Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

Florfila

Vždycky mě potěší, když jsou hrdinové války prezentováni jako lidé. Protože vždycky jde jen o lidi, o duši, o tělo. Jsem unavená z nesmrtelných honiček a kulek svištících kolem jen tak, aby se neřeklo. I když se příběh potýká s občasnou klišoidností, má u mě palec nahoru, protože se neprochází růžovou zahradou. ()

petikacka

No, musím říct, že emocionálně se mnou tenhle film nijak nezamával. Nějak sem si nemohla udělat citovou vazbu na hlavní hrdiny, tedy až na Colina a i díky němu jsem to zkousla. Jinak mi to přišlo takové povrchní a dost to tlačilo na pilu. Nejhorší ovšem na tom všem je, že s jedním už skoro nic nehne, hlavně že jsem v teplíčku a pohodlíčku a co je za humny už ho nezajímá...Teda teď s jedním zacloumala válka na Ukrajině, ale čím je to delší už to přestává být zajímavé...A taková hnusně povrchněkonzumní doba nám již delší dobu vládne...Za mě 70% ()

ViktorEl

Colin Farrel podal výborný výkon, taký výkon som od neho nečakal, zahral svoju rolu po fyzickej stránke, ako aj po psychickej stránke na jednotku. Zaujímavý príbeh, výborná atmosféra. Pre mňa veľké prekvapenie. 80% ()

KoleckoR

Opravdu silný film. Takový konec a rozuzelní jsem ani "ve snu" nečekal. A tvrdě na mě dopadl. Spíš jsem očekával návrat Marka do Kurdistánu, než tohle. Colin Farrell podal skvělý výkon, ale rozhodně pozadu nezůstal ani Christopher Lee. ()

piranha

Výborná atmosféra. Intenzivní pocit, že nevíme něco, co bychom se opravdu rádi dozvěděli. Skvělý výkon Colina Farrella. Mně tohle ke štěstí stačí. "A kde stál David, když se to stalo..." ()

mala_kea

Další z řad celovečerních filmů, který je stavěn na hereckých výkonech. Tady to celé skvěle vede Colin. V podstatě je jediný, které je přítomen duchem celých 99 minut. Ostatní postavy tu jsou spíše za kulisy. Takové docela povedené kulisy.... ()

Axident

Příběh válečného fotografa (Colin Farrell) v Kurdistánu se zdát být bolestným a silným tématem, ale film vyznívá matně a ač se Colin snaží hrát vnitřní bolest a dilema na pozadí syrových konfliktů seč mu mimika stačí, celé to postrádá tu pravou autentičnost. Mnohé zachrání celkem překvapivá a silná pointa, i tak ale nemastný, neslaný dojem nespraví. Nejsvětlejším a pohříchu jediným důvodem, proč se na to dá koukat, je vynikající Christopher Lee (Saruman), coby 86ti letý "psychoanalytik", silně znalý rohových stavů duše. Kdyby to celé zafungovalo stejně dokonale a věrně jako on, byl by to jiný film. ()

GOREGASM

Colin Farrell a jeho mumlavá, hatmatilkoidní angličtina v kombinaci s hereckých talentem opět nechala oživnout silný příběh, tentokráte válečného fotoreportéra, který se po návratu domů musí vypořádat s děsivým traumatem. Colin navíc projekt zaštítil i coby producent a také volba režiséra Danise Tanoviče byla milimetrově přesná. Tanovič nesklouzává k samoúčelnému ždímání emocí z diváka, naopak vás často nechá s otevřenou pusou a chvílemi možná zalapete po dechu. Šťastnou ruku měl i u zbylých herců, kde mě opět okouzlila Paz Vega, Španělka jedna horkokrevná. Jaká škoda, že jsem nevystudoval režii... ale držme se tématu. Triage (třídění raněných pro ošetření při hromadném zranění) je netuctový film o zkušenosti, kterou by nikdo z nás zažít nechtěl. 85% ()

mourinho

Z Farrella vyrostl herec "par excellence", který zahraje skutečně na co si vzpomenete a tohle drama je další ukázkou jeho neuvěřitelného talentu. Pojednává o profesionálním válečném fotografovi, který se vrátil z Kurdistánu, kde se svým přítelem pořizovali snímky, zachycující hrůzy tamní války s Irákem. Prožité události v něm ale zanechaly stopy natolik hluboké, že nebyl schopen se s nimi sám vypořádat. Emocionální zážitek umocněný hereckým mistrovstvím hlavního protagonisty je zejména v závěru opravdu hodně intenzivní. ()

BOURQUE

„There is no pattern to who lives or dies in war... In war people die because they do. There is nothing more to it than that.“ Týmito úvodnými vetami sa film začína a prakticky charakterizujú dej celého filmu. Chcel by som upozorniť diváka, že film miestami obsahuje veľmi silné scény (napr. lekár vs. Hippokratés). Čo sa týka hereckých výkonov, tak C. Farrell podáva veľmi dobrý výkon a ani P.Vega sa nedala zahanbiť. Na druhej strane Ch. Lee potvrdzuje svoje dlhodobé herecké skúsenosti a svoje minimum času (asi zhruba 20 min) perfektne využil. Záverečné slovo: vojna je sviňa a aj tí, ktorí to prežijú, budú trpieť do konca života. „I tis only the dead who have seen the end of war.“ (Plato) Osobné hodnotenie: 77% (***) ()

darkreider

Ťažká a veľmi pochmúrna téma. Je to drsná psychologická dráma, ktorá mi ale na svojich necelých 100 minút pripadala ako dvojhodinová. To je asi moja jediná výčitka tomuto filmu. Colin sa predviedol v najlepšom svetle. ()

actor-SP

Videl som už veľa filmov s tématikou vojny a je zvláštne, z akých možných uhlov pohľadov sa dá poňať prostredie vojny. Oči války nehovoria priamo o krutosti vojny, ale o človeku, kt. sa dotkla bez úmyslu miešať sa do ozbrojených konfliktov. Spočiatku zvláštny a nevinný film sa neskôr mení na plnohodnotnú drámu plnú smútku,nešťastia a nevyrovnaného života človeka, kt. zážitky z vojny skrývajú viac, než sa na prvý pohľad zdá. ()

Lucas87

Zpočátku jsem si říkal pohoda, Colin a jeho přítel odjeli do Kurdistánu, nafotili snímky, on se vrátil vyvolal je a dostal pochvalu za dobře odvedenou práci, posléze elegantní práce psychologa, který z něj vytáhl traumatizující příběh, který se týkal jeho osoby a jeho kamaráda, ten už byl docela otřesným zážitkem po psychické stránce i pro diváka. ()

katmandzoo

veľmi smutný film, avšak skvelo precítený s výborným Colinom Farrellom, ktorý pekne poukazuje na realitu v súčasnom svete.. ()