitý a o jeho vlastní "význam" ve vztahu k hlavní postavě tak docela nešlo. To může být umělecký záměr, ale jako by se film kvůli tomu skutečně trošku rozpadal na méně provázané roviny. Nejvíc se mi líbil v první třetině, která se odehrává přímo v Kurdistánu. Ke konci jako by naopak trochu ztrácel dech a trošku moc tlačil na emoce. Nebylo to špatné, ale od Tanoviće jsem už viděl lepší. Dal bych tři a půl. Jo, a Colin Farrell byl výborný. ()

DavidWebb

"Takže to podľa Vás znamená, že môžeme pochopiť len to, čo sme sami zažili? Obete znásilnenia môžu teda vyliečiť len iné obete?" -/- "Asi, pravdepodobne." Niekde v Afrike ukladajú na kopu ľudské kosti, vedľa na druhú kopu lebky zvlášť, a stoja pri nich pravdepodobní pozostalí, zväčša ženy. Cítite africké teplo, vzduch, smútok a beznádej žien, ktoré Colin Farrell fotí a začína mi byť zle. Zle zo seba samého, z nás všetkých, z našich "problémov" (na internete mi zasekáva video, pokazila sa mi práčka, zase som dostal defekt do piše, do piše zasa tam prší ty kokos...) A čo tamtí ľudia? V TV novinách vidím mladé dievča - Kurdku ako so slzami v očiach prosí aby sme ich zabili alebo im pomohli ale... ale my sme tak ďaleko. Už sa nás nič netýka, iba koľko stojí chlieb, pivo a benzín. A netrápi nás ani to že nás nič netrápi. Ouki-douki, takže film je formou skôr televízny, taký neotesaný, "tvrdý" ale obsahovo dosť silný a pôsobivý. Perfektný Christopher Lee a Farrell o chĺpok lepší než zvyčajne. Michail Fjodorovič Dostojevskij kedysi povedal: Skúsenosť je neprenosná. Nikto nemôže pochopiť niečo, čo sám nezažil. A vo vo vo vo tom to jje. Ja som sa nenudil. 70% ()

Shanen29

Válečné drama,fotograf,to už tady bylo několikrát a nic na víc se neděje ani zde,kromě obsazení Farrella do hlavní role,kde si režisér uvědomil zásadovost svého výběru a to se mu opravdu povedlo.Jinak film je průměrný a nevidím důvod si ho pustit znovu. ()

MarsVl

Určitě vyjímečný film, ano je mnoho filmů na tuto tématiku, ale válka byla, je a bude a proto je to vždy aktuální. Dějově výborné, konec také. Plus ke všemu výkon Farrella, které si šel s tím to filmem za svým a věděl určitě od začátku, jak to bude hrát. 5* ()

Elegnor

Hezký, hluboký, Colin vážně umí, Christopher Lee taky nikdy nezklame a závěr teda pěkně drsnej. Děsně se mi to líbilo i přesto, že to neni zrovna muj šálek čaje, nicméně znova si to pravděpodobně nepustim.. ()

hackstolle

Od jiste doby mam slabost pro Kelly Reilly, takze proto asi za 4 hvezdy. Film je to ale velmi dobry, dokonce lepsi, nez jemu podobne. (Lovci stinu, ... ) ()

DJ Kritik

Psychologická vojnová dráma, plná výborných dialógov i dejového napätia, nevyužila naplno svoj potenciál. Cez divoký Kurdistán teraz síce bez Kara Ben Nemsiho, ale zato s ambicióznymi fotografmi, ktorí sa snažia o unikátne zábery. Film je skutočne výborný a váhal som medzi vyšším hodnotením, ale niečo mi tu chýbalo. Niečo na čo by som nezabudol, niečo "neokukané". Vtiahnutie do deja: **** Akcia: *** Exteriéry: *** Dramatičnosť: *** Realita: *** Myšlienky: *** ()

jafuska

tento film mě prostě dostal, drama z pohledu fotografa, který zachycuje válku a její oběti a utrpení, je to hodně silný příběh s emocemi, které jsou všude přítomny, kéž by už války nebyli a byl nastolený mír, a všude by bylo hezky, bez násilý zabíjení, nevinných lidí, tyto filmy by se měly točit časteji, aby lidé si neustále uvědomovaly, co se děje ve světě, a u některých událostí nemáme ani ponětí, co v některých zemích a zákoutí musejí lidé zažívat každý den, Herec Collin Farrell zahrál naprosto autenticky svoji roli, vše vystihl do nejmenších detailů a já jsem mu uvěřila všechno co prožíval v tomto filmu, ()

HrochOch

Krásně zpracovaný začátek po emotivní a psychologické stránce určitě. Zaujetí a touha zůstat. Strach o vlastní život, vnitřní rozpolcenost a z ní vznikající pře mezi kamarády. Snaha ale neschopnost vcítit se do konání doktora. Touha oddělit svět za hledáčkem od reálného, práci od domova, zašlapat šílené vzpomínky a zjednodušit sobě i ostatním bytí důvěrou ve vlastní fikci. Paráda. I diváka film v Collinově alibistické smyšlence nechal až do závěrečného rozkrytí. Co filmu odpustit neumím? Příšerně zahrané dámské postavy, Paz Vegu patrně před natáčením postihla botoxová paralýza mimických svalů a Kelly si zase plete španělský akcent s ruským..představa, že se v průběh (stravitelně zpracované) psychoterapie otočím a za mnou stojí tyhle dvě afektované slepice, rozpláču se. Zvlášní, že ve všech filmech jezdí rodit ihned po prasknutí vody.)Collin si nikdy neměl holit vous .A samotný závěr?Takhle moc jste mě chtěli nasrat??Co to má znamenat?Snad nejdoslovnější a nejpatetičtější scéna s upuštěním papírku?To si vyprošuju.. ()

Bigwave

Celovečerní drama o strastech válečného fotografa. Na poli válečném se odehrává příběh profesionálního fotografa, který pro dokonalý snímek udělá naprosto cokoliv. Mezi kulkami hledá zajímavé kompozice, nejlepší světlo. Hotové bláznovství, spojené s návalem vzrušení a adrenalinu. Film není jen o dech beroucích přestřelkách a ohavnostech páchaných za každých válkách, nejen v té co byla v Kurdistánu. Celý příběh je především postaven na duševní ztrátě a potlačené paměti z náročné psychické situaci, jenž je tady tragická záchrana svého kolegy, přítele, který záchranu nepřežije. Poslední čtvrt hodina je naprosto strhující vrcholení celého dějství. Ještě doteď mi běhá mráz po zádech. Válka byla, je a vždy bude jedna z největších ohavností lidstva. ()

sniperjozef

U víc jak 3/4 filmu jsem žasl. Konec měl na můj vkus ale moc rychlý spád... To "hledání" problému mohlo být probrané víc do hloubky a mohlo se tomu věnovat víc času z filmu. Na druhou stranu se mi ale film moc líbil. Samozřejmě jako další velké plus bych dal skvělý herecký výkon Colina Farrella! 75% ()