fannah

Chtěl jsem dát původně 3, ale teď musím po přečtení všech komentářů hvězdičky 2. Důvod je prostý: hnusná nevhodná hudba, kterou nelze přeslechnout ani nevnímat - BOHUŽEL. Režisérsky opět zbytečně natažené, scénáristicky šíleným způsobem předvídatelné, hlavní pointa nedovyprávěná, Shia LaBeouf hraje skutečně důvěrně roli slabého přecitlivělého odkopnutého psa, která mu absolutně nikde nesedí. Mistrné vystupování Michaela Douglase je jako v jakémkoliv jiném jeho filmu, takže zlatý průměr. Kamera mě místy štvala, místy byla zase působivá, jen ten jeden záběr z digitální kamery byl asi nějaký zapomenutý a neměl ve filmu co dělat. Také se mi zdálo, že zde bylo až moc přeplácáno New-Yorskými panorámaty. Takže pro mě film, nad kterým nemá smysl přemýšlet, který nevyvolává emoce, a tudíž je nepochybně naprosto zbytečný. 40%. ()

baribal

dialogy a cameo charlieho sheena je pro mě málo. konec očekávaný, záporák slušný ale nedotažený k dokonalosti, protože všichni záporáci z wall streetu jsou stejní, chtějí moc moc peněz. oliver stone by měl trochu přehodnotit materiál který posledních deset let zpracovává. ()

NinonL

Kupodivu to nebyla až taková katastrofa, jakými pokračování úspěšných filmů bývají. Trochu moc tlaku na city, moc rodinných a osobních vazeb, málo skutečných financí, které nikdy nespí i málo žraloků, jakým Gordon Gekko dříve byl. Ale děj více méně navazuje na situaci před dvěma desítkami let. Oliver Stone trochu usnul a s ním i jeho velké peníze. Ale koukat se na to dalo. ()

JimWayne

Určite sa nejedná o jeden z majstrovských počinov Olivera Stone.Tých 127 minút sa mi zdalo priveľa a možno práve dlhšou stopážou stráca film šmrnc.Krásne prostredie NY ,dobrý scenár a výborný Douglas,Brolin pridávajú hodnotu tomuto ľahko zabudnuteľnému snímku. ()

RasputincZ

Ekonomice nerozumím a makléřství a koloběh na burze je pro mě jedno velké tajemství. Tak či tak se na to pěkně kouká a o to je lepší fakt, že se mezi těmi nekonečnými čísly najdou i opravdové emoce. Shia LaBeouf se hodně snažil, ale byl značně zastíněn J. Brolinem a především Michaelem Douglasem. Jediné, co mi zabránilo v plném hodnocení byl mírně přeslazený konec a střih, na který jsem si nemohl zvyknout. Obzvlášt při scéně v metru, kde jednotlivé dialogy propojoval rychlý záblesk, jedoucího vagonu mi vážně vadil. Tématicky charizmatičtější verze Zeitgeistu v lepším kabátku a zcela jistě nejlepší film od Stonea od dob Vítězů a poražených. ()

zlabus

Nebýt toho rodinného, vztahového trojúhelníku, bylo by důstojné pokračování. Takhle je to jen tuctová rutina. 65% ()

MartinezZ

28.10.2010 ~ Mladý úspěšný finančník Shia a jeho přítelkyně si žijí na lehce vysoké noze, Shia pracuje s penězi, miliony a miliardy létají vzduchem a vše se zdá být v naprostém pořádku. Až přijde finanční krize, ta se promítne na Shiovu mentorovi a všechno se začne pomalu hroutit. Příležitost získávají žraloci. jedním z nich je i otec Shiovy přítelkyně, Gekko, který se vrací z vězení, kde si odpykával trest za finanční machinace. ~ Nezní to špatně, že jo? Má jít o volné pokračování Wall Streetu, ale ten jsem neviděl a nebo si to alespoň nepamatuji. Podobná témata mě totiž nějak lehce míjejí, politické a finanční machinace mě nechávají poněkud apatickým. A u mě v tomhle film právě ztrácí. Je tu příběh, který by nemusel být špatný, ale je protkaný miliardami a sta miliony, finančními spekulativními bublinami, pletichářstvím, akciemi, burzou... Ano, přiznávám, na tom je ten film stavěný, takže stěžovat si na to je svým způsobem blbost, asi jako koukat na Ramba a mít mu za zlé, že se tam střílí. Asi jsem jen od toho čekal trochu méně zasvěceného finančnictví, většina věcí mi nic neříká a tak mi dosti unikaly zřejmě ty jemné nuance, které měly navodit nádech bezmoci, nadcházející katastrofy a hrůzy kvůli přelévání imaginárních procent z jedné strany grafu na druhou. ~ Jak už bylo řečeno, Shia je finančník, mladý a extrémně úspěšný, za svého mentora má také finančníka, už staršího (neslušně řečeno starého) pána, který už ten svět financí nemá tak v lásce, jako kdysi. Je pro něj moc rychlý, moc přetechnizovaný, moc neosobní, moc dravý. A do toho se začnou dít věci, které jeho firmu pomalu táhnou k zemi. Je tak nucen prodat firmu hodně pod cenou, což neunese, nasnídá se se svoji manželkou a jako správný blb, který na ní kašle, skočí pod metro. Frajer. Shia se z toho může složit a rozhodne se se svým vlastním způsobem pomstít dalšímu finančníkovi, který má tohle na svědomí. Pomáhat mu s tím bude právě otec jeho přítelkyně, propuštěný Gekko, který má v tom novém, reálnějším světě stále pár přátel na správných místech. Jeho dcera s ním ovšem nechce mít nic společného, potřebuje tedy právě Shiu, který by se mohl pokusit je dát oba znovu dohromady. Ale žraloci vždy zůstanou žraloky. I vzhledem k tomuto zjištění mi poté přišel konec jako naprostá pitomost hodná amerického happy-endu. ~ Nuda, ve které ten náboj cítíte, ale nemůžete ho najít. Možná, kdyby mě ekonomie bavila ve škole víc, mohl bych si více odnést i z tohohle filmu, ale můj obor zájmu to není. A tak jsem se dočkal jen dramatu obaleného nudnými povrchními a nezajímavými finančními plky, které se odehrávaly tu na pozadí, tu na popředí děje. Wall Street, uměle vytvořené něco, na čem stojí svět. Dinosauři tohle neměli a taky vládly světu. A až se něco podělá ve světové pofid=rní imaginární ekonomice, budeme si s dinosaury tykat. ()

sta

bohužel story je strašně kravská, téměř godfatherovský plakát lže a stone není ani zdaleka tak kousavý, jak být mohl a měl, když popisoval jeden z nejzajímavějších ekonomických momentů historie.. ale některé dialogy jsou super, hlavně v těch gekkových se skvěle projevuje ona strategičnost a sviňáckost celé wall street logiky, v níž se hlavně nikdo nesmí dozvědět, co máte skutečně zalubem a douglas si to užívá jako před těmi dvaceti lety.. přesto zklamání jak čert a opět se potvrzuje, že očekávání je zabijákem zážitku ()

JJ.Gibson

Nečekal jsem tak vysoké hodnocení, no jsem překvapen. Upřímně řečeno, dle mě se to teda moc nepovedlo! Wall Street II se dá přirovnat k mix grilu, všichni sice máme rádi hovězí, kuřecí a vepřové. Jenže pak si uvědomíme, že bychom si radši dali pouze jeden druh masa, ale zato bezchybný. A přesně toto vystihuje celý film. Je to rozložené na navrácení Gekka na trůn, na potrestání ,,zlých" padouchů a na romantický příběh Jacoba s Winnie. Sice lákavá konzistence, ale tlučou se chutě, vše je uděláno jen tak na půl, ještě by to potřebovalo pořádně dochutit. A hlavně si vybrat hlavní příběhovou linii a nesnažit se tam za každou cenu nacpat úplně všechno. Protože to takhle dohromady moc nefunguje! Např. Susan Sarandon aneb Jacobova matka měla pro film absolutně nulový přínos a nechápu proč zde tato role byla napsána. Dále je tu dost zmatečne popisováno, co je legální a co ne a člověk se v tom snadno ztrácí atd. atd. Ale co mě vskutku potěšilo, byla minirole Charlieho Sheena :) ()

O.Peta

Moc jsem neočekával, přesto mi zvědavost nedala, abych se na pokračování po tolika letech nepodíval. Musím zkonstatovat, že jsem mile překvapenej a druhej díl se mi líbil více. PS: Shiovo vyzvánění bylo fakt dobrý, když jsem ho zaslechl poprvé, tak jsem se rozhlížel odkud to hraje :D ()

GodComplex

Dustojne a dobre natocene pokracovani Wall Street, ktere ale uz nema neopakovatelny 80's feeling, ani zdaleka takove grady a chybi tomu nejaky vyssi smysl. Scenar si hraje se situaci okolo financni krize, ale vic, nez o penize zde jde predevsim o vztahy a jako vetsina poslednich filmu Olivera Stonea to promarnuje potencial byt necim vic. Nicmene prijemne herecke vykony veteranu (vyborny Frank Langella, Michael Douglas a Eli Wallach) a pekne nasnimany New York to stale drzi na dobrem prumeru. "Money is a bitch that never sleeps!" 5/10 ()

Alementina

Uz od uvodnich titulku, ktere jsou ve stejnem stylu, a to nejen pismem, stejne jako v jednicce, se film hemzi odkazy a je to krasna podivana. Na tenhle navrat Stona jsem cekala. Naherne zabery NY, nadherny strih. A kdyz uz se tu bavime o cameo rolickach, vsimli jste si, ze stejne male cameo, ktere si strihnul pan reziser v jednicce, strhnul si stejne mini cameo i ve dvojce :) Kdyz zapomenu na poslednich "dojemnych" 15 minut filmu, hlavne na ty dve posledni, tak je to pro me jasnych pet hvezdicek. A Shia se vypracoval na prvotridniho herce, za chvili o nej bude vetsi rvacka nez o Lea. ()

zipper111

Dvojka Wall Street není lepší ani horší než jednička, zajímavé téma, stravitelně vysvětlené i pro laiky, výborný Douglas, který si svou roli zas po dvaceti letech vyloženě užívá. Oliver Stone natočil po několika nevydařených kouscích zase velmi zajímavý a dobrý film, i když příběh dost balancoval na hranici blbosti, hlavně konec byl divný a chovaní jednotlivých postav mě přišlo dost zvláštní... Těšil jsme se hodně, nejsem ani moc zklamán, ani moc překvapen, a není to LaBeoufem, který byl vcelku dobrý, ale moc jsem mu to nevěřil, všichni herci táhnou tento film. Vynikající scéna je hned úvodní z věznice a pak setkání Douglase s Sheenem, to mě opravdu pobavilo, jak se jim mimoděk zvedaly koutky :) a skvělá hudba z traileru použita na závod motorek. No co se mi moc nelíbilo, byla Gekkova dcera, Carey Mulligan není zrovna pěkná a ještě hraje tak nějak prazvláštně... Dvě hodinky a něco utekly jak voda a stejně jako u prvního Wall Streetu musím napsat: "Znova bych to vidět nechtěl, ale je to určitě film, co stojí za to shlédnout."4* ()

Freemind

Velmi zdařilý sequel, který Stoneovi určitě nedělá ostudu. Pochválit musím hlavně volbu herců - Michael Douglas by mohl charismatem prorážet zdi, Brolin mu zdatně sekunduje coby chladná svině z druhého chlívku, neobyčejně mne potěšil vynikající Frank Langella. Od LaBeoufa jsem tak hezky vyvážený výkon už vůbec nečekal, chlapec nám roste na skutečného herce. Jen Carey Mulligan mi po celou dobu lezla příšerně na nervy, vlastně jsem se ke konci divil, proč hlavní hrdina tak pláče nad ztrátou tak anemické a očividně labilní hysterky. In plus zde máme skvělou atmosféru, inteligentní a strhující dialogy, tempo, kvalitní kameru a střih. In minus - několik laciných tahů, které si režisér Stoneova formátu mohl odpustit (odraz Langellova ducha v záchodových dveřích - WTF?), ke konci dost utahaný scénář (myslím, že posledních 20 minut mohlo klidně chybět a film by na tom jen získal), nejhorší ale byla opravdu hnusná hudba. Nevím, kde Stone vyhrabal toho unylého, lkajícího barda, jeho dokola se opakující písničky bez náznaku kloudné melodie ale skutečně nešlo poslouchat ani poprvé, natož popatnácté. Suma sumárum - hodně nevyvážený počin, který ale určitě stojí za to shlédnout. Pokud není po ruce jednička. ()

Tirion

Všehochuť. Tak se dá docela lehce charakterizovat volné pokračování osudu Gordona Gekka. On totiž ten Gordon rozhodně není hlavní postavou, ale jen jednou z mnoha postav. Sice kolem něj vše točí. Ale točí se opravdu vše, na co si vzpomenete - množství podnětů, témat, emocí, citů a póz. Děj výrazně ovlivňuje Gordonova dcera Winnie a její snoubenec Jacob. Do toho všeho navíc vstupuje se svými zájmy finančník a miliardář Bretton (ve vynikajícím podání Joshe Brolina). No a taky tu exceluje Frank Langella, Eli Wallach a další a další. Zkrátka moc osudů, postav a moc nitek, které (pokud nejste alespoň trochu znalý finančník) vám docela zamotají hlavu a nakonec si neodnesete téměř žádné pocity kromě zmatení. ()

blackrain

Film rozvijí moc dějových rovin najednou. Všechny jenom nakousne a pořádně se jim nevěnuje. Kdyby si tvůrci vybrali jen jednu a té se svéřepě drželi, udělali by lépe. Praha vydávaná za švýcarský Curych mě rozesmála. Alespoň, že ČR je pro filmaře stále atraktivní. ()

vorheese

Film, který slibně rozhodí sítě na všechny strany, aby nakonec vytáhl jednu smradlavou rybu z otřepaného rybníčku rodinného dramatu. Zajímavé "zákulisní" scény slibující náhled do příčin a důsledků finanční krize bohužel zůstanou jen vatou, která se rozuzlezní nedočká. ()

kaylin

Vlastně se jedná o takovou pohádku v kapitalistické duchu. Oliver Stone dál jede na intriky a na to, co je všechno na burze možné, ale mnohem více je zde lidská rovina, která je do jisté míry idealizovaná, ale v kontrastu s tím, jak jsou lidé prohnilí a špatní. Něco to o nás říká a říká to docela dobře. ()

Philcze

Vítej zpět, Gordone, chyběl jsi nám. A nejen on, ale i celý žánr inteligentních dialogovek, kterému se v posledních letech nedává příliš prostoru. Dvojka Wall Streetu nikdy není úplně strhující, ale drží si svoje tempo prakticky po celou dobu. Jen ten cukrkandlový konec si Stone mohl odpustit. 8/10 ()

Thomassi

Pokračování úspěšného filmu Olivera Stonea z prostředí makléřu na největší burze světa. Vrací se tak Michael Douglas jako Gordon Gekko, který i přes své stáří má pořád ten výraz toho chlápka z Wall Streetu. A nic z toho nezapomněl. Do děje ale vstoupí další dvě postavy. Je to Shia LaBeouf a Carey Mulligan, což je Gekkova dcera, ketrá se se svým otcem spoustu let neviděla. Celý film není jen o vydělávání peněz přes akcie a všech těch věcek na burze obvyklých. Ale je to také o chamtivosti, která vede v případě peněz do nekonečných výšin, a také o lásce mezi Shiou a Carey, která je ovlivněna zase čím jiným než penězi. Prostě peníze nikdy nespí. Už ten název je hodně trefný. Herecké výkony jsou dobré, musím také připomenout cameo Charlieho Sheena, a příběh byl promyšlený. Oliver udělal zase po dlouhé době velmi kvalitní snímek, kvalitně podobný prvnímu dílu. ()

Stoneova divočina

Stoneova divočina