Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

C0r0ner

Štěstí tohohle filmu spočívá v tom, že si je schopný sám ze sebe dělat prdel a napůl splňuje normu sebeparodie. Blbost to samozřejmě byla strašná, ale nenudil jsem se, místy se konala slušná sranda a vůbec to bylo takové pohodově blbé, že mi ani nevadil ten strašný scénář. 70% ()

Vignette

Kdyby tvůrci nahradili Cameron Diaz nějakou lepší (nebo aspoň hezčí) herečkou, dala bych možná o hvězdu navíc, ale na ni mě opravdu koukat nebavilo. Jinak poměrně vtipný snímek : ) ()

sulimo

No, po skončení filmu mě napadlo, že filmaři objevili výborný způsob, jak ušetřit peníze, jak na scénáristech, tak na kameramanech, bohužel divák asi těžko docení to, že hlavního hrdinu uspí a hýbou s ním po celém světě bez snahy o vysvětlení a přiblížení tohoto procesu v rámci cestování....třeba to mělo být vtipné, no nevím, asi nemám smysl pro humor, protože mě to lezlo tak nějak krkem. A než jako prázdninový trhák to působí spíš jako prázdninová známost....na chvíli to uspokojí, vůbec Vám nevadí, že si z toho, v důsledku takto prožitých minut s sebou domu nic nepřivezete a už vůbec Vám nevadí, že na to rychle zapomínáte, protože doma máte lepší a kvalitnější kousky ( v dývídýčkotéce....samozřejmě), možná si jen řeknete, že příště se budete muset víc chránit........třeba lístkem na jiný film. ()

campix

Typická Hollywoodská zábavná blbinka, která díru do světa neudělá, ale náležitě se u ní pobavíte a spolehlivě si na sebe vydělá i přes své vysoké náklady. Já jsem se velmi bavil a řekl bych, že James Mangold vytvořil nadprůměrnou akční komedii. Cruise mám rád a tady byl super, ale čtvrtou hvězdičku nemůžu dát díky Cameron Diaz, kterou opravdu nemusím a hlavně jsem nepobral vývoj její filmové postavy. ()

Flynn

Kdyby si Tom raději šetřil energii na MI 4, než aby točil tuhle akční splácaninu. Nemělo to pořádně ani hlavu ani patu. Do toho tam pořád koulela ty svoje žabí oči a pusu ta Cameron Diaz (věk milá zlatá nezastavíš a film od filmu mi příjdeš ošklivější a ošklivější). Nepříliš zábavný film s hloupou, otravnou a nesympatickou blondýnou, která všechno hrozně komplikuje a člověk se diví, že ji někdo neodkrouhne už po 15minutách filmu. ()

pakobylka

Snímek, který si bez špetky úcty a pokory, zato s provokující upřímností a nadsázkou utahuje ze všech možných superagentů, kteří se kdy objevili na filmovém plátně. Přiznejme si, že vedle Roye Millera se nutně musí cítit jako nedomrlé nedochůdče dokonce i taková veličina jako James Bond, nesmrtelný agent Jejího Veličenstva. Tahle sympaticky drzá, sebevědomá a ztřeštěná jízda svým provedením maličko připomíná "Pravdivé lži". Nemá na ně, to ani náhodou - ale pořád se vezete první třídou ... a 3* by byly zatraceně málo. ()

Wormboy

Klasicka nobrainovka, ktora sa nastastie na nic vaznejsie nehra, ma velmi pekny spad, miestami je to prijemne uletene a herci su pohodovi....cisty popcorn, ale dobry. 3,5/5* ()

agathon

Taky Vám to trochu připomnělo True Lies? Jen asi tak o čtyři třídy méně zábavné a bezmála dvacet let s křížkem po funuse co se žánru i filmařiny týče. Ale zábavná oddechovka, tak proč ne? ()

Martrix

Kombinace Toma Cruise a Cameron Diaz zní moc dobře. A to je také jediné dobře, které se k tomuto filmu dá říct. Navíc musím konstatovat, že se mi v tomto filmu nelíbili a že jsem si chemie mezi jejich postavami nějak nevšiml. Vypadalo to, že si Cruise odskočil z natáčení M:I 4, aniž to vůbec zaregistroval. Kdoví, jestli mu vůbec někdo řekl, že tam hraje i Cameron Diaz. Tomu se ale nedá divit, protože na place se častěji sešli on a kaskadérka Diazové, nebo Diaz s jeho kaskadérem. Tedy pokud zrovna nehráli jen kaskadéři. Díky "zajímavé zápletce" můžeme sledovat 109 minut dlouhou honičku, při které se často střídají lokality, takže chvíli je honí v Seville, Salzburgu, pak třeba na opuštěném ostrově... . Chlápků a aut na zlikvidování je stále dost. Nuda, nuda, nuda. Přiblblé honění se po střechách, v úzkých uličkách, na motorce, v autě, vlaku a u toho střílení a střílení a výbuchy a často ne zrovna vydařené triky. Udělat digitální expolozi dnes umí lépe i animátoři Zvonilky. Ale dobrá, je to akční film a komedie. Kde je nějaký humor?! Možná že Mangold počítal s tím, že pobaví už jen pohled na Cameron v šílených situacích. Jenže ona už není mladá žába, věčně s hubou od ucha k uchu. V jejich letech už mají ženy charakter a takové postavy, už si nevystačí jen s ječením, pištěním, omdléváním a roztomilostí. Možná se mi to jen zdálo, ale měl jsem z ní pocit, že sama neví jak má roli June pojmout. Ono to není jen tak, hrát postavu normální ženy a v průběhu 100 minutové honičky se změnit na bláznivou amazonku. Zaznívá tady srovnání s Mr. and Mrs. Smith, ale to je podle mě zavádějící. Ano, hrají zde dva líbiví herci a ano, jde o akční film. A to je vše. Z mého pohledu jsou Smithovi o třídu lepší film a to ve všech ohledech. Herectví, scénář, akce, humor. ()

necisty

Paráda:)! Sice je to nereálné jak sfiňa, ale velmi dobře zpracováno, hlavně dokonale zahráno, těm dvěma to fakt pasuje! Ze začátku padala jedna super hláška za druhou, vůbec jsem nečekal, že se u takového filmu tolik nasměju:). ... Já zastřelil prvního a on omylem druhého pilota, to se ... někdy stává. ... Nechoďte za námi, nebo zabiju sebe a pak ji! ... Já umím například rozdělat bombu v černočerný tmě jenom pomocí špendlíku a mentolky. Dokážu tě i převlíknout, aniž bych se díval. ()

Juto

Film je kúskom vysokooktánového letného filmu: štýlový, zábavný, bez mozgu, bez toho, aby vám bol príliš nepríjemný. 6/10 ()

c.tucker

Náramně jsem se bavil. Agent a náhodná žena jsou výborná kombinace ze staré školy, je to perfektně namíchané a odsýpá to od začátku do konce. Některé momenty mě velice pobavili a to především uspaná June. ()

Maty85

Pěkná, zábavná odreagovačka. O nudě nemůže být ani zmínka. Pomalu stárnoucí Cruise je pořád ve formě a dokazuje nám, že na to ještě má. C. Diaz sympatická každým coulem. ()

Jermann

Někdejší shlédnutí traileru ve mě nevzbudilo ani náznak zájmu vidět další akční ptákárnu s frajerem Tomíkem .. navíc s tak pitomým českým názvem. Ovšem jednoho nedělního, kocovinou zastřeného dopoledne se to přihodilo .. z KNIGHT&DAY se vyklubala velmi vtipná svižná jízda a z Cruise a Liaz sympatické sehrané duo silně konkurující Smithovým a trošičku i Taskerovým.. ale opravdu jen maličko. Každopádně mezi letními úlety moc milé překvapení. ()

Ice123

Slušná odreagovačka. Diaz je občas na zabití, ale jelikož je celý film přehnaný, tak se dá i tohle překousnout. Snímek v celku nic extra nenabízí, ale ani rozhodně nenudí ;) Tak trochu nadprůměr 60%. ()

fars

Strasna, ale strasna slátanina. Cameron Diaz nesympaticka az beda a film celkove nudny k uzivani. Dve z odrenyma ušima davam za celkem fajn akci (i když i ta zacne v pulce filmu nudit) a za Toma Cruise. ()

mortak

Diaz nevyleze ze záběru a občas do něho skočí i Cruise, aby ji zachránil. A bohužel se při tom berou strašně vážně. ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)