ScarPoul

Trochu slabšie ako prvá časť. Nie je to postavami, ani prostredím. To je celé funkčné. Je to skôr samotným príbehom. Ten je len novšou variáciou toho staršieho. Všetky dejové zvraty sú predvídateľné a koniec je až prehnane pozitívny. A vďaka tomu sa nehodí k vývinu postáv, ako nám ich Stone servíruje. Kameramansky skvostné a chémia medzi hercami funguje. Nech je na obrazovke ktokoľvek. Ale už to skrátka nie je také aktuálne ani prekvapivé. ()

Caszidy

Je fakt, že film mohl být ještě daleko víc tvrdší a naturálnější, co se znázornění dopadů "prasknutí bublin" týče, ale i tak mě velice potěšil. Taktéž mi udělaly radost všechny narážky na první díl, v nichž vede hlavně cameo Charlie Sheena a "devastace/transformace" jeho postavy Buda Foxe. Vyzváněcí tón z Hodný, zlý a ošklivý zdůrazňující účast legendárního Eli Wallacha už byla jen třešnička na dortu. Otcem i matkou všeho zla je spekulace. Morální riziko už je jen jakýmsi prostředkem. Slovy Gordona: "Greed is good. Now it seems it's legal." ()

Gary

Na Stoneově druhém Wall Streetu mi vadí několik podstatných věcí. Hudba, která především v první polovině film zpomaluje, nepomáhá, moc sladí, a tak se například z Gekkova příchodu na svobodu stává trapná etuda, která úplně ztratila říz, jaký měla v traileru. Kameraman podivně zabírá proužky barevné zdi, která mu snad do kompozice musela lézt omylem nebo nosy postav. Na čtyři sekundy má v záběru dokonce jen zátylky a uši, což jsem viděl snad jen v pokračování Sněženek a machrů! Stone už není kritikem společnosti, kontroverze je dávno pryč a on nám OPĚT místo adrenalinového, nervového, napjatého a myšlenkami nabitého filmu, jaké točil před léty, předhazuje průměrný příběh natočený rutinérem, jež už zkrátka vykouřil příliš trávy a vyšňupal moc lajn na to, aby to divákovi natřel. Je to veliká škoda, protože měl fantastické obsazení, které nedokázal ani z poloviny využít. 60% ()

BoPo

Určite poznáte zo správ ako podvodníci skúšajú na naivných ľudí triky typu, pokazilo sa nám auto môžte nám požičať na cestu do nemocnice. Alebo sme kontrolóri bezpečnosti, môžete nám milí dôchodcovia ukázať kde máte životné úspory? Tak takto sa chová aj tento film. Tuctový, obohraný systém fungujúci na tom ako chytro a presvedčivo sa predvedie. A hlavne na kom. No u mňa teda nezafungoval. Miestami to dokonca pripomínalo rodinnú komédiu. Oliver Stone ide dolu vodou a to už dlhšiu dobu. ()

Tommassi3

"Ušetříme na oddělení úvěrovejch derivátů !! Stejně nerozumím půlce toho, co dělaj.." ;) Fantastický film !! Stone zpět na vrcholu dostává svému jménu i pověsti, jakkoli se většině u tohohle nedoceněného klenotu dělají bubliny u huby.. ()

st.ranger

Gordon Gekko vyměkl. Je to škoda, osobně jsem čekal, že za světovou ekonomickou krizi může zrovna on, ale místo toho byla odpovědnost vrhnuta na hamižného milionáře Brolina. Shia se snaží hrát normální roli a není ani náznak infantilních projevů puberťáka z Bayformers, přesto je jeho výkon lehce falešný a nepřesvědčivý. A ke všemu si musí za partnerku vybrat Gordonovu dceru, jejíž představitelka je natolik nesympatická, že jsem celou dobu doufal v dramatický obrat plný chamtivosti. ()

bouncer

Uvědomil jsem si, že jsem ani neviděl původní Wall Street a některé narážky (a cameo Charlieho Sheena) jsme dostatečně nepochopil. Tak či onak je podle mě tento snímek dobrý jen v některých momentech, které jsou působivé a tak mco pravdivé - tohle prostě Oliver Stine umí. Jneže zbytek je omáčka bez chuti a zápachu a acob (Shia LaBeouf) je asi nejhůře obsazená postava roku. Bohužel mu to věřit nešlo... ()

Johny_fork

Srovnání s původní Wall Street by bylo hloupé, legendy se překonat nedají. Nicméně Oliver Stone natočil chytrý film, který si mě svojí elegancí opět získal. ()

Terva

Pokračování příběhu ze zděné ulice začíná někde tam, kde první příběh končí. Tedy ve věznici. Gordon Geko si odseděl své roky za podvod a teď v roce 2001 je propuštěn. Náš příběh začíná o sedm let později. 2008 - prachy, třeste se !!! CITÁT - Sebevražda je v této branži čestný čin..... Svět tohoto filmu se žene do finanční krize. Magnáti prosí stát o peníze. Všichni kapitalisti volají po socialismu - dejte, dejte, dejte. Na chvilku se zde ukáže i Budy Fox ( Charlie Cheen ), který exceloval v prvním snímku. Dvojka je taková urousaná a pomalá, oproti jedničce i docela nudná. A je zde i méně napětí. Jo a přibyla romantika. Jde i o prachy to v první řadě, ale už to není tak aktuální. CITÁT - Tulipománie. A není to jen nějaká bublina ? ()

m.krudenc

Výborný film, výborně zpracované pokračování filmu Wall Street z roku 1987. Oliver Stone podruhé vstoupil do řeky šedého kapitalismu, akcií a neetických finančních her a opět úspěšně. Atmosférou jsou si oba filmy Wall Street velmi podobné a skoro se až nechce věřit, že je od sebe dělí 23 let. Doba se změnila, kurzy se změnily, hodnota peněz se změnila, avšak priority vlivných lidí zůstaly stejné. ()

Suzie05

Vždycky, když se dívám na film jako je právě Wall Street, upřímně lituju toho, že jsem při hodinách ekonomiky nedávala zrovna velký pozor. Kdybych těm ekonomickým pojmům dobře rozuměla, určitě bych tomu dala plný počet. Tys to nikdy nepochopil, mladej. To není o penězích. Je to o hře. O hře mezi lidmi. ()

Marek1991

Tento film sa od začiatku tváril, že je niečím viac, než skutočne bol. Je jednoduchý po odbornej stránke. Veď, aby dával mladý biznismen rady o čínskom spôsobe obchodovania a kultúry pri nej starším biznismenom, to je smiešne, veď takéto veci som sa učil aj ja na slovenskej vysokej škole. Som rád, že pokračovanie známeho filmu Wall Street, ktorý sa stal priam klasikou zo sveta biznisu, vzniklo najmä v čase ďalšej veľkej hospodárskej krízy a snaží sa popísať danú tému. Nuž v dokumentoch o tom sa dozviete viac, toto sa snaží tváriť troška tajomne, aby náhodou niekde nespravilo chybu a preto sa vlastne nikde nerozvinie. Hovorí o chamtivosti a ukazuje, že niektorým ľuďom je to viac, než ich vlastná rodina. O téme obchodu, biznisu, Wall Street a podobných finančných témach, je však ťažké niečo natáčať. Informácie sú ťažko dostupné, najmä tie, ktoré by priniesli niečo viac, tento svet sa uzatvára, pritom riadi svet a je v ňom ťažké kvôli zákonom a ochranným právam kľučkovať, preto som film privítal, no nebudem zľahčovať a nebudem zhovievavý, mali si na tom dať viac práce. Téma okolo obnoviteľnej energie, starých chamtivcov, na ktorých čele okrem postavy, ktorú hral Michael Douglas, bol aj Eli Wallach ma trošku zaujala, taktiež samovražda veľkého magnáta, ktorý prišiel o všetko a nedokázal sa s tým vyrovnať. No napríklad to, že pri zložitom prevode prídu mladé postavy o peniaze a že ich okradne otec tej Winnie som predvídal, čo mi na chuti nepridalo. Nebol som nadšený ani tým, ako sa v tej malej roli uviedol Charlie Sheen, vyzeralo to hlúpo a snobsky. To, že film ukazuje, že niektorí krízu predpovedali a varovali pred ňom je normálne, lebo takých ľudí bolo dosť. Krízu spôsobili ľudia a možno viacerí aj zámerne, keďže na tom niektorí vedeli zarobiť, nuž opäť som sa presvedčil, že západná kapitalistická komerčná kultúra je mojej duši vzdialená. Je smutné, že napriek tomu, že vieme, čo je to za svinstvo, v nej stále pretrvávame a vieme robiť stále tie isté chyby. Poprosím nebáť sa tejto témy, nebáť sa priniesť prevratné, originálne a nové šokujúce informácie z tohto sveta, toto bol malý krôčik, ktorý síce nevyšiel, ale snahu oceňujem. Koniec vo filme bol rozpačitý, polomúdry, polohlúpy, nič neriešiaci. Film nikam nedospel, zaujali akurát tie šoky z veľkého smútku do radosti, v prípadoch keď Jacobovi zomrel priateľ Louis a on v zápätí požiadal Winnie o ruku, či po inej smutnej udalosti o svetovej kríze, naopak ona oznámila jemu, že čakajú dieťa. To je kontrastom tomu zlu. Bohužiaľ im v rodine sa situácia vyrieši, ale nie každý na svete má otca miliardára a ostatným ľudom to nepomohlo. Smutný a rozpačitý film, ktorý nevyužil svoje možnosti. ()

corpsy

Film, ktorý zhltnete jedným dychom. Nieje to len dôstojné pokračovanie, je to lepší a v neposlednom rade reálnejší film, čo spôsobuje hlavne to, že príbeh čerpá z novodobej ( stále trvajúcej ?) globálnej hospodárskej krízy. Predčí ho po viacerých stránkach. Je tu ešte dokonalejšie zobrazený svet finančníctva a k tomu nám ho Oliver Stone sprostredkuváva klipovitou réžiou ( rôzne finty s kamerou a strihom ). Michael Douglas je tu striedmejší ako minule a dá sa povedať, že najväčším hajzlom tu nieje on, ale spomenutá finančná kríza. Shia sa nám film od filmu zlepšuje a možno to bude z jeho kariérou vyzerať podobne ako u Leonarda DiCapria , zo sladkého chlapca sa stane pán Herec. Mulliganova je fajn, jej priestor je však obmedzený. Ostatný sú síce len krovie, ale kvalitné ( a hlavne poteší milé cameo Charlie Sheena ). Snímok, ktorý vám zrýchli tep a vy si budete želať, aby ste boli aspoň na chvíľu frajerom ako je Gordon Gekko. ()

PauloZ

Nenudil jsem se, ale rozhodně to není dějově nijak strhující a překvapivě tomu chybí i nějaký radikálnější zvrat, popř. nějaké drsnější situace. Zapůsobilo to na mě jako taková lehce uhlazená, romantická "pohádka" z prostředí světové ekonomiky, kde mladý pár hledá své místo. Herecky na výbornou od všech postav, ale scénaristicky jsem čekal trošku větší průsery a celkově intenzivnější vyznění. ()

spaceboyCZ

Wall Street 2 zklamal...po prvni naprosto naslapane pulce, kdy to ma spad, rychlost a rukopis Olivera Stonea (jeho zabery na mrakodrapy, pripadne detaily obliceju atp., proste Oliver :) ), to smeruje k tomu, aby druha pulka pomalu unudila k smrti a utopila cely film ve fatalni trapnosti s radoby emocnimi scenami... Nicmene, Douglas je pan Herec a role hajzlu mu proste jdou :) (at uz vezmeme v potaz prvni Wall Street nebo treba Volny pad ci Dokonalou vrazdu...a koneckoncu i Valku Roseovych :D ). Po prvni pulce jsem proste chrochtal blahem a byl nadseny a film videl se svym hodnocenim na 80-85%...nakonec se musim snizit k sotva 60% a vyjimecne souhlasit z Mirkou Spacilovou z idnes.cz :( ()

pivo

Ani som nečakal, že ma to až tak dostane. S pribúdajúcimi minútami ma to vťahovalo stále viac a viac, hercom som visel na perách a žral všetky ich dialógy, usmieval sa nad drobnými fórikmi a cameom Charlieho Sheena. Absolútne všetci herci boli vynikajúci, Michael Douglas stále válí, Shia sa hádam konečne dostane aj k vážnejším úlohám, lebo mu pristanú, konečne som pochopil, čo všetci vidia na Joshovi Brolinovi. Naozaj tomu nemám čo vytknúť, hoci časť mňa by si želala, aby film skončil o pár minút skôr záberom na Douglasa, ešte predtým, ako prepne na počítači na zábery zo sonografu. Ale občas treba aj happyend. ()

Kryton

Má to být romance na pozadí financí anebo finance mezi romancí? Dvě roviny, které vypadají jako jiný film se proplétají a vlastní více nudných bublin než se zdá. Finanční trhy a vše kolem nich se tu a tam ukáží, aby se přehlušily romantickými a melodramatickými epizodami z rodiny Gekků. O téma dnešní doby to lehce zavadí, ale pořád se spíše vše točí kolem rodiny. Není to lepší než jednička. LaBeouf prostě pořád nemá charisma Charlieho Sheena a celé se to ukázalo v malém cameu, kdy se i na pár vteřin objevilo více energie než udělá ona fůze. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina